Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
er-ha
Wysłany: 2009-11-22, 15:25   pierwsza więkasz praca
0
UP DOWN

jest to pierwsze moje wieksze malowanie na ścianie , przyjmę każdą krytykę ;) ,
każda podpowiedź się liczy ,
do tego poszukuję jakiś dobrych farb na ścianę ale w miarę tanich , czytałem na forum o arylowych , posiadam jakieś tanie akryle ale strasznie szybko zapychają dyszę , jak są za bardzo rozcieńczone to znowu słabo kryją , może polecicie jakieś firmy które będą się nadawać , oraz czym to dziadostwo rozcieńczać , ponoć rozcieńcza się wodą destylowaną ,
ja rozcieńczałem kranówą może tu był problem
z góry dzięki za info.

kkk
Wysłany: 2009-11-22, 19:27   
0
UP DOWN

Jak dla mnie - nieźle :)
A farby - ja używam akryli Chromakryl - są dobre, bez niespodzianek i zatykania, jeszcze mam kilka innych akryli różnych tańszych firm i pigmenty takie do farb - ogólnie tez się da malowac tylko trzeba je przez coś "przesitkować" np przez rajstopy :D bo inaczej zapychają. A rozcieńczam je wodą albo zwykłą albo destylowaną- to chyba zalezy od farby bo niektóre w zwykłej mogą się zważyć. Chłopaki na forum piszą jeszcze o dodawaniu kilku kropli gliceryny - nie próbowałam tego sposobu.
Powodzenia, ja też zaczynam więc pchajmy się wspólnie do przodu :spoko:
Jaki masz sprzęt?

er-ha
Wysłany: 2009-11-22, 21:56   
0
UP DOWN

zakupiłem evolution hs i wg mnie chyba fajnie działa , spust bardzo miękko chodzi w porównaniu z innymi jak patrzyłem w sklepie to kosmos

Erni 
Wysłany: 2009-11-23, 01:24   
0
UP DOWN

co do gliceryny jest to dosyć dobre rozwiąznie

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-23, 07:57   
0
UP DOWN

Tak , ale nie można z nią przesadzić... bo słabo schnie, ja ostatnio testowałem createxy z dodatkiem mixa destylka-medium do akryli-glicer 5/3/1 na plastik i było ciężko. Co do rowerzysty to wiadomo że można by się czepiać że płaskie cieniowanie, że skóra nie taka... ale ogólnie spoko, praca jako całość dosyć fajnie skomponowana. Wydaje mi się że wiesz w jakim kierunku zmierzać, teraz tylko maluj maluj maluj...

er-ha
Wysłany: 2009-11-27, 18:24   
0
UP DOWN

postanowiłem zrobić pierwszy portret , aby sprawdzić czy w ogóle coś z tego wyjdzie i czy podołam to zrobić pigmentami ,jak wyszło oceńcie sami może jakieś małe wskazówki co źle lub nie tak , w planach miało być tak jak jest czyli twarz w odcieniach szarości poza koszulką i okularami ,
brakło pomysłu na tło :/ , może cosik doradzicie , druga sprawa czy same pigmenty mogę pokryć werniksem , czy rysunek nie spłynie??

kkk
Wysłany: 2009-11-28, 21:13   
0
UP DOWN

Jak na pierwszy portret to nieźle :) A co do wskazówek: usta i oko mają zły"przechył" zresztą wybrałeś sobie najgorszy model ponieważ twarz na 3/4 jest uchwycić najtrudniej - łagodnie się skraca cześć dalsza twarzy mimo to jest jeszcze widoczna - jest to trudne zadanie by nadać takiej twarzy naturalność i u ciebie niestety się nie udało - oko dalsze jest nie skrócone lecz podniesione do góry i z uśmiechem w tym skrócie też dzieje się coś dziwnego, niestety nie jestem w stanie sprecyzować jak to poprawić :/
Jak dla mnie -gratulacje za nos i ucho - wyszły naprawde dobrze.
A koszulkę mimo że cytrynka to i tak bym zcieniowała :)
Co do werniksu to jaki chcesz stosowac i czy koniecznie musisz??
Pozdrawiam

er-ha
Wysłany: 2009-11-28, 22:15   
0
UP DOWN

no własnie co do werniksu to się zupełnie nie znam , chcę to po prostu zabezpieczyć bo generalnie robione to było samymi pigmentami co nie wróży zbytnio trwałości ,
nie wiem czego się spodziewac po werniksie bo nigdy tego nie stosowałem :shock:
ps twarz na 3/4 nawet bym nie wpadł że się to tak nazywa :D
dzieki za porady , trza dalej trenować ;)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-30, 08:03   
0
UP DOWN

Werniks powinien to spokojnie pokryć, a co do portretu to bym się czepił tych ciemnych kresek podkreślających rysy twarzy... lepiej by wyszło gdybyś to zrobił delikatniej lub z szablonu może... ogólnie nieźle, widać że kombinujesz w dobrym kierunku...

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu