Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
f_maciej
Wys³any: 2009-08-13, 21:43   4 warstwowy lakier
0
UP DOWN

Posty: 174
Elosz. Witam szanowne grono. Mam do pomalowania plastiki od sqterka. . . Ogólnie nie by³oby problemu,ale lakierek to arancio ishtar, wiem co mam zrobiæ,ale tylko do podk³adu... Kumpel dorabia³ ten lakier i dosta³:
bazê bia³±(podsypka)
bazê czerwon±(podsypka)
bazê w³a¶ciw±, czyli pomarañcz no i bezbarwny na to,ale jak na³o¿yæ te podsypki?? Do pe³nego pokrycia elementu?? czy tylko pó³warstwy?? Bia³a idzie jako pierwsza, czerwon± nak³adaæ jak bia³a zmatowieje, czy po 24h?? Mia³ kto¶ do czynienia z czym¶ takim?? Pomo¿ecie?? ;)
 

Ari29
Wys³any: 2009-08-14, 08:34   
0
UP DOWN

Posty: 81
Witam
Malowalem takim lakierem kiedys Yamahe R1,ta biala podsypka jak piszesz to traktuj jak podk³ad bia³y dlatego ze ta czerwona baza s³abo kryje mnie sie udalo pomalowac bez tego bialego podk³adu ale ³atwiej jest z tym podk³adem.Ja bym pomalowal bialym podk³adem jak wyschnie to zmatowil a potem to juz normalnie ta czerwona baza potem zamiast zwyk³y bezbarwny to ten zakrapiany czyli pomarancz i na koniec bezbarwny
 

f_maciej
Wys³any: 2009-08-14, 10:46   
0
UP DOWN

Posty: 174
Czyli bia³± do pokrycia, na to przepyliæ czerwon± i pó¼niej pomarañcz itd?? Jakie odstêpy czasowe pomiêdzy bia³± i czerwon± baz±??
 

Ari29
Wys³any: 2009-08-14, 12:03   
0
UP DOWN

Posty: 81
Ja biala traktowalbym jako podklad czyli po zmatowieniu normalnie czerwona baza pomaluj ok 20 min przerwy bo to szybko schnie choc zalezne tez gdzie to bedziesz malowa³ a potem ten pomarancz dotad az zmieni kolor jaki byl orginal bo po tej czerwonej bazie bedziesz calkiem inny kolor dopiero ten pomarancz zmienia kolor na wlasciwy i na koniec bezb. oczywiscie ja tak to robilem ale moze ktos inny tez sie wypowie mnie tak mowili w mieszalni wiec tak robilem
 

f_maciej
Wys³any: 2009-08-14, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 174
Dobra, widzê, ¿e temat tego lakieru nie jest bliski wielu osobom, mimo wszystko dziêki, w pon bêdê w mieszalni to podpytam jeszcze.
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-15, 08:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ja te¿ kiedy¶ malowa³em takie co¶ tylko mi dali srebrn± baze jako pierszy podk³ad
dlatego tyle korowodu z tym malowaniem jest ¿e ta farba bez dodania tych podk³adow -zmieni kolor - i jak naciapesz w³asciwej bazy a raczej per³y sporo te¿ kolor bêdzie inny
 

f_maciej
Wys³any: 2009-08-22, 17:46   
0
UP DOWN

Posty: 174
Pomalowane, ten lakier jest boski :D Jak bêdê mia³ chwilê wolnego czasu to wrzucê na forum fotki malowanych elementów ;) Dziêki za pomoc,ale i tak robi³em wed³ug siebie ;P szczególne podziêkowania dla meb'a.
 

ksenonn 
Wys³any: 2009-08-22, 22:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
to daj jakies foty i powiedz jak lakierowales, do pelnego pokrycia czy jak?
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

f_maciej
Wys³any: 2009-08-23, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 174
Bêd± foty, najpierw wszystko polecia³em ¿ó³tym podk³adem akrylowym, na to bia³a baza niemetaliczna, do pe³nego pokrycia, pó¼niej ta czerwona(w rzeczywisto¶ci okaza³a siê pomarañczowa :D ) te¿ do pe³nego pokrycia i na to ju¿ w³a¶ciwa baza i klar, ta w³a¶ciwa baza ch#jowo kryje i trzeba by³o do pe³nego pokrycia waliæ poprzednimi bazami, a w mieszalni mówili, ¿eby tylko przepyliæ,ale zrobi³em po swojemu i wysz³o tak jak byæ powinno
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group