Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-02, 07:47   Portret na raty ...
0
UP DOWN

Jak widać na pierwszy ogień idzie ucho... podkład z komórczaka... Wymiary przeciętnego ucha, godzinka z haczykiem przy użyciu createxów + evo + infinity ... Praca z dwoma aerografami ma sie nijak do pracy z jednym... bezcenna oszczędność czasu.

Całość bez klaru, jutro bedzie upload w lepszej jakości z klarem rzecz jasna ;)

malchov 
Wysłany: 2009-11-02, 11:34   
0
UP DOWN

Naprawdę fajny pomysł. Czekam na realizację kolejnych części ciała.

Kanabeer 
Wysłany: 2009-11-02, 15:37   
0
UP DOWN

hehe ciekawe ,szkoda że nie w kolorze byłby lepszy efekt ale i tak fajnie się prezentuje :spoko:

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-03, 08:57   
0
UP DOWN

Tutaj foto po lakierowaniu bezbarwnym z puszki... ucho jest w kolorze skóry, niestety fotki nie oddają prawdziwego efektu...

Kanabeer 
Wysłany: 2009-11-03, 16:21   
0
UP DOWN

Teraz widać ,na pierwszym jakoś tak czarno biało wyszło :)

Asellus5
Wysłany: 2009-11-08, 21:49   
0
UP DOWN

Byloby idealnie gdyby nie maskowanie! raza ostre krawedzie! ogolnie-przyjemne dla oka ;)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-09, 08:02   
0
UP DOWN

Tak... gdyby szablon mi nie uciekł byłoby idealnie... ;)

Wydaje mi się, że jeżeli bym był w stanie namalować takie coś BEZ szablonów w półtora godziny, to siedział bym teraz w lakierni i malował, a płacone miałbym w euro... ale rzeczywistość jest troche inna, lecz mimo wszystko ciekawa.... dzięki za commenty, biore na klate :spoko:

Asellus5
Wysłany: 2009-11-15, 21:42   
0
UP DOWN

Jestesmy tu po to zeby sie czegos nauczyc i sobie pomagac,a nie krytykowac! Bez obrazy!

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-16, 08:29   
0
UP DOWN

Tak, jestem za, a nawet przeciw. Też sie uczę co mam nadzieje widać ;) i ludzie nie obrażajcie sie i nie urażajcie się, wiem że jestem czasem ciężki w odbiorze ale serio lubie was i skoro daje tu prace, to po to zeby każdy mógł się wyrazić również krytycznie. Też widze jak coś spieprze, ale gdybym mial to poprawiać tak długo, żeby było takie jak bym chciał, to chyba bym tydzień siedział i malował... Tak czy inaczej nauka wypływa ze słów krytyki a nie z pochwał, takie moje zdanie.

Na przykłądzie ucha: szablon który uciekł, kolory nie dokońca takie, blik w górnej części nie na miejscu, musialem zrobić poprawke a nie chciało mi sie farby mieszać... użyłem tej co miałem... ogólnie żle oświetlenie bo robione z fotki z flashem, a powinno byćoświetlone lekko z góry... płątek ucha powinien sie troche ostrzej łączyć z głową... pozatym telefon źle przygotowany, bo napis samsung i inne badziewia powinny być zaszpachlowane itd, "klar" pełen rys.... maskowanie jak dla mnie niezbędne, a niektóre krawędzie muszą być ostre...

gdybym tego nie widział to wszelka krytyka pozwoliła by mi na szybszy rozwój, bo wiedziałbym gdzie robie błędy inne niż te które widze... pozatym, który z was jest do końca zadowolony ze swej pracy (prucz primo) ...

Ja sie nie obrażam , nie obrażajcie się i wy.... ja mam odwage i krytykować i krytyke przyjmować, więc raz jeszcze zapraszam.

PrimoOne 
Wysłany: 2009-11-16, 09:18   
0
UP DOWN

Na tym forum krytyka jest w 100% podszyta hejterką...Czemu?? Krytyka tutaj to znależć i jak najszybciej wymienic wady, ubytki, niedopatrzenia,mając w dupie konkretne elementy pozytywnie wykonane...Każdy to widzi..Nawet laik.....Różnica omiedzy konstruktywną krytyką jest taka, że ja zamiast pieprzyc: o uciekł Ci szablon, spieprzyłes z białym,i nie te kolory, moge Ci smiało podpowiedziec jak to skorygować, i czego użyc zeby nastepnym razem było lepiej...Ty niestety ze swoim Polskim ego, wolisz wytykać i ubliżac...Pozatym jak można komuś coś podpowiedziec, skoro wiedza którą sie posiada to wiedza tylko zasłyszana, lub ksiązkowa, bez żadnego poparcia praktycznego??

Chcecie?? Możemy spróbować....I myśle ze to bedzie ciekawe...jak jest błąd, niech kazdy komentujący wady, powie jak je skorygować,czego użyć , lub jak należało to zrobić zeby tego uniknąc...Mozna szybko wysnuć dużo wniosków i nauki......
Zapraszam..

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-16, 09:55   
0
UP DOWN

PrimoOne napisał/a:
a zamiast pieprzyc: o uciekł Ci szablon, spieprzyłes z białym,i nie te kolory, moge Ci smiało podpowiedziec jak to skorygować, i czego użyc zeby nastepnym razem było lepiej...
jeszcze nie zauważyłem na tym forum zebyś sypnął jakimiś radami.... czekam na twoją wiedzę nieksiążkową i niezasłyszaną... :rotfl: jak na razie wydaje mi sie że to ja więcej razy pomogłem... wystarczy spojżeć na cyfrę obok napisu Pomógł: a co do wytykania i ubliżania... to nie wiedziałem że z ciebie taki delikatny koleś jest... i nie zauważyłem żebym ubliżał tobie krytykujac twoje prace... no chyba że dla ciebie krytyka to obraza... ^^

" patrz jak ty malujesz... i ty chcesz mnie oceniać? [ + link do badziewia jakie malujesz] " - to jest szydera i hejterka, i to nie ja wale takie posty... PrimoOne, jesteś hipokrytą i tyle... a jak masz jakieś propozycje zmiany podejścia to zacznij od siebie... co powinienem zrobić żeby to ucho było lepsze? słucham...

Tadeusz 
Wysłany: 2009-11-16, 10:52   
0
UP DOWN

Ja tam lubię nasze Polskie ego :) ,z Tabasco smak potrawy staje się dla mnie ciekawszy ;)

Co do ucha to naturalniej by wyszło bez użycia czarnego. To taka podstawowa tutaj chyba nauczka na przyszłe "ciało"

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-16, 11:07   
0
UP DOWN

No wlasnie to jest kwestia dupiatego zdjęcia... wiem ze nie jest to super skintone ale w uchu nie ma wogóle czarnego (czystego)... jest taki bardzo ciemno brązowo-różowy, nawet ten cień za uchem jest bardzo ciemno brązowy, taka ciepły ciemnoszary... będę musiał sprawić sobie jakiś lepszy aparat...

Erni 
Wysłany: 2009-11-16, 13:21   
0
UP DOWN

LoboLoco, mógłbyś wrzucić fotke z tym telefonem "przy uchu" jestem ciekawy jak to wygląda. Jak tak spojrzałem to mi taka myśl przyszła, że zazwyczaj telefon trzyma się głośnikiem celując w środek ucha, więc ciekawy jestem jak to wygląda. Co do samego ucha mi się podoba szczególnie idea i nie wiem jak poprawić. Najlepiej pewnie sprawdzoną metodą prób i błędów. A z tymi zdjęciami to tak jest, że kolory przekłamane są, szczególnie jeśli masz inny aparat niż lustrzanke, ja mam lustro i też czasami nie tak jest jak w realu.
pozdrawiam

Tadeusz 
Wysłany: 2009-11-16, 13:38   
0
UP DOWN

Najlepiej samo naturalne światło (z okna np) lub sztuczne odbite + statyw (lub coś pełniącego to zadanie) + lepiej z dalsza na większej ogniskowej/zoomie (nie cyfrowym) + mierzony balans bieli, w większości aparatów oprócz auto WB (balansu bieli) i innych predefiniowanych ustawień (daylight, incandescent, fluorescent etc.) istnieje opcja custom, measure etc, nazwa zależnie od producenta, po wybraniu której robimy "zdjęcie" naszemu wzornikowi bieli (np. kartce papieru, czy czemuś zamalowanemu naszym białym kolorem co jednak może przesunąć trochę pozostałe barwy) w danym świetle.
Najlepsza ostrość i ziarnistość wypada przy jak najmniejszej liczbie ISO (przeważnie min. to 100 lub 200) i przysłonie w okolicach F8 dla obiektywów "lustrzankowych", w kompaktach różnie to bywa (można poczytać testy) ale generalnie lepiej przymknąć, czyli numerek 'F' większy niż minimalny. przy takich ustawieniach i pewnie skąpym świetle mogą wyjść dłuższe czasy, czyli solidnie mocujemy aparat, nie dotykamy statywu (czy tam sterty książek za niego służących), i korzystamy z kabelka, pilota lub opcji opóżnienia migawki, nie dotykamy aparatu.

Przy takich ustawieniach zdjęcia powinny wychodzić lepiej na każdym aparacie (z literką M ;) ) Ale żeby robić lepsze zdjęcia swoich prac i ogólnie może zacząć bawić się również fotografią, co pomaga również w aerografii, trzeba zaopatrzyć się w lustrzankę. Niekoniecznie za "tysiące", może być starsza, używana za "setki". Przykładowo Nikon D50 lub lepiej D70s do tego nikkor 18-70mm 3.5 to dobry wybór. Mogę podpowiedzieć w wyborze sprzętu :) Może by jakiś topic o fotografii ? :roll:

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-16, 14:02   
0
UP DOWN

Fotka robiona olympusem c4000z przy oswietleniu natural plus jarzeniówki "daylight" lekko wyciągnięta w szopie... Bilans bieli, przesłona i inne - automat, robione z ręki na lekkim zumie bez lampy, iso automat takze pewnie 200, robiłem w dużej rozdzielczości więc ziarno nie byłoby problemem nawet przy iso 400. Ogólnie było całkiem jasno i nie powinno tak przekłamać kolorów mimo robienia fotki z automatu. Przy dłuższych naświetlaniach mogłoby dać radę w sumie i troche bardziej nasycić kolory... niestety nie mialem czasu zrobićwiększej ilości zdjęć przy różnych ustawieniach. Może następnym razem ;) wiadomo ze lepiej by bylo z jakimś dobrym ekranem i ogólnie bardiej przemyślanym oświetleniem plus lustrzanka na statywie - ale niestety. Może jak będę grzeczny, to coś wpadnie na święta ;) Kiedyś cośtam próbowałem się w fotografice, ale to stare dzieje... dzięki za podpowiedzi.... Tadeusz, :spoko:

Erni 
Wysłany: 2009-11-16, 16:33   
0
UP DOWN

No widze mamy speca od fotografii również :) Twój aparcik LoboLoco zadziwił mnie wartościami przysłony F2.8 / F11.0 ;) i to pozytywnie, chyba niewiele kompaktów może się pochwalić takimi wartościami. Przed wakacjami przymierzałem się do kupna jakiegoś aparatu, miał być kompakt, nie drogi i robić ładne zdjęcia :p ale tak sie nie bardzo da. Po posłuchaniu rad mądrych ludzi kupiłem używanego canona 350D i to była jedna z lepszych decyzji w życiu :) sory za offtop'a

co do zdjęcia to to co napisał Tadeusz sztuczne (jarzeniowe, żarówki itp) nieco przekłamują kolory jeżeli się dobrze nie ustawi, w sumie nie ma co dodawać wszystko napisał :spoko:

P.S. też jestem za otwarciem tematu fotografii ;)

Tadeusz 
Wysłany: 2009-11-16, 17:34   
0
UP DOWN

Camedie klasyka, bardzo fajny aparacik z dobrym szkłem, jak na kompakta. Teraz już takich nie robią :nie: Na pewno uzyskasz nim lepsze fotki (trafniejsze barwy) jeśli trochę pokombinujesz, szczególnie z balansem bieli. Lustrzanka ma tą przewagę, że możesz sobie wybierać paletę barw zdjęcia czy to w aparacie czy już na kompie, bawiąc się zdjęciem w formacie RAW / NEF. Praca z JPG to już nie to samo, taka foto musztarda po obiedzie.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-17, 07:48   
0
UP DOWN

Zanim kupiłem tego olympusa sporo czytalem o cyfrówkach żeby dobże trafić, ogólnie robi świetne zdjęcia w plenerze, nawet z automatu fajnie wyciąga kolory... ma również pełen manual, co żadko się spotyka w kompaktach... (z któego rzadko kożystam , mea culpa ;) ) ale mimo wszystko to nie lusterko...

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu