Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
RadekNet 
Wysłany: 2009-02-19, 21:07   I badz tu czlowieku madry - primer i epoksyd Novol
0
UP DOWN

Posty: 23
Skąd: Slask
Czesc!

Zdecydowalem sie, ze na gola blache mojego staruszka (Volvo 142) bede klasc primer a potem epoksyd Novola, nastepnie szpachla, akryl i lakier.

I teraz jak to klasc? Jedni mowia, ze epoksyd "na mokro" czyli max 2 godziny po primerze, inni zas, ze primer powinien byc mozliwie dlugo sezonowany. Jak zrobic, zeby nie spartolic?

Primer cienka warstwa (ale, zeby pokryc?), epoksyd 2 cienkie warstwy?

I przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy sa jakies przeciwwskazania, zeby robic na gotowo po kolei kazdy element? Czy przygotowac calosc pod lakier i lakierowac razem? Wygodniej by mi bylo po kolei kazdy element.

Radek
 

Kamael
Wysłany: 2009-02-19, 21:35   
0
UP DOWN

Posty: 12
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=1806
MoÂże to jakoÂś pomoÂże...

Czy mi siĂŞ wydaje, czy kolega z forum MB/8 Club Poland?
 

RadekNet 
Wysłany: 2009-02-19, 21:54   
0
UP DOWN

Posty: 23
Skąd: Slask
Czytalem ten watek :) Co do kolejnosci warstw jestem zdecydowany. Jednak moje watpliwosci tycza sie przerwy miedzy nakladaniem primera i epoksydowego. Czy zepsuje cos jesli miedzy nimi bedzie odstep kilka(nascie) dni? Bo rozumiem, ze po epoksydowym dobrze zrobic dluzsza przerwe przed szpachlowaniem albo miedzy primer i epoksyd dac akryl.

Forum Mercedesa tez czasami czytam, ale preferuje szwedzkie auta :)

Radek
 

online 
Wysłany: 2009-02-21, 00:09   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomógł: 10 razy
Posty: 722
Skąd: ÂŚlÂąsk - ÂŚwierklaniec
nawet ludzie z novolu Ci na to jednoznacznie nie odpowiedzÂą.
najlepiej zrobic wszystkie elementy w akrylowym, a pozniej na raz sikn¹Ì, ale z uwagi na to,m ze chcesz robic w akrylu, to mozna sie rozdzielic na elementy, tylko duzo gimnastyki ze struktura. ogolnie trudna sprawa i nie powinno sie tak robic.

w novolu stosowalbym wytrawka+ akrylowy lub epoksyd + ew. akrylowty (np cienko epo jako antykorozja i m/m akryl wypelniajaco). dlaczego? a to dlatego, ze nie doslzi do ladu z tymi produktami, o ktorych mowa :/
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterĂłw!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorĂłw

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime