Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
MGB GT
Wys³any: 2011-03-06, 01:44   blacharka+lakierowanie - wycena - MGB GT
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam Wszystkich! Po krótce opiszê mój problem. Zakupi³em w UK MGB GT z 1979 r. Stan techniczny niez³y, stan blacharki i lakieru na pierwszy rzut oka te¿ nienajgorszy. Samochód ma kolor jasnoniebieski. Chcia³bym go przemalowaæ ca³ego (³±cznie z napraw± blacharki) na z³oty metalik. W zwi±zku z tym mam pytanie. Ile mniej wiêcej kosztowa³oby zrobienie blacharki i polakierowanie samochodu? Dodam, ¿e czas nie jest istotny i chcia³bym, ¿eby robota zosta³a zrobiona naprawdê dobrze. Zdajê sobie sprawê z faktu, ¿e bêdzie to kosztowaæ. Bardzo proszê o podanie ca³o¶ciowej ceny za ca³± robotê. Proszê siê nie krêpowaæ i podawaæ ceny realne :-) .

media2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 50 raz(y) 51 KB

media1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 50 raz(y) 50 KB

media.jpg
Plik ¶ci±gniêto 49 raz(y) 57 KB

 

maciejowski
Wys³any: 2011-03-06, 03:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Kod:
z³oty metalik
? :blee: :sciana:
mo¿e ró¿owy z brokatem?
 

Homer S. 
Wys³any: 2011-03-06, 07:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Kolor to sprawa klienta mo¿na nawet na ,,sino koperkowy ró¿ ,,. 8ty¶.
_________________

 

jacenty 741
Wys³any: 2011-03-06, 09:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Bardzo ³adne autko,gratulujê zakupu :spoko: A co do ceny,to faktycznie,w okolicach 10 ty¶,nietypowe rozwi±zania,i szkoda po¶piechem zeszpeciæ takiego klasyka.
 
 

MGB GT
Wys³any: 2011-03-06, 10:00   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziekujê za konkretne odpowiedzi :) A kolega "maciejewski" to chyba nowy w bran¿y, co? Bo poza malowaniem Golfów III, to chyba innej pracy nie robi³ ;) Tak czy owak, samochód ma byæ pomalowany na z³oty metalik, z jasnym wnêtrzem (jasne dywany, jasna skórzana tapicerka, itd.). Felgi bêd± wymienione na szprychowane 15". Do tego prawdopodobnie drewniana kierownica. Samochód bêdzie stale gara¿owany i nieje¿d¿ony w zimie i przy du¿ych opadach deszczu. :)

$(KGrHqEOKp!E1qb+iBOfBN,nS)RB-w~~_12.jpg
Plik ¶ci±gniêto 31 raz(y) 32.29 KB

!B48I35QCGk~$(KGrHqYOKjgEyPu),6ZlBMruHFjZW!~~_12.jpg
Plik ¶ci±gniêto 34 raz(y) 35.89 KB

!CCUe6F!B2k~$(KGrHqEOKjcEz(BedETHBNKvV1BEp!~~_12.jpg
Plik ¶ci±gniêto 43 raz(y) 28.63 KB

 

slawciu 
Wys³any: 2011-03-06, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
MGB GT,
Homer S. napisa³/a:
,,. 8ty¶.

wlasnie w takich pieni±dzach musisz sie spodziewaæ wyceny tej pracy. do jesli trafisz do kogo¶ i powie ci 2-3 tys to bed± to najtañsze materia³y a zamiast dorabianych ³atek i doprze wykonanej roboty bedzie szpachla z w³óknem i ''latki'' z puszki po piwie.
nie zapomnij tez ze wiele rzeczy jak chromy mog± ulec uszkodzeniu podczas demontarzu.
wydaje mi sie ze cena od 7-8tys bedzie bardziej podchodzila u niektorych nawet do 12tys.
 

Arafat 
Wys³any: 2011-03-06, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 16
Sk±d: Bia³ystok
Je¶li to nie tajemnica...
Kolego jak sie ceni± takie autka w UK?
 
 

MGB GT
Wys³any: 2011-03-06, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 4
¯adna tajemnica, ja da³em 1880 funtów + koszty transportu do Polski, czyli wysz³o jakie¶ 11000 PLN.
 

wholeeguns
Wys³any: 2011-03-13, 22:43   
0
UP DOWN

Posty: 4
Piêkny klasyk - mam nadziejê ¿e nie bêdziesz oszczêdza³ na renowacji tego autka bo szkoda by³o by zepsuæ. To wersja z silnikiem V8 ?
 

MGB GT
Wys³any: 2011-03-28, 09:14   
0
UP DOWN

Posty: 4
Nie, niestety tylko 1.8, ale i tak nie¼le sobie radzi.
 

and6412
Wys³any: 2011-04-20, 22:26   
0
UP DOWN

Posty: 8
Sk±d: Kraków
Witaj kolego od MGB (w sumie to witajcie wszyscy bo to mój pierwszy podst ;-) )

W³a¶nie te¿ zacz±³em tutaj rozeznawaæ identyczny temat jak Ty. Sam w³a¶nie zaczynam renowacjê MGB cabrio z 1965r.

Powiem Ci szczerze ¿e je¿eli auto zawsze je¼dzi³o w UK i jego stan jest jak ¶redniego MGB stamt±d to na renowacjê (nie myliæ z remontem) na blacharkê z super lakierem 10 ty¶ IMHO mo¿e nie starczyæ.

Mój pochodzi z Indiany w USA (du¿o mniej zgnity ni¿ te z UK) i same blachy liczê na 3000-4000 ty¶. Robocizny przy zabytkowych autach jest od groma, i trzeba miec specyficzne do¶wiadczenie. No i sam lakier te¿ tani nie jest.

Je¿eli chcesz pos³uchaæ mojej opinii a mam ju¿ 8 letnie do¶wiadczenie w temacie (wprawdzie amatorskie) to musisz sobie odpowiedzieæ na podstawowe pytanie: Co chcesz uzyskaæ pod koniec. Z twojego posta wnioskujê ¿e chcesz zrobiæ blacharkê i resztê wsadziæ jak jest. Moim zdaniem to z³a decyzja. Ja mojego nauczony do¶wiadczeniem Mercedesa W107 którego w³a¶nie 'skoñczy³em' robie na nowe auto. Chodzi o to ¿e zrobisz fajnie budê a jak nie zrobisz mechaniki to i tak zaraz bêdzie wszystko zasyfione, nie bêdzie porz±dnie je¼dziæ a ¶rodek bêdzie odstawa³ od wygl±du zewnêtrznego. etc...

Tak samo jak robiæ blacharkê to IMHO rozbrajamy auto do spodu (ja w³a¶nie koñczê), potem auto do piasku, zapodk³adowac i dopiero spokojnie robiæ blacharkê. Trzeba siê liczyæ z tym ¿e to najdro¿sza opcja bo przygotowanie pod lakier w tym przypadku to ca³a masa roboty. Ju¿ nie mówiê o tym jakby¶ chcia³ go cynowaæ zamiast szpachlowaæ (bez szpachli natryskowej i tak sie pewnie nie obejdzie)

Zabytkowe auta zawsze z wierzchu wygl±daj± przyzwoicie. Puki nie zaczniesz rozbieraæ.

Sk±d jeste¶? Nie z Krakowa przypadkiem.

PS.
Dla zainteresowanych: http://mgb1965restoration.blogspot.com/

[ Dodano: 2011-04-20, 22:44 ]
Teraz mi siê zdjêcia wy¶wietli³y. Czemu chcesz robiæ blacharkê i zmieniaæ kolor. Mi on wygl±da na oryginalny Iris Blue albo raczej Teal Blue. Auto strzelam z '72r? Trafi³em? Ju¿ z BL.

Koloru bym nie zmienia³ je¿eli ten to oryginalny. Straci bardzo du¿o na warto¶ci tak materialnej jak i kolekcjonerskiej. A je¿eli to jeszcze pierwszy lakier i nigdy nie paprany blachark± to naprawdê super. Jaki masz kod lakieru na tabliczce na progu?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group