Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ptasiorski
Wysłany: 2015-08-26, 21:19   
0
UP DOWN

Bez zbędnego napinania się na forum :) iwata bellaria o ten model właśnie jest za 1.4 z 2300 bo to ostatnia sztuka czytałem o wbx każdy chwali ale nie mam pojęcia co to za model bellaria

łysy73 
Wysłany: 2015-08-27, 08:07   
0
UP DOWN

A kto się spina.
BELARIA to chyba LV2 po zasłużonym lifcie.
Ale nie lakierowałem nią, więc mogę tylko wnioskować z tabelek porównując do WBX i LV2.
Jeśli Ci to w czymś pomoże to masz dane IWAT W400:
http://www.anest-iwataeu....ClassicPlus.pdf
Na pewno jest lepsza od LV2
Odnośnie WBX:
- zużywa mniej wiatru
(mi to nie przeszkadza, ale ciekawe jak kurzy, bo nie musi mniej, a wręcz przeciwnie)
- ma większą wydajność cieczy
(tylko nie wiem czy by mi się aż tak przydała)
- ma mniejszą szerokość strumienia
(to może być minusem względem WBX)
Uczciwa podpowiedź: NIE WIEM.

ptasiorski
Wysłany: 2015-08-27, 21:12   
0
UP DOWN

Dziękuję kolego za zainteresowanie. Powiem ze zakup guna wiąże się z kosztami i zmiana na inny model wiąże się z tym ze sprzęt musi się nam zwrócić . Dla tego tak szukam dobrej odpowiedzi ... na pewno dalej trzymam się tego ze to krok milowy między jonesway. .

ptasiorski
Wysłany: 2015-09-07, 21:30   
0
UP DOWN

Witam odkopię swój temat już mam bellaria w 400 z 2014 roku gun zaskoczył mnie pozytywnie aplikacja jest wręcz idealna przy niskim ciśnieniu reaguje idealnie na regulację ja jestem na wielkie tak

łysy73 
Wysłany: 2015-09-08, 07:05   
0
UP DOWN

ptasiorski napisał/a:
przy niskim ciśnieniu reaguje idealnie na regulację ja jestem na wielkie tak
Bo to jest IWATA a nie .... RESZTA chłamu.
I TO JEST KASA DO PRZODU !!! Czego głównie saciarze nie potrafią ogarnąć.
Mniejsze ciśnienie to nie tylko odciążenie sprężarki jakby się komuś wydawało
1) to mniejszy tajfun w pomieszczeniu:
a) czyli możliwość mniejszej/słabszej wentylacji = MNIEJSZA KASA:
- słabsza/mniejsza wentylacja to mniej prądu
- słabsza/mniejsza wentylacja to niższe koszty dogrzania
2) gun jest oszczędniejszy a to też oznacza KASĘ w kieszeni
Itd.>

Tylko trzeba umieć liczyć i samodzielnie pomyśleć, a nie żyć tylko wbitą propagandową papką do łba.

Przemek 
Wysłany: 2015-09-08, 13:18   
0
UP DOWN
Przemek

łysy73, a co byś mi polecił do przemysłowych poliuretanów które nie lubią rozpuchu ponieważ zabija on w nich połysk.

łysy73 
Wysłany: 2015-09-10, 18:50   
0
UP DOWN

Sorki za opóźnienie ale umknął mi post.
Przemek nie wiem, bo nie wiem jak się tymi farbami maluje.
Tzn. sorry... powinno być: "nie wiem którą IWATĘ" :D
Naprawdę nie wiem jakie to są farby. Jeśli wspominasz o rozpuchu tzn. że chyba są gęste.
Więc może gun z "turbo doładowaniem"??? - ale to tylko moje gdybanie.

KK 
Wysłany: 2015-09-10, 23:02   
0
UP DOWN

Może trzeba zmienić dostawce tych poliuretanów.

Przemek 
Wysłany: 2015-09-11, 04:04   
0
UP DOWN
Przemek

To są dobre farby ,firma typu Hampel,Sigma.I są one raczej dedykowane do natrysku hydrodynamicznego
To samo jest z epoxydem . Ale wiadomo że zakup pompy nie ma u mnie zastosowania do lakierowania stelaży pod akwaria które mają przekrój profila zamkniętego 35x35x3mm.

łysy73 
Wysłany: 2015-09-11, 19:09   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Ale wiadomo że zakup pompy nie ma u mnie zastosowania do lakierowania stelaży pod akwaria które mają przekrój profila zamkniętego 35x35x3mm
A nie zastanawiałeś się nad malarnią proszkową?
Ja mam taką zaufaną i nie drogą gdzie szczególnie felgi po całkowitym piaskowaniu daję do malowania bo tyle płacę że ni huhu nie kalkuluje mi się brać guna do ręki.

łysy73 
Wysłany: 2015-09-11, 19:11   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Ale wiadomo że zakup pompy nie ma u mnie zastosowania
Jak mówiłem nie wiem czym malujesz, ale jeśli gęstym to wspominając o gunie z "turbo doładowaniem" miałem na myśli gun ze zbiorniczkiem ciśnieniowym

Przemek 
Wysłany: 2015-09-11, 20:23   
0
UP DOWN
Przemek

Malowanie w lakierni proszkowej odpada z kilku powodów .Słabe zabezpieczenie przed korozją dla słonej wody .
Często na powłokach są wady w postaci dziurek od szpilki . Oszukują ze dają podkład . Nie odtłuszczają metalu .Cena 50zł za m2 . A więc srednio stelaż ma 2m2 to kosztuje 100zł . Za taki bubel dziękuję .

Mi wychodzi 1 stelaz za 30zł . I robię to od ręki nie proszę się i nie wożę tracąc czasu .

Po za tym bardzo lubię lakierować . Lakierujemy również fronty do mebli i szkło . Także lakiernia jest u nas bardzo ważna .

Myśłałem juz o pistolecie z dolnym podejsciem ale jakoś nigdy nie miałem okazji się do niego przekonać czy rzeczywiście działa .

łysy73 
Wysłany: 2015-09-12, 06:26   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Malowanie w lakierni proszkowej odpada z kilku powodów .Słabe zabezpieczenie przed korozją dla słonej wody .

Często na powłokach są wady w postaci dziurek od szpilki . Oszukują ze dają podkład . Nie odtłuszczają metalu .Cena 50zł za m2 . A więc srednio stelaż ma 2m2 to kosztuje 100zł . Za taki bubel dziękuję
No widzisz bo jest MALARNIA i malarnia.
Do tej co ja wożę najpierw wszystko jest zanurzeniowo wytrawiane, a dopiero później malowane.
I jeśli chcesz podkład to masz podkład, a jak nie to nie.
I kolorów sporo do wyboru.
Przykładowy efekt końcowy zobacz w dziale SPRZEDAM gdzie wystawiałem niedawno tam malowane felgi

łysy73 
Wysłany: 2015-09-12, 06:29   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Myśłałem juz o pistolecie z dolnym podejsciem ale jakoś nigdy nie miałem okazji się do niego przekonać czy rzeczywiście działa
Dawno dawno temu kilka lat malowałem dolno zbiornikowcami i było ok - kwestia przyzwyczajenia.
Ale są też górno zbiornikowe ciśnieniowe.
Nawet chyba AIRGUNSA - luknij na stronie IWATY

mateusz3138
Wysłany: 2015-11-10, 23:14   
0
UP DOWN

poszukuje nie drogiego pistoletu do podkładu
http://allegro.pl/lare-pr...5710024324.html

http://allegro.pl/pistole...5275671030.html coś takiego ?

posiadam sate i Dv i myślałem o tych firmach ale do podkładu nie potrzeba mi sprzętu za 900-1100 poszukuje cos do 300-400 zł

sawmaster 
Wysłany: 2016-02-09, 22:19   
0
UP DOWN

podpinam się do pytania Mateusza bo też szukam

pajton
Wysłany: 2016-11-28, 11:26   
0
UP DOWN

ja mam do podkładu DV FLG 1.8. Polecam.

A teraz Pytanie z mojej strony - chcę kupić sobie nowy kolejny pistolet do bazy. Do tej pory kładłem SATA 4000 1.3 hvlp ale chciałem spróbować teraz z IWATĄ. Co kupić, IWATA W400 WBX czy IWATA WS400 Supernowa HD ? i z jaką dyszą?

KK 
Wysłany: 2016-11-28, 20:09   
0
UP DOWN

WBX, supernova kosztuje kilkaset zł więcej i nie warto wydawać tej kasy. Temat wałkowany milion razy na forum.

pajton
Wysłany: 2016-11-28, 23:07   
0
UP DOWN

Oki to kupuje wbx. Dzięki. Pozdr.

grzeeggorz
Wysłany: 2017-02-02, 00:04   
0
UP DOWN

Witam,
Trochę temat odświeżę.. nie mam możliwości przetestować dłużej a chcę kupić nowe pistolety (przede wszystkim do baz wodnych - używam obecnie glasurit 90 series), potrzebuję pistola który szybko i grubo wyleje "łatwe" kolory tj czarne oraz chociaż jeden inny do srebra czy kolorów dwuwarstwowych którym również szybko i bez większego wywnętrzania się położę te trudniejsze w aplikacji kolory. Pracuję obecnie na DeVilbissie Gti Pro Lite ale zastanawiam się co wybrać teraz - SATA 5000, Iwata supernova (jeśli tak to która najlepiej), czy może iwata w400 wbx, a może jeszcze coś innego. Budżet nie ma znaczenia - chodzi tylko o szybkość i dokładność, łatwość nakładania bazy, bez chmurzenia itp.. Proszę tylko bez komentów w stylu "dobry lakiernik to wszystkim pomaluje, bez chmur" :D Najbardziej cenne będą opinie osób które pracowały, przynajmniej kilka dni z wszystkimi z wymienionych pistoletów. Z góry dzięki za opinie.

mirusiek 
Wysłany: 2017-08-11, 12:39   
0
UP DOWN

grzeeggorz napisał/a:
Witam,
Trochę temat odświeżę.. nie mam możliwości przetestować dłużej a chcę kupić nowe pistolety (przede wszystkim do baz wodnych - używam obecnie glasurit 90 series), potrzebuję pistola który szybko i grubo wyleje "łatwe" kolory tj czarne oraz chociaż jeden inny do srebra czy kolorów dwuwarstwowych którym również szybko i bez większego wywnętrzania się położę te trudniejsze w aplikacji kolory. Pracuję obecnie na DeVilbissie Gti Pro Lite ale zastanawiam się co wybrać teraz - SATA 5000, Iwata supernova (jeśli tak to która najlepiej), czy może iwata w400 wbx, a może jeszcze coś innego. Budżet nie ma znaczenia - chodzi tylko o szybkość i dokładność, łatwość nakładania bazy, bez chmurzenia itp.. Proszę tylko bez komentów w stylu "dobry lakiernik to wszystkim pomaluje, bez chmur" :D Najbardziej cenne będą opinie osób które pracowały, przynajmniej kilka dni z wszystkimi z wymienionych pistoletów. Z góry dzięki za opinie.

Maluje od od lat devilibisem GTi Pro i w tamtym roku kupilem sate 5000 do bazy tez glasurit 90 i gorzej mi sie nia maluje .
Trzeba sie do saty przyzwyczaic. Na grubo najlepiej mi sie maluje iwata w 400 wbx porzyczam od kolegi z drugiej zmiany :spoko:
A srebra jednak delilibisem

fabjan13
Wysłany: 2017-11-09, 18:11   
0
UP DOWN

Witajcie, nie zbanujcie mnie od razu, bo używałem funkcji szukaj :D ale odpowiedzi nie znalazłem. Chodzi mi o pistolet do lakierowania mdf farbą akrylową, wodorozcienczalną.
Mam w tym momencie chińczyka który był w zestawie ze sprężarką :)
Trochę opanowałem ten pistolet ale wiadomo że taki chińczyk ma więcej wad niż zalet.
Mam budżet 500zł i wiele osób poleca devilbiss flg 5g oraz Iwata Air-gunsa AZ3 HTE 2. Gdzieś odkopałem posta na którym ktoś napisał że ta Iwata nie nadaje się do wodorozciecznalych...
No i jaka dysza byłaby najlepsza? W chińczyku mam 1,5 farbę rozcienczam wodą, bo wtedy lepiej się atomizuje. Nie mam porównania jak taka farba będzie się zachowywała z dyszą np. 1.8 bo znalazłem info że do akryli najbardziej pasuje.

sawmaster 
Wysłany: 2017-11-09, 19:15   
0
UP DOWN

a jak zaleca producent farby?

fabjan13
Wysłany: 2017-11-10, 08:58   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
a jak zaleca producent farby?

Producent daje zakres 1.4-1.8:

Warunki natrysku pneumatycznego:
- ciśnienie 3-4 bar
- dysza 1.4-1.8 mm
- rozcieńczenie 20-40% obj.

sawmaster 
Wysłany: 2017-11-10, 10:26   
0
UP DOWN

proste jeśli dasz mniej rozcieńczalnika to 1.8 i odwrotnie w 1.4

fabjan13
Wysłany: 2017-11-12, 22:48   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
proste jeśli dasz mniej rozcieńczalnika to 1.8 i odwrotnie w 1.4

Dzięki za odpowiedź.
A pistolet do tego rodzaju farby jeden z tych dwóch co podałem będzie dobry?

sawmaster 
Wysłany: 2017-11-13, 08:36   
0
UP DOWN

flg na topie teraz

fabjan13
Wysłany: 2017-11-13, 15:09   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
flg na topie teraz

ok, dzięku. Kupiłem flg, przetestuje i dam znać jak się to sprawuje.

miszczunio
Wysłany: 2018-01-11, 13:55   
0
UP DOWN

Widze ze duzo osob mowi ze na topie Iwata. Ja sie zgadzam, sam posiadam kupiona za niewielkie pieniadze. Mozna znalezc tak za okolo 400-500 zł a jakosc zdecydowanie na plus.

Krisk 
Wysłany: 2018-02-28, 12:52   
0
UP DOWN

Szanowni Forumowicze,

AG Az3 HTE2 kończy żywot i będę zmuszony szukać czegoś następnego. Lakieruje szkło lakierami poliuretanowymi (dysza 1,8). Potrzebny mi jest trwały sprzęt, wytrzymujący 2-3 lata codziennego lakierowania i częstego rozkręcania. Az3 był fajny miał tez wady: ilość zakamarków utrudnia mycie, w zestawie naprawczym nie ma wszystkich uszczelek. Jako zapasowy pistolet mam Walcom HTE Slim i ... jest to dramat. Czy możecie coś polecić na miejsce Az3 czy raczej kupić to samo (budżet 500-700 zł). Jeśli chodzi o instalacje powietrza to mam ogromny "zapas mocy". Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-03-01, 09:49   
0
UP DOWN

Krisk napisał/a:
(budżet 500-700 zł)

W tej cenie to kup tego FLG 5 od DeVilbissa jest lepszy i trwalszy

Krisk 
Wysłany: 2018-05-11, 13:17   
0
UP DOWN

dzięki za poradę, pistolet zakupiony. Jest delikatniejszy od Gunsy ale bardziej precyzyjny. Pozdrawiam !

klapek
Wysłany: 2018-08-30, 22:11   
0
UP DOWN

Cześć! Hobbistycznie, ale coraz częściej "dłubię" przy starych motocyklach.
Zdarza mi się kłaść bazę i klar, ale chińczykiem (dysza 1.3).
Chcę kupić Devilbiss'a FLG5, ale widzę że jest na allegro GPI w tej cenie.

https://allegro.pl/devilbiss-gpi-zamiast-flg-5-wyjatkowa-promocja-1-4-i7521363057.html

Co o tym myślicie - podróba jakaś..?

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-09-01, 18:22   
0
UP DOWN

klapek napisał/a:

Najprościej to zadzwoń do serwisu DeVilbissa i zapytaj co to za model (GPI) pojawił sie na rynku i do jakich prac jest dedykowany ..

Dystrybutor i serwis DeVilbissa na Polskę znajduje się w Łodzi
tel. do nich to 42 636 13 13
komórkowy 602 264 700

Bardzo mili i kompetentni ludzi w temacie produktów których są przedstawicielami :spoko:

sawmaster 
Wysłany: 2018-09-02, 13:12   
0
UP DOWN

koledzy pamiętam że flg 5 był po jakieś 450zł teraz już kosztuje 800zł

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-09-02, 20:42   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
teraz już kosztuje 800zł

Za takie pieniądze to szkoda energii na zakup tego sprzętu ...
To już lepiej dorzucić te 450zł i kupić GTI Pro Lite

klapek
Wysłany: 2018-09-03, 14:39   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
klapek napisał/a:

Najprościej to zadzwoń do serwisu DeVilbissa i zapytaj co to za model (GPI) pojawił sie na rynku i do jakich prac jest dedykowany ..

Dystrybutor i serwis DeVilbissa na Polskę znajduje się w Łodzi
tel. do nich to 42 636 13 13
komórkowy 602 264 700

Bardzo mili i kompetentni ludzi w temacie produktów których są przedstawicielami :spoko:

Odpowiedź DV Polska:
"Witam,

Faktycznie jest to pistolet o klasę wyżej niż FLG, jest to czasowa promocja spowodowana brakiem czasowym pistoletów FLG u producenta. "

:)

klapek
Wysłany: 2018-09-12, 08:16   
0
UP DOWN

Kupiony GPI, teraz ok tygodnia na przygotowanie blach i będzie można sprawdzić jego zalety :)
Kosztował 599 pln

lukpio3
Wysłany: 2020-05-12, 10:52   
0
UP DOWN

Cześć
Nie zakładam nowego tematu bo widzę że jest przyklejony dotyczący pistoletów. Może w skrócie przedstawię swój problem. Mam niewielkie gospodarstwo, kupiłem sobie właśnie kompresor, chyba nie najgorszy, wziąłem Kupczyka 200l na osprzęcie ABAC-a, ok 330l na wydechu więc do amatorskiego użytkowania wydaje się być ok. Będę potrzebował odnowić kilka sprzętów, odmalować przyczepy. Farba olejna + pod nią podkład epoksydowy. Jak zacząłem szukać sobie pistoletu to trochę zwariowałem. Ja rozumiem że są zapaleńcy lakierowania ale sam rozumiecie, kupno pistoletu za ponad 1000zł do malowania sprzętu rolniczego, trochę nie ma sensu. Nie chcę też kupić gówna za przeproszeniem bo porobią się zacieki. Wstępnie już ustaliłem że do moich potrzeb najlepsza będzie dysza 1,6 lub 1,7mm. Teraz tylko nie wiem jaki pistolet wziąć. Niektórzy chwalą SICO. Niby chińczyk ale podobno daje radę. Możecie polecić coś w miarę sensownego do ok 300zł?

Robertlodz09 
Wysłany: 2020-05-12, 16:04   
0
UP DOWN

Za mniej niż 300zł masz na znanym portalu aukcyjnym mozliwość zakupu chińskiej kopi pistoletu lakierniczego DeVilbissa pod nazwą ITALCO LVMP z dyszą 1.6 /1.8 /2.0
także spokojnie Ci wystarczy do tych prac

lukpio3
Wysłany: 2020-05-12, 22:04   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
Za mniej niż 300zł masz na znanym portalu aukcyjnym mozliwość zakupu chińskiej kopi pistoletu lakierniczego DeVilbissa pod nazwą ITALCO LVMP z dyszą 1.6 /1.8 /2.0
także spokojnie Ci wystarczy do tych prac

Dzięki. Zamówiony :)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu