Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gall
Wys³any: 2011-08-25, 08:16   
0
UP DOWN

Posty: 235
antekpirat napisa³/a:
Bialy bedzie fajny l


Mo¿e jaki¶ nietypowy jedyny w swoim rodzaju...


W koñcu w mieszalni mog± co¶ extra zaproponowaæ w koñcu maj± do¶wiadczenie. ;)
 

Arafat 
Wys³any: 2011-08-25, 13:40   
0
UP DOWN

Posty: 16
Sk±d: Bia³ystok
gugun napisa³/a:
a niech se chlopina robi...jego cyrk jego malpy...samochod w stanie jakim byl nadawal sie na zlom bo by przegladu nie przeszedl,a tak moze troche sie da go podratowac...CopyManpl, wiem o co ci chodzi,jesli sa gorki to i dolki,mozliwe ze blacha cie wybrzuszyla lekko skoro jest wgniotka,szlifierka to tez jakies rozwiazanie no ale ja takie sprawy zalatwiam malutkim mloteczkiem i jeszcze mi nic nie peklo nigdy ani nie odskoczylo...z tym ze powtarzam-MALUTKIM i w blache lekko nie kit :D http://www.carocean.pl/sp...unny+Kombi.html tu masz czerwonego i bialego wiec porownaj


Na forum lakiernik.info.pl umie¶cilem zdjecia gdzie naprawe zrobilem niezgodnie z jakakolwiek technika i nieestetycznie to mnie chlopaki tak zjechali, ze wzialem sie do lektury i nauczylem sie robic teraz mo¿e nie profesjonalnie ale schludnie. Wlasciciel watku nauczy sie robiæ cha³ture i bêdzie robiæ cha³tury do koñca miedzy innimi przez takich ludzi jak Ty i reszta wypowiadajaca sie w temacie...
Amatorzy, ktorzy beda chcieli sie nauczyc PRAWIDLOWO lakierowaæ, wejda do tego tematu, zobacza jak CopyManpl cenzura swoj samochod, przeczytaja komentarze ze jest fajnie i tez tak beda robic... nie zani¿ajcie az tak poziomu forum.
 
 

gall
Wys³any: 2011-08-25, 14:23   
0
UP DOWN

Posty: 235
Arafat napisa³/a:

Na forum lakiernik.info.pl umie¶cilem zdjecia gdzie naprawe zrobilem niezgodnie z jakakolwiek technika i nieestetycznie to mnie chlopaki tak zjechali, ze wzialem sie do lektury i nauczylem sie robic teraz mo¿e nie profesjonalnie ale schludnie. Wlasciciel watku nauczy sie robiæ cha³ture i bêdzie robiæ cha³tury do koñca miedzy innimi przez takich ludzi jak Ty i reszta wypowiadajaca sie w temacie...
Amatorzy, ktorzy beda chcieli sie nauczyc PRAWIDLOWO lakierowaæ, wejda do tego tematu, zobacza jak CopyManpl cenzura swoj samochod, przeczytaja komentarze ze jest fajnie i tez tak beda robic... nie zani¿ajcie az tak poziomu forum.




Polu¼nij warkocze kolego.
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-25, 15:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Arafat napisa³/a:
Na forum lakiernik.info.pl umie¶cilem zdjecia gdzie naprawe zrobilem niezgodnie z jakakolwiek technika i nieestetycznie to mnie chlopaki tak zjechali, ze wzialem sie do lektury i nauczylem sie robic teraz mo¿e nie profesjonalnie ale schludnie. Wlasciciel watku nauczy sie robiæ cha³ture i bêdzie robiæ cha³tury do koñca miedzy innimi przez takich ludzi jak Ty
a co ja takiego napisalem sie az tak sie irytujesz???ze ja bym pomalowal na czerwono,czy tez wyjasnilem jak ma nakladac szpachlowke??bo nie rozumiem??zaczelo sie od jakiegos chlorokauczuku skonczylo na normalnym akrylu wiec to chyba tez dobrze???a jak to bedzie zrobione itp to mi to lata akurat....dziecinne bledy praktycznie wszystkie zostaly wytkniete a w jakim stopniu autor weznie sobie to do serca to juz jego sprawa...troche mnie nie dziwi twoje zachowanie bo jak przeczytalem o jakis dziwnych podkladach chlorokauczuku i zobaczylem ta polerke do docierania to mi sie nawet tego tematu ogladac nie chcialo,ale po to jest to forum zeby ciut podpowiedziec,zeby nie to auto by stalo dawno pomalowane jakims syfem a tak jeszcze jest nadzieja ze az tak zle nie bedzie...
 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-08-25, 15:16   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Arafat napisa³/a:
Koledzy czy na tym forum nie ma kogo¶ kto sie zna na temacie i "poobija pazury" dla w³asciciela watku za taka robote?!
Tó¿ to ¶miech na sali ! !
Szkoda Twojej pracy...

Nie wiem konkretnie o co chodzi, ale wiem, ¿e powinienem kupiæ dobre b³otniki oraz klapê, ale nie op³aca mi siê inwestowaæ wiêcej ni¿ w lakier na ten samochód, poniewa¿ sam jest wart mo¿e tyle co ten lakier, którym go pomalujê.

Robiê tak, jak umiem, ale oczywi¶cie w miarê mo¿liwo¶ci zastosujê siê do Waszych porad :)

Tak jak kolega wy¿ej napisa³, by³ to straszny z³om, a po tej mojej pracy bêdzie wygl±da³ o niebo lepiej, choæ zapewne nie tak jak z fabryki.

gugun napisa³/a:
wiem o co ci chodzi,jesli sa gorki to i dolki,mozliwe ze blacha cie wybrzuszyla lekko skoro jest wgniotka,szlifierka to tez jakies rozwiazanie no ale ja takie sprawy zalatwiam malutkim mloteczkiem i jeszcze mi nic nie peklo nigdy ani nie odskoczylo...z tym ze powtarzam-MALUTKIM i w blache lekko nie kit :D

Dok³adnie tak zrobiê. Poprawiê jeszcze raz tê klapê i b³otniki na spokojnie, przy u¿yciu ma³ego m³otka. Szlifierka sprawdzi³a siê tylko w przypadku malutkich wybrzuszeñ (i tego s³owa mi brakowa³o wcze¶niej :D ), ale te du¿e to tylko m³oteczek.

Kolorek widzia³em czerwony i zdecydowanie mi nie podchodzi ogólnie :) Ju¿ na 90% zdecydowa³em siê na ¦nie¿n± Biel. Za tydzieñ, w sobotê jadê do mieszalni i bêdziemy z go¶ciem eksperymentowaæ z tym niebieskim pigmentem. Dobierze mi po 50 ml i pomalujê co¶ na próbê :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-25, 15:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Mi siê osobi¶cie ten temat bardzo podoba ;) i uwa¿am ¿e nie ma co aby zosta³ np. zamkniêty :rotfl: Dla mnie idzie on w "bardzo rozwojowym kierunku" ;) Pozdrowienia dla jego autora wraz z ¿yczeniami wytrwa³o¶ci w "pracy" ;) Maluj kolego na bia³o te autko :tak: nie bedzie widaæ na nim "za³amañ" z powodu ¿le wyprowadzonej powierzchni ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-08-25, 16:47   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Dziêkujê wszystkim za s³owa uznania dla tego tematu :D

Zastosujê siê do porad w najwiêkszym stopniu jakim tylko bêdê w stanie :)

Najwiêkszym b³êdem by³o kombinowanie z dziwnymi "lakierami", ale to ju¿ mamy za sob± i teraz bêdzie normalny lakier :) Dziêkujê wszystkim, którzy do zmiany tej decyzji siê przyczynili.

Kolejny b³±d to naprawa b³otników przy pomocy ¿ywicy. My¶lê jednak, ¿e nie odpadnie, poniewa¿ odizolowa³em j± od go³ej blachy. Oczywi¶cie, tak jak napisa³em wy¿ej, nale¿a³oby kupiæ dobre b³otniki, a tê moj± klapê wywaliæ na z³om. Od razu o tym pomy¶la³em, jednak zakup tych czê¶ci na szrocie to koszt 350 + 90 + 90 ~ 500 z³. Hmm, w innym aucie oczywi¶cie - w moim starym Nissanie Sunny, zdecydowanie nie. Gdyby ogólny stan by³ bardzo dobry, to oczywi¶cie bym kupi³, ale dni tego auta s± policzone.

Szpachlowanie - "kompletna klapa" :D Ale to wszystko mogê i co najwa¿niejsze chcê jeszcze poprawiæ. Bardzo podoba mi siê kierunek, w którym ten temat pod±¿a, bo byæ mo¿e jednak co¶ z tego wyjdzie ;) Jak na spowiedzi przyznajê siê do pope³nionych b³êdów i chcê siê szczerze poprawiæ :D
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-08-26, 00:17   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
gugun napisa³/a:
...czy tez wyjasnilem jak ma nakladac szpachlowke...

I za to Ci wielkie dziêki, poniewa¿ dopiero dzi¶, po zastosowaniu twoich porad, zobaczy³em, ¿e szpachlowanie wcale nie jest takie z³e. Lepiej szpachlowaæ 4 razy, a cieniutko, ma³o szlifowania, ni¿ raz, grubo i potem siê z tym mêczyæ. To ma³e powierzchnie.

Co do du¿ych, czyli tak jak na tej klapie z lewej strony, oczywi¶cie m³oteczkiem wklepa³em wypuk³o¶ci i potem cieniutko po du¿ej powierzchni. Efekt jest nieporównywalnie lepszy od moich poprzednich wypocin. Teraz s± szanse na to, ¿e z tego auta bêd± ludzie, znacznie wzros³y :D









 

gugun 
Wys³any: 2011-08-26, 10:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
no na 2 ostatnich fotkach to widac po fotce ze jest juz w miare prosto,nie jak na poprzednich... :D :D ciesze sie ze chociaz po czesci przyczynilem sie do skrucenia twoich meczarni i oszczednosci na szpachli
 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-08-26, 21:09   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
gugun napisa³/a:
no na 2 ostatnich fotkach to widac po fotce ze jest juz w miare prosto,nie jak na poprzednich... :D :D ciesze sie ze chociaz po czesci przyczynilem sie do skrucenia twoich meczarni i oszczednosci na szpachli

Oczywi¶cie pomog³e¶ mi bardzo i za to masz dwa punkty za dwa pomocne posty. Skupi³e¶ siê na tym, ¿eby mi pomóc, a nie na pustym wytykaniu b³êdów :)

Dzi¶ mo¿e jeszcze dopieszczê klapê i jedne drzwi, a potem biorê siê za poprawianie reszty elementów.

Jeszcze jedno pytanie odno¶nie maski, bo ma jedno takie delikatne i ledwie widoczne wgniecenie, ale o do¶æ du¿ej powierzchni. Zastanawiam siê co z tym zrobiæ, bo bojê siê trochê szpachlowaæ. Maska pracuje przy zamykaniu do¶æ mocno i obawiam siê o trwa³o¶æ takiego szpachlowania... Wyklepaæ nie ma co, ale jednak jak siê dobrze przyjrzeæ to widaæ pod s³oñce tak± dolinê :)
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-08-27, 03:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Do³ek na masce mo¿esz wypchn±æ od spodu.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-08-27, 08:36   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Sw.Piotrek napisa³/a:
Do³ek na masce mo¿esz wypchn±æ od spodu.

Faktycznie mo¿e siê uda :) Tak zrobi³em na tylnej æwiartce, gdzie kiedy¶ siê mocno o auto opar³em. W wolnej chwili zdejmê wyg³uszenie i zobaczê czy siê uda ³anie wypchn±æ. Je¶li jednak nie to pozostaje ryzykowaæ ze szpachlowaniem lub po prostu tak zostawiæ, ale to lipnie trochê...
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-27, 11:00   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jesli masz lekki dolek to jak rozciagniesz cieniutko kitem to nic sie nie stanie...ponoc najlepiej sie nada kit z aluminium....
 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-08-30, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Na masce nie by³o jednak wielkiego do³ka, tylko po prostu jest tak giêtka...

W ka¿dym razie upora³em siê z kilkoma mniejszymi do³kami i dzi¶ po³o¿y³em podk³ad na wszystkich drzwiach, masce i klapie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo prawie nic nie powychodzi³o :) Tylko na klapie kilka dziurek, ale to siê jeszcze poprawi. Na tylnych drzwiach przegapi³em ma³± wgniotkê. Dó³ klapy nie jest idealny, ale nie bêdê ju¿ tam wiêcej rze¼bi³.













Jeszcze dzi¶ zabiorê siê za "m³otkowanie" górek na b³otnikach oraz po³o¿ê pierwsz± warstwê szpachlówki.
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-31, 12:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
wszystko ok ale najpierw to sie za porzadki wez:) :D :D :D
 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-08-31, 15:24   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
gugun napisa³/a:
wszystko ok ale najpierw to sie za porzadki wez:) :D :D :D

Wiem, ba³agan mam nieziemski (dobrze, ¿e na zdjêciach nie widaæ sto³u warsztatowego, a z reszt± i tak by go nie by³o widaæ...). Dzi¶ siê w³a¶nie trochê za to wezmê, chcia³em ju¿ tylko dokoñczyæ te elementy ;)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-09-01, 08:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Widze kolego po ostatnim zdjêciu ¿e lakier bezbarwny Studio ju¿ jest kupiony ;) Je¶li mo¿esz to napisz w jakich okolicach £odzi mieszkasz ,je¶li to nie jest tajemnica ;)
Pozdawiam! :spoko:
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-09-01, 08:29   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Robertlodz09 napisa³/a:
Widze kolego po ostatnim zdjêciu ¿e lakier bezbarwny Studio ju¿ jest kupiony ;) Je¶li mo¿esz to napisz w jakich okolicach £odzi mieszkasz ,je¶li to nie jest tajemnica ;)
Pozdawiam! :spoko:

Akurat ten lakier nie jest mój i w³a¶nie dzi¶ go odda³em, by³ tylko po¿yczony do testów :) Auto bêdzie lakierowane lakierem poliuretanowym, wiêc bez klaru.

Oczywi¶cie, ¿e to nie tajemnica. Je¶li na mapie narysujesz liniê prost± ³±cz±c± G³owno i Brzeziny, to ja mieszkam na tej linii, dok³adnie w jej po³owie :)
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-09-03, 08:49   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Witam wszystkich ponownie :)

Wczoraj uda³o mi siê poczyniæ kolejne kroki, które przybli¿y³y mnie do lakierowania Nissana :) Wym³otkowa³em wszystkie górki na b³otnikach oraz z grubsza poprawi³em szpachlowanie, jutro jeszcze mo¿e godzinka czy dwie i bêd± gotowe do podk³adu.

Wyszlifowa³em lewe lusterko, które z racji tego, ¿e zosta³o z³amane przez moj± ex, sklei³em laminatem z ¿ywicy poliestrowej. Drugie lusterko lekko przeszlifowa³em i obydwa pokry³em podk³adem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ do plastiku. Nastêpnie dok³adnie je zapodk³adujê i dopiero lekko poszpachlujê wszelkie nierówno¶ci i wiêksze rysy.

Na moje szczê¶cie, dopiero przy klejeniu tylnego zderzaka (niewielkie uszkodzenie), okaza³o siê, ¿e jednak zderzaki s± g³adkie :D Znacznie zaoszczêdzi mi to szlifowania podk³adu :) Dzi¶ koniecznie chcê dokoñczyæ klejenie zderzaka i jutro przeszlifowaæ drobnym papierem, na to "pzp" i na koniec podk³ad akrylowy. Potem razem z lusterkami szpachlowanie ewentualnych uszkodzeñ, których nie ma wiele :)

Po wykonaniu tych prac zostaje ju¿ tylko przygotowanie budy. Wgniotek nie ma wiele. Kilka niewielkich ognisk rdzy. Najwiêkszym problemem i wyzwaniem jednocze¶nie bêdzie naprawa progów, które maj± dziury w tylnej czê¶ci... Oczywi¶cie elementy z rdz± zostan± przeze mnie wyciête, postaram siê dorobiæ reperaturki z blachy 0,7 mm i wspawaæ to na swoje miejsce. Do dorobienia reperaturek zainspirowa³ mnie Homer S. w tym temacie. Wiem, ¿e to jakie¶ tam wyzwanie, ale po pierwsze lubiê wyzwania, a po drugie Nissan ma prosty próg :)

Podsumowuj±c, ogrom pracy ju¿ wykonany i coraz mniej przede mn± :D
 

senior
Wys³any: 2011-09-04, 00:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
CopyManpl napisa³/a:
pokry³em podk³adem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ do plastiku
CopyManpl napisa³/a:
Nastêpnie dok³adnie je zapodk³adujê
Copy ten drugi cytat jest w czasie przysz³ym: czy to znaczy ¿e da³e¶ PZP i czekasz dzieñ czy dwa z podk³adem na niego? Bo je¶li tak to do bani. Wtedy ciachnij nim jeszcze raz przed podk³adem tylko odczekaj troszkê - ale nie dzieñ czy dwa.
No chyba ¿e to wysz³a Ci literówka i od razu po tym PZP popodk³adowa³e¶.
Pozdrawiam
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-09-04, 01:23   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
senior napisa³/a:
CopyManpl napisa³/a:
pokry³em podk³adem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ do plastiku
CopyManpl napisa³/a:
Nastêpnie dok³adnie je zapodk³adujê
Copy ten drugi cytat jest w czasie przysz³ym: czy to znaczy ¿e da³e¶ PZP i czekasz dzieñ czy dwa z podk³adem na niego? Bo je¶li tak to do bani. Wtedy ciachnij nim jeszcze raz przed podk³adem tylko odczekaj troszkê - ale nie dzieñ czy dwa.
No chyba ¿e to wysz³a Ci literówka i od razu po tym PZP popodk³adowa³e¶.
Pozdrawiam

Tak dok³adnie zrobi³em. Nie wiedzia³em, ¿e nie powinno siê nim malowaæ wcze¶niej :) Dziêki za info :)

Dzi¶ uda³o mi siê dokoñczyæ klejenie zderzaka oraz przyszlifowaæ b³otniki, czyli wykona³em nawet wiêcej ni¿ planowa³em :D Jutro podk³ad na zderzaki oraz lusterka i b³otniki :)

Zrobi³em tak¿e kilka fotek z dzisiejszych postêpów:













 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-04, 13:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
CopyManpl napisa³/a:
Dzi¶ uda³o mi siê dokoñczyæ klejenie zderzaka


To odpadnie nied³ugo.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-09-04, 19:48   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Lackdoctor napisa³/a:
CopyManpl napisa³/a:
Dzi¶ uda³o mi siê dokoñczyæ klejenie zderzaka


To odpadnie nied³ugo.

Zobaczymy za jaki¶ czas :) Nie raz ju¿ tak robi³em i jeszcze nie odpad³o, pod warunkiem, ¿e jest to ¿ywica poluretanowa oraz powierzchnia jest bardzo dok³adnie porysowana grubym papierem ¶ciernym :) Kiedy¶ nawet jeden z kierowców w firmie zawadzi³ klejonym przeze mnie progiem o zaspê i plastik pêk³ obok, a nie na klejeniu :)

Ale plastik plastikowi nierówny i mo¿e byæ ró¿nie :)

Przypomnia³o mi siê jeszcze co¶. Klei³em popêkany zderzak w Renault Megane, jakie¶ 2 lata temu. Oczywi¶cie tak¿e ¿ywic± i mat± szklan±. Nastêpnie posz³a szpachlówka z w³óknem. Zderzak polakierowa³em (te¿ na bia³o :D ). Auto widzê praktycznie codziennie, poniewa¿ nale¿y do jednego z moich wspó³pracowników. Do tej pory nie ma najmniejszego ¶ladu odpadania laminatu.

Dodam te¿, ¿e nie raz widzia³em odpadaj±cy laminat. Co siê okazywa³o? By³ po³o¿ony na niezmatowiony (czy raczej nie porysowany) plastik. Odchodzi³a tylko w takich przypadkach :) Dlatego w³a¶nie ufam tej metodzie :)
 

b-rad
Wys³any: 2011-09-04, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Musi byæ ¿ywica polana tylko na miejsce dobrze zrysowane jak bêdzie trochê dalej niz porysowana powierzchnia to odejdzie!!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-09-04, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
b-rad napisa³/a:
Musi byæ ¿ywica polana tylko na miejsce dobrze zrysowane jak bêdzie trochê dalej niz porysowana powierzchnia to odejdzie!!

Dok³adnie tak :) Potem siê brzegi podrywaj± i jest ryzyko, ¿e ca³a odejdzie, chodzia¿ ostatnio co¶ takiego próbowa³em oderwaæ i na ³±czeniu g³adkiej i porysowanej powierzchni pêka³a, ale dalej nie chcia³a odchodziæ. Mimo wszystko woda siê tam dostaje i z czasem pewnie by³oby coraz gorzej.
 

senior
Wys³any: 2011-09-06, 07:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Ilekroæ nie robi³em kiedy¶ czegokolwiek plastikowego ¿ywic± to zawsze by³o widaæ. Szczególnie latem i na ciemnych kolorach - inna sprê¿ysto¶æ materia³ów. Dlatego te¿ ³ataæ nale¿y tym samym materia³em.
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-09-06, 16:17   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
senior napisa³/a:
Ilekroæ nie robi³em kiedy¶ czegokolwiek plastikowego ¿ywic± to zawsze by³o widaæ. Szczególnie latem i na ciemnych kolorach - inna sprê¿ysto¶æ materia³ów. Dlatego te¿ ³ataæ nale¿y tym samym materia³em.

No te argumenty s± nie do pobicia i masz racjê. Ale Nissan bêdzie bia³y, wiêc nie powinno byæ ¼le :)
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-09-18, 21:27   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Hej wszystkim :) Dzi¶ kolejna porcja newsów :D

W po³owie zesz³ego tygodnia uda³o mi siê zabraæ za budê mojego Nissana.

Prace przebiegaj± do¶æ ³adnie i mam zaspawane dziury w progach. Je¶li chodzi o tyln± czê¶æ obu progów, to praktycznie jest odbudowana od nowa, bo nie by³o tam czego ³ataæ. Nie jest to zrobione idealnie, poniewa¿ sam wygina³em p³ask± blachê za pomoc± imad³a, odrobiny drewna oraz m³otka. Oczywi¶cie spawanie przy pomocy spawarki transformatorowej nie doda³o temu uroku, ale wysz³o nie¼le, na szczê¶cie jest to nowa spawarka i po prze³±czeniu na 230V i zastosowaniu elektrofy 2 mm da siê nie¼le spawaæ.

Ca³a buda jest odrdzewiona i zabezpieczona podk³adem reaktywnym. Obecnie zostaje tylko wyrównanie zaspawanych miejsc przy pomocy szpachlówki, matownienie pod podk³ad.

Tak¿e prace zbli¿aj± siê ju¿ do koñca :D

Zostan± tylko felgi. Waham siê co do kolorystyki felg. Mam kilka mo¿liwo¶ci:
- ca³e bia³e,
- ca³e czarne,
- czarno-srebrne (faworyt), mniej wiêcej co¶ takiego:
 

gall
Wys³any: 2011-09-18, 23:28   
0
UP DOWN

Posty: 235
CopyManpl napisa³/a:
Oczywi¶cie spawanie przy pomocy spawarki transformatorowej nie doda³o temu uroku, ale wysz³o nie¼le, na szczê¶cie jest to nowa spawarka i po prze³±czeniu na 230V i zastosowaniu elektrofy 2 mm da siê nie¼le spawaæ.


:shock: :shock: :shock:

Zwyk³ym transformatorem :?: :?: :?: Jakiej firmy ta spawarka :?:

Masz fotki :?: Jakiej grubo¶ci by³y te spawane blachy :?:
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-02, 18:51   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Witam ponownie po d³ugiej przerwie :)

Oczywi¶cie by³a to tylko przerwa w obecno¶ci na forum, a prace nad samochodem posuwa³y siê powoli i szczê¶liwie dzi¶ dobrn±³em do momentu, kiedy zostaje tylko dotarcie podk³adu pod lakier :D

I tutaj w³a¶nie mam pytanie do kolegów lakierników: czy mogê pod lakier poliuretanowy (nieco bardziej gêsty ni¿ akryl) dotrzeæ ten podk³ad na sucho? Nie chce mi siê babraæ w wodzie szczerze mówi±c i zalewaæ wszystkich elementów.

Widzia³em ostatnio jak lakiernik przygotowywa³ dwa busy, to dociera³ szlifierk± oscylacyjn± papierem 500. Ale nie mam szlifierki, wiêc pozostaje tylko rêczna robota. I czy rêcznie mogê jakim¶ papierem na sucho, czy powstan± za du¿e rysy, albo bêdzie siê strasznie zapycha³ jak bêdzie drobny. Podk³ad to Silver Szary.
 

gall
Wys³any: 2011-10-02, 18:56   
0
UP DOWN

Posty: 235
CopyManpl napisa³/a:
Witam ponownie po d³ugiej przerwie :)

Oczywi¶cie by³a to tylko przerwa w obecno¶ci na forum, a prace nad samochodem posuwa³y siê powoli i szczê¶liwie dzi¶ dobrn±³em do momentu, kiedy zostaje tylko dotarcie podk³adu pod lakier :D

.


... a gdzie fotki :?:
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-02, 19:00   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Wiem, wiem :D fotki bêd±, ale pó¼niej, bo dopiero wróci³em do domu :) Telefonem ju¿ nie zrobiê, bo za ciemno, wiêc muszê odkopaæ moj± cyfrówkê :) Za godzinkê powinny siê pojawiæ na forum :)
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-02, 22:57   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Poni¿ej zamieszczam fotki z postepów w pracach, ale niestety nie mogê znale¼æ cyfrówki, wiêc fotki z komórki.

By³em pewien, ¿e zrobi³em fotki poszpachlowanych progów, a okaza³o siê, ¿e w telefonie znalaz³em moje spawanie :D Wygl±da kiepsko, ale trzyma mocno. Tak¿e zdjêcie spawarki, która mi w tym pomog³a:









Teraz zderzaki, b³otniki oraz grill z zaszpachlowanym do³kiem na logo:











Buda tak¿e doczeka³a siê szpachlówki oraz podk³adu :) Muszê jeszcze tylko poprostowaæ krewêd¼ od lewarka :) :









I na koniec czeka mnie jeszcze naprawa listwy od klamki klapy, poniewa¿ nie mogê nigdzie dostaæ dobrej:

 

gall
Wys³any: 2011-10-03, 06:36   
0
UP DOWN

Posty: 235
To jest bia³y podk³ad akrylowy :?: :?:
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-03, 16:48   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
gall napisa³/a:
To jest bia³y podk³ad akrylowy :?: :?:

Nie, nie. Podk³ad jest szary, a wra¿enie bia³o¶ci jest spowodowane przez o¶wietlenie.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-10-03, 17:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
CopyManpl,
Koledzy bardzo Ciê oszczêdzaj±.
Robisz czym masz i wygl±da jak wygl±da, mowa o tych zajefajnych wstawkach posmarkanych a nie pospawanych - przecie¿ siê trzyma :nie:

Nawet jak dla siebie, to i tak jest nie do przyjêcia.
A ¿e szpachel przykry³, to bez znaczenia, bo bez blachy te¿ by¶ obrobi³ szpachel na gazetach wci¶niêtych w próg.
To dostanie wody i resztê ju¿ znasz.
Ale to tylko tak ode mnie, bo to Twoja robota i wk³ad pracy i nic mi do tego.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2011-10-03, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Jest dok³adnie jak Doctor napisa³.
Prawdê mówi±c to szkoda Twojej roboty to ka¿da dziura na wylot progu to 100% burchel na lakierze i to w do¶æ szybkim czasie.
Pospawanie masakra: albo wali³e¶ po zardzewia³ej blasze albo bez gazu os³onowego bo widaæ to dok³adnie po pustych porach tych glutów ala spawów.
Przykre ale prawdziwe.
Wk³adasz du¿o pracy i serca wiêc dlaczego {przepraszam:} tak ma³o dok³adasz rozumu? Je¶li widzisz ¿e co¶ nie tak Ci idzie to je¶li nie dajesz rady sam znale¼æ przyczyny to odpu¶æ sobie to na jeden dzieñ, cyknij foty i zapytaj. Czy to nie ³atwiej i szybciej? O lepiej ju¿ nie wspominaj±c.
Ale pozdrawiam i mi³ej zabawy tylko z lepszymi efektami.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-10-03, 19:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
senior napisa³/a:
albo wali³e¶ po zardzewia³ej blasze albo bez gazu os³onowego bo widaæ to dok³adnie po pustych porach tych glutów ala spawów.
Przykre ale prawdziwe.

Spawarka elektrodowa tam spustoszenie zrobi³a.

Mo¿e jak ju¿ tak namiesza³es, to we¼ to jako¶ zalej czym¶ do profili zamkniêtych, niewiem, rozpyl epox w ¶rodku progu, olej, rope, mas³o, smalec, oliwe z oliwek....
Zób co¶ aby wilgoæ nie mia³a dostepu do szpachlu a egzekucja siê odwlecze...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-03, 21:05   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Lackdoctor napisa³/a:
senior napisa³/a:
albo wali³e¶ po zardzewia³ej blasze albo bez gazu os³onowego bo widaæ to dok³adnie po pustych porach tych glutów ala spawów.
Przykre ale prawdziwe.

Spawarka elektrodowa tam spustoszenie zrobi³a.

Mo¿e jak ju¿ tak namiesza³es, to we¼ to jako¶ zalej czym¶ do profili zamkniêtych, niewiem, rozpyl epox w ¶rodku progu, olej, rope, mas³o, smalec, oliwe z oliwek....
Zób co¶ aby wilgoæ nie mia³a dostepu do szpachlu a egzekucja siê odwlecze...

Jasne, tak zrobiê. Wiem teraz, ¿e trzebaby³o daæ sobie spokój i zleciæ zaspawanie tego komu¶ z dobrym sprzêtem i do¶wiadczeniem, ale teraz ju¿ za pó¼no. Zalejê to porz±dnie od ¶rodka, bo dostêp jest bardzo dobry i jaki¶ czas wytrzyma. Potem ewentualnie bêdê siê martwi³ na nowo.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-10-03, 22:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Mo¿e pry¶nij te progi epoxydowym, oraz zabezpiecz je dodatkowo np. barankiem.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-10-03, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sw.Piotrek napisa³/a:
Mo¿e pry¶nij te progi epoxydowym,

Ty sie Piotrek prysnij barankiem najlepiej w g³owe.
Kolega zrozumia³ ¿e problem jest od srodka progów i postara siê go zabezpieczyæ.
A ty wyskakujesz jak Filip z konopii... baranku.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2011-10-04, 00:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Lackdoctor napisa³/a:
Spawarka elektrodowa tam spustoszenie zrobi³a.
SHIT nawet siê dla niej nie przyjrza³em :D
Wiêc spawy nie zosta³y ostukane ze zgorzeliny :D
<zamieni³ stryjek siekierkê na kijek>
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-04, 07:07   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
senior napisa³/a:
Lackdoctor napisa³/a:
Spawarka elektrodowa tam spustoszenie zrobi³a.
SHIT nawet siê dla niej nie przyjrza³em :D
Wiêc spawy nie zosta³y ostukane ze zgorzeliny :D
<zamieni³ stryjek siekierkê na kijek>

Nie no bez przesady :) spawy zostaly ostukane z resztek otuliny i przeszlifowane :) ale mimo wszystko s± jakie s± :)
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-10-04, 12:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Lackdoctor napisa³/a:
Sw.Piotrek napisa³/a:
Mo¿e pry¶nij te progi epoxydowym,

Ty sie Piotrek prysnij barankiem najlepiej w g³owe.
Kolega zrozumia³ ¿e problem jest od srodka progów i postara siê go zabezpieczyæ.
A ty wyskakujesz jak Filip z konopii... baranku.


Nie zrozumia³e¶ mnie.
Progi maj± dwie strony, wewnêtrzn± i zewnêtrzn±. Napisa³em aby prysn± je epoxydowym.
 

senior
Wys³any: 2011-10-04, 16:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
CopyManpl napisa³/a:
Zalejê to porz±dnie od ¶rodka, bo dostêp jest bardzo dobry i jaki¶ czas wytrzyma. Potem ewentualnie bêdê siê martwi³ na nowo.
Czyli co masz w planach? Zalaæ to smalcami, bitexami itp, a pó¼niej podej¶æ za jaki¶ czas do tego ponownie ze spawark± ? :)
:nie:
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-04, 17:05   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
uszczelnij to dodatkowo jakas masa,gumka klejem,silikonem i innymi najlepiej czyms co do tego sluzy..
 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-04, 22:18   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
senior napisa³/a:
CopyManpl napisa³/a:
Zalejê to porz±dnie od ¶rodka, bo dostêp jest bardzo dobry i jaki¶ czas wytrzyma. Potem ewentualnie bêdê siê martwi³ na nowo.
Czyli co masz w planach? Zalaæ to smalcami, bitexami itp, a pó¼niej podej¶æ za jaki¶ czas do tego ponownie ze spawark± ? :)
:nie:

W planach mam zalanie tego czym¶ co nie pozwoli tam panoszyæ siê wodzie i w miarê mo¿liwo¶ci zabezpieczy wnêtrze progów.

Mo¿e polecicie jaki¶ ¶rodek, który w tym wypadku pomo¿e? Mo¿e poza smalcem oczywi¶cie ;)

Pewien go¶æ mówi³ mi kiedy¶, ¿eby bardzo mocno podgrzaæ ¶rodek do konserwacji profli zamkniêtych i taki gor±cy wlaæ w progi. Wtedy niby lepiej dojdzie we wszystkie szczeliny, ale nie mam pojêcia czy to ma sens.

Dajcie jakie¶ konkretne przyk³ady ¶rodków, które w tym wypadku pomog±.

A ogólnie tak, teraz ju¿ nie bêdê tego rozbebesza³. Mam nadziejê, ¿e jaki¶ czas wytrzyma, a je¶li zacznie znów siê sypaæ, to bêdziemy startowaæ do tych progów od nowa. Pomalowaæ same progi to ju¿ nie problem :)
 

rude.boy
Wys³any: 2011-10-04, 23:40   
0
UP DOWN


Posty: 203
przez otwory do konserwacji zalac to srodkiem do profili a to z wierzchu co spawales pociagnij masa klejaco uszczelniajaca (podobno nie ma nic lepszego) i tyle, jak masz spawy reaktywnym pociagniete to powinno byc spoko. a jaka firma to chyba najmniej istotne czy boll czy cus innego chociaz pewnie sa jakies kwiatki wsrod chemii ktore lepiej omijac (jak we wszystkim), estetyka tego co zrobiles wiadomo..., ale na pewno mozna to zabezpieczyc tak ze nic sie nie bedzie dziac. nie moge sie doczekac lakieru :tak: a dobry smalec nie jest zly ;) tylko po fotach widze ze masz to juz chyba zaszpachlowane wiec na ta mase klejaco uszczelniajaca za pozno......
_________________
Honda The Power Of Dreams

"zawsze pod pr±d, bo z pr±dem p³yn± tylko ¶mieci"
http://youtu.be/3o55ca8rSPE
http://youtu.be/vU_R980SZVs

http://youtu.be/b6m9DDlBGu4

Semper Fidelis
 

zwibel
Wys³any: 2011-10-05, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 66
Szkoda tu dawaæ co kolwiek co bêdzie kosztowa³o wiêcej ni¿ 5z³ :sciana: Chyba ¿e worek cementu i betonem to zalaæ-tylko szmat poupychaæ bo przez te dziury to siê nawet ¿wir przeci¶nie.
Tak na powa¿nie we¼ to wytnij kup dwa progi daj komu¶ wspawaæ. Zap³acisz ciut wiêcej odliczaj±c to ca³e gów... które masz zamiar tam wlaæ, szpachle i lakier który za miesi±c bêdziesz musia³ nowy nak³adaæ i i tak wyjdziesz na to samo.

A jak nie to kup nitownice i nowe progi przynituj-bêdzie trwalej i na pewno lepiej bêdzie to wygl±daæ :cool:
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-05, 23:24   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Tak, jest ju¿ zaszpachlowane i zapodk³adowane :) Wiêc uszczelnianie ju¿ nie wchodzi w grê. Zalejê od ¶rodka tym do konserwacji profili i tyle.

Oczywi¶cie je¶li wyjdzie (a z tego co czytam to wyjdzie) to zostan± wstawione nowe progi. Teraz i tak ju¿ zrobione, wiêc nie bêdê rozwala³ tego. A potem na bia³o to prysn±æ to ¿aden problem i ¿adna wielka ilo¶æ lakieru :)

Chyba, ¿e dwa progi mo¿na kupiæ za 20 czy 30 z³, w co w±tpiê :) Ale oczywi¶cie nie spieram siê, bo macie racjê, to by by³o najlepsze wyj¶cie.

Tym czasem idê spaæ, bo dopiero co wróci³em spod ukraiñskiej granicy z "nowym" nabytkiem, który tak¿e zawita za jaki¶ czas w tym dziale :) Dobrze, powiem - MZ ETZ 250 IFA do renowacji :D Dobranoc :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime