Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
kazzik_yo 
Wysłany: 2010-02-09, 11:52   Jaki wziąć tani mieszalnik na całościówki?
0
UP DOWN

Witam!

Zastanawiam się jaki wziąć TANI mieszalnik na całościówki lub jak się ktoś uprze na jakiegoś parcha większą ilość wziąć po taniości.

Obecnie mam mieszalnik Spies Heckera ale sytuacja zmusza nas wziąć w końcu jakąś tańszą alternatywę :/

Zwracam się z pytaniem co byście polecili z jakichś tańszych konwencji?

W drugiej mieszalni mamy bazę Dyny ale jest trochę kibel :/
Kiedyś mieliśmy tam Profixa i w sumie nie był chyba najgorszy.
Myślałem też o heliosie ale nie miałem też z tym styczności.
Więcej firm nie przychodzi mi jakoś do głowy.

Jakieś pomysły???

berag1 
Wysłany: 2010-02-09, 18:13   
0
UP DOWN

Ivat, Profix, Palinal, Novol Spectral Base. Na tym ostatnim pracuję i jestem zadowolony, robię praktycznie wszystkie kolorki również na pojedyncze elementy i nie ma problemu- tyle tylko że każdy mieszalnik potrzebuje kolorysty. :tak: Jak masz jakieś pytania co do szczegółów to pytaj. :D

Ryba 
Wysłany: 2010-02-10, 19:11   
0
UP DOWN

U mnie Dyna wychodzi najtaniej, ale chyba to zależy bardziej od sklepu :blee:

lorakkr21 
Wysłany: 2010-02-10, 20:54   
0
UP DOWN
lorakkr21

Helios daje rade !!! Ale Ivat jest tańszy(przynajmniej u mnie w regionie ) i jeżeli chodzi o całościówki to nie ma co przepłacać !!! Tych dwóch używam !!! A z tego co wiem to deeber jest straszna lipa !!!

Ryba 
Wysłany: 2010-02-10, 21:47   
0
UP DOWN

jeszcze kiedyś był taki mieszalnik DUBLER, na pewno taka nazwa. Co wazne baza z niego była 1:1 z rozpuchem a więc ekonomiczniej :D

Lackdoctor 
Wysłany: 2010-02-11, 09:13   
0
UP DOWN

Korzystam z mieszalni z heliosem.
Ale jak helios nie daje rady a za czesto tak ma, to jade 35km do debera (mimo ze na miejscu tez mam debera, ale własciciel palant) i dorabiają "na ostro" nawet perły.
Oczywiscie ich zalecenie to nie na ostro, tylko z przejsciem.
Ale jak widze ze kolor kosa auto nowe a klient prosi aby zrobic wszystko zeby na ostro, to zrobie.
Helios ok, ale gdyby deber w ktorym biore baze był na miejscu , to bym nigdzie nie kombinował tylko tam brał.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-09-19, 21:00   
0
UP DOWN

Odświeżam temat. Który z mieszalników z dolnej półki ma krycie na poziomie tych z półki średniej? Potrzebny jest system na całościówki, więc kolorystyka jest nieistotna, natomiast ważna jest niska cena i przyzwoite krycie.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-09-19, 21:01   
0
UP DOWN

haya :x:

gugun 
Wysłany: 2013-09-19, 23:24   
0
UP DOWN

Mieszalnik moja mieszalnia jest super :) po 75 brutto a robotę robi :) z tym że nie każdy kolor mają , ale każdy na calosciowke umieszaja :) oczywiście mowa o perelkach i innych rundach :)

Dementor
Wysłany: 2013-09-20, 11:29   
0
UP DOWN

A co to za mieszalnik "moja mieszalnia" :shock: :D

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-09-30, 23:23   
0
UP DOWN

Co sądzicie Panowie Lakiernicy o bazach Profix?? Jakie krycie, jakieś problemy?
Oglądałem ostatnio kolejny raz ten system i coraz bardziej wydaje się on godny uwagi. Nowy chromatyczny kolorbox, do złudzenia przypomina ten z DuPonta i nie jest drukowany! Sporo nowych pigmentów i program recepturowy, oznacza chyba, że system zmienia półkę na wyższą. Najmilsza dla oka jest natomiast cena.
Cały czas chodzi mi po głowie system na całościówki. Mieszalnia w której oglądałem mieszalnik, kręci na nim sporo lakierów i nie tylko na całe auta. Facet jest zadowolony, a sam ma warsztat. Krycie ponoć przyzwoite, kolorystyka też do przerobienia. Generalnie Profix i na forum i wśród swojej konkurencji nie ma dobrej opinii. Jednak zagłębiając się w temat krytyki, okazuje się, że owi krytycy, opierają się na zasłyszanych opiniach a sami na oczy systemu nie widzieli.
Proszę o rzeczowe sugestie lakierników którzy lakierują lub lakierowali Profixem.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-09-30, 23:34   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Mieszalnia w której oglądałem mieszalnik, kręci na nim sporo lakierów i nie tylko na całe auta. Facet jest zadowolony, a sam ma warsztat. Krycie ponoć przyzwoite, kolorystyka też do przerobienia. Generalnie Profix i na forum i wśród swojej konkurencji nie ma dobrej opinii. Jednak zagłębiając się w temat krytyki, okazuje się, że owi krytycy, też opierają się na zasłyszanych opiniach a sami na oczy systemu nie widzieli.
Proszę o rzeczowe sugestie lakierników którzy lakierują lub lakierowali Profixem.

ELAKIERY.PL tez od zawsze na nim kreci lody.
Miałem od nich kilka baz i nic zlego nie powiem.
a cena... skoro detal jest taki przyjemny to juz nie wnikam ile on Ciebie bedzie kosztowal.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-09-30, 23:37   
0
UP DOWN

Jak Twoim zdaniem wypada krycie Profix vs DeBeer?

grzechoo2008 
Wysłany: 2013-10-01, 09:23   
+1
UP DOWN

Cytat:

Jak ..... wypada krycie Profix vs DeBeer?

Chyba jak w każdym systemie, są kolory mniej i bardziej kryjące. DeBeerem robiłem parę razy i nie mam żadnych krytycznych uwag do systemu natomiast Profixem robię dużo od ok. trzech lat jeśli chodzi o krycie to jest całkiem ok, wiadomo , są kolory z serii "dramat" i kryją na cztery do sześciu warstw ale są też takie które można aplikować na półtorej warstwy.
Co do pasowalności kolorów to trudno powiedzieć bo albo mam kolorystów leni, którym się nie chce dobarwiać albo jednak system nieco odbiega. Niestety prawie każdy kolor trzeba cieniować lub korygować we własnym zakresie.Jeśli potrzebuję coś bardziej na ostro to w mieszalni zawsze dostaje DuPonta choć i tu wtopy się zdarzają.
Wielkim plusem Profixa jest jednak cena co w dzisiejszych chudych czasach nie jest bez znaczenia.
Obecnie pozostałem już tylko przy bazach z Profixa bo reszta produktów tej firmy mi nie podchodzi.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-01, 12:55   
0
UP DOWN

Dzięki za info. Takich opinii szukam.
Dodatki Profixa są nawet dosyć ciekawe. Wielu userów tego forum zachwyca się materiałami Profix tylko w innych etykietach i tym samym, o 20zł droższych.

hamir 
Wysłany: 2013-10-01, 17:13   
0
UP DOWN

A co powiecie Panowie na temat mieszalnika SIRO MIX?System ma w ofercie jednowarstwowe lakiery z efektem metalicznym...Robil ktos na tym mieszalniku?Dodam ze wychodzi bardzo tanio ^^

barkley3434
Wysłany: 2013-10-01, 21:13   
0
UP DOWN

hm... a jaki jest koszt wstawienia Profixa ???

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-01, 22:49   
+1
UP DOWN

Nie pytałem dokładnie, ale coś w granicach 11k netto za bazy. Znam koszt wytworzenia poszczególnych kolorów, który jest dla mnie na tyle atrakcyjny, że cena zakupu nie ma znaczenia. I tak się zwróci. Jednak zakup mieszalnika to nie kupno butów, dlatego na razie rozglądam się szeroko. Ivat chyba wychodzi trochę taniej, ale czerwone kolory strasznie tam kuleją. Ponadto są duże różnice między fiszką a mieszaniną we wszystkich kolorach.
Nikt nie ma Haya w pobliżu, i nie ma jak sprawdzić ani kogo się zapytać o ten system, ale tam podobno cena kładzie wszystkich.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-10-01, 23:34   
+1
UP DOWN

Nikt nie ma Haya w pobliżu, i nie ma jak sprawdzić ani kogo się zapytać o ten system, ale tam podobno cena kładzie wszystkich.

Krycie poraża, przynajmniej akryli.
To porażka, bo oszczędzając traci się czas i kasę na dokupowanie nastepnych hektolitrów lakieru.

No i to jest cos tylko na całościówki i to niezbyt wymagajace idealnego odwzorowania koloru.

barkley3434
Wysłany: 2013-10-02, 06:14   
0
UP DOWN

hm... 11 netto za Profixa to trochę drogo . Za tą kasę mam DYNE ze spektro i naprawdę świetnie ze sobą współpracują , chociaż nie ukrywam że głownie bazuje na Lesonalu i R-M. W mojej miejscowości stoi Ivat i szału nie robi . Gościu sprzedaje go po 120 zł za literek i faktycznie tylko na całościówki ten system się nadaje. Ale moim zdanie to złudny zakup że wychodzi taniej gdyż ostatnio gościu wziął la7w 1,5 l na audi a4 i musiał jeszcze literka dokupić gdzie u mnie by wziął za tą samą kasę bazę która by mu pokryła na 1,5 warstwy i jeszcze przy tym by miał mniej roboty, gdyż nie musiał by aplikować 3-4 warstw. Jak sam widzisz złudne myślenie i nie ekonomiczny zakup. Co do mieszalnika na całościówki to musisz sobie skalkulować ile w roku takich autek masz czy nie lepiej czasem w takiej sytuacji dać klientowi większy rabacik niż kupować nową szafę i magazyn. Teorię i poglądy są różne jedni mówią że najlepiej kasę inwestować w towar bo ją zawsze odzyskasz inni w lokaty a jeszcze inni wola inwestować w auto które traci na wartości .

Siekiera
Wysłany: 2013-10-02, 07:50   
0
UP DOWN

@barkley3434, dobrze mówisz. Inwestycja w towar pt. "kolejna rama ze wsadem" to jest taka średnia inwestycja jak się ma już dwie czy trzy. Nie ma bata że i tak któryś system przestanie pracować a ciężko jest wyrobić komponenty do zera, zawsze są straty. Coś mi się przypomina że @trzeźwy ma debeera a to nie jest drogi system, no chyba że ma jakiś plan zamiany

lakierok
Wysłany: 2013-10-02, 13:39   
0
UP DOWN

Trzeźwy inaczej -- Przyjedz obejrzysz Mipe .

Nie pytałem dokładnie, ale coś w granicach 11k netto za bazy. Znam koszt wytworzenia poszczególnych kolorów, który jest dla mnie na tyle atrakcyjny, że cena zakupu nie ma znaczenia. I tak się zwróci. Jednak zakup mieszalnika to nie kupno butów, dlatego na razie rozglądam się szeroko. Ivat chyba wychodzi trochę taniej, ale czerwone kolory strasznie tam kuleją. Ponadto są duże różnice między fiszką a mieszaniną we wszystkich kolorach.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-02, 19:30   
0
UP DOWN

Cześć. Faktycznie, nie pomyślałem o Tobie. Podeśle Panią M. na rekonesans :spoko:

barkley3434
Wysłany: 2013-10-03, 19:57   
0
UP DOWN

a ja chciałbym zapytać się "człowieków" jaki wybrać mieszalnik przemysłowy ( poliuretan, epoksyd) bo ostatnio dobrze mi sie to ruszyło a zawsze brałem z drugiej ręki . Zastanawiałem sie nad włoskim Sprintem - Brenen , nad Novolem - Novopurem , i CSV - Urki . Macie jakieś inne propozycje?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-03, 20:37   
0
UP DOWN

barkley3434 napisał/a:
a ja chciałbym zapytać się "człowieków" jaki wybrać mieszalnik przemysłowy ( poliuretan, epoksyd) bo ostatnio dobrze mi sie to ruszyło a zawsze brałem z drugiej ręki . Zastanawiałem sie nad włoskim Sprintem - Brenen , nad Novolem - Novopurem , i CSV - Urki . Macie jakieś inne propozycje?

Bierz Industrial Novola jeżeli stawiasz na jakość. Są tańsze przemysłówki ale nie wszędzie się z nimi wbijesz, bo jakość kiepska.

barkley3434
Wysłany: 2013-10-03, 21:56   
0
UP DOWN

hm...z novola kilka razy brałem ral 1026 i 1016 czyli żółte i powiem ze dały radę. Z brena brałem cały wzornik Ral i NCS i było wszystko ok tylko drogo. Z Urki brałem kilka razy czarny mat i Ral 3002 czerwony i też doskonale dał radę ale tanio nie było. Przeprowadziłem już wstępne rozmoowy z Novolem ale cena 5000 tyś plus dodatkowo trzeba wyłożyć na żywice i utwardzacz z 2000 tyś to chyba trochę przesada , a mało tego przedstawiciel handlowy powiedział mi że oni do takich małych punktów raczej nie wstawiają , wolą wstawiać do fabryk i zakładów gdzie dziennie schodzi po 200 litrów . Dał mi grzecznie do zrozumienia że ma mnie w dupie.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-04, 06:57   
0
UP DOWN

barkley3434 napisał/a:
hm...z novola kilka razy brałem ral 1026 i 1016 czyli żółte i powiem ze dały radę. Z brena brałem cały wzornik Ral i NCS i było wszystko ok tylko drogo. Z Urki brałem kilka razy czarny mat i Ral 3002 czerwony i też doskonale dał radę ale tanio nie było. Przeprowadziłem już wstępne rozmoowy z Novolem ale cena 5000 tyś plus dodatkowo trzeba wyłożyć na żywice i utwardzacz z 2000 tyś to chyba trochę przesada , a mało tego przedstawiciel handlowy powiedział mi że oni do takich małych punktów raczej nie wstawiają , wolą wstawiać do fabryk i zakładów gdzie dziennie schodzi po 200 litrów . Dał mi grzecznie do zrozumienia że ma mnie w dupie.

Polityka Novola względem przemysłówki jest inna niż względem Spectrala. Jeżeli masz ramę, dokup sobie mieszadła a z Industriala kup same puchy z pigmentami. Kolorbox Industrialowy kosztuje 70zł. Nie musisz podpisywać umowy na przemiał a i program wgrają Ci bez problemów. To optymalne rozwiązanie.

matmatowy
Wysłany: 2013-10-11, 11:42   
0
UP DOWN

Weź Mipe.. polecam z czystym sumieniem
bazy super. cena atrakcyjna
nie ma lipy..
a biorąc mieszalnik nie masz limitów jakie musisz wyrobić
fajne zdrowe zasady
a w dodatku mają rewelacyjne lakiery i podkłady.
dla mnie Mipa bije na łeb producentów srednich i tanich systemów

[ Dodano: 2013-10-11, 11:44 ]
Cytat:
polecam dystrybutora z Poznania Amberstar nikt tam ci nie powie że jesteś za mały by mieć Mipe

rico500
Wysłany: 2014-01-09, 21:24   
0
UP DOWN

Co sądzicie Panowie Lakiernicy o bazach Profix?? Jakie krycie, jakieś problemy?
Oglądałem ostatnio kolejny raz ten system i coraz bardziej wydaje się on godny uwagi. Nowy chromatyczny kolorbox, do złudzenia przypomina ten z DuPonta i nie jest drukowany! Sporo nowych pigmentów i program recepturowy, oznacza chyba, że system zmienia półkę na wyższą. Najmilsza dla oka jest natomiast cena.
Cały czas chodzi mi po głowie system na całościówki. Mieszalnia w której oglądałem mieszalnik, kręci na nim sporo lakierów i nie tylko na całe auta. Facet jest zadowolony, a sam ma warsztat. Krycie ponoć przyzwoite, kolorystyka też do przerobienia. Generalnie Profix i na forum i wśród swojej konkurencji nie ma dobrej opinii. Jednak zagłębiając się w temat krytyki, okazuje się, że owi krytycy, opierają się na zasłyszanych opiniach a sami na oczy systemu nie widzieli.

zdecydowanie racja Panowie ,to już nie ten PROFIX co był kiedyś,system bazowy ma bardzo dobrą siłę krycia, po drugie rozcieńczany w stosunku 1:1 z rozcieńczalnikiem,PROFIX wypuszcza na rynek nowy produkt gdzie zapewnia zdecydowanie lepsze dopasowanie kolorów więc jest tylko lepiej ponieważ to już następna półka wyżej.
Do tego wszystkiego nowy color box poukładany chromatycznie z wymalowanymi wzornikami(5000 tys wzorników) ułatwia robote-a to następny plus bo pozwala na intuicyjną obsługe i wyszukanie koloru,do tego wszystkiego dochodzi program recepturowy,który jest prosty jak budowa cepa ,a 111 000 tyś receptur w bazie danych daje możliwości jakich wcześniej nie było.... :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu