Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
hlecter
Wysłany: 2009-08-26, 21:18   Hannibal'a prace
0
UP DOWN

siemka wszystkim . maluje od jakiegos czasu, powoli sie ucze , zbieram kase na porządny sprzęt , oto moje wypociny

LoboLoco 
Wysłany: 2009-08-27, 06:36   
0
UP DOWN

Linki nie działają...

hlecter
Wysłany: 2009-08-27, 14:05   
0
UP DOWN

http://masty.digart.pl/digarty/ <tak chyba bedzie łatwiej

sebsa
Wysłany: 2009-08-27, 14:40   
0
UP DOWN

jak dlugo malujesz??

hlecter
Wysłany: 2009-08-27, 17:08   
0
UP DOWN

gdyby podliczyc to aerograf pierwszy raz w dłoni miałem 9 miesięcy temu , ale tak od powiedzmy 4-5 regularnie maluje , popełniałem mase błędów na początku co stopowało mój zapał i rozwój w tej dziedzinie ale odkąd porzuciłem "mini super kompresor do aerografu" malowanie sprawia wiecej przyjemności i jest mniej wypadków przy pracy, pozatym od pocatku popełniałem błąd że wybierałem zbyt mały format prac , pracuję na słabiutkim sprzęcue( ew6000r) wiec nie mozna liczyc na jakieś cuda , szacunek dla ludzi którzy malują postacie na formacie ponizej a4, , powiem szczerze że to forum znalazłem całkiem niedawno i "poznałem prawdy świadectwo";D dopiero odkrywam malowanie "na kolorowo" , cięzko mi się przeżucic z czerni i bieli , czemu pytasz jaki mam staż ?

sebsa
Wysłany: 2009-08-27, 17:30   
0
UP DOWN

ja pierwszy raz mialem aero w dloni rok temu ale od tego czasu namalowalem moze z 7 prac wiec nie chce sie wymadrzac ani krytykowac bo jak mowie sam mam maly staz ale jak ty malujesz od 5 caly czas to czegos mi tu brakuje w twoich pracach chyba tego ze malo uzywasz maskowania i nie ktore k ontury ktore powinny byc ostre i odciete sa jak by razmazane i przez to nie ostre i praca jest mniej czytelna ,ale to tylko moje zdanie amatora:) ja tez do tej pory malowalem mini kompresorem i stwierdzam ze malowanie tym to nie porozumienie i aero tez mialem naj tanszy chinski teraz zamierzam kupic pozadny kompresor i aero chyba H&S evo ale sie jeszcze nie zdecydowalem i wtedy dopiero zaczne malowac na calego :) pozdrawiam

hlecter
Wysłany: 2009-08-27, 17:37   
0
UP DOWN

dla mnie regularnie to 2 -3 podejscia w tygodniu do malowania ;D nie że trzaskam codziennie jakis obrazek , co do braków nie będe się kłócił wiele treningu przedemną i nauki , widziałem Twoje prace muszę powiedzieć że jak na kilka malowań masz do tego rękę , ale domyślam się że braki czasu a nie chęci powodują to że nie malujesz częściej

sebsa
Wysłany: 2009-08-27, 18:46   
0
UP DOWN

to nie braki czasu tylko ten sprzet ktorym dysponuje , jak mam przerywac co 20 min i studzic kompresor albo jak maluje jakis szczegol i to aero wali takiego klekas ze masakra ,wiec dalem sobie spokoj zaczolem malowac prace na konkurs w maju i wlasnie malowalem taki wazny szczegol a tu kleks na 7cm no to poprostu mnie szlak trafil i zostawilem to ,kaski nie bylo to nie moglem nic kupic teraz jest wiec na dniach zamawiam sprzet i do dziela :)

Kanabeer 
Wysłany: 2009-08-27, 19:34   
0
UP DOWN

Widze panowie że mamy podobne doświadczenia i staż ,co do aero H&S evolution posiadam wersje silverline (wcześniej chinczyka i Ultre H&S) i polecic moge z czystym sumieniem naprawde świetny sprzęcik.Również męcze się na mini kompresorku z braku kasy ale problem z grzaniem się po dłuższym posiedzeniu rozwiązałem tak że wrzuciłem go do pojemnika z dziurami z trzema wentylatorkami od komputera które wygrzebałem z rupieci i możecie wierzyc lub nie ale kłopoty z grzaniem znikneły :D (dziś malowałem z małymi przerwami 7 h) .Trzeba sobie jakoś radzić ,jak się nie ma co się lubi ...bla bla bla .A co do pracy to daje rade choć trochę więcej ostrości by się przydało ...krzywik (szablon jak kto woli) i dzida .Pozdrawiam

sebsa
Wysłany: 2009-08-27, 19:49   
0
UP DOWN

ja sie zastanawiam nat tymi dwoma i nie wiem ktory wybrac jak ktos wie ktory lepszy to dziekuje za pomoc http://www.aerografia.com...products_id=168

http://www.aerografia.com...products_id=164

sebsa
Wysłany: 2009-08-27, 19:50   
0
UP DOWN

w sumie to nie miejsce na takie posty sorki :x:

Kanabeer 
Wysłany: 2009-08-27, 20:20   
0
UP DOWN

Mały OT nie jest zły ale żeby stało się zadośc ,to tez miałem ten dylemat ale gdzieś przeczytałem że Evolution ma gumowe uszczelki a Silverline teflonowe i to przesądziło w wyborze.Nie żałuje bo oba maja bardzo podobną budowe a o częsci do obu bardzo łatwo. I tyle w tym temacie.

hlecter
Wysłany: 2009-08-27, 21:41   
0
UP DOWN

Kanabeer, widze miałes ultre , godna polecenia ? myśle o zakupie jej , co do minikompresorków to tak powiem mialem mar ma 2000 producent pisał ze po 20 minutach ma byc wyłączony..mi sie zapominało , pracował po 5 godzin i trzymał sie świetnie to tyle jesli chodzi o plusy , najgorsza jest wilgoc która sie zbierała , niby był odwadniacz itd ale po poewnym czasie w przewodach była woda Oo i przy malowaniu szczegółów potrafiło jebnąć kleksa i odrazu praca do wywalenia....gdybym wczesniej przerzucił sie na kompresor który mam teraz w galeri byłoby 2 razy wiecej moich prac...

Kanabeer 
Wysłany: 2009-08-27, 21:59   
0
UP DOWN

Jak każdy aero H&S ultra to solidny sprzęt przy moich początkach ładowałem w nią wszytko co było pod ręka z lakierami i nitro włącznie , wytrzymała kupe czasu jak na te warunki.Ale po pewnym czasie dało się odczuć brak takich bajerów jak odkręcana koronka(co robi fajną różnice przy szczegółach ;) ) czy wygodna regulacja skoku igły.Napewno towar wart swojej ceny ,przy odpowiednim rozcienczeniu farby pociągniesz cienką linie i napewno długo ci posłuży.Do dziś jej używam ogólnie nie do zdarcia :spoko:

hlecter
Wysłany: 2009-08-27, 22:11   
0
UP DOWN

myślałem ze koronke da rade ściągnąc,,, no ale co zrobic w tym momencie mojej "kariery" wiecej niz te 300zł na aerograf nie wydam , całe życie nie można chinczykien malować , a jesli moe powiedziec o gumowych uszczelkach itd to pracuje teraz z ew6000r i uszczelki sa tak jakos fajnie pochowane że nie puchną przy malowaniu a bazy rozcieńczam nitro , tak samo nito aero czyszcze , chyba że dysze juz odkrece i wsadze na dluzszy czas w nitro to spuchnie ale tak jak zdarzalo sie malowac 4 gofz bez przerwy i gumki wygladają dobrze

LoboLoco 
Wysłany: 2009-08-28, 06:55   
0
UP DOWN

Prace nawet niezłe, ciężko jest je oceniać, bo nie znam formatów... a co do miniatur to doskonale cie rozumiem, pare razy siedziałem nad jakimś mikro projektem próbując wydobyć szczegół... i sie zastanawiałem jak oni to robią... a odpowiedź jest prosta ... oni to robią 6x większe ;) więc staram się nie brać za formaty A6 i poniżej...
Co do aero to ja urzywam Evo silverline i jest miodzio, kompresor zaś miałem Mar - na śmietnik, teraz maluje euro-teckiem ze zbiornikiem, ale po 3 h buczenia do ucha też drażni, i powoli rodzi sie we mnie chęć zbudowania samoróbki... będzie niewiele większa , lecz nieporównywalnie cicha... bo tak na marginesie ten eurotec jest tak samo głośny jak Mar...

hlecter
Wysłany: 2009-08-28, 07:55   
0
UP DOWN

co do wielkosci to nie było pracy która by przekroczyła a3 więkrzośc to a4 , co do szczegółów to przy malowaniu np konia na a3 przy pysku myślałem że mi piana z ust pójdzie...teraz juz nie bawie się w małe kartrteczki bo to strata czasu i nerwów

hlecter
Wysłany: 2009-08-29, 15:54   
0
UP DOWN

Tadeusz 
Wysłany: 2009-08-29, 16:18   
0
UP DOWN

hmm.. posiadam Evo Silverline z 3-ma wielkościami dysz. Wart ceny, wysoka kultura pracy, dopracowana konstrukcja, elegancko wykończony (np. paashe się nie umywa), polerowana igła, łatwy w rozbieraniu, składaniu, czyszczeniu ALE mimo wszystko stoi u mnie na półce i ładnie wygląda, prawie go nie używam. Po prostu mojej dłoni nie leży jego konstrukcja, przede wszystkim za krótki i nie "pode mnie" wyważony. Jak już go używam to z prowizorycznym tuningiem ergonomicznym (taśma do rakiety tenisowej, okładzina piankowa, jakaś przeciwwaga na końcu etc ;) Mimo jego technicznych zalet, nie lubię go. Moim ulubionym z tej półki jest natomiast Renegade Velocity (90-100$ w USA-ńskim sklepie) Jeżeli masz zamiar używać tylko jednego aero, zastanów się też nad Omni, nazwa nie na wyrost, naprawdę wszechstronny i wdzięczny sprzęt. Co lubię z H&S to wężyk, ten niebieski (mięciutki, elastyczny, nie zwija się i na szybkozłączkę), jak dla mnie ideał, podokręcałem badgerom końcówki i tylko z niego korzystam.

Rozpisałem się, a do czego zmierzam. Otóż wszystko fajnie, poczytać co kto poleca, jaki sprzęt dobry, jaki niedopracowany, dane techniczne etc. Ale wg. mnie przede wszystkim, przed zakupem, koniecznością i rzeczą nie do pominięcia jest chwycenie sprzętu w łapę, jeśli nie zapsykanie paru kartek to przynajmniej pomachanie "na sucho", pobawienie się cyngielkiem najlepiej pod ciśnieniem itd. Leży, nie leży ? Wg. mnie aerograf trzeba dopasować do ręki, nie na odwrót, wywalenie paru stówek na sprzęt i malowanie "pomimo bólu" wszak sztuka powstaje w znoju jest bezsensu i zabija całą zabawę. To tak jak kupić niewygodne buty, bo dobrej jakości i markowe, a się rozchodzą i chodzić w "najach" przez następne parę miechów z odciskami.

Dobrze "przymierz" zanim kupisz, bo może Cię taki niecelny zakup mocno zniechęcić.

hlecter
Wysłany: 2009-08-29, 16:42   
0
UP DOWN

co moge odp;D nie podchodze jeszcze do tego w ten sposob bo to moje początki , w ręce jeno jeden chinczyk wiec co ja wiem o świecie;D , gdybym miał wybór (czytaj miał kase) to kupiłbym h&s evo ale jednak mój budżet jest ograniczony i szykuje się na ultre... nawet koronki się nie ściągnie ale co zrobic , z czasem będe dokupywał cos lepszego , chyba że wzrosnie popyt na usługio malowania w moich stronach;D wtedy odrazu zakupie porządny sprzęt

sebsa
Wysłany: 2009-08-29, 18:04   
0
UP DOWN

czy do tego kapitana uzywales farby transparentnej czy zwyklej??

hlecter
Wysłany: 2009-08-29, 18:17   
0
UP DOWN

zwykła farba marki chromoacryl;D i troche tuszu na koniec

hlecter
Wysłany: 2009-09-19, 12:59   
0
UP DOWN

hlecter
Wysłany: 2009-10-18, 15:47   
0
UP DOWN

taka znana pani , obrazek wielkosci 45x50 , akryle chromacryl

hlecter
Wysłany: 2009-10-18, 17:29   
0
UP DOWN

nie wiem co to ma być zdjecia znikaja...

Erni 
Wysłany: 2009-10-18, 20:21   
0
UP DOWN

Pani Ch. super :spoko:

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-19, 11:21   
0
UP DOWN

Spoko, pierwsze wrażenie piorunujące... popracuj nad detalem, brwi , ucho... poszukaj tutoriali jak malować części tważy... tak czy inaczej usta oczy nosek... świetnie.

hlecter
Wysłany: 2009-10-19, 16:16   
0
UP DOWN

ucho przyznam spieprzyłem;D robiłem je poznijej, i kolory mi się pieprzyły ,poirytowałem sie i wyszło jak wyszło ,a co do brwi to ona na zdjeciu je miała takie "ostre" , takie w "prostokąt" strzelone , a sprzetu nie mam zeby pojdeyncze brwi malować , wiele pracy przedemną dzięki za miłe komentarze;D

sebsa
Wysłany: 2009-10-19, 19:09   
0
UP DOWN

szkic z lapy czy jak ?

hlecter
Wysłany: 2009-10-19, 19:54   
0
UP DOWN

wszystkiego po trochu , przystawki/szablony były w ruchu bo sprzet nie daje dokładnosci takiej jak potrzeba pozatym nie radze sobie jeszcze tak dobrze w "freehandzie" a czy to cos zmienia:P? ułatwiajmy sobie zycie kto chce maluje bez niczego tak jak np PrimoOne ja sie staram rozwijac moze kiedys przyjdzie czas ze będzie czysty freehand i sprzet tez bedzie odpowiedni w ręce , czas pokarze

sebsa
Wysłany: 2009-10-19, 21:22   
0
UP DOWN

nie to nic zlego ,tylko jak ostatnio pokazalem moja prace znajomemu to mu sie bardzo spodobala a jak mu powiedzialem ze najpierw sobie kalkuje szkic zeby bylo szybciej to powiedzial eeeee tak to kazdy by umial ,pewnie ze nie kazdy by umial jednak zastanowilo mnie jedno ze to w sumie faktycznie takie troszke oszukiwanie to jak by zaczeta praca do skonczenia takie jak czasami sprzedaja sklepy dla plastykow gdzie jest juz szkic trzeba go tylko pomalowac jak kolorowanke,jedno co mnie podtrzymuje na duchu to to ze jak narazie to tylko portrety sobie kalkuje bo one mi raczej nigdy nie wychodzilly ale mysle za jak wiecej ich pomaluje to moze dojde do wprawy ,:)

hlecter
Wysłany: 2009-12-13, 11:58   
0
UP DOWN

pani chuda 70x50 z wolnej łapy

LoboLoco 
Wysłany: 2009-12-14, 08:03   
0
UP DOWN

Panna "bag of bones" robi wrażenie... nie warsztatowo (choć jest ok, gdyby nie detale - czaszka) , ale tematycznie, że tak powiem... naprawdę robi wrażenie...

hlecter
Wysłany: 2009-12-14, 11:00   
0
UP DOWN

dzieki za komentarz, na swoją obrone powiem ze czaszka z wyobrazni a panne malowałem z malutkiego zdjęcia dlatego szczegółów za dużo nie ma druga sprawa że nie uzywałem tutaj prawie w ogole krzywików przez co straciłem na ostrości, moglem jeszcze dopiechcić ją ale czasu brak..(choc myśle że ją jeszcze dopieszcze ale to nowym aero)... dzieki za zrobienie porządku w mojej galerii LoboLoco

hlecter
Wysłany: 2009-12-24, 20:34   
0
UP DOWN

32x34

hlecter
Wysłany: 2009-12-27, 13:45   
0
UP DOWN

hlecter
Wysłany: 2009-12-28, 20:26   
0
UP DOWN

hlecter
Wysłany: 2010-01-23, 17:22   
0
UP DOWN

http://img685.imageshack....627/stalowy.jpg <najnowsza praca po 2 tygodniach rozbratu z aero , słaba fotka , jutro wrzucę lepszą 35x35

lak 
Wysłany: 2010-01-26, 23:11   
0
UP DOWN

jest oki. tak dalej ,rozwijać się rozwijać.. :!: :!: :tak:

hlecter
Wysłany: 2010-02-06, 18:33   
+1
UP DOWN

crystal
Wysłany: 2010-02-07, 14:07   
0
UP DOWN

:shock: Oh SHIT!!!!
sam to wymyśliłeś? zajebiste.

hlecter
Wysłany: 2010-02-07, 15:17   
0
UP DOWN

chciałbym powiedziec ze to moj pomysł ale nie powiem , podobny motyw podpatrzyłem na plakacie koncertu , był to prosty obrazek w postaci grafiki liniowej i o ile dobrze pamietam czaszka nie miała żuchwy , ja to zrobiłem bardziej naturalnym;D dzieki za komentarz

Erni 
Wysłany: 2010-02-07, 16:31   
0
UP DOWN

w takim razie gratulacje za pomysł, wykonanie również super. BRAWO, chylę czoło

malchov 
Wysłany: 2010-02-07, 23:06   
0
UP DOWN

Bez żuchwy fajniejsze by chyba było. Nosiłbym na pewno. Zajebiste!

LoboLoco 
Wysłany: 2010-02-08, 07:51   
0
UP DOWN

:D wypas.... jakbyś strzelił do tego jakieś tło... miałbyś już 2 klientów...

hlecter
Wysłany: 2010-02-09, 19:12   
0
UP DOWN

Asellus5
Wysłany: 2010-02-09, 20:01   
0
UP DOWN

Naprawde fajny bobas! ma to COS w sobie!

hlecter
Wysłany: 2010-03-21, 21:17   
0
UP DOWN

[img]http://img411.imageshack.us/img411/9726/robooy.jpg[img]

hlecter
Wysłany: 2010-03-21, 21:28   
0
UP DOWN

fotka hujowizna , tło jeszcze gorsze , jak mozecie oceniajcie tylko pana robota

Neonis 
Wysłany: 2010-03-22, 12:18   
+1
UP DOWN
aerografit.pl

Moim skromnym zdaniem zaniedbałeś to co jest jedną z najważniejszych części ciała (tzn. w każdym razie u ludzi, nie wiem jak to jest w przypadku robotów), a mianowicie głowy: część czołowa i ciemieniowa zlewa się z tłem, jest nieostre (a to raczej nie jest wina fotki).

Osobiście też nie podoba mi się miejsce łączenia się części ramieniowej ręki z naramienną, dlaczego? hmm... mam wrażenie jakby ramię w tym miejscu było wycięte i naklejone na to - niczym w kolażu (myślę, że wiesz o co mi chodzi). Ogólnie brakuje mi cieni w tym obrazie, a te co są powinny być mocniejsze.

Jego "mięśnie szyjne" za bardzo wchodzi w jego lewą stronę (tak jakby miały się łączyć z jego lewą pachą.

Gdybyś zadbał o to wszystko myślę, że byłby naprawdę bardzo dobrze prezentujący się robocik :)

Potraktuj to oczywiście jako konstruktywną krytykę... mam nadzieję, że moje nowe prace będziecie oceniać w taki sam sposób... ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu