Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:04
Autor Wiadomo¶æ
agajac
Wys³any: 2009-01-23, 00:18   Co s±dzicie o bazach i lakierach PALINAL
0
UP DOWN

Posty: 24
Zamierzam otworzyæ sklep z materia³ami lakierniczymi i chcê kupiæ mieszalnik konwencjonalny palinala. U mnie w okolicy s± tylko R-M i novol. W RM za litr bazy bez per³y 200z³ w novolu taniej ale nie wiem dok³adnie ile. Nie robi± za dobrze kolorów i nie ukrywam ¿e zale¿y mi na pasowalnoci koloru. No i cen± te¿ móg³bym powojowaæ baza od 120 do max 180 z³. Jak kto¶ mia³ z do czynienia z tym systemem to proszê i info. Ewentualnie mo¿e jaka¶ inna firma? Jedyne ograniczenie to koszty. W palinalu cena jest naprawdê przystêpna. Pozdrawiam.
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-23, 09:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
agajac napisa³/a:
. Jak kto¶ mia³ z do czynienia z tym systemem to proszê i info.
dwa lata mia³em palinala rozpuchy,potem jak zaczê³a obowi±zywaæ dyrektywa zacz±³em robiæ hydropalem. kilka aut na tej wodzie i :!: od roku robiê na duponta cromaxie. nawet multicryl 900 sta³ na mieszalniku a ja narabia³em DP wod± .
agajac napisa³/a:
chcê kupiæ mieszalnik konwencjonalny palinala.
poza tym taka solidna firma a ma gdzie¶ dyrektywê . co oni my¶l± ¿e na p³oty bêdziesz sprzedawa³ rozcieñczalnik. dziwi mnie to ¿e siê kto¶ jeszcze pakuje w konwencjê.
agajac napisa³/a:
Zamierzam otworzyæ sklep z materia³ami lakierniczymi
ale handla¿e maj± to g³êboko w d... przecie¿ im wolno sprzedaæ, tylko lakiernik zbiera konsekwencje :D
 
 

agajac
Wys³any: 2009-01-23, 10:27   Je¶li chodzi o dyrektywê
0
UP DOWN

Posty: 24
to musisz wiedzieæ ¿e u nas w okolicy s± tylko mieszalniki konwencjonalne. By³ sklep DuPonta ale po wprowadzeniu wody poszli z torbami bo nikt tego nie bra³. Skoñczy³o siê tak ¿e sklep zamkneli a ludzi zwolnili. 90% lakierników w okolicy nie ma kabiny. Serwisy maj± w³asne mieszalniki, wiêc powiedz mi jakim cudem mia³bym przebiæ siê z wod±. Ja nikomu tego nie chcê wciskaæ na si³ê. Po prostu wszyscy chc± bazy konwencjonalne. Poza tym Palinal zastosowa³ jaki¶ trik taktyczny (bodaj¿e dodajesz co¶ do bazy) i spe³nia LZO. Ja wola³bym robiæ wod± ale w mojej okolicy nikt tego nie sprzedaje.
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-23, 11:11   Re: Co s±dzicie o bazach i lakierach PALINAL
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
agajac napisa³/a:
Ewentualnie mo¿e jaka¶ inna firma?


Mieszalnik ProSpray ma konwencjê,która podobno spe³nia normy LZO do koñca 2010r.Wiêc nie wiem czy op³aci siê braæ na dwa lata za ok.12tys. zl./Jak dorze zagadasz to mo¿na za³atwiæ za ok. 9tys.,bez xyralików i po po³litra pigmentów tzw."pólkowników".których stosuje siê ¶ladowe ilo¶ci/
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-23, 12:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
agajac napisa³/a:
Poza tym Palinal zastosowa³ jaki¶ trik taktyczny (bodaj¿e dodajesz co¶ do bazy) i spe³nia LZO.
to po co pchali siê w bazy wodne :D jak maj± rozp spe³niaj±cy normy :?:
 
 

agajac
Wys³any: 2009-01-23, 13:32   
0
UP DOWN

Posty: 24
Bago nie mam zielonego pojêcia. Byæ mo¿e chodzi o presti¿. S³ysza³em ¿e prospray nadaje siê tylko na calaki bo koloru to siê z tego nie dobierze. Ale mo¿e siê mylê.
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-23, 13:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Znajomy ma Prospray i DP.Twierdzi,¿e dobry,ale my¶lê,¿e podpiera sie pigmentami DP/s± nadal dostêpne ze wzglêdu na system 5035 itrzymaj± normy/,poniewa¿ nie "gryz±" sie z ¿ywicami Prospray.
 

agajac
Wys³any: 2009-01-24, 12:35   
0
UP DOWN

Posty: 24
No tak ale to ju¿ s± dwa mieszalniki. Naprawdê nikt tego nie u¿ywa? To dla mnie bardzo wa¿ne. :nie: :?: :?: :?:
 

MAJSTER
[Usuniêty]
Wys³any: 2009-03-28, 23:27   

BAGO PISZE:
baqo napisa³/a:
poza tym taka solidna firma a ma gdzie¶ dyrektywê . co oni my¶l± ¿e na p³oty bêdziesz sprzedawa³ rozcieñczalnik. dziwi mnie to ¿e siê kto¶ jeszcze pakuje w konwencjê.

PRZECIE¯ TAK POSTÊPUJ¡ WSZYSTKIE FIRMY, NAWET "DP" SPRZEDAJE BAZY KONWENCJONALNE, TO PO CO TA GADKA, ¯E NIBY "DP" SUPER PRZESTRZEGA DYREKTYWY, PROPONUJE ROZEZNAC TEMAT LEPIEJ A NIE OGRANICZAÆ SIE DO W£ASNEGO "OGRÓDKA", A ¯E ROBISZ WOD¡ TO CHWA£A CI ZA TO OBY TAKICH WIÊCEJ JAK TY.
 

tadeo121
Wys³any: 2009-03-28, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 14
Tu na ¶cianie wschodniej(Che³m),s± ró¿ne mieszalnie:DP,RM,DE BEER NOVOL,HAYA i IVATA. By³ Standox,ale pad³ ze wzglêdu na wysychanie mixów.Obecnie wodê oferuje tylko DP,ale i tak najwiêcej sprzedaje CENTARI 6000...My¶lê jednak ¿e to jednak chodzi o kasê,a nie o ekologie. :cool:
 

rbfm6
[Usuniêty]
Wys³any: 2009-03-29, 00:48   

tadeo121 napisa³/a:
My¶lê jednak ¿e to jednak chodzi o kasê,a nie o ekologie. :cool:


tylko glupki mysla ze jest inaczej
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-29, 09:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
MAJSTER napisa³/a:
A ¯E ROBISZ WOD¡ TO CHWA£A CI ZA TO OBY TAKICH WIÊCEJ JAK TY.
robiê wod± i to lepsze lakiery ni¿ nie jeden na starej metodzie rozcieñczalnikowej.ha ha ha
MAJSTER napisa³/a:
PRZECIE¯ TAK POSTÊPUJ¡ WSZYSTKIE FIRMY,
tak siê sk³ada ¿e przez dwa lata by³em zwi±zany z t± solidn± firm±.
http://www.pronetcolor.com.pl/index_pl.php?n=51
1 napisa³/a:
tylko glupki mysla ze jest inaczej
tak jak piszesz! g³upki w przeciwieñstwie do baranów my¶l± :D :D :D
 
 

MAJSTER
[Usuniêty]
Wys³any: 2009-03-29, 13:09   

BAGO NIE UBLI¯AJ MI BO JA TEGO NIE ROBIÊ W STOSUNKU DO CIEBIE, WIÊC ZANIM CO¦ NAPISZESZ A DODATKOWO KOGO¦ CHCESZ OBRAZIÆ TO SIÊ ZASTANÓW, BO PODOBNO JAK SIÊ CHWALISZ POTRAFISZ MY¦LEÆ, A JE¯ELI NIE TO ZMIEÑ SOBIE FORUM.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-29, 13:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
MAJSTER napisa³/a:
BAGO NIE UBLI¯AJ MI BO JA TEGO NIE ROBIÊ W STOSUNKU DO CIEBIE, WIÊC ZANIM CO¦ NAPISZESZ A DODATKOWO KOGO¦ CHCESZ OBRAZIÆ TO SIÊ ZASTANÓW, BO PODOBNO JAK SIÊ CHWALISZ POTRAFISZ MY¦LEÆ, A JE¯ELI NIE TO ZMIEÑ SOBIE FORUM.


a w ktorym miejscu ci ublizyl,jezeli mozna zapytac?,pozatym sciag caps bo krzyczysz a nikt gluchy raczej nie jest.
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-29, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
BAGO NIE UBLI¯AJ MI BO JA TEGO NIE ROBIÊ W STOSUNKU DO CIEBIE,
nie no . przepraszam ciê najmocniej . :) a mo¿e jeste¶ z pronetu??
 
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-29, 22:33   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
dok³adnie, wszystko ze spokojem, bez krzyków mo¿na za³atwiæ tylko wystarczy czasami przeczytac cos zanim sie wcisnie "wyslij" - po to ten drugi przycisk - "podglad" - wtedy zobaczmy czy swoim postem nie szargamy czyjegos imiania, skoro sami bysmy tego nie chcielo wobec siebie, mo¿na wymieniaæ zdania bez ci¶nieñ uwierzcie mi
_________________
Training all life
 
 

artur31y 
Wys³any: 2010-03-11, 11:58   Re: Je¶li chodzi o dyrektywê
0
UP DOWN

Posty: 26
Sk±d: grudziadz
agajac napisa³/a:
to musisz wiedzieæ ¿e u nas w okolicy s± tylko mieszalniki konwencjonalne. By³ sklep DuPonta ale po wprowadzeniu wody poszli z torbami bo nikt tego nie bra³. Skoñczy³o siê tak ¿e sklep zamkneli a ludzi zwolnili. 90% lakierników w okolicy nie ma kabiny. Serwisy maj± w³asne mieszalniki, wiêc powiedz mi jakim cudem mia³bym przebiæ siê z wod±. Ja nikomu tego nie chcê wciskaæ na si³ê. Po prostu wszyscy chc± bazy konwencjonalne. Poza tym Palinal zastosowa³ jaki¶ trik taktyczny (bodaj¿e dodajesz co¶ do bazy) i spe³nia LZO. Ja wola³bym robiæ wod± ale w mojej okolicy nikt tego nie sprzedaje.

czesc
sluchajcie Palinal nie robil zadnych trikow iu nic sie do bazy nie dolewa skad macie takie wiasdomosci wyssane z palca, widocznie w innych systemach cos dolewaja skoro piszecie .
pracuje na palinalu jakis czas i nic nie wiadomo mi na ten temat .
a po drugie jestescie przekonani ze palinal cos kreci skoro wode wprowadzil a podajcie mi system ktory nie ma wody . taki jest rynek ktory wymaga nowych technologi i innych rozwiazan a co za tym idzie (moze nie dokonca) ale i tanszych.
palinal spelnia wymogi lzo oczywiscie nie we wszystkich produktach bo to jest nier mozliwe , nikt tego nie spelni.no chyba ze inglot.
twierdze ze kazdy mieszalnik jest najlepszy jak kupujesz maslo to nie kupujesz smalcu.
pozdrawiam
_________________
MIESZALNIA LAKIERÓW SAMOCHODOWYCH
LAKIERY PODKLADY SZPACHLE ITP.
WSZYSTKO DLA LAKIERNIKOW
GRUDZIADZ
TEL 724146517
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-15, 19:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Temat lakierów wodnych przepisów i dyrektywy LZO by³ ju¿ wa³kowany w ubieg³ym roku.
Ale kto chce nie nich siê zapozna w skrótowym opisie o co tu chodzi przez do³±czony link

http://corporateportal.pp...50_Legislation/

Jednak w opisie na tej stronie jest takie zdanie :

Solvent Emissions Directive(SED)
Obowi±zek stosowania siê do Dyrektywy spoczywa na warsztacie :sciana:

To jest w³a¶nie typowe podej¶cie importera i producenta lakierów, który tak naprawdê tylko próbuje zepchn±æ z siebie odpowiedzialno¶æ za to co wytwarza. :x:
Taka informacja jest wypuszczona bez komentarza i rozwiniêcia na rynek i nagle siê okazuje, ¿e przemielona 1000 razy przez handlowców owocuje powszechn± wiedz± ¿e :

lakiery konwencjonalne s± ju¿ zabronione !

ABSOLUTNIE NIE PRAWDA ! Warsztat tj. Ka¿da firma która emituje do powietrza Lotne Zwi±zki Organiczne musi spe³niæ standard emisyjny. Nikogo nie obchodzi czy to bêd± czyste materia³y na rozpuszczalniku, woda, czy poliuretan. Zasada wynikaj±ca z ustawy PRAWO OCHRONY ¦RODOWISKA i wszystkich rozporz±dzeñ z ni± zwi±zanych jest prosta : To co wylatuje z wentylacji jako masa gazowa - nie mo¿e przekraczaæ wyznaczonego poziomu max dla okre¶lonych substancji chemicznych. Jak kto¶ ma³o maluje to mo¿e mieæ tylko konwencjê i jest OK z przepisami. Problem pojawia siê jak wzrasta ilo¶æ lakierowania ... ale mo¿na zastosowaæ rozwi±zania tchniczne i wypi±æ siê na "wodê"

Ostatnie zmiany w rozporz±dzeniu wprowadzi³y tylko obowi±zek oznaczenia poziomu LZO na opakowaniu ... ale to nie znaczy, ¿e jak jest wiêcej LZO w produkcie ni¿ dopuszcza rozporz±dzenie ( dyrektywa UE nie jest w Polsce prawem !!! ) to materia³ jest Beeee i nie mo¿na go sprzedawaæ .... MO¯NA ... tylko na opakowaniu musi byæ napisane NIEZGODNY Z WYMOGAMI LZO.

Warsztat natomiast musi pracowaæ zgodnie z otrzymanym pozwoleniem na emisjê .. zmiana dostawcy lakierów = zmiana pozwolenia, zmiana kabiny = zmiana pozwolenia, zmiana lokalizacji emitera = zmiana pozwolenia ... Poniewa¿ nie sk³ada siê negatywnego wniosku ( z opisem ¿e s± przekroczenia ) a pozwolenie wydawane jest do przyjêtych za³o¿eñ i obliczeñ ( rzadko wykonywanych pomiarów kontrolnych ) to st±d wynika naci±gniêty mocno tekst : ¿e nie wolno u¿ywaæ w warsztacie lakierów konwencjonalnych. To bardzo, bardzo dalekie uproszczenie ... ¿eby tego nie nazwaæ ukierunkowanym na zyski - k³amstwem.

Ka¿dy kto chce mo¿e stosowaæ takie materia³y. to tyle formalnie !

a technicznie :

"Woda" to ¶lepa uliczka chemii materia³owej o czym wiedz± ju¿ wszystkie koncerny. Tego no¶nika nie da siê zastosowaæ do wszystkich materia³ów stosowanych w bran¿y ... a to oznacza tylko jedno ... za kilka lat doczekacie siê nowych konwencjonalnych lakierów bazowych zgodnych z wymogami poziomów LZO ... niech tylko kto¶ opracuje odpowiedni± substancjê b³onotwórcz± i nierozwojowa woda tj. alkohol rozrzedzany wod± jest - martwy. Ju¿ teraz udzia³ rozcieñczalnika wodnego w bazie jest znikomy w niektórych koncernach, w³asnie w DuPont i np. PPG.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2010-03-17, 12:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
Ju¿ teraz udzia³ rozcieñczalnika wodnego w bazie jest znikomy w niektórych koncernach, w³asnie w DuPont i np. PPG.

W³a¶nie.W pe³ni siê zgadzam. :cool:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-18, 10:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@artur31y - znalaz³em na stronie Palinala taki tekst :

O nowoczesno¶ci produktów firmy PALINAL mo¿e ¶wiadczyæ:
unikatowa technologia ST, gdzie dziêki szczególnym w³asno¶ciom czê¶æ rozcieñczalnika wi±¿e siê z utwardzaczem i spoiwem (obni¿enie emisji LZO)

S± gdzie¶ na ten temat szersze informacje .... czy to tylko marketing ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

crystal
Wys³any: 2010-03-18, 11:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
To mi przypomina problem z którym siê czêsto stykam, próbuj±c dowiedzieæ siê czego¶ KONKRETNEGO o produkcie, od producenta dostaje tylko informacje ¿e "ma znakomite w³a¶ciwo¶ci i szczególnie nadaje siê do wszystkiego" :roll: (prosty przyk³ad:etykietki smarów w sprayu motipa)
Je¶li chodzi o pozostawanie rozpuszczalnika w polimerze, to nie wiem co chcieli osi±gn±æ w przypadku lakieru ale wg mojej wiedzy zmniejsza to wytrzyma³o¶æ i twardo¶æ.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-18, 17:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Dodam, ¿e to nawet nie mo¿liwe ... bo rozcieñczalnik to w 100 % czê¶ci lotne i musz± odparowaæ ... chyba, ¿e najpierw dodali tam cze¶æ jakiego¶ modyfikatora np. z utwardzacza ¿eby potem napisaæ, ¿e to nowo¶æ ( jaka¶ tam ST ) , a w praktyce ka¿dy producent miesza dodatki pomiêdzy lakierem utwardzaczem i rozcieñczalnikiem sam decyduj±c gdzie dana substancja chemiczna siê znajdzie. To i tak bez znaczenia bo wszystkie trzeba wymieszaæ i dopiera taka mieszanina ma zawieraæ tego LZO tyle ile dopuszcza standard emisyjny dla produktu gotowego do u¿ycia.

No ale mo¿e kto¶ ma jakie¶ szczegó³owe info w tym temacie i nas zaskoczy jak±¶ nowo¶ci± ? :help:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

agnieszka20021
Wys³any: 2010-06-23, 10:26   
0
UP DOWN

Posty: 1
agajac, hej. te¿ chcê otworzyæ sklep z materia³ami lakierniczymi oraz mieszalnik farb firmy Palinal. i teraz mam pytanie do Ciebie, czytaj±c forum widzê, ¿e stara³a¶ siê o dofinansowanie, rozumiem ¿e za te pieni±dze mog³a¶ zakupiæ mieszalnik, a jak z innym towarem (szpachle, podk³±dy itd)?
 

agajac
Wys³any: 2010-09-15, 14:01   agnieszka 20021
0
UP DOWN

Posty: 24
Skontaktuj siê z firm± PRONET-COLOR. Naprawdê porz±dna firma. Na pewno siê dogadacie. Pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group