Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:11
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Wysłany: 2011-04-11, 07:23   
0
UP DOWN

spoko ^^ ... to analogowe fotki i będą na pierwszą rocznicę tego postu

Scooby
Wysłany: 2011-05-26, 18:02   
0
UP DOWN

witam.
podepnę się pod temat.
Mam garaż 3x6 m. Jest to garaż na osiedlu (obok 100 innych garaży). Jest to szereg.
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakich wentylatorów użyć? Jak ogrzewać takie pomieszczenie w zimie?
Jestem raczkujący, praktycznie nie miałem jeszcze pistoletu w ręku :)
ale chciałbym się w to pobawić. Zaznaczam, że nie planuję malować samochodów. Tylko felgi oraz skutery.
pozdrawiam

PROJEKTER
Wysłany: 2011-05-26, 20:50   
0
UP DOWN

Formalno - prawnie nie do załatwienia. Pierwsza niemiła uwaga ze strony innych użytkowników garaży i już po firmie, czy nawet amatorskim malowaniu. Pomijając ten fakt każda rada dotycząca wentylacji czy ogrzewania będzie się wiązać z mniejszą,lub większą przeróbka obiektu ... i tu pytanie do kogo należy ten budynek i teren i czy na to pozwoli ?

Scooby
Wysłany: 2011-05-27, 07:46   
0
UP DOWN

możesz podać więcej szczegółów? Dlaczego nie do załatwienia?
Proszę o konkretne porady, jakich nawiewów użyć i jakiego ogrzewania.
Sąsiadów zostawmy w spokoju ;)
garaż jest mój (mojego ojca), teren pewnie miasta.

PROJEKTER
Wysłany: 2011-05-27, 10:30   
0
UP DOWN

acha .... to nie wiem jak ci pomóc !

Scooby
Wysłany: 2011-05-27, 11:23   
0
UP DOWN

to dzięki.

[ Dodano: 2011-05-27, 14:33 ]
to może ktoś inny, kto podobnie jak ja przystosował garaż?

lakierok
Wysłany: 2011-05-27, 18:25   
0
UP DOWN

to była jedyna osoba która mogła Ci coś doradzić rzetelnego .

jak teren jest miasta i są tam garaże inne ( Np. przy blokach ) to jak Ty to sobie wyobrażasz ?

tu nie chodzi o nawiewy czy ogrzewanie tylko o pozwolenia. ^^

jak masz swoją działkę czy jakiś plac to tam możesz coś myśleć o jakimś warsztacie czy lakierni .

Scooby
Wysłany: 2011-05-27, 21:24   
0
UP DOWN

następny...
dobra. Jest to wolno stojący garaż na działce moich rodziców. W okolicy nie ma ani jednego domku. Rodzice pozwolili mi zrobić tam "lakiernię".
Proszę o pomoc w zrobieniu odpowiedniej wentylacji i ogrzewania.
pozdrawiam

PROJEKTER
Wysłany: 2011-05-27, 21:50   
0
UP DOWN

Nie da się .... kolego. To nie możliwe ! :x:

Weź Ty się poważnie zastanów :tak: Myślisz że zanim ktoś udzieli ci rady to nie czyta twoich postów ??? ... Garaż 6 x 3 i do tego pewnie 2,3 wysokości :sciana: . Co ty chcesz tam robić ? Jaką wentylację i ogrzewanie ??? Poczytaj trochę informacji na tym forum i na tym drugim gdzie też pytasz o to samo .... a załapiesz dlaczego ten twój pomysł nie trzyma się kupy.

18 m2 ... w koło sąsiedzi z wyglancowanymi samochodzikami, a TY chcesz lakierować i to do tego usługowo .... felgi i skutery. Brawo ! Genialny pomysł :spoko:

Chcesz porady ... dobra ... Wyrzutnia emitera na wysokość 6 metrów. Wentylator nawiewu 5,5 kW, wyciągu 4,0 kW, wymiennik ciepła z palnikiem 260 kW zbiornik na olej 200 litrów. ... przyłącze prądu 15 KW. 10 lamp fluorescencyjnych 2 x 58 Watt ( wskazane 4 x 58 W ) dwa pistolety lakiernicze, system uzdatniania powietrza. Dwie szlifierki jedna polerka.

... i jak już to sobie kupisz i zainstalujesz to zajmij drugi garaż obok na sprężarkę, regał, stół, i stojaki do lakierowania ... a potem trzeci ... do lakierowania ^^

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-05-27, 22:00   
0
UP DOWN

Kolego ,ten "swój" garaż to masz taki "mobilny"? ;) "Przenosisz go" ,tak z miejsca na miejsce? ^^ Można "powiedzieć" że to jest "współczesny"- Wóz Drzymały :rotfl: Powodzenia w realizacji zamiarów :tak: Pozdrawiam! :spoko:

Scooby
Wysłany: 2011-05-27, 22:01   
0
UP DOWN

dlaczego ty projekter nie potrafisz napisać posta po ludzku?
Napisz normalnie dlaczego nie wtedy będzie mi łatwiej to zrozumieć - nie jestem projektantem ani lakiernikiem, więc wytłumacz mi to. Dlaczego nie da się wentylować, ani ogrzać?
Uważasz, że w garażu 3x6 nie zmieszczę skutera czy felg?

Ja nie pytam o Wasze zdanie w temacie: czy wypada, czy można i czy się opłaca.

PS. piszę na drugim forum, bo na tym (w tym temacie) 0 rzetelnych informacji jak na razie.

PROJEKTER
Wysłany: 2011-05-27, 22:08   
0
UP DOWN

Odpowiedz powyżej ! ... post po ludzku.

Lackdoctor 
Wysłany: 2011-05-27, 22:14   
0
UP DOWN

Scooby napisał/a:
PS. piszę na drugim forum, bo na tym (w tym temacie) 0 rzetelnych informacji jak na razie.

Tam ponoć temat juz jest zablokowany. :x:

Scooby
Wysłany: 2011-05-27, 22:19   
0
UP DOWN

Co wnosi twój post do tematu?
Sprawdź najpierw swoje informacje, a jak masz pisać bzdury to lepiej się nie wypowiadaj.

PROJEKTER
Wysłany: 2011-05-28, 10:12   
0
UP DOWN

Scooby napisał/a:
Co wnosi twój post do tematu?
Sprawdź najpierw swoje informacje, a jak masz pisać bzdury to lepiej się nie wypowiadaj.

... największa wadą i zaletą każdego forum internetowego jest to ... że tak naprawdę nie wiesz kto jest po drugiej stronie "kabala" ... może Dureń ... może Specjalista .... może twój sąsiad ^^

... Jak naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć o tej branży ... to :

- więcej pokory
- czytaj archiwalne tematy bo to mega wkurzające ciągle pisać to samo
- słuchaj rad osób które się na tym znają ... bez ciągłego żądania dowodów
... i nabierz dystansu do swoich pomysłów bo jesteś już tysięczną osobą która ma taką idee :tak:

Twój pomysł jest nierealny. Tyle. Zapomnij o nim i skoncentruj się na takim które ma choćby minimalne szanse realizacji i przetrwania. Jak chcesz sobie polakierować felgi w samochodzie i swój skuter to otwórz drzwi w tym garażu i maluj ... nie zawracając ludziom głowy na forum jednorazowym wyczynem.

Jak chcesz to robić usługowo, to czytaj uważnie posty na forum, aż wreszcie złapiesz sam dlaczego ta twoja koncepcja jest nie poważna i dlaczego szkoda czasu na prostowanie twojego poglądu.

Scooby
Wysłany: 2011-05-28, 13:30   
0
UP DOWN

no to ja ci tu i teraz gwarantuje, że takie usługi sobie będę świadczył.
Stworze coś z tego garażu i bez waszej pomocy.

kropen16 
Wysłany: 2011-05-28, 13:49   
0
UP DOWN
Przemo

to sobie rob tylko jak ktos cie podpieprzy to do konca zycia bedziesz splacal mandaty i nie wracaj na to forum zeby kogokolwiek obwiniac o to a na nasza pomoc nie licz w zadnym temacie na tym forum.

PROJEKTER
Wysłany: 2011-05-28, 13:50   
0
UP DOWN

Scooby napisał/a:
no to ja ci tu i teraz gwarantuje, że takie usługi sobie będę świadczył.
Stworze coś z tego garażu i bez waszej pomocy.

:D :D :D ... Jasne .... Zrób mi na złość - wpieeeeerdziel się w kłopoty i problemy :spoko: tylko po to żeby się osobiście przekonać, że gówno z tego będzie. :spoko:
Mam nadzieję @Scooby, że zdajesz sobie choć troszkę sprawę z tego, że absolutni mi to wisi ? ... ^^ Zmądrzej chłopaku póki jeszcze masz na to czas i jakieś szanse :tak: ... albo nie mądrzej. W realu nie ma litości ... tu zawsze obowiązuje zasada "Śmierć Frajerom" ! ... a Ty na siłę w takim kierunku. Brawo :cool:

Lackdoctor 
Wysłany: 2011-05-28, 14:04   
0
UP DOWN

Scooby napisał/a:
jak masz pisać bzdury to lepiej się nie wypowiadaj.

Chyba jestem jedyna osobą która mogła by w sposób prosty i jasny pokazać różnicę pomiędzy wizją prawidłowej lakierni którą przedstawia Projekter a garażową instalacją przy której działają wszystkie legalne inaczej małe lakiernie.
Ale cóż, zakaz to zakaz. :x:

PROJEKTER
Wysłany: 2011-05-28, 15:48   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Scooby napisał/a:
jak masz pisać bzdury to lepiej się nie wypowiadaj.

Chyba jestem jedyna osobą która mogła by w sposób prosty i jasny pokazać różnicę pomiędzy wizją prawidłowej lakierni którą przedstawia Projekter a garażową instalacją przy której działają wszystkie legalne inaczej małe lakiernie.

Tyle tylko, że w tym temacie to bez znaczenia. Czym innym jest modernizacja budynku pod lakiernię nawet jak jest ona nie legalna, a czym innym robienie lakierni usługowej w garażu szeregowym o powierzchni 18 m/kw. Tu wszytko jest nie tak :nie: . Więc jak udzielać porad żeby cokolwiek z tego było ?

Lackdoctor 
Wysłany: 2011-05-28, 16:13   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Więc jak udzielać porad żeby cokolwiek z tego było ?

Lepiej wcale nie udzielac, bo ona obróci sie przeciwko radzącemu.

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-05-29, 00:11   
0
UP DOWN

Kolego Scoob.se.zrob ;) proponuje ci w pierwszej kolejności (na "ochłonięcie") sprawdzić akt notarialny od tego garażu :tak: Z pewnością jest tam zapis że "nieruchomość" nie może być przeznaczona i wykorzystywana do działalności gospodarczej :tak: Tak maja wszystkie garaże w zabudowie segmentowej :tak: Pozdrawiam! :spoko:

davvvid
Wysłany: 2011-06-22, 14:15   
0
UP DOWN

Na początek chciałbym się przywitać , ponieważ jestem nowy na forum. Jak wielu z was chciałbym przystosować pomieszczenie aby móc malować auta , napisze ,,nieco lepiej'' niz w warunkach jakie zapewni nam osiedlowy blaszak , i zdaje sobie sprawę ze nigdy nasza konstrukcja nie będzie zapewniała właściwości profesjonalnej kabiny lakierniczej.A wiec tak posiadam zarejestrowana DG KRS sprzedaż , napawa i regeneracja części samochodowych. Nic nie wspomniałem o lakierowaniu czy blacharce wiec wiadomo - nie mogę sie reklamować i musze uważac na sąsiadow a szczególnie na zapach który towarzyszy procesowi malowania .Posiadam warsztat składający sie z kilku pomieszczeń jedno 10mx8 w ktrorym chciałbym przygotowywać auta przed malowaniem , o obok drugie o wymiarach 4.80 x 6.20 z możliwością przedłożenia do 8m wysokość skos jedna strona 2.5 druga wyzsza dok 3.50m i to wlasnie pomieszczenie mam zamiar przystosowac do malowania.Na speżarke przeznacze inne pomieszczenie , poniewaz jest dosyć duża wydajnosc 1200 l/min zbiornik 500 litrow .. Obecnie jestem na etapie zrywania posadzki wiec kolej na rozplanowanie wyciągu dolnego. Czy byli byscie tak uprzejmi i podzielili sie wlasnymi doświadczeniami w budowie wentylacji takiego pomieszczenia?Konkretnie chodzi mi o sednice kanałów wentylacyjnych i jak to wszystko zgrac. Dodam ze ogrzewanie bedzie odbywało sie za pomoca pieca na zuzyty olej z zamontowanym płaszczem wodnym i radiatorem cos w stylu chłodnicy na kanale dolotowym gornym do pomieszczenia.Za wszelkie porady z góry dziekuje

PROJEKTER
Wysłany: 2011-06-23, 08:57   
0
UP DOWN

No cóż ... pytasz o tak dużo spraw że raczej nikt nie pomoże ci postami nawet jakby było ich 50.

Wstępnie odsyłam do publikacji. Nie mam wprawdzie żadnej która bezpośrednio rozwiąże twoje problemy ale przynajmniej nakreśli ci kierunek działania :

http://lakiernik.info.pl/podstr/FORMALNO.pdf .... to o formalnościach środowiskowych
http://lakiernik.info.pl/podstr/LAKIERNIA.pdf ... to o lakierni bez kabiny
http://lakiernik.info.pl/podstr/MINI.pdf ... to o organizacji małych lakierni
http://lakiernik.info.pl/podstr/ADAPTACJA.pdf ... to o formalnościach zmiany sposobu użytkowania

davvvid
Wysłany: 2011-06-23, 11:45   
0
UP DOWN

Dzieki PROJEKTER za zainteresowanie tematem. Przejrzałem dużo wcześniej wiele twoich publikacji i gdybym budował profesjonalny zakład napewno skorzystal bym z twego doświadczenia i napewno zaoszczędził bym czasu na ciągłym przerabianiu czegoś lecz niestety ograniczają mnie finanse. Powadze zakład 6 miesięcy i nie jest lekko. Musze zacząć niestety od garażowej pracy , jesli przyniesie dochód to kupie komore .

PROJEKTER
Wysłany: 2011-06-23, 11:55   
0
UP DOWN

Komora to inwestycja dosyć spora jak na początek działalności ( nawet używana ) a i tak nie załatwia sprawy bo gdzieś trzeba te samochody przygotować a potem wykończyć. Po kilku latach udzielania rad na forum ... powiem tylko tyle że są gotowe i sprawdzone sposoby na to żeby taka mała lakiernia działała sprawnie i skutecznie. Niestety nie da się tego zrobić zupełnie bez inwestycji ... ale można je bardzo ograniczyć i działać skutecznie latami ... do tego zgodnie z przepisami.

Masa
Wysłany: 2013-09-18, 21:12   
0
UP DOWN

PROJEKTER, potrzebowałbym małej porady.
Opiszę moją sytuację:
Jako że najlepiej jest robić to co się lubi, postanowiłem zająć się renowacją pojazdów zabytkowych- głównie polskich. Wiadomo jednak że takie przedsięwzięcie musi być zorganizowane z innymi usługodawcami- nie jestem w stanie na początku stworzyć sobie warunków do wszystkich etapów prac.
Piaskowanie karoserii- jest w okolicy dobra i rzetelna firma, a dla mnie transport na lawecie to nie problem
Tapicerka-jak wyżej, porządny tapicer jest

Pomyślałem że najlepiej dla mnie jest kupić dom z zabudowaniami po gospodarstwie ( potrzebuję też dużo garaży na swoje auta).Chciałbym wykorzystać stodołę która jest na działce- 25m x 12m bodajże.Oczywiście dwuspadowy wysoki dach wylatuje bo kto ogrzeje zimą taką powierzchnię, dach będzie przerobiony na 1 albo dwuspadowy ale taki ,,bliżej płaskiego" ^^ - pokrycie w płyt warstwowych.Wysokość w środku myślę że ok 4-5 metrów udałoby się osiągnąć.W środku chciałbym wydzielić pomieszczenia- conajmniej 2 (na prace blacharskie i przygotowanie pod lakier) + pomieszczenia socjalne( ale te mogę zrobić w budynku dobudowanym do ex-stodoły) no i oczywiście pomieszczenie do lakierowania- i tutaj moje pytanie do kolegiPROJEKTER,.

Czy lepiej i taniej jest takie pomieszczenie wydzielić i przystosować z istniejącego czy po prostu wstawić komorę lakierniczą np.używaną?

Chciałbym działać legalnie, w jak największym stopniu, bo raz że chcę sobie żyć spokojnie wiedząc że emerytura jakoś tam rośnie, a po drugie wiem że akurat dziedzina renowacji zabytków niezbyt lubi usługodawców z szarej strefy :roll:

Z góry dzięki za poradę :)

Mam nadzieję że będę miał okazję skorzystać z twoich usług jak zacznę prace nad warsztatem :)

PROJEKTER
Wysłany: 2013-09-18, 22:04   
0
UP DOWN

To na początek proponuję ci żebyś do mnie zadzwonił i wszystkiego się dowiesz.

Mógłbym cię odesłać do archiwum tego forum ale o formalnościach pisałem tak dawno że trudno by było wszytko ogarnąć. Są w necie moje publikacje na ten temat jeżeli wolisz najpierw poczytać.

Polecam w twojej sytuacji te :

http://lakiernik.info.pl/podstr/ORGANIZACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/...20LAKIERNIA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/WYMOGI.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/WYMOGI.pdf

Pierwsza i najważniejsza sprawa .... sprawdź Miejscowy Plan Zagospodarowania przez stronę internetową urzędu gminy ... a w nim ... Czy w ogóle na tym trenie możesz zrobić sobie warsztat samochodowy .

Masa
Wysłany: 2013-09-18, 22:42   d
0
UP DOWN

W takim razie zabieram się do lektury, najpierw sobie poczytam żeby wiedzieć czego się trzymać.
Wszedłem na stronę gminy ale dla tej wsi nie ma miejscowego planu zagospodarowania- to dobrze? :)

Wiadomym jest że nie będzie to załatwiane na szybcika, bo najpierw muszę się dogadać z domem.Ale przynajmniej mogę zacząć przygotowywać się mentalnie na duże wydatki :D

Niemniej jednak dzięki wielkie za pomoc- przy okazji masz u mnie chociaż dobre piwko :)

PROJEKTER
Wysłany: 2013-09-18, 22:59   Re: d
0
UP DOWN

Masa napisał/a:
Wszedłem na stronę gminy ale dla tej wsi nie ma miejscowego planu zagospodarowania- to dobrze? :)

Generalnie to źle ..... bo najpierw musisz wydać kasę ... ok 7 / 8 tyś a dopiero potem się dowiesz czy gmina pozwoli ci zrobić warsztat wydając dla niego Warunki Zabudowy ( WZiZT ) .... to źle bo z pewnością czeka cię zlecenie Raportu, a nie samej Karty informacyjnej ( Raport jest droższy ) i procedura potrwa ok 5 miesięcy.

.... źle bo nie wiem też dlaczego nie ma tu planu ... albo wygasł , a tzn. że jest uchwalany nowy ... albo ten teren nie wymaga Planu Zagospodarowania bo jest rolny, a nie inwestycyjny i wtedy Dupa Blada ... "trza na sam pierw odrolnić" ... a to nie takie proste na terenach wiejskich ;)

... dobra wiadomość jest taka że jak nie ma Planu to Gmina ma możliwości wydania zgody na twoje plany przez korzystne dla Ciebie WZiZT .... a to czy tak zrobi to już zależy od wójta ... więc sam rozumiesz że masz większą szansę na realizację inwestycji ... niż jakby był PLAN ( Uchwała Rady Gminy ), a w nim ZAKAZ.

bieniak
Wysłany: 2013-11-04, 11:37   
0
UP DOWN

Witam to może teraz ja zadam pytanie.
Prowadzę działalnośc naprawa i konserwacja samochodów osobowych.
Mam zamiar trochę to rozszerzyć bo coraz częściej zdarzają się naprawy blacharskie.
obecnie działam w małym pomieszczeniu przystosowanym głównie w mechanikę samochodową.
Mam już wykończony budynek poza miastem 240m2 z czego 200 (40 to socjal biuro itp) na tak zwaną działalność.
Jest to daleko od zabudowań najbliższe jakieś 500m odemnie
ogrzewanie ( w zimę utrzymuję 22"C) ŚCIEKI woda jest
wysokośc to w najniższym punkcie 3m w najwyższym 5,5
na miejscu do malowania mam 4,5mx7,5
Jeszcze nie rozpracowana wentylacja
pozwolenie na działalnośc mam a jak teraz załatwić sprawy prawne??? z lakierowaniem

cobi 
Wysłany: 2013-11-06, 23:55   
0
UP DOWN

Malujesz i tyle. W razie co to przygotowyjesz tylko do lakierowania (szpachlowanie i nakładanie podkładu).
W naszym prawie jest luka gdzie nakładanie podkładu nie jest w świetle obowiującego prawa rozumiane jako lakierowania więc co za tym idzie nie musisz miec pozwoleń od ochrony środowiska itp itd.

bieniak
Wysłany: 2013-11-07, 12:07   
0
UP DOWN

zobaczymy:) na razie trwa przenoszenie wszystkiego:) Nie ukrywam ze znajomym albo jak ktos poprosił to samochód się pomalowało wyglądało to bdb najgorzej zawsze dach tam zawsze się syfy trafiały.
sprzęt jest nowy spotter 3 pistolety Iwata w400 do bezbarwnego lare sti do bazy i jonnesway ja6111 do podkładu.Sprężarka samoróba ale daje 570l na wyjściu
O mechanice to nie mowie bo tam to mam wszystko począwszy od komputera podnośnika itp.
Tak więc zabiorę się za kratownice na ziemi kafelki i jakiś odciąg.Na razie bez kredytowania ale pewnie coś trzeba będzie pomyśleć

Konrad
Wysłany: 2014-01-17, 23:20   
0
UP DOWN

Dobry Wieczór,
Trochę z innej beczki. Chcę zaplanować pomieszczenie przeznaczone do lakierowania małych elementów. Max wymiar elementu to sześcian 1,2x0,5x0,5[m]. Lakieruję pionowo cały element obracając go. To prace hobbystyczne 2x w miesiącu dlatego nie mam możliwości ani chęci budowy większego pomieszczenia. Muszę się ścisnąć w "kanciapie" 2x2[m] wysokość 2,2[m]. Wiem, że dla was to klitka ale nie mogę sobie pozwolić na więcej. Plan mam taki aby dać z góry nadmuch wentylatorem promieniowym (dachowy). Wyciąg z podłogi. Zakładając 50 wymian powietrza na godzinę przy objętości pomieszczenia 9m^3 wychodzi wymagana wydajność ok. 500m^3/h. Teoretycznie wystarczą dwa małe wentylatory 300m^3/h na 230V. Dobrze przeliczam? Możecie pokazać mi jakieś rysunki jak zrobić kanały w podłodze aby zoptymalizować przepływ powietrza? Pomieszczenie będzie nowo budowane więc mogę zrobić wszystko. Teraz tylko planuję aby potem jak najmniej przerabiać.
Aha mam zamiar przejść na lakiery wodne z poliuretanów.
Pozdrawiam

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu