Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-02, 18:05   Zabawa z ¿ywic± ?
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Witam,

Mi³o mi do³±czyæ do rona uzytkowników tego forum, tudzie¿ serdecznie chcia³em siê przywitaæ :)

Mój pierwszy temat wi±¿e siê z sytuacj±, która ujêta jest na zdjêciach. W nied³ugim czasie samochód z racji rdzy na nadkolach zostanie oddany w rêce blacharza. Natomiast mniejsze rzeczy chcia³em zrobiæ sam. My¶la³em o zastosowaniu ¿ywicy dla wszystkich przypadków poni¿ej. Dla klapy baga¿nika oczywi¶cie opcja "zamek out". Proszê o opinie Koledzy.

DSC00942.JPG
Plik ¶ci±gniêto 80 raz(y) 54.4 KB

DSC00941.JPG
Plik ¶ci±gniêto 63 raz(y) 69.56 KB

DSC00940.JPG
Plik ¶ci±gniêto 96 raz(y) 67.37 KB

DSC00939.JPG
Plik ¶ci±gniêto 69 raz(y) 73.13 KB

 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-02, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ja bym poleca³ tak:

Zjechaæ to szczotk± drucian± na flexie.
Nastêpnie po dok³adnym oczyszczeniu daæ podk³ad reaktywny. (niech postoi 24 h)
W t± dziurkê daæ drobine ¿ywicy z ma³ym kawa³eczkiem maty.
A na resztê szpachel
Podk³ad
Farbka
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-07-02, 19:22   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
W t± dziurê to trzeba daæ blaszkê now±, wspawaæ (po uprzednim wyciêciu zgnitej blachy) a nie amatorszczyzn± lecieæ i dawaæ matê z ¿ywic±...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-02, 19:24   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
na rancie zrobiæ miejsce na mate i zawin±æ <?>...usztywni to mijsce reperacji. Co do klapy daæ mate 1+1 300g? mo¿e uda siê bez modelowania je¶li rdza nie posune³a sie wystarczaj±co pod lampe.
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-02, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
No najlepiej by by³o wspawaæ, ale do tego to ju¿ trzeba umiejêtno¶ci.
Nic nie zawijaæ na rantach, bo jak to bêdzie wygl±da³o ? :/
Ja bym da³ mate tylko na tyln± klapê (ko³o zamka i lampy) w t± dziurê. Ale najpierw trzeba porz±dnie oczy¶ciæ i daæ podk³ad reaktywny, ¿eby zaraz nie wysz³o.
 

stek
Wys³any: 2009-07-02, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Ch³opaki, ja bym 1i4 obrobi³, natomiast 2i3 wstawka gdy¿ pod tymi parchami bankowo dziury i k³opoty.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-07-03, 07:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
¦wiête s³owa,polaæ mu :spoko: Jak nie usuniesz tej rdzy,to ja przewidujê opcjê klapa out za nied³ugi czas.
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-03, 10:40   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
No to nie dobrze jak spawaæ trza bêdzie. Zobaczê po oczyszczeniu, mo¿e to tak ¼le nie wygl±da.

jacenty 741: masz na my¶li brak mo¿liwo¶ci zastosowania ¿ywicy w miejsce zamka? My¶la³em o tym, dlatego, ¿e mog± byæ problemy z zabezpieczeniem miejsca spawania od wewn±trz...w klapie mo¿e nie byæ dziur by oczy¶ciæ i psiukn±æ czym¶ na przysz³o¶æ.

stek: co proponujesz pod klamkê?

Odno¶nie nastêpowania po sobie kolejnych czynno¶ci: po³o¿e podk³ad i mozna jaki¶ czas ¶migaæ bez farby, czy nie polecacie. Pytam ze wzglêdu na potencjalne utrudnienia w stosunku do mo¿liwo¶ci czasowych.

PS. dziêki za podpowied¼
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-07-03, 12:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Zastosowac mo¿esz zawsze,tylko pytanie,ile czasu up³ynie,zanim nieusuniêta rdza zje blachê pod spodem do tego stopnia ¿e ¿ywica te¿ nie bêdzie mia³a czego siê trzymaæ.Wniosek:¿ywica w takim miejscu to tylko prowizorka.
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-03, 13:33   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
jacenty 741: powierzchnia zardzewiala zostanie wyciêta, a je¶li nie bêdzie zbyt du¿a, co oka¿e sie po oczyszczeniu, to my¶la³em ¿eby ³adnie zabezpieczyæ kanty i go³± blache, a potem po³o¿yæ ¿ywice 1+1. Spawanie na takiej powierzchni, nie nale¿y ju¿ jednak do prac, które wymagaj± duzych umiejêtno¶ci, wiêc nie upieram sie przy jednym :) w weekend zdejmê plastik z klapy i zobacze czy praktycznie bêdzie mozliwe spawania i zabezpieczenie.

My¶le jak wstawiæ co¶ pod klamkê, bo tak jak napisa³ stek ¿ywica chyba nie podejdzie.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-07-03, 13:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
2,3, mo¿liwe, ¿e i 4 zdjêcie ale nie koniecznie wymagaj± wyciêcia zgnilizny i wstawienia ³atek z blachy! inna opcja nie wchodzi w grê bo rdza zaraz siê pojawi po kilku tyg lub miesi±cach...
_________________

 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-06, 09:21   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Za³±cze rysunek pogl±dowy jak plan rysuje/rysowa³ siê w mojej g³owie. Je¶li ¿ywica nie ma tutaj zastosowania, bior±c pod uwagê, ¿e wykonana reperacja ma cechowaæ siê ¿ywotno¶ci±...to proszê Koledzy o wyt³umaczenie genezy dzia³ania i tego co eliminuje zastosowanie danej techniki.

Krótki opis:

1. Wyciêcie elementu z nowotworem
2. zabezpieczenie krawêdzi po ciêcie <reaktywny>
3. ¯ywica 1+1 (warstwa maty ze strony zew. i wew.)
4. szlif
5. szpachel
6...etc.

z góry dziêki.

DSC00941.JPG
Plik ¶ci±gniêto 104 raz(y) 45 KB

 
 

pikacz 
Wys³any: 2009-07-06, 10:06   
0
UP DOWN

Posty: 13
skoro masz zamiar taki kawalek wyciac to pozostaje tylko wstawienie nowego kawalka blachy o zywicy zapomnij zwlaszcza ze to miejsce pod zamek !
zamiast kupowac zywice wygrzeb w garazu kawalek blaszki kup jakiegos czteropaka i podjedz do byle jakiego zakladu spawalniczego niech ci przylapia
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-06, 11:06   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
zamek stan±³ w miejscu tyle czasu temu, ¿e poprzedni w³a¶ciciel tego nie pamiêta:)

OK...to robimy spawane. Tylko co:
wyci±æ, oczy¶ciæ, zabezpieczyæ i pojechaæ z gotow± blaszk±, ¿eby ogarneli sobie wszystko, czy zrobiæ im dodatkowo felc we w³asnym zakresie? Nie mam tylko felcarki:]
 
 

stek
Wys³any: 2009-07-06, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
kamilmjk napisa³/a:
zamek stan±³ w miejscu tyle czasu temu, ¿e poprzedni w³a¶ciciel tego nie pamiêta:)

OK...to robimy spawane. Tylko co:
wyci±æ, oczy¶ciæ, zabezpieczyæ i pojechaæ z gotow± blaszk±, ¿eby ogarneli sobie wszystko, czy zrobiæ im dodatkowo felc we w³asnym zakresie? Nie mam tylko felcarki:]
Witaj , po co siê tak anga¿ujesz?poprostu zajed¼ poka¿ o co chodzi i po sprawie. blacharz zrobi, a co felcarkê kupisz aby im zrobiæ felc ? dwie stówy w plecy bo tyle kosztuje. zrobio na styk i bêdzie ok. tym bardziej ¿e od ¶rodka jest dobrze zabezpieczyæ element. Pzdr.
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-07, 07:22   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Nie no felcarki nie chcê kupowaæ, mysla³em o home made felc:) nie wiem tylko jak wypada zajechaæ do fachowca ;)

Na czasie bêde siê tym zajmowa³. Oczywi¶cie muszê znale¼æ co¶ na wstawkê pod klamkê:)

Powiedzcie mi jeszcze: mam do zrobienia nadkola i b³otniki tylne + wlew paliwa. Blacharz powiedzial 250/strone z przygotowaniem do lakierowania. Jak waszym zdaniem wygl±da cena? okolice Warszawy.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-07, 09:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ciekawe co to znaczy z przygotowaniem do lakierowania ?? Bo jesli kit na go³e spawy a od spodu baranek i wszytko wyrównane "¿eby by³o" to chyba bez sensu.
Zobacz sobie ile to jest roboty tutaj http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=1827 To takie samo pade³ko jak Twoje tylko, ¿e wcze¶niejsza generacja.
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-07-07, 12:53   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Ryba: znam ten topic na pamiêæ :spoko: zazdroszcze i podziwiam. Zrobi³bym to sam po uprzednim zapoznaniu z technik± i ¶rodkami, ale nie mam miga:/

U blacharza uprzednio powiedzia³em...ma byæ pod lakier i wystawiamy rachunek. 250,-

Ps. znajomy mechanik chcia³ za to samo, bez rachunku 150,-

Jeszcze po szkole, jaki¶ rok temu pracowa³em jako spawacz tig, gdybym wtedy mia³ taki problem, to w ogóle bym nie pyta³ o opinie na temat ceny us³ui blacharskiej:D
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2009-08-04, 12:52   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Cze¶æ!

Uda³o mi siê znale¼æ blacharza, który w formie wspó³pracy, pomo¿e mi doprowadziæ Hanie do porz±dku. Jako ¿e obstaje za doborem materia³ów ze swojej strony, chcia³em Was prosiæ o opinie na temat producentów w bran¿y lakierniczej.

Piszecie w wiêkszo¶ci, ¿e najlepiej nie mieszaæ produktów odmiennych marek. Trzymaj±c siê tej zasady musia³bym zdecydowaæ siê na konkretnego producenta, b±d¼ od niej odst±piæ, w jakim¶ niewielkim stopniu...ale kiedy?

-reaktywny
-akrylowy
-szpachle (wype³niaj±ca, wykoñczeniowa)
-no i lakier...

...z zewn±trz, samochód bêdzie ca³y lakierowany. Ze wzglêdu na oszczêdno¶æ (ale t± zdrow±) mowa bêdzie o akrylowym. Projekt przewiduje zmiany w kolorze pokrywy silnika i dachu (czarny)

Sory za rozwi±z³o¶æ;) z góry dziêki za opinie.
 
 

optionall 
Wys³any: 2009-08-04, 14:04   
0
UP DOWN
sklep z lakierami

Posty: 57
Sk±d: Gdynia
Propozycja zrobienia tego na MIPIe:

Szpachlówka:
- Mipa P 13 - drobna wykoñczeniowa
- Mipa P 90 - uniwersalna

Podk³ady na go³± blachê
- Mipa Rapidprimer - podk³ad przyczepno¶ciowy 1K
- Mipa 2K Aktivprimer - doskona³a przyczepno¶æ do ¿elaza szczególnie zalecany do aluminium

Podk³ad wype³niaj±cy
- Mipa 4 + 1 Acrylfiller HS - podk³±d wype³niaj±cy

lub w komplecie:

http://sklep.optionall.pl...akierowankoinfo

*Lakier akrylowy *
Mipa Miksy PUR HS - lakiery 2K
Grupa I
Grupa I I
Grupa I I I
_________________
zapraszamy na: http://sklep.optionall.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang