Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ptasiorski
Wysłany: 2015-08-26, 20:19   
0
UP DOWN

Bez zbędnego napinania się na forum :) iwata bellaria o ten model właśnie jest za 1.4 z 2300 bo to ostatnia sztuka czytałem o wbx każdy chwali ale nie mam pojęcia co to za model bellaria

łysy73 
Wysłany: 2015-08-27, 07:07   
0
UP DOWN

A kto się spina.
BELARIA to chyba LV2 po zasłużonym lifcie.
Ale nie lakierowałem nią, więc mogę tylko wnioskować z tabelek porównując do WBX i LV2.
Jeśli Ci to w czymś pomoże to masz dane IWAT W400:
http://www.anest-iwataeu....ClassicPlus.pdf
Na pewno jest lepsza od LV2
Odnośnie WBX:
- zużywa mniej wiatru
(mi to nie przeszkadza, ale ciekawe jak kurzy, bo nie musi mniej, a wręcz przeciwnie)
- ma większą wydajność cieczy
(tylko nie wiem czy by mi się aż tak przydała)
- ma mniejszą szerokość strumienia
(to może być minusem względem WBX)
Uczciwa podpowiedź: NIE WIEM.

ptasiorski
Wysłany: 2015-08-27, 20:12   
0
UP DOWN

Dziękuję kolego za zainteresowanie. Powiem ze zakup guna wiąże się z kosztami i zmiana na inny model wiąże się z tym ze sprzęt musi się nam zwrócić . Dla tego tak szukam dobrej odpowiedzi ... na pewno dalej trzymam się tego ze to krok milowy między jonesway. .

ptasiorski
Wysłany: 2015-09-07, 20:30   
0
UP DOWN

Witam odkopię swój temat już mam bellaria w 400 z 2014 roku gun zaskoczył mnie pozytywnie aplikacja jest wręcz idealna przy niskim ciśnieniu reaguje idealnie na regulację ja jestem na wielkie tak

łysy73 
Wysłany: 2015-09-08, 06:05   
0
UP DOWN

ptasiorski napisał/a:
przy niskim ciśnieniu reaguje idealnie na regulację ja jestem na wielkie tak
Bo to jest IWATA a nie .... RESZTA chłamu.
I TO JEST KASA DO PRZODU !!! Czego głównie saciarze nie potrafią ogarnąć.
Mniejsze ciśnienie to nie tylko odciążenie sprężarki jakby się komuś wydawało
1) to mniejszy tajfun w pomieszczeniu:
a) czyli możliwość mniejszej/słabszej wentylacji = MNIEJSZA KASA:
- słabsza/mniejsza wentylacja to mniej prądu
- słabsza/mniejsza wentylacja to niższe koszty dogrzania
2) gun jest oszczędniejszy a to też oznacza KASĘ w kieszeni
Itd.>

Tylko trzeba umieć liczyć i samodzielnie pomyśleć, a nie żyć tylko wbitą propagandową papką do łba.

Przemek 
Wysłany: 2015-09-08, 12:18   
0
UP DOWN
Przemek

łysy73, a co byś mi polecił do przemysłowych poliuretanów które nie lubią rozpuchu ponieważ zabija on w nich połysk.

łysy73 
Wysłany: 2015-09-10, 17:50   
0
UP DOWN

Sorki za opóźnienie ale umknął mi post.
Przemek nie wiem, bo nie wiem jak się tymi farbami maluje.
Tzn. sorry... powinno być: "nie wiem którą IWATĘ" :D
Naprawdę nie wiem jakie to są farby. Jeśli wspominasz o rozpuchu tzn. że chyba są gęste.
Więc może gun z "turbo doładowaniem"??? - ale to tylko moje gdybanie.

KK 
Wysłany: 2015-09-10, 22:02   
0
UP DOWN

Może trzeba zmienić dostawce tych poliuretanów.

Przemek 
Wysłany: 2015-09-11, 03:04   
0
UP DOWN
Przemek

To są dobre farby ,firma typu Hampel,Sigma.I są one raczej dedykowane do natrysku hydrodynamicznego
To samo jest z epoxydem . Ale wiadomo że zakup pompy nie ma u mnie zastosowania do lakierowania stelaży pod akwaria które mają przekrój profila zamkniętego 35x35x3mm.

łysy73 
Wysłany: 2015-09-11, 18:09   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Ale wiadomo że zakup pompy nie ma u mnie zastosowania do lakierowania stelaży pod akwaria które mają przekrój profila zamkniętego 35x35x3mm
A nie zastanawiałeś się nad malarnią proszkową?
Ja mam taką zaufaną i nie drogą gdzie szczególnie felgi po całkowitym piaskowaniu daję do malowania bo tyle płacę że ni huhu nie kalkuluje mi się brać guna do ręki.

