Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Bzyku 
Wys³any: 2009-06-03, 13:41   Reduktor + filtr VOREL problem
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam,

Zakupi³em taki oto reduktor http://allegro.pl/item646...orel_81553.html

Pod³±czy³em pod sprê¿arkê, zrobi³em tak jak by³o na forum, ¿e ci¶nienie ustawia siê na wci¶niêtym cynglu ( w moim przypadku zrobi³em sobie 3atm)

Problem polega na tym, ¿e skoñczê malowaæ albo zrobiê przerwê to syczy ten reduktor i nie wiem czy ma tam przepuszczaæ powietrze czy po prostu jest wadliwy schodzi do jakich¶ 4atm.
Powietrze ucieka zaraz pod t± plastikow± górn± nakrêtk± któr± siê reguluje.
Zaraz jak puszczê spust pistoletu jest ok ale mijaj± 2-3 sekundy i ju¿ ucieka powietrze.

Je¶li to usterka to odsy³am, je¶li tak ma byæ zak³adam zawór kulkowy jakis :)

Pozdrawiam
 
 

timek
Wys³any: 2009-06-03, 15:21   
0
UP DOWN

Posty: 37
Reduktor nie ma ci prawa syczeæ w ka¿dej sytuacji , zadzwoñ i powiedz o co chodzi sprzedawcy powinien ci wymieniæ .
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-06-03, 15:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Zawór mo¿e syczeæ gdy jest na nim ustawione mniej ni¿ faktycznie ma w instalacji na wyj¶ciu... ustawiasz na zaworze 6atm potem zmniejszasz do 2atm... zawór zmniejsza ci¶nienie w instalacji (wê¿u) z nabitych wcze¶niej 6 do 2 ... niewiem czy sprawa ma siê tak samo przy ka¿dym zaworze... mo¿e ma znaczenie kierunek przp³ywu powietrza, sprawd¼ Bzyku czy reduktor nie ma oznaczeñ...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

stek
Wys³any: 2009-06-03, 20:40   Re: Reduktor + filtr VOREL problem
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Bzyku napisa³/a:
Witam,

Zakupi³em taki oto reduktor http://allegro.pl/item646...orel_81553.html

Pod³±czy³em pod sprê¿arkê, zrobi³em tak jak by³o na forum, ¿e ci¶nienie ustawia siê na wci¶niêtym cynglu ( w moim przypadku zrobi³em sobie 3atm)

Problem polega na tym, ¿e skoñczê malowaæ albo zrobiê przerwê to syczy ten reduktor i nie wiem czy ma tam przepuszczaæ powietrze czy po prostu jest wadliwy schodzi do jakich¶ 4atm.
Powietrze ucieka zaraz pod t± plastikow± górn± nakrêtk± któr± siê reguluje.
Zaraz jak puszczê spust pistoletu jest ok ale mijaj± 2-3 sekundy i ju¿ ucieka powietrze.

Je¶li to usterka to odsy³am, je¶li tak ma byæ zak³adam zawór kulkowy jakis :)

Pozdrawiam
Spokojnie, s± reduktory które wyrównuj± ci¶nienie w wê¿u za nim. Mam taki, dzia³a to tak, jak wciskam spust na gunie jest ok ale jak go puszczê to wtym momencie syczy bo wyrównuje ci¶nienie, po to to jest aby by³o utrzymywane ci¶nienie na sta³ym poziomie.
 

timek
Wys³any: 2009-06-03, 22:24   
0
UP DOWN

Posty: 37
Panowie go¶æ pisze ¿e jemu ucieka powietrze z tego reduktora obok nakrêtki regulacyjnej nonstop. ;)
 

Bzyku 
Wys³any: 2009-06-14, 23:37   
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam,

A wiêc jest tak jak koledzy piszecie, regulator zmniejsza³ ci¶nienie w ca³ym uk³adzie (kompresorze), jest sprawny. Robi³em testy :) (upuszcza³ w³a¶nie przy nakrêtce ten nadmiar)

btw. w ogóle my¶la³em, ¿e przy zastosowaniu regulatora i ustawieniu go np. na 3atm to jak spadnie ci¶nienie w sprê¿arce poni¿ej powiedzmy 2atm to nie powinno psikaæ a psika :D
oczywi¶cie nie mam takiego problemu sprê¿arka nabija jak tylko spadnie do 4atm ale wy³±czy³em i sprawdzi³em co bêdzie gdy spadnie poni¿ej.

Pozdrawiam
 
 

stek
Wys³any: 2009-06-15, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
timek napisa³/a:
Panowie go¶æ pisze ¿e jemu ucieka powietrze z tego reduktora obok nakrêtki regulacyjnej nonstop. ;)

no i co @Timek? umiemy czytaæ? Pisze gdy¿ mam do czynienie z ró¿nego rodzaju sprzêtem AKP. ^^
 

timek
Wys³any: 2009-06-15, 23:17   
0
UP DOWN

Posty: 37
stek napisa³/a:
timek napisa³/a:
Panowie go¶æ pisze ¿e jemu ucieka powietrze z tego reduktora obok nakrêtki regulacyjnej nonstop. ;)

no i co @Timek? umiemy czytaæ? Pisze gdy¿ mam do czynienie z ró¿nego rodzaju sprzêtem AKP. ^^


Mam do czynienia z reduktoram FESTO, CAMMOZI i innymi badziewiami , nie spotka³em siê aby przy ustawionym ci¶nieniu na wyj¶ciu i nie korzystaniu z powietrza reduktor sycza³ :cool: , owszem gdy redukujemy z wiêkszego ci¶nienia na mniejsze to jest upust powietrza :cool: ale przy nie podpiêtym sprzêcie syczenie ???? :shock:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group