Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
comodo27
Wysłany: 2009-05-17, 15:56   jak zabezpieczyć?
0
UP DOWN

witam! jestem początkujący w dziedzinie aerografu ,zrobiłem kilka prac na klapkach od wlewu paliwa na obudowie od komputera,chciałbym pomalować maske samochodu.Jaj wykończyć pracę tzn.po namalowaniu motywu zabezpieczyć to jakimś klarem,czy innym lakierem bezbarwnym?...aha prace są wykonane createxem i auto air color

bachus 
Wysłany: 2009-05-17, 18:55   
0
UP DOWN

pozostaje zatem lakier bezbarwny. mozesz ewentualnie dogadac się z kims (z lakiernikiem) który mogłby Ci to lakierowac, jezeli sam nie masz takiej możliwości.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-18, 07:13   
0
UP DOWN

Myślę, że to jedyna możliwość... małe prace można pokryć lakierem z puszki, maske niestety musisz zostawić lakiernikowi... niestety createxy muszą zostać zabezpieczone klarem... pochwal się pracami w galerii...

airbrush 
Wysłany: 2010-01-03, 11:52   
0
UP DOWN

Tematem tego posta jest "jak zabezpieczyć" a więc podepnę się pod ten temat lecz z innym trochę problemem.A mianowicie chciał bym się dowiedzieć jak zabezpieczyć koszulki na których coś się namalowało farbami AutoAir,tak żeby nie farbowały i nie traciły na swojej kolorystyce.Pozdrawiam.

malchov 
Wysłany: 2010-01-03, 15:37   
0
UP DOWN

Nie wiem jak z autoerami, bo działam createxami. Przepis na utrwalenie wzoru jaki znam jest prosty: wygrzewasz malunek żelazkiem, moczysz w roztworze wody z octem i pierzesz później najwyżej w temp. 30 stopni (choć najlepiej prać ręcznie).

W tej dziedzinie najlepiej poradziłby chyba PrimoOne, ale pamiętam z któregoś postu, że ocet polecał on jedynie na ryby albo do lasu przeciwko komarom ;)

PrimoOne 
Wysłany: 2010-01-04, 00:19   
0
UP DOWN

Heh;)
Auto airy schodza..Nie nadaja sie do koszulek...Nie ma sposobu na zabezpieczenie..
Pare lat temu, jezdziłem po farby do berlina.. I w sklepie, facet mi powiedział z auto air, i createx classic to to samo, tyle ze amerykanie wolą jak farba jest dedykowana typowo do xxx...I dlatego maą inne nazwy...Kupiłem, i sie zawiodłem, bo tylko AA sie wykruszały w praniu..juz tam wiecej nie byłem, ale z chcecia bym mu nawciskał...

Erni 
Wysłany: 2010-01-04, 17:48   
0
UP DOWN

PrimoOne napisał/a:

A w sklepie, facet mi powiedział z auto air, i createx classic to to samo, tyle ze amerykanie wolą jak farba jest dedykowana typowo do xxx...I dlatego maą inne nazwy...Kupiłem, i sie zawiodłem, bo tylko AA sie wykruszały w praniu..juz tam wiecej nie byłem, ale z chcecia bym mu nawciskał...

tacy fachowcy są nieźli :D (o ile nie zrobił tego umyślnie żeby Ci tylko wcisnąć towar) u nas takich pełno.
co do farb do koszulek, z początku (z braku laku dobry i kit) malowałem zwykłymi akrylami, się spierają, chociaż jakby prał ręcznie to być może by jakiś czas wytrzymały. Niedawno próbowałem textil color, dostałem plik ze sklepu czym według producenta można nanosic ich farby, jest aerograf z tym że dla dyszy 0.2 nadają się tylko 2 rodzaje (nie ma tam tych do koszulek) natomiast dla 0.3 nie wchodzi tylko brokatowa, reszta podobno daje rade. Wracając do koszulek, nabazgrałem 2 prace czarnym kolorem, pierwszą wsadziłem do piekarnika, drugą prasowałem (takie 2 opcje utrwalania sugeruje sklep) potem włożyłem do pralki i uprałem w 40C, nawet lekka mgiełka została, w porównaniu ze zwykłymi akrylami jest bardzo dobrze. Nie wiem jak się mają do Createxów bo ich nie używałem, ale myślę że to może być dobra alternatywa, choć myślę że Createxy sprawują się lepiej.
Acha co do octu... tez próbowałem i nie widziałem różnicy :p

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu