Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ferek94 
Wys³any: 2009-07-11, 07:56   Malowanie czerwonym akrylem
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
Witam wszystkich ;)

Chcia³bym was co¶ zapytaæ odno¶nie mojego malowania przy volkswagenie.

Wygl±da to tak:





To nadkole zgryz³ pies :) (listwê ju¿ ¶ci±gn±³em)teraz to wyszpachluje, wypodk³aduje itd..
Ale pó¼niej przy malowaniu nie wiem co i jak, malowa³em ostatnio metalikiem, podobno akrylem jest ³atwiej ale jako¶ nie jestem do tego przekonany ;)
Farbê ju¿ mam, aha farbê mam mieszaæ tylko z rozcieñczalnikiem w proporcjach takich jak pisze producent..??i gotowe??
Na ile mam k³a¶æ warstw???
W tym przypadku bêdzie cieniowanie?gdzie?

no to tyle :)
...idê braæ siê za to szpachlowanie.
bedê pó¼niej mam nadzieje ¿e ju¿ kto¶ mi doradzi co i jak :tak:

Pzdr
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-07-20, 23:09   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
W³a¶nie skoñczy³em lakierowanie, teraz zosta³a tylko polerka, nied³ugo dodam foto jak wyszed³ efekt koñcowy ;]



...jeden minus to taki ¿e jak na zdjêciu widaæ ¿e porobi³o siê kilka takich ma³ych kropek ale my¶lê ¿e to przez to ¿e nie posiadam odwadniacza, jak my¶licie???jak kupiê odwadniacz to nie bêdzie kropek???

Pzdr
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-20, 23:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ja niestety na zdjêciu na widzê kropek. Ale jak sprê¿arka pluje CI wod± to te kropki s± tego przyczyn±.


Ale ogólnie ³adna robota, tylko szkoda ¿e okleja³e¶ ta¶m± i lakierowa³e¶ do ta¶my, teraz bêdzie próg i mocno odciêta ró¿nica w jako¶ci i mo¿liwa te¿ ró¿nica w barwie bardzo widoczna.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-07-21, 00:06   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
w³a¶nie nie, stara³em siê nie tak bardzo do ta¶my i przy ta¶mie jest taka cieniutka warstwa lakieru(przypylona), ale i tak za bardzo pojecha³em :D ...nastêpnym razem ju¿ takiego b³êdu nie pope³niê ;) na szczê¶cie po odklejeniu ta¶my nie ma du¿ego progu :) mam nadzieje ¿e siê szlifie 2000 , nastêpnie G3 Faracella :) polerka, a na koniec jaki¶ wosk i gites.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-21, 07:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Bêdzie widaæ tak czy tak, lepiej by³o cieniowaæ. Kropki to niestety problem, bo albo zetrzesz lakier a¿ do kropek - bedzie baaardzo cienki, albo je zostawisz i bêdzie je widaæ :/
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-07-21, 07:47   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
no wiem ale tych kropek strasznie nie ma, bêdzie dobrze :)
 
 

vit
Wys³any: 2009-07-22, 19:41   
0
UP DOWN


Posty: 6
Sk±d: Gliwice
A wiecie co mo¿e byæ powodem powstawania plam, takich ogromnych kraterów ( farba siê rozwarstnia³a ) tylko w jednym miejscu.
Element jest malowany akrylem czerwonym.
 

stek
Wys³any: 2009-07-22, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
vit napisa³/a:
A wiecie co mo¿e byæ powodem powstawania plam, takich ogromnych kraterów ( farba siê rozwarstnia³a ) tylko w jednym miejscu.
Element jest malowany akrylem czerwonym.


Prawdopodobnie powsta³y w wyniku pêkniêæ pow³oki pod wp³ywem wahañ temperatury, a tak¿e niew³a¶ciwego zestawienia materia³ów lakierniczych pod wzglêdem ich elastyczno¶ci co prowadzi do powstawania naprê¿eñ (np. twarda szpachlówka poliestrowa i termoplastyczny lakier akrylowy) mo¿e byæ równie¿ za bardzo dolany lakier a czas miedzy warstwami za krótki -na odparowanie. zeszlifowaæ i ponownie zrobiæ w³a¶ciwymi komponentami.Pzdr.
 

vit
Wys³any: 2009-07-22, 22:29   
0
UP DOWN


Posty: 6
Sk±d: Gliwice
Yhy po czêsci siê zgadza mój proces lakierniczy. Gdzie¶ to tutaj czyta³em lecz nie kojarze gdzie, Jakie powinny byæ odstêpy po miedzy warstwami.
A i co najwa¿niejsze maluje w warunkach gara¿owych, przy jakiej pogodzie najlepiej lakierowaæ?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-23, 07:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
W ka¿dej, tylko nalezy stosowaæ odpowiednie komponenty ! szybki/wolny rozpuch i utwardzacz, ewentualnie przyspieszacz :)
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-07-23, 10:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ryba napisa³/a:
W ka¿dej, tylko nalezy stosowaæ odpowiednie komponenty ! szybki/wolny rozpuch i utwardzacz, ewentualnie przyspieszacz :)


Broñ sie przed przyspieszaczem/akceleratorem/.To jest ostateczno¶æ przy niskich temp..Przy obecnych temp. wolny roz. i utwardzacz standard lub nawet utwardzacz wolny/do kabin/,je¶li nie chcesz zrobiæ "MORY" ^^ .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group