Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
senior
Wysłany: 2012-01-13, 20:45   
0
UP DOWN

Sw.Piotrek napisał/a:
Mi zawsze jakiś ślad zostawał
No właśnie o tym mówimy. O usunięciu bez śladu i bez lakierowania.
Nie zrozumiałeś od początku intencji Pana KALBI:
Proponując podjechanie do specjalisty od PDR miał z pewnością na myśli usunięcie tych 18 liczmy 20 wgniotek bez późniejszego lakierowania auta. Bo jeśli tylko te wgniotki są powodem chęci lakierowania -plus zapewne lekko przysiadła głębia koloru- to szybciej i taniej o co najmniej połowę wyjdzie to zrobienie właśnie tym sposobem plus np. ostra polerka calaczka.
Dlatego propozycja jest spoko - naprawa będzie szybsza, tańsza i mniej inwazyjna {tym bardziej jeśli się trafił ori lakier}.
Tylko ciekawe jak wygląda cale autko w realu - ale jakby co pomysł jest jak najbardziej ok.
Pozdrawiam

Robert2000 
Wysłany: 2012-01-15, 20:08   
0
UP DOWN

Jaki to jest "ori" lakier ?

senior
Wysłany: 2012-01-15, 20:15   
0
UP DOWN

ORI to oryginalny.
Ja wiem ze GTO to leciwe auto bo najnowszy w zależności od kraju produkcji zszedł z taśmy: USA 97r a EUROPA 99r {chociaż niektóre mają i datę 1 rej 2001 ale...... ;) } A ten Twój to raczej wersja 95 w górę {strzelałbym tak w głowy i kości na 97} lecz widywałem i takie ich roczniki w oryginalnym lakierze więc dlatego dopuściłem i taką możliwość - aczkolwiek zderzak ori już nie jest ;)
Pozdrawiam i gratuluje autka - niby leciwe lecz zawsze miało i nadal ma w sobie "to COŚ"

Robert2000 
Wysłany: 2012-01-15, 21:10   
0
UP DOWN

Trafiłeś idealnie- 97r z USA. Kolor oryginalny ale miejscami widać zacieki tak że już ktoś coś 'majstrował".
Muszę coś z tym zrobić. Marzec-Kwiecień. Ten czas.

senior
Wysłany: 2012-01-17, 20:35   
0
UP DOWN

Wiesz niby z jednej strony zacieki nie tragedia lecz z drugiej zawsze to jakaś przesłanka że nie koniecznie musi być fajnie po tym kimś poprawiać.... Bo o ile zlewka może się co jakiś czas jakimś cudem zdarzyć i najlepszemu to pozostawienie jej widocznej już wcale fajnie o takim malarzu nie świadczy a jeśli jest ich kilka to.... "na dwoje babka wróżyła".
Lecz zawczasu nie ma co się na zapas przejmować.
Jeśli auto już było kraszone i ma na sobie trochę podpisów poprzedniego malarza to raczej sam PDR z polerką nie przejdzie i czeka Cię jednak lakierowanie.
Ale dokładnie każdy powie Ci tylko po obejrzeniu autka w realu - zdjęcia są tylko zdjęciami a tym bardziej są mało miarodajne jeśli już były ingerencje w powłokę i na dodatek niezbyt piękne.
Cena którą podałeś może być i taka, może być i większa a może być i mniejsza = trzeba auto zobaczyć w realu na własne oczy.
GTO to niby duże auto lecz poza przednim zderzakiem dość szybko się je rozbiera a tak z fot nie wiadomo do końca co lakierowane być musi, a co tylko można.
Pozdrawiam

Robert2000 
Wysłany: 2012-01-17, 22:38   
0
UP DOWN

Masz racje senior. Musi się fachowiec temu przyjrzeć. Jak będzie ładna pogoda to wrzucę kilka zdjęć.

cezarylee
Wysłany: 2012-02-25, 13:28   PROSZĘ O POMOC
0
UP DOWN

Witam

Posiadam piękną Hondę Civic VI, 1999 rok, niestety ma pare wad lakierniczych...
1. Maska jest zmatowiala po jakimś specu.. wydaje mi się ze poprzedni lakiernik za pozno polozyl ostatnia warstwe przez co maska im cieplejsza tym bielsza... Dodam ze nad grillem jest widoczna szpachla..
2. Zderzak to samo + braciszek mial lekką stluczke i teraz farba odprysnieta jak na zdjeciach.
3. Błotnik po karczerze...odpadł plaster lakieru.

Nadchorzi wiosna i chce by "Hanka" wygladala jak z fabryki :) (w miare mozliwosci). Moje pytanie czy i za ile byłoby to zrobione w sposób zadowoalający.

Kolor lakieru:
Nazwa: Pirates Black Pearl
KOD: NH-605P

Lakier mam nadzieje Wam znany. Z pozoru wyglada jak czarny, lecz w słoncu jest to kolor śliwki :) dodam ze bardzo sliczny :)

Poniżej zdjęcia:

Poniżej jak ten kolor wyglada w slońcu i tak chce by wygladły pozostale czesci:

jacenty 741
Wysłany: 2012-02-25, 14:36   
0
UP DOWN

Maska-zrywanie do podkładu i od nowa,to samo obydwa błotniki (skoro schodzi bezbarwny),zderzak po całości.Min. 1000,chyba że na żywo coś jeszcze wyjdzie.A jak ma być naprawdę super,to plus 300 za cieniowanie przednich drzwi.

cezarylee
Wysłany: 2012-02-25, 18:29   
0
UP DOWN

Jak to mowia w kraju wyzwoliciela (USA).. Holly Crap..

Rozumiem, ze trzeba malować cały przod, by nie bylo widac granicy kolorow tak ? Dlatego mowi Pan o 2 blotnikach.. bo jeden błotnik jest ok..w zasadzie, tylko ten lewy...

A jaki jest koszt jednostkowy malowania ? (podał Pan cene za calosc).

Jakbyscie mi radzili kupic maske w kolorze i domalowac pozniej blotnik zderzak ? Prosze o uwagi, rozwazam rozne opcje, pomyslalem ze zapytam fachowcow..

kalbi 
Wysłany: 2012-02-25, 19:00   
0
UP DOWN

cezarylee napisał/a:
Jakbyscie mi radzili kupic maske w kolorze i domalowac pozniej blotnik zderzak ? Prosze o uwagi, rozwazam rozne opcje, pomyslalem ze zapytam fachowcow..
szkoda kasy na nową maskę, a znalezienie w dobrym stanie w kolorze, bez konieczności przelakierowania to chyba jakiś cud musiałby się zdarzyć, kolega jacenty 741, dobrze mówi, trzeba zerwać wszystko najlepiej i dać od nowa podkłady i możliwe coś podszpachlować (maska, błotnik, zderzak + cieniowanie drzwi) - koszty od 900 do około 2.000 zł w zależności od warsztatu i zastosowanych materiałów.

ps
cezarylee napisał/a:
Pan

cezarylee napisał/a:
Pan
tu nie ma Panów

cezarylee
Wysłany: 2012-02-25, 19:22   
0
UP DOWN

Nie będę ściemiał, 2.000 to zdecydowanie nie na moją kieszeń, za duzo innych wydatkow mam itp itd..

Co do kupna maski, to juz mialem nagrany temat, kolor ten sam, choc wiem, ze niby ten sam kod koloru, ale moze i tak sie róznic, w zaleznosci od uzytkowania danego samochodu. Do tego nie wiem czy moj samochod tez nie byl malowany caly..

A jeszcze jedno, co do odcieniu mojego koloru, to pewnie ciezko jest go odwzorować ? Wiem ze to zalezy od zastosowanych lakierow, mieszalni z jaka wspolpracuje dany warsztat itp itd..pewnie bialy kolor jest najprostszy ;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-02-25, 19:49   
0
UP DOWN

cezarylee napisał/a:
pewnie bialy kolor jest najprostszy

I tu byś się zdziwił.
Biały kolor bez cieniowania dobrać to wręcz niemożliwe.
cezarylee napisał/a:
co do odcieniu mojego koloru, to pewnie ciezko jest go odwzorować ?

Dla normalnego lakiernika to chleb codzienny, więc co tu niemożliwego?

pawel1108 
Wysłany: 2012-02-25, 20:34   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:

Dla normalnego lakiernika to chleb codzienny, więc co tu niemożliwego?

a nawet bułka ^^ .... z masłem ^^

antrax
Wysłany: 2012-02-27, 08:09   
0
UP DOWN

Witam poszukuję fachowca ,który podejmie się lub doradzi w kwestii lakierowania mercedesa clk na dzień dzisiejszy auto jest całe do malowania ma małe odpryski po kamykach na masce oraz kilka otarć parkingowych w sumie nic wielkiego ale postanowiłem pomalować całego plus odnowienie felg .Chodzi o to aby robota była wykonana profesjonalnie nie interesuje mnie malowanie garażowe .Interesuje mnie całkowity koszt bez póżniejszych ewentualnych dopłat.Fajnie by było gdyby można było dostać na czas roboty jakiś dupowóz Poznań lub bliskie okolice.

Robertlodz09 
Wysłany: 2012-02-27, 08:49   
0
UP DOWN

Jak Mercedesa chce kolega "na wysokim poziomie" w Poznaniu i z autem zastępczym to tylko i wyłącznie Dealer i Serwis Mercedes-Benz AUTO-STUDIO ul. Mogileńska 50 Poznań :tak: Mają swoją filie także w Łodzi gdzie również zapraszam :tak:
Pozdrawiam! :spoko:

gugun 
Wysłany: 2012-02-27, 11:04   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
I tu byś się zdziwił.
Biały kolor bez cieniowania dobrać to wręcz niemożliwe.

a ja ci krzysiek powiem ze 2 tygodnie temu mialem 2h szybką naprawe zderzaka przy bialym 206...taka szybka akcje 2 godzinna:) wiadomo o co chodzi... no i szybko rozbiorka klejenie,troche kitu i coś bialego...patrze DAF... przyłożylem kubek...dobra bedzie...pomalowałem i ci powiem ze nawet nie 99% a 100% :D wczoraj jeszcze sie przyglądałem i kompletnie nic...zero roznicy koloru :D hehe i sladu jak na 2 godzinna naprawe łacznie z czasem schniecia :D

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-02-27, 11:57   
0
UP DOWN

gugun napisał/a:
patrze DAF.

To ty jesteś ten jeden na miliard...

gugun 
Wysłany: 2012-02-27, 12:38   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
To ty jesteś ten jeden na miliard...
nie mowie wcale ze nie...trafił sie extremalny przypadek-rozjeeebaniee nie swojego auta :D wiec trzeba bylo na szybko coś zakamuflować a ty niespodzianka :D :D :D pomalowalem czym było bez zadnej korekty i weszlo na 100% :cool:

cezarylee
Wysłany: 2012-02-28, 22:03   
0
UP DOWN

gugun napisał/a:
trafił sie extremalny przypadek-rozjeeebaniee nie swojego auta :D wiec trzeba bylo na szybko coś zakamuflować

Zajebista reklama chłopaki :)

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-02-28, 22:15   
0
UP DOWN

cezarylee napisał/a:
Zajebista reklama chłopaki

Namieszałeś, bo to słowa @Guguna :>

gugun 
Wysłany: 2012-02-29, 11:10   
0
UP DOWN

zaraz zaraz....dokladnie namieszaleś...nie ja rozbiłem nic tylko moj dobry kolega auto swojej dziewczyny ktora by go zaszczekała :D :D :D wiec go poratowalem na szybko bo mielismy ok 3h czasu.

cezarylee
Wysłany: 2012-02-29, 11:25   
0
UP DOWN

Aha, no to sorki, ważne że wszystko jasne już :D

Wiem, jakie są wściekłe kobiety... ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu