Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
czornyyy
Wys³any: 2011-11-12, 22:02   Polonez Caro + by czornyyy
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam, mam 17 lat, Poloneza postanowi³em "odrestaurowaæ" sobie na pierwsze autko

Auto gdy trafi³o w moje rêce ogólnie by³o w niez³ym stanie, jednak po dok³adnym przejrzeniu okaza³o siê ¿e nadaje siê prawie ca³y do lakierowania.Jako ¿e uczê siê na lakiernika zrodzi³ siê w mojej g³owie pomys³ zmiany koloru.

Drzwi przednie nowe
Tylne prawe ze szrotu
B³otnik przedni ze szrotu

reszta odratowana

ogólnie remont trwa ju¿ d³u¿sz± chwile, bo auto robiê "po szkole"

kilka fotek ze szpachlowania












tu foto z podk³adowania















a tu ju¿ foto z lakierowania
Lakier to Akryl Ral 2004































Do polakierowania zosta³ jeszcze dach z mask± (id± w czerñ), i zderzaki.
Ca³o¶æ przygotowywana i lakierowana w gara¿u
Chc±c nie chc±c na³apa³em trochê syfków kwalifikuj±cych siê do wyciêcia i nie by³bym sob± gdybym nie uwali³ kilku zlewek ( dziwnym trafem wszystkie s± na wnêkach i te¿ kwalifikuj± siê do wyciêcia)

Na dniach bêdê lakierowa³ dach to wrzucê fotki z postêpów.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-11-13, 00:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Pamiêtam jak kiedy¶ taki Polonez by³ ekstra autkiem. By³o go ca³ego prysn±æ na czarno.
Co to za motocykl w tle :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

czornyyy
Wys³any: 2011-11-13, 09:24   
0
UP DOWN

Posty: 9
z pocz±tku mia³em koncepcje prysn±æ go w bia³± per³ê jednak skoñczy³em na tym pomarañczu

motocykl to Yamaha TZR po moich poprawkach stylistycznych ;P
http://www.polskajazda.pl...a/TZR-125/82237
 

lukasz509
Wys³any: 2011-11-13, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 389
kolego zdaje mi sie czy lakierowa³e¶ z kompresorem w ¶rodku ???wielki b³±d zapychasz filtr powietrza a zarzem robisz sobie zawirowanie powietrza i ci syf po garazu goni
 

czornyyy
Wys³any: 2011-11-13, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 9
nie, przy ka¿dym lakierowaniu stawiam kompresor przy wyj¶ciu z gara¿u tak ¿e teoretycznie dzia³a jako wyci±g
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-14, 00:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
czornyyy napisa³/a:
mia³em koncepcje prysn±æ go w bia³± per³ê

I ca³e szczê¶cie kolego, bo teraz by¶ mia³ bia³ego kolorowego poloneza po lakierowaniu go 3 warstwówk± w kawa³kach osobno lakierowanych.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

czornyyy
Wys³any: 2011-11-14, 15:40   
0
UP DOWN

Posty: 9
tak czyta³em na forum o przypadku bia³ego kolorowego BMW :) , po tamtej lekturze stwierdzi³em ¿e nie mam warunków na lakierowanie ca³ego na raz.
 

soine 
Wys³any: 2012-01-24, 16:18   
0
UP DOWN


Posty: 15
Piêkny kolor, szkoda ¿e nie ma pokazanej dalszej pracy.
 

JAROGTS
Wys³any: 2012-01-24, 16:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 169
Sk±d: Bia³ystok
Ma³e OT , panowie prawda to ¿e polonez caro + ( tj deawoo) by³ czêsciowo ocynkowany? dokladnie do po³owy drzwi i pod³u¿nice .
Tak± s³ysza³em legende:)
 

soine 
Wys³any: 2012-01-24, 16:41   
0
UP DOWN


Posty: 15
poldki powy¿ej rocznika 96 niektóre elementy by³y ocynkowane ;) .
  
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-24, 16:45   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
JAROGTS napisa³/a:
( tj deawoo) by³ czêsciowo ocynkowany? dokladnie do po³owy drzwi
glownie dolna polowa hehe :D :D :D :rotfl:
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-24, 16:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Ja kiedy¶ s³ysza³em ¿e w Plusach niektóre zewnêtrzne blachy by³y ocynkowane. Jednak nie wiem ile w tym prawdy. Na pewno Plusy "trzyma³y siê" du¿o lepiej od starszych Polonezów.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Adam B 
Wys³any: 2012-01-24, 19:24   
0
UP DOWN

Posty: 25
Sw.Piotrek napisa³/a:
Ja kiedy¶ s³ysza³em ¿e w Plusach niektóre zewnêtrzne blachy by³y ocynkowane. Jednak nie wiem ile w tym prawdy. Na pewno Plusy "trzyma³y siê" du¿o lepiej od starszych Polonezów.



Zdziwi³ by¶ siê. mam borka z 81 jak na 31 lat to niema prawie nic rdzy, jedynie co ruda drapnê³a to nadkola lekko koñcówki progów, przedni b³otnik ile razy widzia³em caro czy czro + co mo¿na by³o wej¶æ do ¶rodka przez dziury w drzwiach.



Co do tematu Fajny kolorek wybra³e¶
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-24, 19:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Adam B gdy kto¶ dba o auto, trzyma je w gara¿u itp. to nie bêdzie mia³ problemu z rdz±. To tyczy siê wszystkich marek.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

soine 
Wys³any: 2012-01-24, 20:54   
0
UP DOWN


Posty: 15
Jak siê dba tak siê ma, czy to 126p czy lambo, auto w gara¿u to auto w gara¿u, auto pod chmur± to auto pod chmur± widocznie dba³e¶, inny maj±c pó³ auta z ocynku nie dbaj±c w miejscach nieocynkowanych rdze wyhoduje.
 

Adam B 
Wys³any: 2012-01-24, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 25
soine napisa³/a:
Jak siê dba tak siê ma, czy to 126p czy lambo, auto w gara¿u to auto w gara¿u, auto pod chmur± to auto pod chmur± widocznie dba³e¶, inny maj±c pó³ auta z ocynku nie dbaj±c w miejscach nieocynkowanych rdze wyhoduje.



Sêk w tym ¿e jak kupi³em poldiego to od 29 lat sta³ w mie¶cie bez gara¿u. Akurat pofarci³o siê i polonez z huty dosta³ lepsz± blachê lub dobrze j± odkwasili.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-24, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Mam nadziejê ¿e nie wierzysz w t± bajkê...
_________________
http://niezalezna.pl/
 

czornyyy
Wys³any: 2012-01-25, 23:48   
+1
UP DOWN

Posty: 9
Widzê ¿e co¶ temat ruszy³ :)

Co do ocynku to chodzi fama ¿e wczesne wersje sz³y na export w ocynku, jednak nikt tego nie potwierdzi³. Wracaj±c do tematu to auto powoli sk³adam (¶rednio z czasem szko³a, praktyki...)

Jako ¿e podj±³em siê robienia bixenonów, od razu montujê spryskiwacze reflektorów.
Za¶lepki wyciête z listwy bocznej


Tutaj po szpachlowaniu i w podk³adzie





Dach z przednimi s³upkami wylakierowa³em na czarno



Tutaj zderzaki w lakierze




i fotki stanu obecnego





 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-26, 02:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
By³o zamontowaæ mu klamki montowane od 1998r. Jakim pistoletem go polakierowa³e¶ :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

czornyyy
Wys³any: 2012-01-26, 07:58   
0
UP DOWN

Posty: 9
Pistolet to sata jet B

Zamontowa³em te klamki z dwóch powodów; te okr±g³e s± do¶æ liche i czêsto siê ³ami±, a poza tym wydaje mi siê ¿e fajnie bêd± kontrastowa³y czarne klamki
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-26, 12:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Pasowa³y by do niego czarne ramki szyb.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Adam B 
Wys³any: 2012-01-27, 20:40   
0
UP DOWN

Posty: 25
Sw.Piotrek napisa³/a:
Mam nadziejê ¿e nie wierzysz w t± bajkê...


Akurat do rocznika 1983 wierzê, po 1983 nasta³ kryzys i wychodzi³y poldki w ubo¿szych wersjach czyli C. i na gorszych elementach bo oszczêdzali na czym mogli



Poldi jest kozak przedstaw go na fso ptk
 

FerdinanD 
Wys³any: 2012-01-27, 22:32   
0
UP DOWN
Hejter


Posty: 2
£adnie wysz³o ;)
 

chudson
Wys³any: 2012-01-27, 23:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Panowie nie wierzcie w mity o cynkowanych poldkach, w ¿adnym roczniku , na eksport czy dla cz³onków PZPR. Nigdy na ¿eraniu nie by³o linii cynkowania. Jedyne co to zale¿nie od rocznika i miesi±ca trafia³y siê takie blachy ,które przed spawaniem przele¿a³y d³u¿ej lub krócej w wilgotnym magazynie, jako¶æ samej stali te¿ by³a zmienna a kontrola jako¶ci kiepska. Do³o¿yæ do tego ró¿ne traktowanie egzemplarzy ( od chuchania przez dziadków do dobijania przez fachowców ) i mamy opowiadania jak to niektóre cynkowane nie rdzewiej± a inne tak.

Pod chmurk± wiadomo szybciej rdzewieje ale popatrzcie np na Passata B , czy mercedesy 123 , obojêtne czy z gara¿u czy z parkingu rdza ich sie baaardzo d³ugo nie ima³a. Jako¶æ pow³oki czy cynkowanie u³atwia dbanie o auto.


Dorób poldkowi paski w tygryska i bêdzie sza³ na mie¶cie ;D
Mam wielki sentyment do tego auta gdy¿ by³ to mój drugi pojazd po maluchu i ponad 5 lat ¶miga³em przej¶ciówk± z 1990r a obecnie chomikuje w gara¿u borewicza z 1979r czekaj±c a¿ dojrzeje do czasów gdy na mie¶cie bêd± siê za nim ogl±daæ jak obecnie za warszawami :D
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-28, 08:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Sw.Piotrek napisa³/a:
Na pewno Plusy "trzyma³y siê" du¿o lepiej od starszych Polonezów.

Ile kolego naprawi³e¶ Polonezów w swoim ¿yciu ¿e piszesz takie ciekawe teoryjki ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

chudson
Wys³any: 2012-01-28, 09:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Plusy mia³y swoje wady jak np pêkaj±ce mocowania przednich dr±¿ków co spowodowane by³o ponoæ odchudzeniem tych elementów. Poza tym my¶lê ,. ¼e mniejsze rdzewienie plusów to z³udzenie spowodowane w pewnej czêsci tym ,ze by³y m³odsze a poprawa jako¶ci mo¿e i by³a ale nie a¿ tak znacz±ca
 

Benos77
Wys³any: 2012-01-28, 11:08   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Sw.Piotrek napisa³/a:
gdy kto¶ dba o auto, trzyma je w gara¿u itp. to nie bêdzie mia³ problemu z rdz±.

Mnie ostatnio zastanowi³ jaki¶ specjalista od zabezpieczeñ antykorozyjnych wystêpuj±cy w tv co mówi³ ¿e auto trzymane szczególnie w ogrzewanym gara¿u du¿o szybciej koroduje, bo woda podgrzana paruje i wciska siê we wszystkie mo¿liwe szczeliny. Podobno w Szwecji nie gara¿uje siê aut.
 

Adam B 
Wys³any: 2012-01-28, 12:38   
0
UP DOWN

Posty: 25
chudson napisa³/a:
Panowie nie wierzcie w mity o cynkowanych poldkach, w ¿adnym roczniku , na eksport czy dla cz³onków PZPR. Nigdy na ¿eraniu nie by³o linii cynkowania. Jedyne co to zale¿nie od rocznika i miesi±ca trafia³y siê takie blachy ,które przed spawaniem przele¿a³y d³u¿ej lub krócej w wilgotnym magazynie, jako¶æ samej stali te¿ by³a zmienna a kontrola jako¶ci kiepska. Do³o¿yæ do tego ró¿ne traktowanie egzemplarzy ( od chuchania przez dziadków do dobijania przez fachowców ) i mamy opowiadania jak to niektóre cynkowane nie rdzewiej± a inne tak.

Pod chmurk± wiadomo szybciej rdzewieje ale popatrzcie np na Passata B , czy mercedesy 123 , obojêtne czy z gara¿u czy z parkingu rdza ich sie baaardzo d³ugo nie ima³a. Jako¶æ pow³oki czy cynkowanie u³atwia dbanie o auto.


Dorób poldkowi paski w tygryska i bêdzie sza³ na mie¶cie ;D
Mam wielki sentyment do tego auta gdy¿ by³ to mój drugi pojazd po maluchu i ponad 5 lat ¶miga³em przej¶ciówk± z 1990r a obecnie chomikuje w gara¿u borewicza z 1979r czekaj±c a¿ dojrzeje do czasów gdy na mie¶cie bêd± siê za nim ogl±daæ jak obecnie za warszawami :D



Zgadzam siê z Tob±, polonezy nigdy nieby³y cynkowane. a te na export by³y robione z lepszej blachy i odkwaszonej. chudson, ju¿ mo¿na je¼dziæ i niech ludzie podziwiaj±, w poprzednie wakacje je¼dzi³em fiatem 125p spolerowany lakier i z felg± szprychow± to nie by³o osoby która by siê nie spojrza³a
 

ryciek69
Wys³any: 2012-01-28, 15:09   
0
UP DOWN

Posty: 47
fajnie ci to wyszlo. tez mam poldka w domu i sie zastanawiam czy go nie pomalowac na jakas perle niebieska. no ale narazie nie ma funduszy ;)
 

Madd
Wys³any: 2012-02-22, 09:34   
0
UP DOWN
DM GARAGE

Posty: 7
Sk±d: Jelenia Góra
Wysz³o super, ale czarny dach i s³upki mog³e¶ sobie odpu¶ciæ.
_________________
www.StreetRoulette.pl :)

DM Garage
 

...kuba... 
Wys³any: 2012-02-22, 21:21   
0
UP DOWN

Posty: 68
z jakiego samochodu wzi±³e¶ te spryskiwacze do reflektorów?
 
 

czornyyy
Wys³any: 2012-02-25, 13:03   
0
UP DOWN

Posty: 9
Wed³ug mnie czarny dach nie¼le wspó³gra z pomarañcz± :)

Spryskiwacze s± ze Skody Superb
 

ryciek69
Wys³any: 2012-02-26, 09:22   
0
UP DOWN

Posty: 47
czornyyy, wrzuc fotki jak sie prezentuje wcalosci poskladany. :spoko:
 

czornyyy
Wys³any: 2012-02-26, 13:57   
0
UP DOWN

Posty: 9
Nie posk³ada³em go ca³ego, jeszcze maskê, listwy muszê polakierowaæ, i posk³adaæ kilka rzeczy.
Z nowo¶ci to posk³ada³em trochê bajerów tj. elektryczne szyby,elektryczne podgrzewane lusterka, domykanie szyb z pilota, centralny, podgrzewane fotele.
Dach zosta³ wypolerowany

tu jakie¶ foto z telefonu wiêc jako¶æ ¶rednia


Teraz jestem na etapie sk³adania zawieszenia pneumatycznego.
Oczekuje jeszcze na kilka gratów potem siê biorê za robotê





Pilot mojej konstrukcji , talerze na zlecenie u tokarza.

Ostatnimi czasy w ramach walki z nud± przerobi³em za¶lepki lusterek z manualnych na takie jak byæ powinny tj. elektryczne.
Czyli szpachla, podk³ad, struktura do zderzaków, bezbarwny i prezentuj± siê ³adnie
Fotki ¶redniej jako¶ci ale co¶ widaæ



 

chudson
Wys³any: 2012-02-27, 14:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Je¿eli dobrze pamiêtam to do zestawu orginalnych elektrycznych lusterek do³±czone by³y p³askie za¶lepki takie jak by³y w starszych poldkach tylko ,¿e bez dziurek na wajche.


Ciekawe czy nie bêdzie od³azi³ ten szpachel
 

...kuba... 
Wys³any: 2012-02-27, 17:55   
0
UP DOWN

Posty: 68
czornyyy napisa³/a:

Teraz jestem na etapie sk³adania zawieszenia pneumatycznego.
Oczekuje jeszcze na kilka gratów potem siê biorê za robotê

[url=http://images35.foto...d9m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images50.foto...cdm.jpg]Obrazek[/URL]

Pilot mojej konstrukcji , talerze na zlecenie u tokarza.

a z czego dobierasz gumy do tych flansz? i bêdziesz je wspawywa³ pod sprê¿yny?
 
 

czornyyy
Wys³any: 2012-02-27, 20:47   
0
UP DOWN

Posty: 9
...kuba... napisa³/a:

a z czego dobierasz gumy do tych flansz? i bêdziesz je wspawywa³ pod sprê¿yny?


Gumy to typowe ba³wanki stosowane a AirRide.

Sprê¿yny nie bêdzie, ca³o¶æ bêdzie "zawieszona na amortyzatorze"
 

Adam B 
Wys³any: 2012-02-29, 16:09   
0
UP DOWN

Posty: 25
czornyyy napisa³/a:

Czyli szpachla, podk³ad, struktura do zderzaków, bezbarwny i prezentuj± siê ³adnie
Fotki ¶redniej jako¶ci ale co¶ widaæ






Fotki Widziana na fsoptk :D :D

przybli¿ysz pomys³ airride w PN bo jestem ciekawy jak to robisz i zrobisz :) :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group