Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
skola
Wys³any: 2010-05-27, 00:59   hmm pytanie skórka pomaranczy oraz pare pytan....
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam jestem tu nowy lecz wczoraj po¶wieci³em cala noc szukaj±c odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie ale nie znalazlem.

Pomalowa³em sobie ostatnio pol auta.
lakier bazowy dupoint + na to klar dupoint 3750S

Pierwsze pytanie. Wysz³a mi ekxtra duza skorka pomarañczy w efekcie samochód nie ma w ogole po³ysku, zaznaczam ze jak rozpylalem go byl ekxtra gesty i musia³em trzymaæ bardzo blisko elementu jakie¶ 10 cm zeby próbowaæ go rozlaæ ...

pistolet mam JONNESWAY dysza 1,4( bylo napisane ci¶nienie robocze od 3 do 4, kompresor mam na maxa wielki bo sluzy do piaskowania i kosztowa³ mnie troszke $$$ i jest bardzo wydajny( pojemno¶æ 500l, wydajno¶æ cos kolo 1600L/min), za nim mam odwadniacz i reduktor i tam ustawione mia³em 3 bary nastêpnie 20 metrów przewodu czy tu mo¿e byc b³ad?

Powietrza na pistolecie czyli to pokretlo na dole zawsze mam rozkrêcone na maxa, krece tylko tym pokrêt³em z boku co zapodaje mi ilosc materia³u czy tu tez robiê b³±d?

Czy np za gesty klar mogê rozcieñczyæ rozcieñczalnikiem tym co wlewam do bazy?

Czy aby zniwelowaæ ta skórkê moge zjechaæ np 1500 papierkiem az mi sie wyrówna nastêpnie polerka z bia³a g±bka i G3 do tego?

ten klar sie nak³ada w 1,5 warstwy niby w karcie zalecaj± pierwsza warstwê taka lekka po czym objadê cale auto mam nak³adaæ druga juz taka wylana .... czy nie porobiê za duzo zacieków i klar mi nie sp³ynie zw³aszcza np z b³otników? Czyta³em ze niektórzy rozk³adaj± to na 3 cienkie warstwy ale czy wtedy tez nie wyjdzie skorka pomarañczy?

najbardziej dziwne jest to ze np na s³upkach i w niektórych poziomych miejscach wysz³o idelane lustro, bez skorki idelanie g³adka powierzchnia ...

Oraz ostatnie pytanie po jakim czasie lakier zrobi sie twardy? Bo mój ma juz oko³o tygodnia jednak jak wcisnê paznokieæ to slad zostaje po nim .....

pozdrawiam bardzo serdecznie i by³bym wdziêczny za odp
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-05-27, 05:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
skola napisa³/a:
20 metrów przewodu czy tu mo¿e byc b³ad?
,tak,mo,ze byæ to przyczyn±,przynajmniej jedn± za sk³adowych.W³a¶ciwym jest posiadanie reduktora pod pistoletem,wtedy mo¿na w³a¶ciwie ustawiæ ci¶nienie nawet uwzglêdniaj±c jego spadki w d³ugim wê¿u.
skola napisa³/a:
Czy np za gesty klar mogê rozcieñczyæ rozcieñczalnikiem tym co wlewam do bazy?
A to zale¿y,czym rozcieñczasz bazê :D .Generalnie do bazy powinien byæ rozcieñczalnik bazowy,a do klaru akrylowy,w przypadku 3750s to XB387(skoro czytasz karty,to wiesz).Mo¿na zastosowaæ rozcieñczalnik akrylowy do obydwu warstw,ale nie jest to ju¿ optymalne dla bazy,mo¿e inaczej u³o¿yæ siê ziarno.
skola napisa³/a:
zjechaæ np 1500 papierkiem az mi sie wyrówna nastêpnie polerka z bia³a g±bka i G3 do tego?
mo¿esz spróbowaæ,ale po 1500 daj 2000,a na koniec 2500.
skola napisa³/a:
ten klar sie nak³ada w 1,5 warstwy niby w karcie zalecaj± pierwsza warstwê taka lekka po czym objadê cale auto mam nak³adaæ druga juz taka wylana .... czy nie porobiê za duzo zacieków i klar mi nie sp³ynie zw³aszcza np z b³otników? Czyta³em ze niektórzy rozk³adaj± to na 3 cienkie warstwy ale czy wtedy tez nie wyjdzie skorka pomarañczy?
Mo¿na zrobiæ morkê i w jeden sposób,i w ka¿dy inny,je¶li siê za d³ugo poczeka.Jedna lekka i zaraz jedna pe³na oznacza,¿e powiniene¶ np. daæ lekk± na b³otnik,nastêpnie drzwi,i np kolejne drzwi,i wróciæ do b³otnika zrobiæ go na gotowo.bo za d³ugo odczekuj±c pozwalasz lekkiej warstwie zbyt mocno odparowaæ,co mo¿e skutkowaæ w³a¶nie mork±.Ca³y samochód to zbyt d³ugo,jak na kolejn± warstwê.
skola napisa³/a:
po jakim czasie lakier zrobi sie twardy?
To zale¿y,czy stoi w gara¿u,czy by³ na s³oñcu.Jak nie masz promiennika (a pewnie nie masz),to wystaw auto na s³oñce i wygrzej je,powinien stwardnieæ.I dopiero wtedy polerka.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-27, 10:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego co¶ musia³e¶ "zmalowaæ" z tym 3750S ,nie jest mo¿liwe aby ten lakier po takim okresie jeszcze by³ miêkki pod paznokciem :nie: .Pytanie czy jakikolwiek doda³e¶ utwardzacz? a mo¿e wyla³e¶ sam bezbarwny? :tak: Jaki zastosowa³e¶ utwardzacz do tego lakieru XK203 czy XK205 ? Ka¿dy lakier ,bazê ,podk³ad rozcieñczamy do tzw. lepko¶ci roboczej zalecanej przez producenta danego materia³u lakierniczego i rozcieñczalnikiem zalecanym przez producenta! W DP masz oddzielne rozpuszczalniki do baz i oddzielne do lakierów bezbarwnych. :tak: Sam "pracuje" na tym bezbarwnym i nie mam z nim najmniejszych problemów pod wzglêdem aplikacji i jako¶ci na³o¿onej pow³oki. Zaznaczam ¿e akurat lakierujê tym bezbarwnym w tzw. warunkach gara¿owych :tak: W pracy mamy wszystkie materia³y tj. mieszalnik Standoxa a u siebie "jadê" na DP ,a na starsze auta dajê bezbarwny Dyna a "z³omki" pokrywam bezbarwnym Studio (odpowiednik Novol Economi) :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

skola
Wys³any: 2010-05-27, 11:22   
0
UP DOWN

Posty: 3
oczywi¶cie da³em utwardzacz do klaru wed³ug danych z karty ... XK203 taki mi przes³ali z alegro
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-05-27, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
A jaki rozpuszczalnik da³e¶ ?
Za d³uga przerwa miêdzy warstwami.
Ja przerwy miêdzy warstwami praktycznie nie robiê, mo¿e z jakie¶ 20 - 30 sec. Czyli nak³adam na jeden element t± po³owê i zaraz lecê ju¿ ca³± warstw±. Odrazu po skoñczeniu pe³nej warstwy na pierwszym elemencie lecê po³ówk± na nastêpnym, czekam z 30 sec i ca³a warstwa.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-27, 17:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
A mam pytanie! Ten lakier to by³ w opakowaniu ,czy nalany w "jakie¶" zastêpcze opakowanie? Je¶li to orginalny XK 203 to jest to szybki utwardzacz! :tak: A ile i jakiego rozcienczalnika kolega doda³? Do 3750S jest podane w karcie nie ilo¶æ w % ale wagowo :tak: I sie go dodaje wed³ug zaleceñ producenta danego lakieru itd. :tak: Kolega sprawdza³ przed natryskiem lepko¶æ czy zrobi³ na tzw. "oko"? Jestem pewny ¿e to drugie ,st±d takie efekty koñcowe wykonanej naprawy pow³oki :nie: Je¶li by³y to orginalne materia³y DP to ten lakier jest praktycznie przy tym utwardzaczu gotowy "do ta¶my" po na³o¿eniu w gara¿u ju¿ na nastêpny dzieñ! :tak: Ja nigdy nie kupuje materia³ów przez internet ,a je¶li ju¿ to tylko musz± to byæ orginalne opakowania! :tak: Wszystko inne jest podejrzane :nie: Za d³ugo ju¿ w tym siedze ,i wiem jakie "wa³ki" robi± sprzedawcy lakierów. :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-05-27, 19:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
skola napisa³/a:
tam ustawione mia³em 3 bary nastêpnie 20 metrów przewodu czy tu mo¿e byc b³ad?

Na kazde 10 metrow przewodu dodaj sobie 0,6 bara, bo takie sa straty cisnienia na skutek oporu przeplywu.Dotyczy przewodu o srednicy wew.9 mm.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

skola
Wys³any: 2010-05-27, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 3
bezbarwny byl w oryginalnym 1L opakowaniu DP, doda³em do niego tylko utwardzacz w stosunku 3:1 tak jak napisane bylo w karcie.

Przewodu mam jakie¶ 27m takiego grubego .... wiec muszê dac np 3,5 Bara na reduktorze przy kompresorze wtedy wyjdzie te 3.2 Bara przy pistolecie tak?

Fakt k³ad³em chyba ze 2,5 warstwy tego klaru, w odstêpach 3 minutowych wiec moze to tez bylo przyczyna ....

Rozumiem pierwsza warstwa np na blotnik taka drobna, nastepnie przechdoze na drzwi klade tez taka cienka nastepnie rozumiem mam powrocic do blotnika i dawac ostatenczna taka lejaca warste tak? NIe czekac zadnych 3 min?

Jeszcze ostatnie pytanie optymalna temperatura to 20Stopni, ja nagrzalem taka farela o mocy 5 KW caly gara¿ czy mog³o byc za ciep³o w nim?
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-05-27, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
skola napisa³/a:
Rozumiem pierwsza warstwa np na blotnik taka drobna, nastepnie przechdoze na drzwi klade tez taka cienka nastepnie rozumiem mam powrocic do blotnika i dawac ostatenczna taka lejaca warste tak? NIe czekac zadnych 3 min?

Nie.
Nak³adasz cienk± warstwê na b³otnik, a po chwili (20 sek) nak³adasz ju¿ pe³n± warstwê i odrazu wchodzisz z cienk± warstw± na drzwi i po chwili dajesz pe³n± warstwê i odrazu przechodzisz na kolejne drzwi z cienk± warstw± itd.

Robiê tak przy stosunku
3:1:0,4
3750s : XK203 : XB387
http://sdstds.dupontrefin.../PL%203750S.pdf

Nawet w karcie technicznej jest napisane
Cytat:

Nak³adanie lakieru bezbarwnego

Kiedy warstwa bazowa DuPont Refinish jest ca³kowicie matowa, na³o¿yæ 3750S w jednej
lekkiej warstwie, po czym natychmiast na³o¿yæ jedn± pe³n± warstwê.

Ale nie rób tym klarem ca³o¶ciówki bo zapylisz.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group