łysy73 
Wysłany: 2015-09-11, 18:11   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Ale wiadomo że zakup pompy nie ma u mnie zastosowania
Jak mówiłem nie wiem czym malujesz, ale jeśli gęstym to wspominając o gunie z "turbo doładowaniem" miałem na myśli gun ze zbiorniczkiem ciśnieniowym

Przemek 
Wysłany: 2015-09-11, 19:23   
0
UP DOWN
Przemek

Malowanie w lakierni proszkowej odpada z kilku powodów .Słabe zabezpieczenie przed korozją dla słonej wody .
Często na powłokach są wady w postaci dziurek od szpilki . Oszukują ze dają podkład . Nie odtłuszczają metalu .Cena 50zł za m2 . A więc srednio stelaż ma 2m2 to kosztuje 100zł . Za taki bubel dziękuję .

Mi wychodzi 1 stelaz za 30zł . I robię to od ręki nie proszę się i nie wożę tracąc czasu .

Po za tym bardzo lubię lakierować . Lakierujemy również fronty do mebli i szkło . Także lakiernia jest u nas bardzo ważna .

Myśłałem juz o pistolecie z dolnym podejsciem ale jakoś nigdy nie miałem okazji się do niego przekonać czy rzeczywiście działa .

łysy73 
Wysłany: 2015-09-12, 05:26   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Malowanie w lakierni proszkowej odpada z kilku powodów .Słabe zabezpieczenie przed korozją dla słonej wody .

Często na powłokach są wady w postaci dziurek od szpilki . Oszukują ze dają podkład . Nie odtłuszczają metalu .Cena 50zł za m2 . A więc srednio stelaż ma 2m2 to kosztuje 100zł . Za taki bubel dziękuję
No widzisz bo jest MALARNIA i malarnia.
Do tej co ja wożę najpierw wszystko jest zanurzeniowo wytrawiane, a dopiero później malowane.
I jeśli chcesz podkład to masz podkład, a jak nie to nie.
I kolorów sporo do wyboru.
Przykładowy efekt końcowy zobacz w dziale SPRZEDAM gdzie wystawiałem niedawno tam malowane felgi

łysy73 
Wysłany: 2015-09-12, 05:29   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Myśłałem juz o pistolecie z dolnym podejsciem ale jakoś nigdy nie miałem okazji się do niego przekonać czy rzeczywiście działa
Dawno dawno temu kilka lat malowałem dolno zbiornikowcami i było ok - kwestia przyzwyczajenia.
Ale są też górno zbiornikowe ciśnieniowe.
Nawet chyba AIRGUNSA - luknij na stronie IWATY

mateusz3138
Wysłany: 2015-11-10, 23:14   
0
UP DOWN

poszukuje nie drogiego pistoletu do podkładu
http://allegro.pl/lare-pr...5710024324.html

http://allegro.pl/pistole...5275671030.html coś takiego ?

posiadam sate i Dv i myślałem o tych firmach ale do podkładu nie potrzeba mi sprzętu za 900-1100 poszukuje cos do 300-400 zł

sawmaster 
Wysłany: 2016-02-09, 22:19   
0
UP DOWN

podpinam się do pytania Mateusza bo też szukam

pajton
Wysłany: 2016-11-28, 11:26   
0
UP DOWN

ja mam do podkładu DV FLG 1.8. Polecam.

A teraz Pytanie z mojej strony - chcę kupić sobie nowy kolejny pistolet do bazy. Do tej pory kładłem SATA 4000 1.3 hvlp ale chciałem spróbować teraz z IWATĄ. Co kupić, IWATA W400 WBX czy IWATA WS400 Supernowa HD ? i z jaką dyszą?

KK 
Wysłany: 2016-11-28, 20:09   
0
UP DOWN

WBX, supernova kosztuje kilkaset zł więcej i nie warto wydawać tej kasy. Temat wałkowany milion razy na forum.

pajton
Wysłany: 2016-11-28, 23:07   
0
UP DOWN

Oki to kupuje wbx. Dzięki. Pozdr.

grzeeggorz
Wysłany: 2017-02-02, 00:04   
0
UP DOWN

Witam,
Trochę temat odświeżę.. nie mam możliwości przetestować dłużej a chcę kupić nowe pistolety (przede wszystkim do baz wodnych - używam obecnie glasurit 90 series), potrzebuję pistola który szybko i grubo wyleje "łatwe" kolory tj czarne oraz chociaż jeden inny do srebra czy kolorów dwuwarstwowych którym również szybko i bez większego wywnętrzania się położę te trudniejsze w aplikacji kolory. Pracuję obecnie na DeVilbissie Gti Pro Lite ale zastanawiam się co wybrać teraz - SATA 5000, Iwata supernova (jeśli tak to która najlepiej), czy może iwata w400 wbx, a może jeszcze coś innego. Budżet nie ma znaczenia - chodzi tylko o szybkość i dokładność, łatwość nakładania bazy, bez chmurzenia itp.. Proszę tylko bez komentów w stylu "dobry lakiernik to wszystkim pomaluje, bez chmur" :D Najbardziej cenne będą opinie osób które pracowały, przynajmniej kilka dni z wszystkimi z wymienionych pistoletów. Z góry dzięki za opinie.

mirusiek 
Wysłany: 2017-08-11, 11:39   
0
UP DOWN

grzeeggorz napisał/a:
Witam,
Trochę temat odświeżę.. nie mam możliwości przetestować dłużej a chcę kupić nowe pistolety (przede wszystkim do baz wodnych - używam obecnie glasurit 90 series), potrzebuję pistola który szybko i grubo wyleje "łatwe" kolory tj czarne oraz chociaż jeden inny do srebra czy kolorów dwuwarstwowych którym również szybko i bez większego wywnętrzania się położę te trudniejsze w aplikacji kolory. Pracuję obecnie na DeVilbissie Gti Pro Lite ale zastanawiam się co wybrać teraz - SATA 5000, Iwata supernova (jeśli tak to która najlepiej), czy może iwata w400 wbx, a może jeszcze coś innego. Budżet nie ma znaczenia - chodzi tylko o szybkość i dokładność, łatwość nakładania bazy, bez chmurzenia itp.. Proszę tylko bez komentów w stylu "dobry lakiernik to wszystkim pomaluje, bez chmur" :D Najbardziej cenne będą opinie osób które pracowały, przynajmniej kilka dni z wszystkimi z wymienionych pistoletów. Z góry dzięki za opinie.

Maluje od od lat devilibisem GTi Pro i w tamtym roku kupilem sate 5000 do bazy tez glasurit 90 i gorzej mi sie nia maluje .
Trzeba sie do saty przyzwyczaic. Na grubo najlepiej mi sie maluje iwata w 400 wbx porzyczam od kolegi z drugiej zmiany :spoko:
A srebra jednak delilibisem

fabjan13
Wysłany: 2017-11-09, 18:11   
0
UP DOWN

Witajcie, nie zbanujcie mnie od razu, bo używałem funkcji szukaj :D ale odpowiedzi nie znalazłem. Chodzi mi o pistolet do lakierowania mdf farbą akrylową, wodorozcienczalną.
Mam w tym momencie chińczyka który był w zestawie ze sprężarką :)
Trochę opanowałem ten pistolet ale wiadomo że taki chińczyk ma więcej wad niż zalet.
Mam budżet 500zł i wiele osób poleca devilbiss flg 5g oraz Iwata Air-gunsa AZ3 HTE 2. Gdzieś odkopałem posta na którym ktoś napisał że ta Iwata nie nadaje się do wodorozciecznalych...
No i jaka dysza byłaby najlepsza? W chińczyku mam 1,5 farbę rozcienczam wodą, bo wtedy lepiej się atomizuje. Nie mam porównania jak taka farba będzie się zachowywała z dyszą np. 1.8 bo znalazłem info że do akryli najbardziej pasuje.

sawmaster 
Wysłany: 2017-11-09, 19:15   
0
UP DOWN

a jak zaleca producent farby?

fabjan13
Wysłany: 2017-11-10, 08:58   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
a jak zaleca producent farby?

Producent daje zakres 1.4-1.8:

Warunki natrysku pneumatycznego:
- ciśnienie 3-4 bar
- dysza 1.4-1.8 mm
- rozcieńczenie 20-40% obj.

sawmaster 
Wysłany: 2017-11-10, 10:26   
0
UP DOWN

proste jeśli dasz mniej rozcieńczalnika to 1.8 i odwrotnie w 1.4

fabjan13
Wysłany: 2017-11-12, 22:48   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
proste jeśli dasz mniej rozcieńczalnika to 1.8 i odwrotnie w 1.4

Dzięki za odpowiedź.
A pistolet do tego rodzaju farby jeden z tych dwóch co podałem będzie dobry?

sawmaster 
Wysłany: 2017-11-13, 08:36   
0
UP DOWN

flg na topie teraz

fabjan13
Wysłany: 2017-11-13, 15:09   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
flg na topie teraz

ok, dzięku. Kupiłem flg, przetestuje i dam znać jak się to sprawuje.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu