Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sn0w
Wys³any: 2009-05-11, 18:12   Nietypowe pytanie - przekwalifikowanie siê na lakiernika
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam.

Nie uda³o mi siê znale¼æ podobnego tematu wiec zapytam tutaj.

Jest jaka¶ mo¿liwo¶æ/szansa na przekwalifikowanie siê ma lakiernika od zera ?
Moja obecna praca jest juz kwestia tygodni(kryzys...), praca lakiernika od zawsze mi odpowiadala (posiadam zdolnosci plastyczne, jestem dokladny i systematyczny i takich rzeczy bardzo szybko sie ucze), chodzi mi konkretnie o jakies kursy/szkolenia.
Praca jako praktykant przez 3 lata zupelnie odpada, jestem na to za stary i mam pewne stale wydadki.

Tylko jak zacznac? Nie moge pojsc do warstatu i powiedziec ze mam ambicje bo mnie wysmieja, potrzebna mi teoria i praktyka (kurs ? ) i to w trybie ekspresowym a potem np. dorywcza praca jako pomonick lakiernika ew. lakiernik "po godzinach", jak sie sprawdze mam duze mozliwosc zatrudnienia w miejscu zamieszkania.

Kazda rada sie przyda, narazie studiuje forum. Musze poznac pierw same podstawy w teori a potem w jakis sposob w praktyce aby miec z czym isc na warsztat. (praca za free jakos pomocnik lakiernika moze ? ) dodam ze bardzo szybko wpajam wiedze i nie trzeba mi tlumaczyc 2 razy, mam zdolnosci plastyczne, i nie obchodzi mnie liczba godzin pracy w tygodniu, bo i tak jestem przyzwyczajony do pracy 12h/dzien 6dni w tygodniu, poprostu chce jak najszybciej zdobyc kwalifikacje.

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc!
 

Prezes
Wys³any: 2009-05-11, 18:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
Teoretyczne podstawy znajdziesz tutaj. Praktyczne - na youtube.com :) A ¿eby siê nauczyæ samemu, trzeba malowaæ, malowaæ i jeszcze raz malowaæ. Innej drogi nie ma. :( Kursy s± organizowane przez producentów oraz dystrybutorów i s± najczê¶ciej bezp³atne, lecz ta oferta jest skierowana do sta³ych odbiorców, czyli do warsztatów.
Ja te¿ mam ju¿ swoje lata i na co dzieñ robiê co innego, lecz mam dostêp do sprê¿arki, mam pistolet (maskê kto¶ mi ukrad³ :sciana: ), wiêc siê uczê. To ciekawy fach; kilka lat temu siê zainteresowa³em i niezmiennie uwa¿am, ¿e warto to umieæ, choæ, póki co, tylko od czasu do czasu mogê sobie pozwoliæ na zabawê ze szpachelk± i pistoletem.

PS. Je¿eli szukasz pracy w tym zawodzie, mo¿esz zagadaæ w warsztacie, ¿e co¶ pomalujesz i oni oceni±, czy siê nadajesz, ale to by mia³o sens dopiero wtedy, gdy mia³by¶ jakie¶ do¶wiadczenie. Bo je¿eli to by³by Twój pierwszy kontakt z pistoletem, to raczej w±tpiê...
 

Travolta 
Wys³any: 2009-05-11, 19:37   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Witam jestem tutaj od wczoraj :D (tzn zarejestrowany) bo forum przegl±dam od oko³o trzech tygodni :cool:

Odno¶nie twojego pytania to mogê powiedzieæ ze mamy podobny problem Ja tez zosta³em zmuszony przez kryzys do pracy jako lakiernik i do tej pory nie mia³em o tym zielonego pojêcia (ale na dzieñ dzisiejszy jestem bardzo zadowolony i ciesze siê z tego kryzysu :D )

Jest jeden sposób aby¶ jako praktykant wyci±ga³ oko³o 1500z³
tylko ze musisz mieæ wykszta³cenie ¶rednie i mniej ni¿ 25 lat

To jest sta¿
Umów siê ze swoim przysz³ym pracodawca na taki uk³ad ze bêdziesz pracowa³ jak normalny pomocnik za powiedzmy 800z³ a resztê bêdzie dop³aca³ ci UP :cool:

Proste?? :D

a mo¿e kto¶ ju¿ tak pracuje :?:
 

sn0w
Wys³any: 2009-05-11, 20:32   
0
UP DOWN

Posty: 9
Travolta napisa³/a:
Witam jestem tutaj od wczoraj :D (tzn zarejestrowany) bo forum przegl±dam od oko³o trzech tygodni :cool:

Odno¶nie twojego pytania to mogê powiedzieæ ze mamy podobny problem Ja tez zosta³em zmuszony przez kryzys do pracy jako lakiernik i do tej pory nie mia³em o tym zielonego pojêcia (ale na dzieñ dzisiejszy jestem bardzo zadowolony i ciesze siê z tego kryzysu :D )

Jest jeden sposób aby¶ jako praktykant wyci±ga³ oko³o 1500z³
tylko ze musisz mieæ wykszta³cenie ¶rednie i mniej ni¿ 25 lat

To jest sta¿
Umów siê ze swoim przysz³ym pracodawca na taki uk³ad ze bêdziesz pracowa³ jak normalny pomocnik za powiedzmy 800z³ a resztê bêdzie dop³aca³ ci UP :cool:

Proste?? :D

a mo¿e kto¶ ju¿ tak pracuje :?:


Tak sie sklada ze mam 23lata i wyksztalcenie srednie ;)
Moze nie zmuszony do pracy jako lakiernik, raczej to moj wlasnt wybor.
Jesli chodzi o kursy to stac mnie jeszcze na kurs jesli odbyl by sie platnie.

Tylko jest ten problem. Nie moge isc na warsztat i powiedziec "siema, nic nie umiem ale chce pracowac" odpowiedz "malowalem stare blachy w domu" tez raczej odpada. Taki kurs dal by mi jakis start. Chyba ze jakis inny pomysl ?

Problemem jest to ze nie mam wogle sprzetu do malowania, nie wiem czy szukac tego kursu czy kupowac jakis taniutki sprzet i cwiczyc.

Konkretnie szukam od czego zaczac, jak juz zaczne to pojdzie z gorki ale pocztkia sa zawsze najgorsze. Dobrze ze jest chocia zte forum.

O kursie myslalem do ok 800-1000zl moze wiecej jestli byl by konkretny ale za to mozna tez kupic zestaw "dla poczatkujacego" ?
 

pitterek 
Wys³any: 2009-05-11, 20:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
s³uchaj, prawda jest taka ¿e na kursie naucz± Ciê teorii, prawid³owego postepowania wq technologii napraw, a w ogromnej wiêkszo¶ci warsztatów praca wygl±da zupe³nie inaczej. chcesz miec podstawy? id¼ na free pozamiataæ przez tydzieñ w jakim¶ warsztacie a zobaczysz jak sie odbywaja takie naprawy. jesli masz zdolno¶ci plastyczne to super, umiesz rze¼bic i kleiæ :D na bank zaczniesz od przygotowywania pod podk³ad/ lakier. To jest najbardziej pracoch³onne. lakiernictwo niejest wcale takie trudne, mo¿e trohe niewdziêczne i cenzura. pozdrawiam i powodzenia
_________________
Pit
 

jacklack 
Wys³any: 2009-05-11, 23:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
S³ysza³em, i to czytaj±c ,i te¿ s³ysz±c na w³asne uszy ¿e technicy reprezentuj±cy pewn± wysoko postawion± markê lakierów wyszkol± w przeci±gu dwóch tygodni cz³owieka z traktorzysty na profi lakiernika,czekam tylko a¿ pojawi siê wzmianka o szczepionce aktywuj±cej w organi¿mie zami³owanie do zawodu i bardzo szybkie poch³anianie wiedzy praktycznej ;)
to tak ¿artobliwie :)
Ale proponuje tak jak mówi± koledzy ,spróbuj przyj±æ sie do jakiego¶ warsztatu i obserwuj procesy przygotowawcze i du¿o pytaj ,dlaczego tak a nie inaczej :)
 
 

kondzik 
Wys³any: 2009-05-12, 00:09   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
ja bylem w 3 miesiecznej szkole i poza opier*** sie nic sie nie nauczylem ^^

Jak na moje to starac sie dostac gdzies do warsztatu na pomocnika, przyniesc, wyniesc pozamiataj, podlapiesz troche i pozniej mozna czegos normalnego szukac.Ja tak wlasnie pracowalem kilak miesiecy, ale glupi bylem i zrezygnowalem, a teraz sam sie musze uczyc :sciana:
 

marikk 
Wys³any: 2009-05-12, 19:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Oczywi¶cie,¿e najlepiej bêdzie jak kolega poszuka warsztatu w którym móg³by siê przyuczyæ fachu ale wa¿ne jest ¿eby¶ znalaz³ warsztat,w którym siê idzie co¶ nauczyæ jak trafisz na do bani bude bo jest troche takich to bêdziesz lata³ po wóde,po piwo i nic sie nie nauczysz a nie daj bo¿e ¿eby jeszcze szlifowali szpachle na mokro,oklejali gazetami,rozcieñczanie lakierów nitrem i innych ciarajskich nawyków wiêc spójrz na to równie¿ z tej strony pozdro
 

Travolta 
Wys³any: 2009-05-12, 20:16   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
marikk napisa³/a:
nie daj bo¿e ¿eby jeszcze szlifowali szpachle na mokro,oklejali gazetami,rozcieñczanie lakierów nitrem i innych ciarajskich nawyków wiêc spójrz na to równie¿ z tej strony pozdro


Marikk ty chyba kiedy¶ pracowa³e¶ w moim zak³adzie :tak:
Wez mnie nie strasz ja tu wi±za³em przysz³o¶æ w lakiernictwie a siê oka¿e ze nauczê siê cha³tury
Napisz mi w ogóle co znaczy ciarajskich?? :help: :D
 

marikk 
Wys³any: 2009-05-13, 08:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Travolta napisa³/a:
Marikk ty chyba kiedy¶ pracowa³e¶ w moim zak³adzie :tak:
Wez mnie nie strasz ja tu wi±za³em przysz³o¶æ w lakiernictwie a siê oka¿e ze nauczê siê cha³tury
Napisz mi w ogóle co znaczy ciarajskich?? :help: :D
Wiesz ja tutaj nie strasze tylko ostrzegam przed takimii budami a je¿eli chodzi o szlif szpachli na mokro,rozcieñczanie lakierów nitrem,temat by³ wa³kowany ju¿ wiele razy na forum a ciarajskie nawyki to jest w³a¶nie np szlif szpachli na mokro,rozcieñczanie lakierów nitrem,oklejanie gazetami,odt³uszczanie benzyn± ekstrakcyjn±
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-13, 08:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
To mo¿e byæ geneza:

* CIARACH pogardl. [mê¿czyzna niechlujnie ubrany, brudny; obwie¶, flejtuch]: Same ciarachy ³a¿± dzi¶ po ty gie³dzie. Zas³ysz. Nie pójdê po piwo, bo pe³no tam stoi ciarachów w kolejce. Zas³ysz

;)

A tak w temacie, to kiedy¶ pracowa³em za darmo jaki¶ czas w profesjonalnej lakierni, chcieli mnie wys³aæ na szkolenie do Szczecina ( http://www.centrum.csv.pl/ ) tam przez chyba 3 dni naucz± ciebie teorii ca³ego procesu naprawy lakierniczej... czasem lakiernie id±na taki uk³±d i wysy³aj± pracownika na kurs je¿eli podpisze on lojalkê na powiedzmy 2 lata... ja nie chcia³em daæ siê usidliæ... te¿ mam zdolno¶ci manualne i te¿ szybko siê uczê, gdy poszed³em do lakierni nie mia³êm praktycznie nic wspólnego z lakiernictwem, po miesi±cu chcieli mnie pos³aæ na kurs, wiêc napewno taka droga do zdobycia zawodu lakiernika jest mo¿liwa.... powodzenia...
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-22, 09:20   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Podpowiem ¿e s± w Polsce instytucje które ucz± podstaw zawodu lakiernik blacharz w ramach 3-mc kursu za kasê z Unii czyli dla uczestników za 20 % wp³aty. Po tym jest papier i podstawowe wiadomo¶ci. Reszta jak wspomnia³ Loboloco na kursach technologi materia³owej w o¶rodkach szkoleniowych. Zapytaj w sklepie z mieszalnikiem jak kogo¶ tam znasz czy mo¿liwe jest pod³±czenie ciê do jakie¶ grupy ... mo¿e bêdziesz mia³ fuks i nic za to nie zap³acisz.

a.. w sprawie LOJALEK to podpisujcie ! To jest gówno warte ... zgodnie z Przepisami Kodeksu pracy pracodawca ma obowi±zek podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracownika. Je¿eli szkolenie zawodowe przeprowadzone zosta³o zgodnie ze stanowiskiem zatrudnienia( uwaga na pu³apki) a pracodawca odniós³ z tego korzy¶æ ... tzn je¿eli przepracowa³e¶ minimum 30 dni do kolejnego okresu rozliczeniowego ... to mo¿e ci naskoczyæ ( UWAGA ! nie dotyczy kursu na prawo jazdy, studiów zawodowych i uzupe³niaj±cych ... tu ostro¿nie z LOJALKAMI )
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-22, 09:56   
+1
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Zawarcie tzw. "lojalki" dopuszczalne jest zarówno w formie odrêbnej umowy, jak równie¿ aneksu do umowy o pracê. Przy czym taki aneks jest odrêbn± umow±, a nie czê¶ci± (punktem, paragrafem, czy ustêpem) umowy o pracê. Taki aneks jest zatem traktowany jako odrêbna umowa. Zaznaczyæ nale¿y, ¿e "lojalka" nie ma ¿adnego wp³ywu na mo¿liwo¶æ wypowiedzenia umowy o pracê przez pracownika. Jest ona traktowana jako przyjêcie przez pracownika odpowiedzialno¶ci
finansowej za jego wyszkolenie, w sytuacji, gdy nie zostanie spe³niony okre¶lony warunek - tu w postaci przepracowania okre¶lonego minimalnego okresu czasu. Zapis w umowie o pracê nie mo¿e zabraniaæ rozwi±zania stosunku pracy pracownikowi. Takie bowiem rozwi±zanie by³oby sprzeczne z prawem pracy. Mo¿liwy jest jednak zapis, klauzula umowna o obowi±zku zwrotu kosztów szkolenia w ca³o¶ci lub odpowiednim stosunku w razie niespe³nienia warunku okresu minimalnego zatrudnienia u pracodawcy. W opisanym przypadku pracownik zobowi±za³ siê do poniesienia odpowiedzialno¶ci finansowej za odbyte na koszt pracodawcy szkolenia je¿eli nie przepracuje o tego pracodawcy 3 lat po ukoñczeniu nauki.

(¼r. MojePrawo.pl)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

malarz
Wys³any: 2009-05-22, 10:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Kolego snow wys³a³em ci na PW dobry kontakt, pogadaj sobie z cz³owiekiem.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-31, 10:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
WOW LOBO ! Prawie jak mój Radca Prawny ! Niez³e ! I jak Profesjonalnie !

... Uwa¿am ¿e ( ale to moja opinia ) pracodawcy bardzo trudno by³oby dowie¶æ koszów szkolenia dla konkretnego lakierników bo wynikaj± one z ca³o¶ci umowy z dostawc±. nie spotka³em siê z sytuacj± ¿eby o¶rodek szkoleniowy firmy zaopatruj±cej wystawi³ swojemu klientowi odrêbn± FV VAT za szkolenia. Prz taki sporze przed S±dem Pracy pracodawca raczej skazany jest na pora¿kê. Co najwy¿ej mo¿e zwrot kasy za delegacjê choæ w±tpiê ! Mia³em taki przypadek ze 4 lata temu gdy jeden z moich klientów wyszkoli³ pracowników na serii szkoleñ w Sikkensie w³±cznie z wyjazdem do Holandii a ,pó¼niej SATA ... i zanim skoñczyli¶my monta¿ drugiej kabiny w serwisie to ch³opaki ju¿ mieli w³asny warsztat ??? ... po awanturze skoñczy³o siê S±dem Pracy bo nie wyp³aci³ im ostatatnich pensji ... ale przegra³ i becelowa³ z odsetkami ... jeszcze dosta³ 600 z³ grzywny za naruszenie Kodeksu Pracy w zakresie terminu wyp³aty.... po 200 z ka¿dego z nich !

Ale! Prawo to Prawo i jest tam tak jak napisa³e¶ !!!

Kurde ! Dobrze ¿e moi tego nie czytaj± !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group