Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2012-05-13, 04:58
Autor Wiadomość
czornyyy
Wysłany: 2011-08-18, 23:58   [Kupię] Kruciec (nypel) Powietrza do Sata Jet 90

Witajcie.
Potrzebuje kupić nypel (wkręcany do korpusu pistoletu) do Saty Jet 90
Całe moje miasto zjeździłem i nikt takiego niema.
Jest to jakiś nietypowy rozmiar bo to ani nie jest 1/4 ani 3/8 cala
Może ma ktoś taką Sate na części.
Nadmienie że mam też Sate Jet B i w niej już króciec jest całkiem inny ( 1/4cala)

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-08-24, 11:04   

Mam kolego taki "nypel" :tak: ,zarówno jako tzw. redukcja jak i bezpośrednio z wyprowadzeniem na szybkozłączke. Może u ciebie ktoś już coś "kombinował" z tym gwintem ;) zerwał i próbował przegwintować...... Teraz to tylko zostały domysły ;)
Pozdrawiam! :spoko:

czornyyy
Wysłany: 2011-08-24, 12:05   

a mógłbyś mi zmierzyć ten gwint? tj. szerokość może faktycznie ktoś coś kombinował

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-08-25, 14:29   

Sprawdze jeszcze skok gwintu tzw. "grzebieniem" i napisze jaki jest :tak: ale zapewniam ciebie kolego że wszystkie Sata mają gwinty na tzw. wejściu "znormalizowane" :tak: Widziałem tą "twoją" Sate jet90 jak była jeszcze wystawiona na Alle..o :tak: Właściciel napisał że "zaginęła" mu ta końcówka ;) i biedny nie może jej znależć a sprzedaje ją ponieważ "wyjeżdza za granice do pracy" :rotfl:

gugun 
Wysłany: 2011-08-25, 15:28   

Robertlodz09 napisał/a:
Właściciel napisał że "zaginęła" mu ta końcówka i biedny nie może jej znależć a sprzedaje ją ponieważ "wyjeżdza za granice do pracy"
Pozdrawiam!
tak wiec powodzenia w poszukiwaniu nowej :D :D :D w najgorszym wypadku mozna isc do firmy co produkuje podobne cenzura zeby ci dotoczyli i narzneli odpowiedni gwint

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-08-25, 15:38   

Wystarczy kupić kawałek owalnego mosiądzu o odpowiedniej średnicy i iść do zwykłego tokarza :tak: aby ci dotoczył taka "redukcje" na którą nakręcisz normalną złączke z tzw. eurozłączem ;) Pozdrawiam! :spoko:

czornyyy
Wysłany: 2011-08-25, 15:41   

Dzwoniąc do przedstawicielstwa saty też się dowiedziałem że powinno być 1/4cala :blee:
Gość w mieszalni radził żeby osadzić to na jakimś kleju, ale nie za bardzo mi pasuje ta opcja.
No nic będę musiał albo dorwać kogoś kto mi to zrobi albo pchnąć w świat :/

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-08-25, 15:49   

Poszukaj tokarza ,jeśli reszta jest dobra w tym pistolecie :tak: Sprzedać zawsze możesz ;) Ja też myślałem nad kupna tej Saty (jak była na sprzedaż) z zamiarem przeznaczenia jej na części ;) Brakuje mi do jednej jet 90 kubka od lakieru ;) Pozdrawiam! :spoko:
ps. W moich dwóch Satach jet 90 właśnie są gwinty na 1/4 cala :tak: tak samo w Sata jet RP i Sata jet B :tak:

czornyyy
Wysłany: 2011-08-25, 15:56   

Dobra tokarza znalazłem więc sprawa rozwiązana.

A tak btw. to jak iglica wystaje około pół mm z dyszy to znaczy że w zestaw regeneracyjny trzeba się zaopatrzyć?

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-08-25, 16:09   

Powiem tak ,że ja jeśli kupuje uzywany pistolet to zawsze "wywalam" i zakładam nowy zestaw naprawczy :tak: Wtedy wiem że mam pistolet sprawny i w stanie technicznym taki jak "nowy" :tak: Jeśli iglica "wystaje" tylko 0,5 mm to może zostać ,pod warunkiem że na czubku iglicy masz widoczny "stożek" który to odpowiada za tzw. kształt kropli lakieru :tak: A w jakim masz stanie głowice? Ona jest bardzo ważna (kształt i średnica otworów powietrza) ,jest odpowiedzialna za odpowiednie rozbicie i kształt natryskiwanego strumienia lakieru :tak: Pozdrawiam! :spoko:

czornyyy
Wysłany: 2011-08-25, 16:12   

OK, dzięki. Zobaczę jak będzie lakierował, i wtedy podejme decyzję.

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-09-09, 09:49   

I jak tam kolego ta twoja Sata ;) Już "naprawiona"? Jeśli nie możesz z tym sobie dać rady to mam cały korpus do tej Saty :tak: a wszystkie gwinty ma "sprawne" :tak:

czornyyy
Wysłany: 2011-09-11, 21:06   

Robertlodz09 napisał/a:
I jak tam kolego ta twoja Sata ;) Już "naprawiona"? Jeśli nie możesz z tym sobie dać rady to mam cały korpus do tej Saty :tak: a wszystkie gwinty ma "sprawne" :tak:

na dniach będę ją miał :) muszę odebrać od tokarza

czornyyy
Wysłany: 2011-09-12, 22:59   

Pistolecik odebrałem z dorobionym króćcem.
Wszystko idealnie :)

Odrazu pochwale się efektami kilkugodzinnego czyszczenia :)

Po zakupie :

Po czyszczeniu:

Miotłe ma piękną, jak lakieruje dowiem się w najbliższym czasie

Robertlodz09 
Wysłany: 2011-09-12, 23:55   

To witaj w "Klubie miłośników Sata jet90" ;) Ja mam u siebie takie 2 sztuki :tak:

mwierzba78
Wysłany: 2012-03-30, 13:43   

Witam, tez mam taka sate jet 90. Poswiecilem kiedys wiele czasu na jej doczyszczenie bo dolem wiecej dawala . Efekt dalej by taki sam. Wiecie moze gdzie mozna kupic do niej zestaw naprawczy?

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Ogłoszenia » Rodzaj ogłoszenia » Kupię

Odpowiedz do tematu