Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Mariuszczs
Wys³any: 2009-09-23, 11:18   Pomalowaæ traktor
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Panowie muszê pomalowac traktor ( Jumz :) ).
Bêde piaskowa³ poszczególne elementy tj blachy os³aniaj±ce silnik i kabinê.

Niewiem jaki lakier wybraæ ( ma byæ tani ) - czy po prostu akryl który siê napewno sprawdzi, czy mo¿e ten poliuretanowy lub alkidowy z którymi nie mia³em do czynienia.
Je¶li poliuretan lub alkidowy to czy pod nie normalnie podk³ad epoksydowy, akrulowy ?

Chcia³bym zacz±æ w przysz³ym tygodniu bo powoli koñczê klepanie blach wiêc muszê zamówiæ lakier ju¿ w tym - traktor je¼dzi³ w lesie wiêc ma pogiête wszystko co siê da zgi±æ.
 

glover
Wys³any: 2009-09-23, 15:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Alkidowy sobie odpu¶æ. We¼ poliuretan. Podk³ady takie same jak na samochód. Najpierw epox, potem szpachlowanie, nastêpnie podk³ad akrylowy i nawierzchniówka. Tylko go nie poleruj bo bêdzie sarny w lesie straszy³ :D
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-09-23, 15:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Szpachlê chyba sobie odpuszczê - ma po prostu nie rdzewieæ - co siê da wyklepuje m³otkiem i starczy, w lesie ju¿ nie bêdzie je¼dzil chyba.

A ten alkidowy to taki syf jak np ¶nie¿ka alkidowa tzn zdrapie siê paznokciem ?
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-10-04, 09:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Panowie - czy mogê lecieæ wszystkie warstwy na mokro. Jak ju¿ pisa³em nie zale¿y mi na wygl±dzie, zacieków postaram siê nie zrobiæ, ale chcia³bym po³o¿yæ epoksydowy, akrylowy i lakier bez szlifowania. Czy jednak daæ wyschn±æ i matowiæ ?
 

m³ody19
Wys³any: 2009-10-04, 19:37   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
no da sie m/m(mokro na mokro) ale niech sie wypowie ktos kto sie na tym bardziej zna, ale moim zd chyba wolno
 

Ryba 
Wys³any: 2009-10-04, 20:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Epoksyd i na to lakier, akrylowy bez sensu dawaæ przy mokro na mokro.
 
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-10-10, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
zamówi³em te poliuretany wysy³kowo :(

Dzi¶ obspawa³em i wypiaskowa³em jedne drzwi, bez zbytniego starania po³o¿y³em epoksyd i nie wyszed³ mi ani jeden zaciek, wiêc my¶lê postaram siê przy lakierze.
Komplet by³ rozpuch, utwardzacz i lakier.
Mieszam utwardzacz z lakierem i wydawa³o mi siê ¿e rzadzizna wiêc nie da³em rozpuchu. W³a¶ciwie to wysz³a woda. Zero krycia - zacieki.
Z ca³ym szcunkiem do mojego amatorstwa ale chyba zamiast lakieru sprzedali mi mieszankê z rozpuchem .... i do tego jeszcze butelkê rozpuszczalnika.
 

gizbern 
Wys³any: 2009-10-15, 08:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Mariuszczs napisa³/a:
zamówi³em te poliuretany wysy³kowo :(

Dzi¶ obspawa³em i wypiaskowa³em jedne drzwi, bez zbytniego starania po³o¿y³em epoksyd i nie wyszed³ mi ani jeden zaciek, wiêc my¶lê postaram siê przy lakierze.
Komplet by³ rozpuch, utwardzacz i lakier.
Mieszam utwardzacz z lakierem i wydawa³o mi siê ¿e rzadzizna wiêc nie da³em rozpuchu. W³a¶ciwie to wysz³a woda. Zero krycia - zacieki.
Z ca³ym szcunkiem do mojego amatorstwa ale chyba zamiast lakieru sprzedali mi mieszankê z rozpuchem .... i do tego jeszcze butelkê rozpuszczalnika.

W którym sklepie robi³e¶ to zamówienie?
_________________

 
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-10-17, 08:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
gizbern napisa³/a:
Mariuszczs napisa³/a:
zamówi³em te poliuretany wysy³kowo :(

Dzi¶ obspawa³em i wypiaskowa³em jedne drzwi, bez zbytniego starania po³o¿y³em epoksyd i nie wyszed³ mi ani jeden zaciek, wiêc my¶lê postaram siê przy lakierze.
Komplet by³ rozpuch, utwardzacz i lakier.
Mieszam utwardzacz z lakierem i wydawa³o mi siê ¿e rzadzizna wiêc nie da³em rozpuchu. W³a¶ciwie to wysz³a woda. Zero krycia - zacieki.
Z ca³ym szcunkiem do mojego amatorstwa ale chyba zamiast lakieru sprzedali mi mieszankê z rozpuchem .... i do tego jeszcze butelkê rozpuszczalnika.

W którym sklepie robi³e¶ to zamówienie?


To te lakiery co s± od 30 z³ za litr na allegro, w moim przypadku wysz³o ponad 60 z³ za litr z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem. Cena niska, ale wody siê nie spodziewa³em. No i nie wiem, ale s³ysza³em ¿e poliuretan d³ugo schnie, a to po godzinie ju¿ bra³em w ³apy i siê nie klei³o.

Dzi¶ w³a¶nie siê szykujê i opiaskuje te drzwi jeszcze raz, bo trzeæ tych zacieków mi siê nie chce, a poza tym w zakamarkach nie siêgnê. Postawiê drzwi zapodk³adowane ko³o pieca i my¶lê ¿e jak osi±gn± z 50 stopni to nie bêdzie tak sp³ywaæ i do tego po³o¿ê to poziomo do lakierowania.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime