Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: DrCruel 2009-04-16, 10:11
Autor Wiadomość
Bzyku 
Wysłany: 2007-06-04, 00:24   Wymiana dachu?
0
UP DOWN

Witam,

Jako że mój fundusz jest bardzo ograniczony chciałem jakimś tańszym sposobem sprawić sobie auto ekonomiczne i w miarę nowe rocznikiem, Zakupiłem Opla Corsę C diesel 1,7 DTI zdjęcia niestety nie ukazywały nawet po części tego co jest uszkodzone, lekko przygięty dach podobno nadaje się do wymiany, na allegro drugi cały dach kosztuje minimum 1500zł ale to nie jest koniec problemu cena ale jak go spawać aby było dobrze.
Robi się zakładki na słupkach żeby to kupy się trzymało. Ale jak uciąć stary i wpasować nowy żeby było idealnie równo? w których miejscach mierzyć? Jaki jest sposób na to. A może tylko na ramę podjechać i mi naprostują?
Klapa z tyłu dolną prawą stroną ma szczelinę 1,5cm nie zamyka sie do końca, tylne drzwi schodzą się prawie że idealnie z dachem znaczy że nie ma praktycznie szczeliny.

Pytam o takie rzeczy gdyż chciałbym sam to zrobić mam sprzęt może nie najlepszej klasy ale da się nim wszystko zrobić. Jestem w stanie pomalować całe auto lecz warunki zmuszają mnie do polerki po pomalowaniu gdyż kurz strasznie mi osiada, wymienię reperaturki progi itp duperele ale dachu przenigdy nie wymieniałem.

kaczmi 
Wysłany: 2007-06-05, 00:07   
0
UP DOWN

hmmmm wszystko się da naprawić ;) ale jeśli już się zdecydujesz na zmianę dachu to akurat już sporo aut wyjechało odemnie z innymi dachami i mam w tym temacie dość dobre doświadczenie,najpierw to zrób rozeznanie typu pozaznaczaj sobie uszkodzenia dachu na słupkach czyli w który miejscu jest uszkodzenie sprawdź czy słupki są tak uszkodzone że będzie je trzeba ciąć w miejscach oryginalnych łączeń czy wystarczy obciąć np przód przy górze z linią szyby ( mniej roboty) hmmm można by tu pisać i pisać co ijak ale tak ogólnie to tzreba się z tym nagimnastylkować porób sobie dokładne pomiary co do milimetra tak samo na nowym dachu tnij co do milimetra po odcięciu i przystawieniu nowego dachu porób punkty np z przodu o ile masz pewność że przednie słupki są nienaruszone p przerwu drzi od dachu i szyby są OK cała reszta poleci bo przód pokaże Ci wszystko dale z tyłu będziesz widział ile musisz i co ponadciągać.......na takie pytanie to odpowiedź pisemna się raczej nienadaje bo to trzeba zobaczyć i na to patrzeć aby coś doradzić ale powodzonka ;)

Bzyku 
Wysłany: 2007-06-06, 15:23   
0
UP DOWN

1200zł krzyknał koles za wyprostowanie tego na ramie mówi ze nie jest to mocne uszkodzenie ale masa dłubania paprania. To dużo czy mało. Nie wiem też jaką posiada ramę, byłem przed chwilą dosłownie u drugiego lecz ten nie miał czasu podlecieć oglądnąć wycenić ile mniejwiecej ale ma jakiś szwedzki wynalazek w pełni profesionalny nówka sztuka z komputerkiem i czujnikami 70zł za godzinę ceni w warszawie podobno 200 :) ale roznie to mówią :D zobaczymy ile godzin mu wyjdzie jesli znajdzie czas przyjechać i ocenić.

btw. nie działa logowanie na samej górze forum, trzeba wejść innym sposobem :) może tylko ja tak mam.

baqo 
Wysłany: 2007-06-06, 16:59   
0
UP DOWN

czasami dach lepiej wstawiać bez ramy , wystarczą rozpieraki.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu