Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
tomxx92 
Wys³any: 2011-05-18, 01:28   W jaki sposób za³ataæ dziury w pod³odze??
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam, przejrza³em ró¿ne tematy na ró¿nych forach odno¶nie naprawy pod³ogi w samochodzie i znajduje ró¿ne porady na ten temat.
Mianowicie w pod³odze mam kilka dziur mniej wiêcej 4 cm ¶rednicy inne mniejsze, wiêksze kwadratowe, prostok±tne itp. i czy ¿eby je zaspawaæ to lepiej tak dopasowaæ ³atkê by by³a NA STYK czy ¿eby by³a NA£O¯ONA na dziurê i zaspawana?? Chodzi mi to to ¿eby by³y najmniejsze odkszta³cenia spawalnicze i by³o wytrzyma³e. Je¶li chodzi o spawanie to bêdê spawa³ punktowo a¿ do ca³kowitego obspawania ³atki tak ¿eby spaw byl szczelny.
Pozdrawiam i bardzo proszê o pomoc jak mam dopasowaæ ³atkê na styk czy ma byæ na³o¿ona na dziurê??
 

kropen16 
Wys³any: 2011-05-18, 20:20   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
lepiej daj to na styk bedzie lepiej trzymac i mniej rdzewiec jak zakonserwujesz dobrze
 
 

tomxx92 
Wys³any: 2011-05-18, 20:31   
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam
no wa¶nie dzisiaj jedn± dziurê za³ata³em na styk ale tak wyci±³em ³atkê ¿e nie jest idealnie dopasowana tzn. z jednej strony siê styka z drugiej jest 2mm przerwy a z innej strony jest ze 1 mm przerwy. Czy mogê zaspawaæ te przerwy?? czy mo¿e ³atka MUSI byæ idealnie dopasowana- musi siê stykaæ na ca³ym obwodzie ??, chodzi o to by nie powygina³o mi karoserii od zaspawania tych szczelin.
pozdrawiam
 

kropen16 
Wys³any: 2011-05-18, 20:57   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
podspawaj tyle ile sie da zeszlifuj i daj podkald antykorozyjny akryklowy i troszke szpachli znow podklad akrylowy i gotowe
 
 

tomxx92 
Wys³any: 2011-05-19, 12:32   
0
UP DOWN

Posty: 16
A jaki podk³ad antykorozyjny najlepiej stosowaæ , moze byæ np. zwyk³a farba jak np. Hammerite czy musi byæ jaka¶ specjalna samochodowa??
 

slawciu 
Wys³any: 2011-05-19, 17:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
taniej cie wyjdzie kupno w mieszalni 0.2l reaktywnego i puszka podkladu akrylowego niz badziewny hammerite a co najwazniejsze trwalej
 

krzysiekass 
Wys³any: 2011-05-28, 18:39   
0
UP DOWN

Posty: 10
Sk±d: Mielec
tomxx92 napisa³/a:
Witam
no wa¶nie dzisiaj jedn± dziurê za³ata³em na styk ale tak wyci±³em ³atkê ¿e nie jest idealnie dopasowana tzn. z jednej strony siê styka z drugiej jest 2mm przerwy a z innej strony jest ze 1 mm przerwy. Czy mogê zaspawaæ te przerwy?? czy mo¿e ³atka MUSI byæ idealnie dopasowana- musi siê stykaæ na ca³ym obwodzie ??, chodzi o to by nie powygina³o mi karoserii od zaspawania tych szczelin.
pozdrawiam


Lepiej jest ,jak w ko³o jest szczelina oko³o 1 mm . Lepiej siê spawa i nie podnosi spawu do góry . A dopasowaæ ³atkê jest bardzo prosto . Biorê wiêkszy kawa³ek blachy , spawam jedn± stronê na styk , nastêpnie wycinam kolejn± stronê cienk± tarcz± . Tnê przez dwie blachy naraz i mam idealnie dopasowan± ³atkê z1milimetrowym luzem.
 
 

tomxx92 
Wys³any: 2011-06-02, 23:30   
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam
dziêki Wam bardzo, pomogli¶cie mi z dziurami w pod³odze , spawa³em na styk i jest ok.

Mam teraz pytanko odno¶nie progów, mianowicie robiê sobie Forda Sierrê w którym zardzewia³y jest ca³y próg. I mam pytanko czy próg spawaæ równie¿ na styk czy na zak³adkê?? Bo kiedy¶ czyta³em na tym forum ¿e reperaturki b³otników spawa siê zazwyczaj na zak³adkê bo du¿o ³atwiej ni¿ na styk, czy tak jest równie¿ w przypadku progów??? Jak Wy spawacie na styk czy na zak³adkê??
pozdrawiam i proszê o pomoc
 

krzysiekass 
Wys³any: 2011-06-04, 20:06   
0
UP DOWN

Posty: 10
Sk±d: Mielec
Próg , na s³upkach spawam do czo³a czyli na styk.. Pasuj±c zostawiam marginesoko³o1 cm, potem tnê przez dwie blachy i mam na styk . Pó³ki oczywi¶cie spawam przez otwory , które pozosta³y mi po odwierceniu zgrzewów. Przed wspawaniem progu ,zawsze go gruntujê wewn±trz.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga