Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lolejko
Wys³any: 2009-02-19, 13:50   Naprawa po szkodzie
0
UP DOWN

Posty: 135
mia³em swoim autkiem (BMW E46) lekk± kolizjê. Uszkodzone tylne drzwi przednie przerysowane i tylny b³otnik ma wgiêcie. Wina nie moja.
Jak najlepiej sprawê rozwi±zaæ z ubezpieczeniem?
Brac na kosztorys, czy ¿eby serwis mi to zrobi³?
Porad¼cie jak najlepiej ta sprawa by dla mnie wysz³a.
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-19, 18:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
na kosztorys cie orzna na calego.Ja bym oddal do ASO.
 

lolejko
Wys³any: 2009-02-19, 20:03   
0
UP DOWN

Posty: 135
Z tym, ¿e s³ysza³em, ¿e w ASO sami partacze pracuj±. Ja chcê mieæ zrobion± robotê idealnie.
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-19, 20:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ogledziny rzeczoznawcy zachowaj w razie w,jezeli na protokole bedzie pisac ze cos jest do wymiany to po naprawie skontroluj czy zostalo to wymienione.Jezeli bedziesz mial ze to uzyw,to do rzeczoznawcy z protokolem i razem z nim do ASO.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-19, 20:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lolejko napisa³/a:
Ja chcê mieæ zrobion± robotê idealnie
idealnie to tylko w Erze :P

ps. w ASO pracuj± tacy sami ludzie jak i w nieautoryzowanych warsztatach wiêc wszystko zale¿y na kogo siê trafi, nie mo¿na wszystkiego uogólniaæ ludzie!!! Jest jedno ale - ASO praktykuje co¶ takiego, ¿e gdy ubezpieczyciel nie pokryje wszystkich kosztów za naprawê to resztê dop³acasz TY!!! ASO nie szuka czê¶ci u¿ywanych, ASO nie bawi siê w zamienniki - tam oczywi¶cie masz wszystko oryginalne i co za tym idzie dobrze liczone!
Najlepiej zrób tak: jed¼ z protoko³em do warsztatu poleconego i oni sobie zrobi± w³asna kalkulacje i sie bêd± sami bawiæ z ubezpieczycielem...
_________________

 
 

lolejko
Wys³any: 2009-02-19, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 135
kalbi napisa³/a:
jed¼ z protoko³em do warsztatu poleconego i oni sobie zrobi± w³asna kalkulacje i sie bêd± sami bawiæ z ubezpieczycielem...

Warsztat polecony rozumiem, ¿e chodzi ci o warsztat z którym ubezpieczyciel ma umowê podpisan±???
W sumiê to mam fachowca ju¿ i jego robota jest idealna :D kalbi, nie tylko w erze :D Kole¶ ma talent i potrafi zrobiæ cuda z lakierem. Nie idzie poznaæ sie, ¿e fura by³a robiona, nawet po 3 latach. Mia³em okazjê tak± ogl±daæ z klepanym dachem i wstawian± æwiartk±, a u mnie to w sumie parê ryz g³êbszych :D JEdyny minus jego roboty, ¿e bardzo d³ugo robi, ale to akurat plus dla zrobionej roboty. Nie wa¿ne, chodzi mi o to teraz ¿eby jak najwiêjcej kasy wyrwaæ od ubezpieczyciela. NA co zwracaæ uwagê i jak gadac z rzeczoznawc±?
_________________

 
 

adam12
Wys³any: 2009-02-20, 10:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
podl±cze sie :) z okazji ¿e kolega pracowa³ w ASO. wiec w jego serwisie praca wygl±da³a tak na lakierni ¿e jak mieli mniej roboty to przynosili zderzaki zza szopy i wszyscy je kleili i malowali w podk³ad aby posz³y jak nowe. jest to serwis fiata i niedawno widzia³em cieniasa zrobionego przez nich.... po¿al sie bo¿e..... morka niech ju¿ jest w koñcu fiat ale zacieki w ASO?? niedomalowane ranty?????? prawda jest taka ¿e byli tam dobrzy lakiernicy ale niestety za 1200z³ to tam sie tylko ludzi po maturze przewijaj± sezonowo. na dzieñ dzisiejszy nie ma ¿adnego do¶wiadczonego lakiernika który ba³by sie o swoj± wyp³ate przy ka¿dej naprawie auta. tak¿e jak kto¶ mówi ASO to nie wywy¿sza sie niczym konkretnym bo to tak samo jak daæ komu¶ na warsztat nieautoryzowany a nawet gorzej bo w szopie mo¿na dobrze zrobiæ tylko to zale¿y od tego kto jaki ma cel w pracy czy tylko szybka kasa czy te¿ klient który wróci. ASO to wcale nie 100% sukcesu.
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-20, 13:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
adam12 napisa³/a:
podl±cze sie :) z okazji ¿e kolega pracowa³ w ASO. wiec w jego serwisie praca wygl±da³a tak na lakierni ¿e jak mieli mniej roboty to przynosili zderzaki zza szopy i wszyscy je kleili i malowali w podk³ad aby posz³y jak nowe. jest to serwis fiata i niedawno widzia³em cieniasa zrobionego przez nich.... po¿al sie bo¿e..... morka niech ju¿ jest w koñcu fiat ale zacieki w ASO?? niedomalowane ranty?????? prawda jest taka ¿e byli tam dobrzy lakiernicy ale niestety za 1200z³ to tam sie tylko ludzi po maturze przewijaj± sezonowo. na dzieñ dzisiejszy nie ma ¿adnego do¶wiadczonego lakiernika który ba³by sie o swoj± wyp³ate przy ka¿dej naprawie auta. tak¿e jak kto¶ mówi ASO to nie wywy¿sza sie niczym konkretnym bo to tak samo jak daæ komu¶ na warsztat nieautoryzowany a nawet gorzej bo w szopie mo¿na dobrze zrobiæ tylko to zale¿y od tego kto jaki ma cel w pracy czy tylko szybka kasa czy te¿ klient który wróci. ASO to wcale nie 100% sukcesu.


Dla ASO nabijam lakiery w spray.Zawsze podstawa/standard/.Odcieñ nie ma dla nich ¿adnego znaczenia.Jak klient ma samochód na gwarancji jest zmuszany braæ co daj±. :nie:
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-20, 17:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lolejko napisa³/a:
Warsztat polecony rozumiem, ¿e chodzi ci o warsztat z którym ubezpieczyciel ma umowê podpisan±?
chodzi mi o warsztat polecony przez kogo¶ czyt. dobry.

lolejko napisa³/a:
Nie wa¿ne, chodzi mi o to teraz ¿eby jak najwiêjcej kasy wyrwaæ od ubezpieczyciela. NA co zwracaæ uwagê i jak gadac z rzeczoznawc±?

tobie nie dadza za du¿o kasy (wyceny z zasady s± zani¿one). Warsztat zrobi kalkulacje do protoko³u wykonanego przez rzeczoznawcê wg swojej RBG u mnie jest 85, a w serwisie 120 z³, a na wycenach oko³o 55-60 z³. Czy tobie chodzi by sobie na tym przyci±æ czy jak bo nie rozumiem?
_________________

 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-20, 18:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
kalbi napisa³/a:
lolejko napisa³/a:
Warsztat polecony rozumiem, ¿e chodzi ci o warsztat z którym ubezpieczyciel ma umowê podpisan±?
chodzi mi o warsztat polecony przez kogo¶ czyt. dobry.

lolejko napisa³/a:
Nie wa¿ne, chodzi mi o to teraz ¿eby jak najwiêjcej kasy wyrwaæ od ubezpieczyciela. NA co zwracaæ uwagê i jak gadac z rzeczoznawc±?

tobie nie dadza za du¿o kasy (wyceny z zasady s± zani¿one). Warsztat zrobi kalkulacje do protoko³u wykonanego przez rzeczoznawcê wg swojej RBG u mnie jest 85, a w serwisie 120 z³, a na wycenach oko³o 55-60 z³. Czy tobie chodzi by sobie na tym przyci±æ czy jak bo nie rozumiem?


Chyba tak.
 

lolejko
Wys³any: 2009-02-20, 20:51   
0
UP DOWN

Posty: 135
kalbi napisa³/a:
Czy tobie chodzi by sobie na tym przyci±æ czy jak bo nie rozumiem?

Wiadomo jak wiêcej dadz±, to lepiej, bo samochód nigdy nie by³ malowany i dla mnie to jest du¿a strata. Za du¿o serca w³o¿y³em w ten samochód.
Najwa¿niejsze dla mnie jest zrobienie samochodu na tip top. Kasê, która by by³a do przyciêcia to tylko i w³±cznie zaspokojenie moich nerwów :D
Teraz jeszcze jedna sprawa, bo co¶ mi siê pomiesza³o. Je¶li ubezpieczycielowi wska¿e warsztat w którym bêdê robi³ samochód, to oni razem siê rozliczaj±? Czyli Ubezp. daje kasê do rêki warsztatowi?
_________________

 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-20, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
lolejko napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
Czy tobie chodzi by sobie na tym przyci±æ czy jak bo nie rozumiem?

Wiadomo jak wiêcej dadz±, to lepiej, bo samochód nigdy nie by³ malowany i dla mnie to jest du¿a strata. Za du¿o serca w³o¿y³em w ten samochód.
Najwa¿niejsze dla mnie jest zrobienie samochodu na tip top. Kasê, która by by³a do przyciêcia to tylko i w³±cznie zaspokojenie moich nerwów :D
Teraz jeszcze jedna sprawa, bo co¶ mi siê pomiesza³o. Je¶li ubezpieczycielowi wska¿e warsztat w którym bêdê robi³ samochód, to oni razem siê rozliczaj±? Czyli Ubezp. daje kasê do rêki warsztatowi?


Je¿eli warsztat ma umowê z ubezpieczycielem i potraf± siê dogadaæ/uczciwie opisaæ szkodê/ wzsyscy bêd± zadowoleni.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-20, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lolejko napisa³/a:
Je¶li ubezpieczycielowi wska¿e warsztat w którym bêdê robi³ samochód, to oni razem siê rozliczaj±? Czyli Ubezp. daje kasê do rêki warsztatowi?
Ubezpieczycielowi nic nie mówisz bo po co.?! Je¶li wybierzesz ju¿ warsztat i zechcesz dokonaæ naprawy bezgotówkowo to musisz ten warsztat upowa¿niæ do reprezentowania cie w procesie szkody oraz do odbioru nale¿no¶ci za naprawê twojego samochodu. Na miejscu w warsztacie dadza ci upowaznienie i reszta cie nie powinna obchodzic...
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-20, 21:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lolejko napisa³/a:
Najwa¿niejsze dla mnie jest zrobienie samochodu na tip top. Kasê, która by by³a do przyciêcia to tylko i w³±cznie zaspokojenie moich nerwów :D
je¶li to ma byc bezgotówkowo to nic nie przytniesz!!! mo¿esz niby przyci±æ jak robisz wg kalkulacji ubezpieczyciela(ich wyceny) ale z zasady s± zani¿one i musia³by¶ ostro oszczêdziæ na naprawie...
_________________

 
 

lolejko
Wys³any: 2009-02-25, 17:54   
0
UP DOWN

Posty: 135
No i sprawa siê wyja¶ni³a. Nawet mnie zszokowa³o to trochê.
Zadzwoni³ do mnie rzeczoznawca i chcia³ siê umówiæ na wizytê. Oczywi¶cie on mo¿e do 16:00, a ja po 16:00 i nie da³o rady umówiæ siê na oglêdziny. Zaproponowa³ ¿e wycene zrobi przez telefon. Zgodzi³em siê i wymieni³em elementy które s± uskodozne.
Wiem ju¿, ¿e naprawa bêdzie mnie kosztowaæ 1500z³.
Poczeka³em, a¿ wyliczy ile to bêdzie kosztowa³o i wysz³o mu 4000z³. Pomarudzi³em, ¿e ma³o ale przysta³em na jego warunki. No i w sumie jestem zadowolony :)
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-25, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
czyli ktos ci wycenil na 1500 wiec zapewne nie wymieni ci elementow tylko naprawi je. czyt zakituje, a wnioskuje, ze w kwocie 4.000 sa alementy do wymiany. Czyli zrobisz sobie ale w kiciusiu za 1500.
_________________

 
 

lolejko
Wys³any: 2009-02-26, 21:15   
0
UP DOWN

Posty: 135
kalbi napisa³/a:
czyli ktos ci wycenil na 1500 wiec zapewne nie wymieni ci elementow tylko naprawi je. czyt zakituje

Nie ma co kitowaæ, ani naprawiaæ elementów. Drzwi sa do wymiany które ju¿ kupi³em za 200z³, przednie drzwi maj± ryskê, a b³otnik do wyklepania, bo ma rysê z wgnieceniem.
Ta osoba która mi to robi wiem, ¿e idealnie mi to zrobi.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group