Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
online 
Wys³any: 2007-05-23, 21:59   Polerka na lakierze kameleon
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Zacznê od pocz±tku. Swój w³asny pojazd (jedno¶lad) polakierowa³em kameleonem Ivat'a (najtañsza wersja za 650z³-polecam). Na wierz przyszed³ lakier naszej rodzimej produkcji- Grupa Exlack, najtañszy na PL rynku 30z³ komplet 1+0.5L

Tak wiem... by³ to mój najwiêkszy b³±d jaki mog³em zrobiæ. Lakier by³ k³adziony na org. rozpuszczalniku, wszystko wg kubka forda, rozlany na lustro ale trzeba by³o polerowaæ. Po 2 godzinach od utwardzenia robi³a siê struktura skóry LUDZKIEJ rêki. (nie pomarañczka, nie morka-¿adna wina samego lakiernika). Po prostu ten klar to ¶cierwo i nie polecam stanowczo :!:




Wypolerowa³em ca³o¶æ odp. papierami koñcz±c na 2500 i g3. Jako, ¿e klar ten poleruje siê bardzo trudno i ¼le poszukuje politury, która nada bardzo du¿y po³ysk. Nie staæ mnie na wypróbowywanie kolejno politur/past wiêc proszê o konkretne rady.

P.S. Dodam, ¿e klar ten by³ aplikowany przeze mnie na wszelakie sposoby i nijak ma siê do najtañszego Novola Economy czy ValuPro Autocoloru :/ Wzi±³em 1 p³aski element i przela³em na 1,5 warstwy bardzo grubo- struktura wysz³a po paru godzinach przed utwardzeniem. Temp. lakierowania wynosi³a 21*C.

Sorry, ze siê tak rozpisa³em, ale jestem za³amany :/ i Proszê o pomoc, bo efekt musi byæ lepszy. Pzdr.
 
 

lukas
Wys³any: 2007-05-24, 23:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
no to w takim razie, producent Exlack-a stanie siê szybko EX PRODUCENTEM :evil:

nie wiem co doradziæ :???:
 

online 
Wys³any: 2007-05-25, 22:47   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
No w³a¶nie... Temat za³o¿y³em nie tylko dlatego, ¿e szukam pomocy, ale tak¿e, aby ostrzec innych! Mia³em styczno¶æ z jednym kompletem tego klaru i nie polecam! Tym bardziej zauwazy³em, ze znajomy lakierowa³ auto (bmw) tym clarem i wyszlo to samo... By³o widaæ, ¿e niezle polerowal, ale nie chcia³ siê przyznaæ :lol:

Dodam, ¿e dzi¶ wzi±³em szlifierke 12 tys. obr (orbitaln±) i przerobi³em j± na polerke (troche pokombinowa³em) i uzyuska³em tylko troche lepszy efekt u¿ywaj±æ pewnej niemieckiej politury i politury K2... Za³amla!
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-05-27, 12:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
za cenê tego lakieru to siê rozciêczalnik kupuje :?: ,wiêc co mo¿e byæ w takim produkcie.trochê ci siê dziwiê ¿e dla siebie tak ¿a³ujesz na dobry materia³,ale ju¿ wiesz ¿e nie warto-pozdrowionka :grin:
 
 

online 
Wys³any: 2007-05-27, 18:41   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
No w³asnie... Ale ju¿ tego nie odwróe. Teraz efekt ju¿ jest ok-jak na normalnym lakierze (czyt. po³ysk). Teraz jedynie musze go doprawiæ jak±¶ politur±, tylko jak±? Doradzcie cos, tyle tu Lakierników :smile:
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-05-28, 16:51   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
z 3M politura "na wysoki po³ysk" czy jako¶ tak mój tata jej u¿ywa od czasu do czasu i mówi ze jest zaje..... a u mojego ojca jak co¶ jest zle to nie poleca tego a ta politurê akurat chwali
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

jarek1111
Wys³any: 2007-05-28, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 2
kupujesz kameleon za 650zl a lakierujesz jakims scierwem. sa klarlaki z tanszej lini a dobrej firmy. Do polerki polecam pasty 3M,zreszta chyba najlepsze sa. wypolerowac nawet novolem mozna jak sie chce

[ Dodano: 2007-05-28, 22:13 ]
jaka to oszczednosc jest kupujac 3 setki klaru na motor??? nawet za klar z wyzszej polki za taka ilosc zaplacisz do 50zl.
 

online 
Wys³any: 2007-05-28, 22:40   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Nie jedzcie mnie ju¿ za to, co zrobi³em! Ju¿ jest dobrze, teraz kupie jedynie politure 3M na wysoki po³ysk i bêdzie SI :)

W tym sêk, ¿e sprzedawca kameleona mnie zwyczajnie skromnie mówi±¿ "wywali³" :mad: Fakt da³em siê ale co zrobiæ. Postanowi³em, ¿e kupie politure 3M i my¶lê, ¿e bêdzie ok. Dziêki za wszystkie odpowiedzi :wink:



P.S. Cz³owiek uczy siê na swoich i cudzych b³êdach!
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-05-29, 22:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
ta politura wystarczy tylko do kilku pierwczych myc.... niestety wiec lepiej pomalowac to bezbarwnym raz jeszcze.
 

online 
Wys³any: 2007-05-30, 19:49   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ku--a :mad: tak czy tak skuter nie bêdzie czêsto myty... Trudno zobaczy siê jak to bêdzie wygl±da³o, ale ju¿ planuje ponowne lakierowanie klarem na pocz±tek wakacji :!:

Pytanie-jakim papierem przelecieæ elementy? Bêdzie to trzeba robiæ rêcznie, wiêæ my¶le, ¿e 1500 wodny?

Samo mycie. odt³uszczanie wystarczy, aby nic siê nie wa¿y³o od tych wszystkich past? :???:
 
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-05-30, 20:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Mo¿esz u¿yæ pasty matuj±cej i w³ókniny. Jak malujê grafiki ,to w³a¶nie tak matujê bezbarwny .Przy motocyklach jest to wygodne, bo domatujesz ka¿dy zakamarek.
 

online 
Wys³any: 2007-06-01, 18:43   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dziêki, dziêki :!:

Najwazniejsze! Jaki klar teraz u¿yæ? Koszta tym razem siê nie licz±...
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-06-01, 22:29   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
Witam ja polecam DuPont 3050s lub Ivat TOM'S VHS (s± jeszcze MS i HS ale ten VHS jest lepszy) oba te lakiery maluj± sie na 1,5 warstwy tylko ze 3050s jest bardzo rozlewny a lakier Chromaclear 3050s z DuPont-a zosta³ strwo¿ony z my¶l± o kameleonie
(chromailusion - chyba)
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

online 
Wys³any: 2007-06-02, 09:05   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Tak o tym Duponcie wiem i w³a¶nie nad nim siê zastanawia³em (Fifka-p. Robert ze starego forum poleca³ go na kameleona). Mo¿esz podaæ orientacyjne ceny tego lakieru?

Na 1,5 warstwy uczyli mnie tak:
-pierwsza takie mokre przepruszenie na strukture, a potem "przelaæ mu po¿±dnie w morde". Czy tak ma byæ poprawnie? Bo co¶ mi siê nie wydaje...

Dziêki i pozdrawiam!
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-06-02, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
ja tym Dupont-em tak robi³em 1,5 warstwy pierwsze wypy³ka taka solidna na element odczeka³em 15 min i jedna pe³na warstwa bez powtórzeñ bo zacieki wyjd± nie stosowa³em do niego rozcieñczalnika i lakieruje w 21/22 st.*C na utwardzaczu standard ja za ten lakier p³ace 72 z³ za kpl (moja rada we¼ jak±¶ blaszkê przygotowana pod klar i wypróbuj blaszkê postaw pionowo ) j
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

online 
Wys³any: 2007-06-03, 13:30   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dziêki! Wyprubuje tak jak mówisz z tym plasik el. w pionie, aby batów nie porobiæ :) Tylko czy ten clar jest bezrozcieñczalnikowy czy to Twój sposób?
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-06-03, 14:11   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
Tam na puszcze nie pisze aby dodawaæ rozcieñczalnik wiec nie daje ale na pewno mo¿na daæ tak ok 3-5% (AK260-standard,256S-szybki)

[ Dodano: 2007-06-03, 20:04 ]
to w nawiasie to s± utwardzacze
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

online 
Wys³any: 2007-06-03, 21:42   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dobra wielkie dziêki w Twoj± stronê i innych pomocników :mrgreen:
Teraz ju¿ chyba wszystko wiem, mam nadzieje, ze gdy wyprubuje ten clar, to zostanie on moim codziennym produktem :) Pozdrawiam, jak bêdê jeszcze co¶ musia³ wiedzieæ to napisze, a je¶li kto¶ chce cos dodaæ na ten temat to bardzo prosze :)
 
 

gruber
Wys³any: 2008-01-31, 21:26   1,5 warstwy
0
UP DOWN

Posty: 4
Klar na 1,5 warstwy(wypy³ka i jedna pe³na) - jak dam dwie pe³ne warstwy to bêdzie co¶ nie tak? 1,5 warstwy to zalecenie producenta czy praktyka to pokaza³a? Przymie¿am siê do wypróbowania bezbarwnego Novolu VHS 510 podobno nie ¶cieka z pionowych powierzchni a jako ¿e s± to moje pocz±tki, to my¶lê, ¿e to mo¿e byæ klar dla mnie.Macie jakie¶ do¶wiadczenie z tym bezbarwnym?
 

online 
Wys³any: 2008-01-31, 22:02   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ja mam do¶wiadczenie z tym vhs'em.
zdecydowanie laikowi bêdzie ³atwiej wypróbowaæ co¶ na ms'ach ni¿ na vhs'ie !!

A to ze nie scieka w powierzchni pionowych to prawda. przy odpowiedniej warstwie oczywiscie. wszystkim da sie zrobiæ firany :wink:


i wale zawsze na pó³tora. nie ma potrzeby na 2 warstwy :roll: szkoda czasu i lakieru.

1. lece kanty/ranty i po³owa po elemencie
2. pelna
3. czyszcze pistolet
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-01, 05:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online - proponuje ci to zeszlifowac 600 na mokro i zaladowac nowy klar ! ale ie taki w cenie butelki nitro.
 

online 
Wys³any: 2008-02-01, 22:29   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
online - proponuje ci to zeszlifowac 600 na mokro i zaladowac nowy klar ! ale ie taki w cenie butelki nitro.


to juz na samym pocz±tku zostalo przelakierowane nowym klarem :) temat b.stary [...]³em wtedy sprawe, bo mialem sprzedac moto w tym tygodniu i na szybko chcialem polakierowaæ za ostatnie grosze. wylalem na lustro, a po wyschniêciu by³o tak jak pisa³em.

z tego co pamiêtam poci±gn±³em to 3050s, ale juz nie pamiêtam :razz: efekt piêkny
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga