Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
piotrekla
Wys³any: 2010-03-13, 13:02   rdza na tylnym nadkolu honda civic - zdjêcia
0
UP DOWN

Posty: 8
witam wszystkich
mam pytanie odno¶nie tylnego nadkola mojej civic. na jesieni zacz±³ robiæ sie b±bel, a po zimie to ju¿ ³adnie zaczyna braæ nadkole. i w³a¶nie co my¶licie robiæ to jako¶ ju¿ teraz czy zostawiæ jeszcze. nie znam sie na malowaniu ani na czym¶ takim podobnym naprawianiu nadwozia dlatego sie pytam was co s±dzicie???
dziêki za wszytkie info

http://img10.imageshack.us/i/dsc01305t.jpg/

http://img638.imageshack.us/i/dsc01304q.jpg/

http://img251.imageshack.us/i/dsc01303y.jpg/

http://img718.imageshack.us/i/dsc01301g.jpg/

http://img197.imageshack.us/i/dsc01299yj.jpg/
 

buttiewtz82 
Wys³any: 2010-03-13, 13:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Teraz to mozesz jeszcze poczekac :D
Znajac zycie to do wstawienia reperaturka plus kawalek progu.
Jak dobrze pod³ubiesz to i z drugiej strony ambe znajdziesz. :cool:
 

crystal
Wys³any: 2010-03-13, 13:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Mo¿e byæ dziura na wylot.
Ciekawe gdzie jeszcze chwycone, zazwyczaj od zewn±trz to na koñcu rdzewieje, sprawd¼ podwozie bo mo¿e byæ masakra.
 

piotrekla
Wys³any: 2010-03-13, 14:01   
0
UP DOWN

Posty: 8
nie pod spodem jest ok - tylko na zewn±trz to wy³azi
 

crystal
Wys³any: 2010-03-13, 14:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Kielichy, ³±czenia blach, próg-pod³oga, pod tylnym zderzakiem.
Jak wszystko przykryte smo³± to w sumie niewiele widaæ albo wygl±da niepozornie.

Je¶li faktycznie tylko na wewn±trz zardzewia³o to bez wysi³ku da sie zrobiæ.
 

buttiewtz82 
Wys³any: 2010-03-13, 14:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
piotrekla napisa³/a:
nie pod spodem jest ok - tylko na zewn±trz to wy³azi

Jezeli amba pokazuje sie na zewnatrz to pod spodem jest juz kiszka. Jak zaczniesz skorobac to dopiero zobaczysz ile jest tej rdzy.
 

crystal
Wys³any: 2010-03-13, 14:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Zak³adam ¿e autor wie co mówi.
Pewnie pope³niam b³±d :roll:
 

adam12
Wys³any: 2010-03-13, 18:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
te¿ mam takiego civica. z regu³y same reperatuki do wymiany progi raczej zdrowe. powodzenia przy cienowaniu. piêkny kolor
 

crystal
Wys³any: 2010-03-13, 18:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
A wiadomo jaka jest przyczyna powstania uszkodzenia?
 

Ryba 
Wys³any: 2010-03-14, 10:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Bo to honda i ma gównain± blachê. Wszystkie civic 3,4,5,6 gen i crx 1 i 2 gen maj± rdzê na koncu progow i tylnych b³otników.
Byæ mo¿e jest to zwi±zane z tym, ¿e np. w 4 gen jak siê koñczy b³otnik i próg to jest zamkniêta przestrzeñ - korytko, nie ma mozliwo¶ci odp³ywu wody i innego gówna. Ja u siebie zrobi³em odp³yw, ale piasek i tak zostaje, choæ co prawda suchy - jest postêp :cool:
 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 13:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ryba napisa³/a:
a u siebie zrobi³em odp³yw, ale piasek i tak zostaje, choæ co prawda suchy - jest postêp

Trzeba z tym walczyæ bo pozostaj±cy syf drogowy to akumulator wilgoci i na dodatek materia³ ¶cierny!
 

Ryba 
Wys³any: 2010-03-14, 15:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Mnie to zbytnio nie przeszkadza, bo i tak nie uzywam tego auta zim±, czasem jak musze to wyjadê jak jest mokro, ale nic poza tym. Po ka¿dej takiej je¼dzie wyplukuje syf z nadkoli za pomoc± opryskiwacza ogrodowego z d³uga lanc± - wsadzam w rant i leje dopoki nie leci czytsta woda i jest ok. Ale to nie jest rozwiazanie dla osoby uzytkuj±cej auto na codzieñ ... :nie:
 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 15:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
:shock: przera¿aj±ca staranno¶æ :spoko:
widzia³em co potrafi zrobiæ pó³ka na b³oto w postaci monta¿u haka(w dodatku zamontowanego przez partaczy)
:sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-03-15, 08:06   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Wiem o czym mówisz Ryba w Vg te¿ jest podobnie. Próg plastikowy jest tak spasowany ¿e tworzy miejsce w którym osadza siê b³oto. Co jeszcze, uwa¿am za powód rdzewienia b³otników w Vg to brak wykoñczenia na gumie czy innym swinstwie, w miejscu gdzie dochodzi zderzak tylny. Jest tam zak±tek w którym od wewn±trz zawsze zatrzymuje siê b³oto i zauwa¿cie w tym miejscu zaczyna siê rdza w hondzie.
 
 

No-limit
Wys³any: 2010-03-19, 20:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
kamilmjk napisa³/a:
Wiem o czym mówisz Ryba w Vg te¿ jest podobnie. Próg plastikowy jest tak spasowany ¿e tworzy miejsce w którym osadza siê b³oto. Co jeszcze, uwa¿am za powód rdzewienia b³otników w Vg to brak wykoñczenia na gumie czy innym swinstwie, w miejscu gdzie dochodzi zderzak tylny. Jest tam zak±tek w którym od wewn±trz zawsze zatrzymuje siê b³oto i zauwa¿cie w tym miejscu zaczyna siê rdza w hondzie.

W Hondzie Legend na tylnym nadkolu jest otwór, przez który wpada i kituje wszelki syf.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group