Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ZIEMBA
Wysłany: 2009-05-23, 17:45   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
bo warsztat z kabiną i wentylacją stanowiska + rama na podnośniku i dwa podnośniki i socjal to tak z 60 KW i jeszcze separator na ścieku deszczowym i piaskownik na porządkowym i dołożysz gaz lub miejskie CO ... jak jest i .... 50 000 pstryk ! ( oby starczyło )

Projekter, już Ci mówiłem, nikt tu nie pisze i nie mówi o warsztacie za 3mln także nie pisz mi o takich rzeczach. 25kw na kabine podnośnik i pare cenzura spokojnie wystarczy. Nie przepraszaj bo nie ma za co. Powtarzam Ci tylko, że to o czym piszesz to tylko pięka bajka a takich warsztatów o jakich mówisz jest może kilka w polsce. Pojezdzij troche po warsztatach to sam sie przekonasz jak wygląda rzeczywistośc.

baqo 
Wysłany: 2009-05-23, 18:10   
0
UP DOWN

Cytat:
na razie tylko ja na tym Forum jestem w realnym świecie,
teoretycznie!!!

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-23, 18:47   
0
UP DOWN

ZIEMBA ! ale ty nie gotujesz wody na herbatę jak malujesz w kabinie ? Wiesz to poważna sprawa ... albo mi to łaskawie wytłumacz :

kabina z wyciągiem i nadmuchem to 2 x 7,5 KW i oświetlenie z instalacją sterownika to 3,5 KW razem = 18,5 KW + sprężarka 5 KW = 23,5 KW .... ? masz tam jeszcze chyba jakieś światło w warsztacie a zimą FARELEK ?

[ Dodano: 2009-05-23, 20:26 ]
Powiedz CHCĘ ! I dostaniesz adresy ok 150 lakierni z ostatnich trzech lat ! w których inwestycja sięgnęła 3 ml i dołączę ci zdjęcia niektórych !
Teraz masz taki TORUŃ Szosa Bydgoska ARPOL dealer SEATA przepiękna inwestycja
czytaj powoli - 90 000 000 zł dziewięćdziesiąt milionów ( bez zakupu budynku po zakładzie przędzy czsenkowej ) kto z Torunia wie o jakim obiekcie piszę ... TAK coś takiego to rzadkość a ... 3 melony to klitka tak do 600 m/kw z wyposażeniem !

może z tych ciut Droższych VW w Płocku, HONDA w Łodzi ... o tu to tak skromnie 600 000 zł bo lakiernie i blacharnię zrobili w rogu wielkiej hali mechanicznej !

Ziemba ! Tylko w tym roku byłem w minimum 40 warsztatach w Polsce małych i dużych i w garażach i w serwisach ... i wszyscy ci ludzie mają jedną myśl CHCĄ SIĘ ROZWIJAĆ jak się dowiadują ile co kosztuje to tak jak ty wyrazają ogromne zdziwienie, ale siedzą na przeciwko a na stole mają podliczenie punkt po punkcie skąd te kwoty ! ... a ty siedzisz w domu i przesyłasz takie komentarze, że czuję jakbyś mi zarzucał niekompetencje zawodową. A te wrzutki to sorry dziecinada. TERAZ JA SPYTAM GDZIE TY ŻYJESZ W CHINACH że za miskę ryżu ktoś ci coś sprzdeda albo wybuduje ?

i jeszcze jedno ! Zauważ że ja nie krążę po tym forum od działu do działu i nie wtrącam się w rzeczy o których nie mam pojęcia tylko odpowiadam na posty dotyczące budowy. W dziale budowa .... tak społecznie bo na razie mama na to czas !

Czasami atakujesz mnie "jakąś inną bajką" i "marzeniami" ... a zastanowiłeś się co o takich osobach które chcą budować za 50 000 lakiernię z blacharnią i wyposażeniem myślą projektanci kosztorysanci dostawcy wyposażenia, firmy budowlane, wykonawcy dróg i parkingów ... no to myślą NASTĘPNY FANTASTA I BAJKO PISARZ za 50 000 warsztat ??? .... Wysil się kiedyś i wyślij zapytanie ile kosztuje hala stalowa z płyty obłożeniowej tak z 500 m/KW ... to pogadamy !

ZIEMBA
Wysłany: 2009-05-24, 14:05   
0
UP DOWN

Projekter, ale Ty mi tu piszesz o aso i innych wielkich firmach! A mi chodzi o przecetnego człowieka takiego jak ja lub większośc chłopaków z forum. Zkąd my mamy wziąc 3mln? Zejdz na ziemie człowieku. A te swoje opowiesci i plany możesz przedstawic ludziom z
PROJEKTER napisał/a:
VW w Płocku, HONDA w Łodzi
i innym potentatom a nie nam. Konczmy ten temat bo nie ma sensu go dalej ciągnąc. Zresztą sam widzisz że chłopakom z forum nawet nie chce się juz pisac o tych Twoich opowieściach o chalach za 90mln. Pozdrowionka dla Ciebie.

baqo 
Wysłany: 2009-05-24, 19:36   
0
UP DOWN

ZIEMBA napisał/a:
Konczmy ten temat bo nie ma sensu go dalej ciągnąc.
bo tu są lakiernicy ,a nie biznesmeni w krawacikach :D :D :D i nikt za komuny tu się nie nakradł ^^ ^^ ^^

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-25, 07:13   
0
UP DOWN

baqo napisał/a:
Cytat:
na razie tylko ja na tym Forum jestem w realnym świecie,
teoretycznie!!!

I to jest chyba najlepsze podsumowanie tych wywyodów... ale pan projekter chyba chce kogoś na siłe uszczęśliwić, będąc wujkiem "dobra rada" .... w innym temacie ktoś się zapytał konkretnie o dotacje... a jaka była odpowiedź projektera?
"powiedz co , do kogo? jakie pismo? itd... bo mnie tu jeszcze ktoś obrazi jak sięodezwę" :rotfl:

Dzięki za pomoc... :spoko:

Travolta 
Wysłany: 2009-05-25, 22:31   
0
UP DOWN

Projekter to ja bym tak chciał zobaczyć ten twój realny świat na jakiś zdjęciach Jestem wzrokowcem a nie słuchowcem (czytowcem ;P ) Skoro twój realny swiat obraca sie w tak dużych pieniądzach to pokaz do czego ty "realnie" doszedłeś?

mebArth 
Wysłany: 2009-05-26, 18:12   
0
UP DOWN

Skusiłem sie i poczytałem temat od A do Z.
Kolega PROJEKTER jest businessman'em ok... Lew Rywin też nim był.

Cieszymy sie bardzo (nie zazdrościmy) ze kolega P. ma takie fajne układy i potrafi to co mówi (jesli potrafi).
Tylko KOLEGO PR. widzisz...tu nie ma milionerów...jakby byli milionerami to by nie siedziali na byle forum i to BEZPŁATNYM.
Nie pytali by się czy NOVOL jest ok czy nie bo mam mało ciaków i nie wiem na co sie zecydować.
Nie pytali by się, jak przerobić komórke w MINI kabinę.
Nie pytali by się jak ustawić nawiew wyciag i le metrów potzreba, czym obielić sciany...co na sufit...jakie grzanie (czy piecyk starczy).

Co do projektów dla ASO...no i co z tego jak tam matoły pracują a robota wychodzi jak z dziupli Pana Zdzicha?

Mój były szef zbudował BLASZAKA ocieplanego... z instalacją na miedzi, 3 stanowiska przygotówki PLUS coś a'la kabina czyli nawiew, wyciąg i obieg wewnętrzny. Sama budowa kosztowała 10 000zł Dyche. Plus oczywiscie piec kafelki i inne bzdety. I robota wychodzi LEPIEJ niż z niejednej KABINY SMIECHU za 100 000.

Także w imieniu niektórych przedmówców (jesli mozna) Prosiłbym Cię, abyś zaczął pisać po naszemu..doceniając to że 16-latek chce malowac a nie ma 3 500 000 PLN'ów.

Bo mi sie wydaje.... że dalsza rozmowa/pisownia o milionach z UE,dotacjach,rozwojach nie ma sensu.

A i co najwazniejsze.... bude mozesz mieć...ale co do niej wsadzisz? Trabanta? Tzreba miec układy....tysiac aut rocznie.... znajomosci, TRZEBA MIEC ROBOTE zeby ta twoją kabine smiechu czymś zapełnić. A jak narazie to ja miałem tydizen wolnego bo jest bryndza.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr112
Wysłany: 2009-05-26, 20:53   
0
UP DOWN

mebart popieram

Greg
Wysłany: 2009-05-26, 21:11   
0
UP DOWN

Piotr112 napisał/a:
mebart popieram

jak w/w kolega pisze !!

baqo 
Wysłany: 2009-05-26, 21:53   
0
UP DOWN

mebi !!! ale ładnie to napisałeś ^^ jakaś nowa dusza w ciebie wstąpiła,ani razu nie napisałeś du***pa . ja mam warsztat jaki mam bez dotacji. gdyby sytuacja na rynku była lepsza ,byłoby lepiej. nie chodzę w krawacie i robię to co lubię ,bez takich kredytów,wszystko budowane od zera i z tego jestem dumny.na początku ledwo dostałem tysiąc złotych w ratach na miga do spawania, bo nie miałem większych moc kredytowych,kupe kasy pożyczałem od przyjaciół. jakoś się wyszło :idea:

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-27, 06:53   
0
UP DOWN

Pan Projekter ma tak zawężone pole widzenia, że niestety nie potrafił zrozumieć tego, że jego rady są nie na miejscu... jak się zbyt mocno zawiąże krawat to krew może nie dopływać... :fiu: Myślałem że facet może być dosłownie skarbnicą wiedzy i może sporo doradzić, ale takie rady... sami widzicie... i jeszcze się obraził... ^^

a tak bardziej "prywatnie" to jak koleś mówi, że najlepiej jest współpracować z cwaniakiem, i twierdzi ze to wielka zaleta jest przytaczając jakieś przykłady o wyszarpywaniu kasy, to ja temu panu dziękuję... ja jestem cięty na krawaciarzy i dokładnie wiem dlaczego im się kręci biznes lepiej... bo po co płacić zus? po co wolne soboty i niedziele? po co tak duże wynagrodzenie, na twoje miejsce czeka kolejka przed bramą... ja mam więcej szacunku do siebie i do innych...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-27, 09:59   
0
UP DOWN

Loboloco - moderatorze ! Nie obraziłem się ... bo kiedyś ludzie z takimi poglądami zostawali moimi klientami ... tylko że oni zmądrzeli ! Nie gniewaj się ( albo ) gniewaj i przeczytaj powoli co ty napisałeś w pierwszych 20 słowach swojego postu ?

Czego ty bronisz ? blaszaka za 10 000 zł, Czy kabiny z kartonu po telewizorze ?
Jako warsztatowcy garażowcy - jesteście w mniejszości .... skazani na wymarcie jak dinozaury po uderzeniu meteorytu. Albo to wyłącznie forum dla amatorów i nie ma tu nikogo dla kogo lakiernictwo to sposób na życie ... i wtedy ty masz rację, a ja się mylę.

a .... i załóż kombinezon uwal się pyle od szpachli i wsadź ręce do puszki z farbą a potem idź do banku po 500 zł kredytu ... dostaniesz w ciemno .., na rozwój !

I nie pisz bzdur jak nie jesteś pracodawcą ... tylko pracownikiem ! Bo pracownik jak popsuje samochód albo narazi firmę na straty swoją głupotą to się zawija, a koszty pokrywa.... no jak myślisz kto .... Loboloco ?

I bezdyskusyjnie jestem skarbnicą wiedzy ! ale ty jako moderator myślałeś że chamstwem i bezczelnością niektórych zachęcisz mnie do udziału w tym forum PROMOCJA SIĘ SKOŃCZYŁA nigdy na tym forum nie było tylu rzetelnych i prawdziwych i profesjonalnych, informacji o projektowaniu i budowie warsztatu NIGDY LOBOLOCO !

poczytaj i przywal mi że kogoś okłamałem !

[ Dodano: 2009-05-27, 11:06 ]
w nawiązaniu do profesjonalizmy i plotek na forum zamiast faktów :

poczytaj sobie wywody Bago z 2008-03-03 19.57 o recyrkulacji w kabinie !
i wymaganej prędkości opadu powietrza ??? Bago dla ciebie poniżej Prezent : link do rzetelnych informacji od producenta kabin ... poczytaj i zweryfikuj plotki jakie rozpowszechniasz od marca 2008 !

[ Dodano: 2009-05-27, 11:07 ]
http://www.astherm.pl/mity.html

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-27, 10:09   
0
UP DOWN

(Powtarzający się post)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-27, 10:11   
0
UP DOWN

mebart ! Dzięki za pozdrowienia. Przykro mi że przeze mnie nie masz od tygodnia roboty PRZEPRASZAM ! .... ale widzisz ZACYTUJE TU CIEBIE .... matoły z ASO .... MAJĄ ROBOTĘ np. MARIMEX, albo EURO CAR i narzekają .... że lakiernia za mała ! to może coś u ciebie w warsztacie coś jest nie tak .... Co ?

[ Dodano: 2009-05-27, 11:14 ]
loboloco jesteś moderatorem ! napisałem Chamstwem i Beczelnością NIEKTÓRYCH

[ Dodano: 2009-05-27, 11:17 ]
Wiesz akurat z tobą to lubię się spierać !

Więc pierwszy raz widzę proacodawcę ! który psioczy sam na siebie ... to pod publiczkę taka kokieteria tak ?

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-27, 10:20   
0
UP DOWN

Po pierwsze to jest forum profesjonalistów i amatorów jak mówi napis na górze strony...

PROJEKTER napisał/a:
I nie pisz bzdur jak nie jesteś pracodawcą ... tylko pracownikiem !

Jak to się ma do tego co piszę..? jakie bzdury masz na myśli? A pozatym to my się znamy? skąd ta pewność że nie zatrudniam?

PROJEKTER napisał/a:
I bezdyskusyjnie jestem skarbnicą wiedzy ! ale ty jako moderator myślałeś że chamstwem i bezczelnością niektórych zachęcisz mnie do udziału w tym forum PROMOCJA SIĘ SKOŃCZYŁA nigdy na tym forum nie było tylu rzetelnych i prawdziwych i profesjonalnych, informacji o projektowaniu i budowie warsztatu NIGDY LOBOLOCO !

Ja byłem chamski i beszczelny? w którym momencie?

przy okazji podać ci adres do wysłania fakturki....?

PROJEKTER napisał/a:
Bo pracownik jak popsuje samochód albo narazi firmę na straty swoją głupotą to się zawija, a koszty pokrywa.... no jak myślisz kto .... Loboloco ?

A kto pracuje na wpływy do kasy? nie pracownik?

PROJEKTER napisał/a:
i wtedy ty masz rację, a ja się mylę.

PROJEKTER napisał/a:

pozatym nie ładnie jest manipulować... obrażasz tym ludzi z którymi rozmawiasz.

Starczy mi tych słownych przepychanek, więc odpowiem krótko... nie chce mi sięz tobą gadać (koniec cytatu)...

i jeszcze w imieniu niektórych urzytkowników forum... nie chce mi siętego czytać.... ;)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-27, 10:29   
0
UP DOWN

LOBOLOCO ! do fakturki za doradctwo to jest konieczna umowa żeby księgowość wiedział jak to rozliczyć - od razu w koszty czy rozłożyć na miesiące ?

zaproponuj coś na prywatnym łączu ... albo ciesz się z informacji za free które są na forum !

A jak już skończysz się ze mną przepychać ? to zaproś mnie na forum, a może - może - w każdą sobotę poświęcę wam godzinę na odpowiedzi za free ... i jestem otwarty na wątpliwości i rzeczowe pytania ... natomiast zamknięty na złośliwości i podważanie mojej wiedzy bo kosztowało mnie to 16 lat pracy ! ... ale mogę się zalogować jako JEŁOP 2000 i i zawsze odpowiadać .... Ta ty się znasz na lakierowaniu frajerze ! albo ... weź się w łeb cenzura człowieku ! albo ... spadaj biedaku garażowcu ... albo ... Rozumiesz LOBOLOCO DO CZEGO ZMIEŻAM ? ... ludzie to czytają i wyrabiają sobie opinie nie o anonimowym nick-u tylko o całej rzetelności i fachowości tego forum.

i przypominam nie wchodziłem nigdy w tematy związane z radami dla amatorów ... Sprawdź! .... i jeszcze jedno należy rozdzielać czyjeś poglądy od faktów jakie podaje ... faktów nie zmienisz ... a o poglądach mogę dyskutować choć trzeba mieć coś więcej niż NEGACJĘ WSZYSTKIEGO żeby mnie przekonać lub zainteresować !

zupełnie szczerze - Cię pozdrawiam

[ Dodano: 2009-05-27, 11:43 ]
I raz na zawsze koniec tematu warsztatu za 3 000 000 ! to tylko 580 000 EUR !

Pooglądajcie sobie rewelacyjne rozwiązanie techniczne i fachową wiedzę konstruktora bo niektórzy z was nie potrafią objąć rozumem nawet 5% problemów jakie trzeba było rozwiązać że zrobić coś takiego ! Wielkie uznanie i szacunek dla ich wiedzy ! Top wyposażenie ! Geometria zawieszenia bez montażu głowic na kołach ! ale co ja tu do was o tym jak branża naprawa samochodów wygląda - Europejczycy !

http://www.automotive.eur...%20(ENG)_NP.pdf

http://www.nussbaum-lifts...nt.php?idcat=95

to jest CEL !!! A nie blaszak za 10 000 zl !

[ Dodano: 2009-05-27, 11:49 ]
Warsztat w 10 dni !!! ja tak nie potrafie. Dlatego ich podziwiam !

baqo 
Wysłany: 2009-05-27, 10:54   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
to jest CEL !!!
no dobra ! działamy! od czego zaczynamy?

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-27, 10:57   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
[ Dodano: 2009-05-27, 11:14 ]
loboloco jesteś moderatorem ! napisałem Chamstwem i Beczelnością NIEKTÓRYCH

racja, źle przeczytałem...

Kurde człowieku, ciągle nie rozumiemy się do końca... To forum jest dedykowane amatorom i profesjonalistom... nie chodzi o nazwę działu tylko o urzytkowników... jak chcesz załóż temat w ogłoszeniach lub firmie "profesjonalne projektowanie warsztatu" i zaoferuj swoje porady... Ja wszystkiego nie neguję tylko bronię tych skazanych na wymarcie jak to określiłeś. Kapitalizm nie ma litości dla ludzi którzy mają marzenia, ale nie są w stanie tyle zainwestować co ludzie z którymi współpracujesz... albo nie mają tyle odwagi by zaryzykować dorobek życia i całą kasę wpompować w biznes...

Podsumowójąc zapraszam cię oczywiście, jeżeli chcesz, lecz postaraj się odpowiadać na pytania nie proponując rozwiązań najlepszych ale nieosiągalnych.... Jeżeli etyka zawodowa nie pozwala ci na polecenie amatorskich rozwiązań to przecież nikt ciebie nie zmusza do radzenia...

dla niektórych celem JEST blaszak za 10 000... I dają z siebie wszystko, żeby dojść do tego celu... nie mówię o partactwie tylko o walce o swoje, stojąc na ziemi obiema nogami... dlatego ich podziwiam... ale to moje odmienne i odklejone od rzeczywistości, całkowicie prywatne zdanie...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-27, 12:56   
0
UP DOWN

Doskonale się rozumiemy ! ale dopiero jak masz swoje odmienne i odklejone od rzeczywistości, całkowicie prywatne zdanie ! Wtedy rozumiesz o co te spory !

[ Dodano: 2009-05-27, 14:08 ]
Bago ! ZACZNIJ OD SPROSTOWANIA !

Bądź profesjonalistą za którego się uważasz i zacznij od sprostowania i przeprosin dla Amigoo BO ON MIAŁ RACJĘ A TY NIE ! choć Cię pochopnie przeprosił ! .... mylić się rzecz ludzka przy tak skomplikowanych tematach, ale żeby to sprostować to już trzeba mieć klasę !

Szczegóły w post z dziś 10.59 na końcu !

baqo 
Wysłany: 2009-05-27, 14:54   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
poczytaj sobie wywody Bago z 2008-03-03 19.57 o recyrkulacji w kabinie !
i wymaganej prędkości opadu powietrza ??? Bago dla ciebie poniżej Prezent : link do rzetelnych informacji od producenta kabin ... poczytaj i zweryfikuj plotki jakie rozpowszechniasz od marca 2008 !
może łaskawie zacytujesz,bo nie bardzo wiem do czego pijesz?
Cytat:
Tak więc w kabinie o wymiarach 7 x 4 m wydajność układu wentylacyjnego powinna wynosić 30240 m3/h
ja mam saime 24000 m3/h ,wymiary 6,6x3,96 . co mam ją na złom wywalić?lakierowałem i w kabinie co miała 18000 na grawitacyjnym wyciągu ,jakoś nie wybuchła,a wcześniej dwadzieścia lat robiła we włoszech,teraz jest u kogo innego.
PROJEKTER napisał/a:
Bago dla ciebie poniżej Prezent
nie zachwyciłeś mnie :nie: nie pamiętam co kiedyś pisałem ,ale zastosować 30000 m3/h to żaden problem ,tylko kto zarobi na prąd i paliwo do takiej kabiny. ty znowu zaczynasz walić zerami i powiem ci że już mam tego dość. doklejasz co chwilę posty i w ogóle nie można cię zrozumieć. z twoich kilometrowych opisów może jeden metr coś wnosi do forum a reszta to spam .
Cytat:
Szczegóły w post z dziś 10.59 na końcu !
szczegóły ! nie widzę żadnych szczegółów ! zacznij cytować . dla mnie tylko szczujesz swoją wiedzą a nic nie wnosisz do forum!!! przyszedłeś bawić się tu z nami w ciu ciu babkę :?:

[ Dodano: 2009-05-27, 16:25 ]
Cytat:
"najbardziej nowoczesne to wentylatory zawieszone na osi silnika" - oczywiście, zwłaszcza kilkadziesiąt lat temu, bo mniej więcej tak dawno były już stosowane. Kiedyś stosowało je wielu producentów kabin, jednak ich niska sprawność i hałaśliwość prawie wyeliminowała je z zastosowania w kabinach lakierniczych. Obecnie stosuje je chyba już tylko 2 producentów z południowej części naszego kontynentu. Bez komentarza.
a to ,to pewnie ty pisałeś. te firmy to blowtherm i usi . co masz do tych firm ?ha ha ha

[ Dodano: 2009-05-27, 16:32 ]
no i znalazłem ten text,zrobiłem to za ciebie
Cytat:
Wysłany: 2008-03-03, 19:57
kalbi napisał/a:
jaki najlepszy powinien byc przepływ powietrza by suszyć wodę??
by suszyć wodę podstawa to pełna cyrkulacja powietrza w czasie suszenia.opad powietrza powinien wynosić 0,25 m/s w pustej kabinie. proponuję pełną kratę,czyli cała podłoga okratowana. za 60 tyś :roll: na pewno kupisz chinszczyznę :cry: ostatnio u znajomka oglądałem taką YOKI.nazwa i pochodzenie mówi sama za siebie :mrgreen: . chłopaki robili pół roku nie wiedząc że wyciąg ma zapchane wiltry. jak zobaczyłem auto po lakierowaniu to :shock: .! klapa od recyrkulacji ustawiała się jak sama chciała,siłownik belimo w ogóle jej nie trzymał,drzwi serwisowe wyginały się podczas otwierania,na ramkach trzymających filtry sufitowe oznaki korozji,w panelach styropian,a tak poza tym to w miarę chodziło,dobre kabiny chodzą koło 20 000 euro. proponuję ci zobaczyć za firmą saima -włoska.nuzior sprzedaje na allegro . ja mam saime model chimera 4/6/2,5 22 000 m3/h nadmuch. dałem 10 000 e bez krat,kanałów i wyciągu.

@PROJEKTER, zakończ te swoje dyrdymały,reklamujesz kabinę co śmiga 30000 m3/h firmy astherm, pewnie za 150 000 zł i dalej nic ciekawego do forum nie wnosisz,a siejesz zamęt :nie:

[ Dodano: 2009-05-27, 16:35 ]
i ostatnie pytanie! jakie jest zagrożenie w kabinie wybuchem przy lakierowaniu lakierami wodnymi ???

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-27, 17:02   
0
UP DOWN

Wiedziałem amatorze i dyletancie że się nie przyznasz do braku z bladego pojęcia o kabinach lakierniczych bladego AMATORZE !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:07 ]
Norma PN-EN 13355 Urządzenia malarskie Kabiny zespolone Wymagania bezpieczeństwa stanowi integralną część Dyrektywy maszynowej UE i do tej normy wydaje się deklaracje zgodności ! Kup sobie i poczytaj zanim zaczniesz wypisywać amatorskie cenzura !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:13 ]
Prędkość opadu powietrza w strefie roboczej musi wynosić 0,3m/sek w sześciu z dziesięciu punktach pomiarowych i nie mniej niż 0,25 m/sek w pozostałych czterech.

... inaczej urządzenie nie jest zgodne z wymogami bezpieczeństw i nie można wydać do nie go deklaracji zgodności. Jak masz taką przy swojej Saimie to se poczytaj do czego się odwołuje. Musi być po Polsku więc nie będziesz mialł problemów !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:18 ]
Posługiwanie się sformułowaniami których nie rozumiesz to Dyletanctwo !

np RECYRKULACJA -

Wyjaśnij mi też o co ci chodzi z tymi tysiącami metrów sześciennych w kabinie ? te 24000 czy 30 000 m3/h bo to jakieś bzdety ... nie do zmierzenia !

mam to gdzieś czy kabina kosztuje landrynkę czy 1 mln zł ... mnie zawsze interesuje czy oferta jest zgodna z obowiązującymi przepisami i wymogami technicznymi a twoje wywody kochanieńki to nie są zgodne ani z jednym ani z drugim !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:30 ]
i w przeciwieństwie do ciebie ja wiem o co chodzi z wadą wentylatorów na osi silnika ... to żebyś był mądrzejszy .... o wywarzanie turbiny i drgania przenoszone na korpus urządzenia i wentylację ale to jeszcze musisz wiedzieć co to korpus a co wentylacja ?

moje zdanie jest trochę inne bo oddawałem do użytkowania kabiny Blowtherma. Dwie z nich stoją w fabryce VW w Poznaniu. A Yoki która tak krytykujesz to też ma wentylator na silniku ... tylko tu kręci się stojan !

Nie pisz o prądzie i paliwie jak się na tym nie znasz .... w nowych kabinach jest falownik na silniku zmniejszający i zwiększający prędkość w zależności od fazy pracy więc możesz ją nawet w fazie lakierowania jak nie lakierujesz tylko przewietrzasz spowolnić do prędkości opadu 0,15 m/sek i momentalnie przyspieszyć. Obowiązkiem producentów kabin jest zmniejszenie wydajności cieplnej kabiny i odzysk ciepła między innymi w rekuparatorze .... takie jest Prawo .... i teraz już wiesz dlaczego nowa kabina kosztuje 120 000 tyś a ta wyprodukowana przed 2003 roku 30 000 tyś !

Jedne są dopuszczone do eksploatacji a inne nie !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:38 ]
I doprecyzuj amatorze od kabin lakierniczych swoje ostatnie pytanie ?

Chodzi ci o strefy zagrożenia wybuchem w kabinie lakierniczej, Czy o Klasyfikację wybuchową kabino suszarki i jej przestrzeni zewnętrznej !

ale wybaczam ci takie dyletanctwo ! i odpowiem zwięźle :

strefa zagrożenia 2 wyznaczona pomiędzy pistoletem a lakierowanym elementem,
strefa zagrożenia 2 we wnętrzu elementów w których utrzymuje się mieszanina palnych gazów i powietrza w kondensacji mogącej przy sprzyjających warunkach zapalić się i doprowadzić do wybuchu.

Wnętrze kabiny lakierniczej o prędkości przepływu powietrza 0,3m/sek nie jest zagrożone wybuchem bez względu na ilość i rodzaj rozpylonych materiałów lakierniczych. Wystarczająca odpowiedź ?

[ Dodano: 2009-05-27, 18:45 ]
i zanim wyskoczysz z czymś idiotycznym to od razu Cię uprzedzam ... nie ma takiego zagadnienia NIE MA ! dotyczącego kabiny lakierniczej którego nie znam lub nie mógłbym rozpoznać w ciągu 24 godzin JA Z TEGO ŻYJĘ ! ze współpracy z polową dostawców tych urządzeń w Polsce to moi zleceniodawcy ! ... więc Bago nie wydurniaj się więcej !

i uprzedzam zwróciłem uwagę na "wodnymi"w twoim ostatnim pytaniu więc się zastanów zanim się podłożysz ?

gola 
Wysłany: 2009-05-27, 21:15   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
... nie ma takiego zagadnienia NIE MA ! dotyczącego kabiny lakierniczej którego nie znam lub nie mógłbym rozpoznać w ciągu 24 godzin JA Z TEGO ŻYJĘ...

oki.a wiec pewnie bedziesz znal odpowiedz na moje pytanie.
Czym moze byc spowodowane drzenie calej kabiny.Od jakiegos czasu zaobserwowalem takie zjawisko na kabinie w ktorej pracuje.poprostu na cyklu lakierowania kabina dostaje jakichs dziwnych wibracji i zauwazalne jest delikatne jej drzenie.Na cyklu suszenia zjawisko takie nie wystepuje.Kabina to Nova Verta 6x4 .

baqo 
Wysłany: 2009-05-27, 21:19   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Wiedziałem amatorze i dyletancie że się nie przyznasz do braku z bladego pojęcia o kabinach lakierniczych bladego AMATORZE !
mam w nosie twoje wyzwiska,a jak już na forum dla amatorów wyzywać od dyletantów :?: za kogo się uważasz. za lakiernika może??? może to samo mogę powiedzieć o tobie ,że i ty jesteś w naszej branży amatorem,więc nie czepiaj się tego co wiem,a czego nie wiem. albo grzecznie odpowiadasz i nie szpanujesz swoimi studiami ,lub zniknij z tego forum dla amatorów. przyznam ci szacun za wiedzę,ele nie pasuje tu twoja osoba.może liczysz tu na zdobycie jakiegoś klienta ?powodzenia.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-27, 21:54   
0
UP DOWN

To nie jest z reguły problem tego typu kabin. U CIEBIE I w urządzeniach bliźniaczych SAIMY I SAICO wentylatory są na paskach i bardzo stabilnie osadzone. Nestety drganie obudowy to zawsze problem z elemntami ruchomymi napędu.
Jeżeli tego nie było, a jest, lub się powiększa to zdejmij osłonę klapy rewizyjnej na jednym i drugim wentylatorze. Nie wiem jaki model, ale w korpusie na osi jest często gumowa poduszka przy łożysku .. szarpnij zdecydowanie wentylator i zobacz czy nie ma tam luzu. Sprawdź śruby mocujące wentylator i silniki na obudowie... jak to standard to są na wierzchu !
No oczywiście wykluczam, że na wentylatorze ekstraktora osadził się pył lakierniczy i wentylator ma bicie przy maksymalnych obrotach ... te kabiny są na to bardzo oporne ! Kiedyś w Katowicach w Hodzie Auto Kopex w urządzeniu Nova Verta zablokowała się niefortunnie klapa bajpasu i drganie pojawiło się na kanałach wentylacyjnych i obudowie zestawu napędowego od samego przepływu i zawirowania powietrza ... ale serwis twierdził że to ekstremalny i wyjątkowy przypadek !

Jeżeli to prostszy model to napęd turbiny wyciągowej powinien się w ogóle wyłączyć w trakcie suszenia i jak wtedy drganie ustępuje to trzeba szukać problemu tylko w ekstraktorze !

Hałas z kabiny i drgania to największa zmora przy oddawaniu urządzeń do użytkowania po ich złożeniu !

[ Dodano: 2009-05-27, 23:13 ]
Bago ! I co koleś ? Super jest się mądrować i popisywać przed kimś kto nie ma pojęcia co mówisz ?
Gorzej jak na forum zajrzy ktoś zorientowany w temacie. Wtedy co specu od przepływu powietrza i recyrkulacji ? Wymiękasz ze ze swoimi mądrymi fachowymi radami i złośliwościami !

Nadal nie przeprosiłeś Amiggo za to że go zaszczułeś i chłopaka napisał ....przepraszam z tym 0,3m/sek to trochę przesadziłem. a miał rację !

i przeczytaj sam ... tą swoją odpowiedź skierowaną do mnie ..... KLASA, STYL, SZYK I ELEGANCJA WYPOWIEDZI Brawo Bago ! Brawo ... daleko zajdziesz !

baqo 
Wysłany: 2009-05-27, 23:20   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
amatorze od kabin lakierniczych
wali mnie to jak mnie nazywasz. zajmuję się lakiernictwem ,a kabina to najlepsze miejsce do tego dzieła. ile o niej wiem to moje,a że tu się znalazłeś i poprawisz mnie że zamiast recyrkulacja napisałem cyrkulacja
( mogłem napisać obieg zamknięty 75%, jak nakazuje Norma PN-EN 13355 :D )
PROJEKTER napisał/a:
Wyjaśnij mi też o co ci chodzi z tymi tysiącami metrów sześciennych w kabinie ? te 24000 czy 30 000 m3/h bo to jakieś bzdety ... nie do zmierzenia !
to takie małe kwadraciki :cool: nie znasz się?
PROJEKTER napisał/a:
JA Z TEGO ŻYJĘ
widzisz! a ja mam kabinę bo lubię lakierować :tak:

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 00:35   
0
UP DOWN

Bago ! ja nie poprawiam błędów językowych bo sam je robię jak piszę szybko !

Chodzi o to że recyrkulacja to zamknięty obieg powietrza w fazie suszenia przy zamkniętych klapach kabiny. I cały ten proces nie ma żadnego wpływu na szybsze suszenie baz wodnych. To znaczy ma bo właśnie uruchomiłeś suszarkę ... tylko jeszcze trzeba klar, ale to wiesz lepiej ode mnie !

Jak przestaniesz ciskać inwektywy pod moim adresem to ci wytłumaczę dlaczego te małe kwadraciki zwane m3 są gów...o wartym parametrem kabiny ! Nic nie znaczą a potrafią cudownie na mieszać w głowie i już jest klient !

Po pierwsze to wartość nie do zmierzenia .... więc jak sprawdzić ile tysięcy metrów przepływa przez kabinę ?

Trzeba policzyć z kubatury i prędkości opadu powietrza i uwzględnić spręż czyli opory filtrów sufitowych i podłogowych. Dlatego 24, 26, 28, 30 000 metrów to parametry tak samo istotne jak kolor obudowy !

Chcesz wiedzieć więcej ... zapytaj grzecznie, a powiem ci jak działa kabina ASTHERM którą tak opluwasz .. a to urządzenie jak się popsuje to samo dzwoni do serwisu tak tak dzwoni telefonem sygnałowym podaje kod i już operator wie które i gdzie w Polsce się schrzaniło. A zamiast sterownika jest 10 calowy monitor dotykowy !

Ale to musisz poprosić o taką wiedzę. Chętnie ci odpowiem !

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-28, 06:48   
0
UP DOWN

PROJEKTER, nie zgrywaj tu szeryfa mówiąc kto ma kogo przepraszać i za co, jesteś nachalny i nieprzyjemny, a większość twoich postów zawiera "wyplute" strzępki informacji wykorzystane w kłutniach z innymi urzytkownikami, których nazywasz dyletantami i amatorami...
PROJEKTER napisał/a:
Chcesz wiedzieć więcej ... zapytaj grzecznie, a powiem ci

Na początek sam mógłbyś dać przykład dobrych manier, lecz obawiam się że jest to niemożliwe... także albo dziel się swoją wiedzą kulturalnie i rzeczowo, albo dowidzenia...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 08:08   
0
UP DOWN

Loboloco Moderatorku ! Zaczynasz mnie irytować tymi swoimi wrzutkami. Weź ty się człowieku zastanów dla kogo powstało to forum ! TYLKO DLA CIEBIE i dwóch trzech napuszonych dyletantów ! Odwal się w końcu !!! Albo choć raz napisz coś mądrego ! Do mnie masz pretensje nieudaczniku życiowy, że nie masz kasy na inwestycje i odwagi na rozwój ! Do mnie masz pretensje że ty i kilku obecnych tu doradców to amatorzy i dyletanci ! Przestań się ośmieszać anonimie i rusz główką jak tu zaprosić specjalistów z rożnych dziedzin ... bo na razie to stajesz na rzęsach żeby nie dopuścić do głosu nikogo kto się zna na tym co robi ! LUDZIU SZKODZISZ WIZERUNKOWI TEGO FORUM !!! Co ty masz do powiedzenia na temat projektowania i wyposażenia i WARSZTATU. Co ty masz do powiedzenia na temat systemów organizacji zarządzania lakiernią a o przepisach ... to co znajdziesz w likach w necie ! Już się parę razy wydurniłeś w postach do mnie i komentarzach ... Przyhamuj ździebko ! CZŁOWIEKU LUDZIE TO CZYTAJĄ ! Co ty masz tu do powiedzenia konkretnego ? Negacie ! Cały czas na NIE ! Nie to nie tamto nie sramto za drogo do kitu nie to forum .... Weź się zastanów co ty cenzura !

I wreszcie przyślij te dane FV VAT ? ... albo się ucisz i poczytaj za darmo o wiedzy i doświadczeniu specjalistów !

Loboloco ! autorytet to się wypracowuje latami ... a zblamować się można jednym idiotyzmem i właśnie przegiąłeś pałę ! Wyjmij sobie coś z kontekstu mojego postu neguj neguj i neguj ! ... I co z tym ZUS em ? Peniasz że wyjdzie na to że o tym też nie masz pojęcia ? internauto !

DrCruel
Wysłany: 2009-05-28, 08:13   
0
UP DOWN

Panowie, proponuję rozejm. Emocje są duże ale nie potrzebne a efekty już kiedyś mogliśmy obserwować. Dajcie na luz.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-28, 08:46   
0
UP DOWN

Projekter dał popis swoich możliwości, mnie to nie bierze... niech każdy sam oceni z kim ma do czynienia... ja kończę temat... :x: ;)

baqo 
Wysłany: 2009-05-28, 08:51   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Po pierwsze to wartość nie do zmierzenia .... więc jak sprawdzić ile tysięcy metrów przepływa przez kabinę ?
w kabinie nie zmierzę ,bo nie mam niestety jako amator takiego czujnego miernika,ale w tunelu złapię prędkość .zmierzę przekrój i pomnożę przez trzy tysiące sześćset sekund i mam masę przepływającego powietrza,a jak mam masę to ją przeliczę przez przekrój kabiny razy sekundy i znajdę jej opad :D teraz tak. mój generator ma 24000 m3/h nadmuchu,po założeniu filtrów i oporów przetłoczy 23000 . jaki jest opad w pustej kabinie 6,6x3,96?
zobacz na to zdjęcie sufitu kabiny i powiedz dlaczego włosi dali te blachy od panela do filtra na suficie?[img][/img] ,a przecież mógłby być pełny sufit w filtrach?

[ Dodano: 2009-05-28, 09:57 ]
PROJEKTER napisał/a:
Chodzi o to że recyrkulacja to zamknięty obieg powietrza w fazie suszenia przy zamkniętych klapach kabiny. I cały ten proces nie ma żadnego wpływu na szybsze suszenie baz wodnych. To znaczy ma bo właśnie uruchomiłeś suszarkę .
no i sam mi to potwierdziłeś o co się spierałem z AMIGGO. :) :) :)

[ Dodano: 2009-05-28, 10:03 ]
PROJEKTER napisał/a:
powiem ci jak działa kabina ASTHERM którą tak opluwasz
nie opluwam,bo wszystkie kabiny dla mnie mają szacun ,nawet stare kopciuszki,bo pracować w nich to jest coś wspaniałego. tylko zwróć uwagę że kabin wybór jest bardzo wielki ,a każde dodatkowe wyposażenie lakierni to cena o tysiąc euro w górę. mam taki sprzęt na jaki mnie stać,z regulacją ręczną przepustnicy extraktora a nie na falownikach. :/
PROJEKTER napisał/a:
Ale to musisz poprosić o taką wiedzę
nie będę cię prosił. jak chcesz to rozmawiaj ,jak nie to nie.
a teraz mam taką kabinkę [img][/img] myślę aby w narożniki dodać cztery lampy. jest to wysoka kabina i jednak trochę brakuje światła w dolnej części. co sądzisz o takim domontowaniu?

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 15:28   
0
UP DOWN

Lobuś ! co tak oszczędnie ? ... napisz : POPIS MOŻLIWOŚCI, ELOKWENCJI ZDECYDOWANIA, SPOSTRZEGAWCZOŚCI, DOŚWIADCZENIA I ZŁOŚCI !!!
... ale przyjmuję propozycję rozejmu od DrCruel ... bo spory o kompetencje na tym forum do niczego nie doprowadzą i nikomu nie pomogą w problemach !

Jedna jedyna prośba LOBUŚ ! PROSZĘ NIE PROWOKUJ MNIE ! bo ja też mam granice wytrzymałości i czasami gorszy dzień !

[ Dodano: 2009-05-28, 17:04 ]
baqo, propozycja pierwsza ! Obniżymy naszą dyskusję o ton niżej a łatwiej będzie się dogadać. Masz wiedzę o kabinie lakierniczej,wiec nie jesteś amatorem, ale jest w tej wiedzy trochę chaosu i niedokładności.

Na pierwszy ogień porządek z tym przepływem!

[ Dodano: 2009-05-28, 17:23 ]
Prędkość opadu powietrza w kabinie lakierniczej mierzy się w fazie lakierowania we wnętrzu urządzenia. Pomiary wykonywane w kanałach pokazują jedynie prędkość przepływu powietrza za i przed wentylatorem i nie odnoszą się do wielkości przepływu powietrza przez wnętrz kabiny ! trochę zawiłe ale mam nadzieję że jeszcze jasne !

We wnętrzu przy użyciu tzw miernika ANOMETRU - TO TAKI PIERWSZY LEPSZY !http://www.muratorplus.pl/technika/narzedzia-budowlane/przenosne-mierniki-parametrow-powietrza_57518.html

mierzy się kilka punktów pomiarowych norma wskazuje 10 ale wystarczy 5.
Z tych pomiarów wyciąga się średnią. Zakładamy że to jest 0,3m/sek !
to oznacza że 30 cm powietrze z góry na dół pokona w sekundę a kabina ma np 3 metry wiec w 10 sek jedna wymian powietrza w kabinie.

Jedna wymiana to 7x 4 x 3 m = 84 m3 ( wypchnięte z kabiny w 10 sek )

[ Dodano: 2009-05-28, 17:26 ]
w minute 84 m3 x 6 = 504 m/3
w godzinę 504 x 60 = 30 240 m3

czyli dla tej kabiny wydajności to 30 240 m3/h

mam nadzieję że to jasne ..... za chwilę wyjaśnie dalej sorry !

[ Dodano: 2009-05-28, 18:36 ]
Jeżeli zmieni się jakiś parametr np. prędkość opadu wynosi 0,21 m/s to zmieniasię wynki na mnjejszy a zasada obliczeniowa pozostaje taka sama !

tzw. Spręż czyli opory filtrów powodujących wzrost ciśnienia w takim obliczeniu już nie grają roli bo prędkość opadu jest zmierzona. Gdy jednak ( i oto poszło trochę przytyków ) podany jest parametr wielkości przepływu powietrza jako dane techniczne urządzenia np 26 000 m3/h to nawet mając gabaryt policzenie prędkości opadu jest problematyczne bo nie znamy sprężu czyli oporów filtrów ! z tego powodu niektórzy dostawcy urządzeń stosują triki np montują w suficie filtr VILEDON 500 anie 600 i w podłodze unikają papierowego filtra stabilizacyjnego zostawiając tylko matę PAINT STOP na siatce, czasami także wkładane są rzadkie filtry wstępne to wszystko ułatwia przepływ powietrza i pozwala na montaż silników w zestawie np 4 x 3,5 KW i sugerowanie ze kabina ma 24 000 m3/h więc jest lux ! A ci super bezczelni to piszą w katalogu .... Wydajność przesyłowa wentylatora 26 000 m3/h ! to dopiero jest cenzura !

i tak .... parametr wielkości przepływu powietrza w kabinie lakierniczej jest tak samo ważny jak jej kolor !

baqo 
Wysłany: 2009-05-28, 17:41   
0
UP DOWN

czyli jak kabina będzie niższa, np 2,8 m ,to z prędkością 0,3 m/s szybciej pokona ten dystans???

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 17:43   
0
UP DOWN

Falowniki to świetna sprawa ale nawet dziś renomowane firmy ich unikają bo nie chcą podnosić cen urządzeń. Ja mam inne zdanie tj. Rozwiązanie technicznie jest perfekt a kasa ... ( nie chcę nikogo denerwować moje zdanie znacie ... 100 zł większy kredyt i są falowniki ) Ręczne sterowanie klapą to standard dla tańszych modeli kabin z 1995 - 2001 później nawet w tych tańszych pojawiały się siłowniki. Mówimy o nowych urządzeniach wprowadzanych na rynek .... jednak klient ma zawsze rację wzięło górę i w pewnym okresie kabiny sprzedawane były jak klocki lego .... każdy składał sobie zestaw, a nazwa modelu to bardziej był design obudowy !

[ Dodano: 2009-05-28, 18:44 ]
Tak ! dokładnie tak !

baqo 
Wysłany: 2009-05-28, 17:44   
0
UP DOWN

gdy nas interesuje opad ,to wysokość kabiny nie ma na niego wpływu ,ale zmienia się ilość wymian :)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 17:45   
0
UP DOWN

Bago ! kolego - jeszcze o tych lampach ! wiesz już jak czy pisać ?

[ Dodano: 2009-05-28, 18:49 ]
Wysokość kabiny ma wpływ na prędkość opadu i zmienia się ilość wymian. Tak o to chodzi !

Chyba że pytasz o dane techniczne np prędkość opadu 0,3 kabina wysoka na 2,8 wtedy słabsze turbiny .... a jak kabina urośnie a opad zostanie na 0,3 to silniejsze turbiny ... ale to samo dotyczy długości i szerokości. ważny jest gabaryt czyli ta początkowa objętość kabiny w m3 !

baqo 
Wysłany: 2009-05-28, 17:50   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
wiesz już jak czy pisać ?
pisz pisz :spoko:

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 17:57   
0
UP DOWN

To tylko jako przykład .... Astherm ma kabiny 7 x 4 x 3 i gwarantowaną prędkość opadu powietrza 0,3m/sek. W standardzie falowniki i oświetlenie pionowe w każdym panelu 3600 lux ... aż nie można patrzeć ! Dlatego mając takie doświadczenie jakie mam i taką wiedzę jaką mam napisałem kiedyś ... że to najlepsi specjaliści w Polsce od kabin lakierniczych.

Bago ! czy w swojej nowej kabinie zauważyłeś kiedyś zjawisko turbulencji, przy skosach sufitu ? tzn . czy rozpylony lakier unosi się trochę do góry przy samej ścianie i opada na element jako mały syfek jak malujesz blisko ściany np na stojaku maskę albo drzwi? Albo czy na foli ochronnej przy ścianach i podłodze nie zaobserwowałeś większego zabrudzenia niż wyżej ! Wyżej to tak z metr ?

[ Dodano: 2009-05-28, 19:08 ]
Oprawy możesz zawiesić w rogach kabiny, Tak robi od wielu lat USI w modelu TECHNO. Oprawa powinna mieć klasyfikację EX ... ale ta w USI nie m nawet oprawy tylko szczelne dławiki na złączu z gumy. Wada jest taka że się taka lampa szybko zabrudzi ... zaleta że to tania inwestycja ! Ja sugerowałbym lampę EX ( przeciwwybuchową ) a w najgorszym razie w standardzie IP 65 to lampy do pomieszczeń o wysokim zapyleniu lub zawilgoceniu. Ceny EX ok 2600 zł szt IP65 od 600 do 1200 zł .... z trzema lampami. Nie polecam cięcia ścian i montażu w panelu to go osłabi ... a po za tym musiałbyś się zwrócić do producenta kabin o elementy Taka uszczelka z gumy nie może popękać a w kabinie rano zimą O st C ... a jak zaczniesz pracować po wysuszeniu .... 60 st ! Taka guma to musi wytrzymywać 4 - 5 razy dziennie ! albo lampa zaparuje i pęknie szkło !

baqo 
Wysłany: 2009-05-28, 18:19   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Bago ! czy w swojej nowej kabinie zauważyłeś kiedyś zjawisko turbulencji, przy skosach sufitu ? tzn . czy rozpylony lakier unosi się trochę do góry przy samej ścianie i opada na element jako mały syfek jak malujesz blisko ściany np na stojaku maskę albo drzwi? Albo czy na foli ochronnej przy ścianach i podłodze nie zaobserwowałeś większego zabrudzenia niż wyżej ! Wyżej to tak z metr ?
dzieje się tak :tak:

gola 
Wysłany: 2009-05-28, 18:25   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
...No oczywiście wykluczam, że na wentylatorze ekstraktora osadził się pył lakierniczy i wentylator ma bicie przy maksymalnych obrotach ... te kabiny są na to bardzo oporne!...

A jednak.Dzisiaj wszedlem na kabine celem sprawdzenia turbin.Dostalem sie do srodka,tam gdzie sa i jednak to jest pyl lakierniczy.Ogromne ilosci na lopatkach turbin.Kiedys juz byl taki problem,caly dzien spedzilem przy turbinach,czyszczac je :blee: .

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 18:45   
0
UP DOWN

Gola ! to naprawdę musiało być tego dużo !!! i bardzo nierównomiernie ! Takie rzeczy to raczej standard w USI i BLOWTHERM ! Współczuję to szorowanie szczotą każdej łopatki brrrrry.

Ale wiesz, że to wina filtrów podłogowych ? To one odpowiadają za ochronę turbiny. Jak są nieszczelnie poukładane to tak się dzieje. To musiało narastać od dłuższego czasu ! I jak już skończysz porządki to włącz może kabinę bez pokryw i zobacz czy wentylator nie ma bicia ! Uważaj to wbrew zasadą BHP !!!

Przykro mi Gola ! to taka przerąbana robota to czyszczenie i odkurzanie !
I nie ma wygodnego dojścia !

Jak ta kabina ma dobry wydatek to może paierowe filtry ANDREA uchronią cię w przyszłości przed problemem . Nie są drogie i montuje się je pod matą PAINT STOP i nie wymienia tak często jak podłogowych .... stabilizują Ciśnienie w kabnie !

gola 
Wysłany: 2009-05-28, 18:52   
0
UP DOWN

filtry ulozone sa rownomiernie,na wyciagu.nie ma nawet cm2 gdzie moglby przedostawac sie pyl lakierniczy.Filtry zmieniam systematycznie co 3 miesiace (podlogowe) i raz w roku sufitowe.Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje,ostatnio to bylo jakies 3 lata temu,ten sam problem.Tak drzy kabina,ze sterownik az podskakuje ;) .
Nie mam wlasnie filtrow o ktorych wspominasz,bede musial zapytac o nie.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 18:54   
0
UP DOWN

Ale drży chociaż wyczyściłeś już turbiny ????

gola 
Wysłany: 2009-05-28, 18:57   
0
UP DOWN

nie czyscilem jeszcze,bylem tylko upewnic sie przy turbinach,ze to jest ten problem.Czyscil bede chyba w przyszlym tygodniu,jak czas pozwoli.

baqo 
Wysłany: 2009-05-28, 18:58   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Bago ! czy w swojej nowej kabinie zauważyłeś kiedyś zjawisko turbulencji, przy skosach sufitu ? tzn . czy rozpylony lakier unosi się trochę do góry przy samej ścianie
potem pogadasz z gola :> , skończ ten temat . dziękuję :tak:

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-28, 19:00   
0
UP DOWN

To trochę jak w samochodzie ... Jak drży kierownica to :albo opona, albo felga, albo łożysko, albo przegub, albo półoś, albo tarcza ! kilka możliwych wad elementów i przyczyn .... JEDNA LOKALIZACJA PROBLEMU !

[ Dodano: 2009-05-28, 20:11 ]
Nooo ! W kabinie w której lampy montowane są w skosach sufitu zmniejsza się powierzchnia nadmuchu ... i to tak nie fortunnie że mgła lakiernicza przy ścianach nie jest spychana do dołu przez napływające powietrze bo nadmuch nie sięga do krawędzi łączenia sufit ściana. Jak się maluje elementy i o tym nie wie a stoją one blisko ścian to często jest dużo więcej syfu niż na samochodzie czy elementach które stoją na środku. Te syfki to lakier który się uniósł do góry trochę podsechł i osiadł w powłoce.
Nie bardzo jest na to rada !

No może tak mniej profesjonalnie ... dbaj o to aby pyłochłon na foli ochronnej ściany był aktywny tj żeby się kleił ... i jak możesz unikaj ustawiania elementów przy ścianach. Jak nie masz wyjścia uchwyty stojaków na max do góry.... im wyżej tym lepiej

baqo 
Wysłany: 2009-05-28, 19:21   
0
UP DOWN

przy samych ścianach mam blachy z małymi otworami ,aby też wyciągało w tych miejscach.i to fakt że przed zmianą zabezpieczenia paneli ,jak już folia sucha ,jest więcej wtrąceń w lakierze. pełny sufit zapobiega temu zjawisku, ale włosi dali te blachy aby większa masa powietrza padała na środek kabiny ,tam gdzie się najwięcej lakieruje,gdzie stoi centralnie auto.hmm :roll:

mebArth 
Wysłany: 2009-05-28, 21:35   
0
UP DOWN

NIech to ktoś zamknie....ten temat PROJEKTER ty nie porównuj ASO do innych dziupli. ASO liczy 900zł/element a dziupla 300. O czym ty w ogóle mówisz? Ty nadal żyjesz w swiecie milionów a MY forumowicze żyjemy w swiecie stówek/tysięcy. Swoja prozą nas nie przekonasz bo NIKT z NAS forumowiszów nie weźmie kreski na 3 i pól bańki. Bo żaden bank nie da nawet jak zrobisz plan na 40 lat
Takze poraz kolejny prosze - Jako lakiernik od 16 lat....zacznij z nami rozmawiac, a nie chwalić się...oferować..itd. Zacznij gadać gosciu. kapiszi ? :) Mam gdzieś Twoje komory, kaabiny smiechu..inwestycje..stanowiska...miszczu......kogo na to stać stad z tego forum? NIKOGO. więc sprowadzam Cię na ziemie. Jesli sie nie przystoszujesz to ludzie zaczna Cie olewać alebo napieprzac na Ciebie.

@BAQ no miałem dobry dzień to sie ładnie wysłowiłem :D

przemo1972 
Wysłany: 2009-05-28, 22:22   
0
UP DOWN

mebArth napisał/a:
NIech to ktoś zamknie....ten temat PROJEKTER ty nie porównuj ASO do innych dziupli. ASO liczy 900zł/element a dziupla 300. O czym ty w ogóle mówisz? Ty nadal żyjesz w swiecie milionów a MY forumowicze żyjemy w swiecie stówek/tysięcy. Swoja prozą nas nie przekonasz bo NIKT z NAS forumowiszów nie weźmie kreski na 3 i pól bańki. Bo żaden bank nie da nawet jak zrobisz plan na 40 lat
Takze poraz kolejny prosze - Jako lakiernik od 16 lat....zacznij z nami rozmawiac, a nie chwalić się...oferować..itd. Zacznij gadać gosciu. kapiszi ? :) Mam gdzieś Twoje komory, kaabiny smiechu..inwestycje..stanowiska...miszczu......kogo na to stać stad z tego forum? NIKOGO. więc sprowadzam Cię na ziemie. Jesli sie nie przystoszujesz to ludzie zaczna Cie olewać alebo napieprzac na Ciebie.

@BAQ no miałem dobry dzień to sie ładnie wysłowiłem :D

@Mebarth-Jezeli mowimy tu o zamykaniu tematow-to bardziej bylbym sklonny zrobic to z popularnym swego czasu na Forum tematem pt."Projekt Infinity"Jezeli nie interesuje Cie zdanie kol.Projektera to po prostu nie czytaj.Co do kredytow bankowych-racja, ale pewnie sa tacy , ktorzy z biegiem czasu beda doposarzac warsztat za pieniadze,ktore na nim zarobili.A co do "kaabiny smiechu"-nie oceniaj ludzi wlasna miara,bo na forum sa osoby ktore maja wlasne kabiny, nie brakuje tez takich osob ktore w przyszlosci zamierzaja je kupic.Najwyzszy czas samemu zejsc na ziemie,a biorac pod uwage przepisy unijne tego czasu masz bardzo malo.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu