Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2007-10-31, 06:05   nowe elementy
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mam do polakierowania funkiel nowki elementy. sa to orginalne blachy, prosto z fabryki subaru (do modelu forester 06). nie bylo by tego topicu gdyby chodzilo o podrobki - sprawa jasna zdzieram czarny lakier i podkladuje zgodnie ze sztuka. ale z racji tego, ze sa to orginaly to mam watpliwosci. czy ten lakier (czarny) jest juz gotowym podkladem, czy lepiej tez to pozdzierac? jedna opinie juz slyszalem - skoro orginal to zostawic i ladowac na to. co o tym sadzicie ? jesli rzeczywsicie jest to dobry podklad to wolalbym zostawic. ktos mi radzil zeby bezposrednio na to ladowac baze. proba nitro zakonczona pomyslnie - lakier sie nie rozpuszcza.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-31, 18:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Niektóre firmy rozprowadzaj± swoje blachy w oryginalnie pokryte kataforez±, jest to specjalna pow³oka zabezpieczaj±ca blachê przed korozj± i tej lepiej nie osuwaæ. Po za tym przy próbie osuwania takiego podk³adu mo¿na uszkodziæ warstwê ocynku którym wszystkie nowsze autka s± ju¿ pokrywane. Wiêc sam musisz oceniæ czym jest to pokryte lub zasiêgn±æ opinii dostawcy który powinien wiedzieæ co¶ na ten temat, gdy¿ takie blaszki pokryte kataforez± s± odpowiednio dro¿sze od tych zwyk³ych. Pozdro :wink:
Choæ dostawa³em blachy z niepewnego ¼ród³a w czarnym podk³adzie pod którym by³a korozja, ale ten podk³ad to na pierwszy rzut oka to by³o widaæ,¿e by³ lipny :???:

[ Dodano: 2007-10-31, 19:23 ]
Sorki za b³±d "usuwaæ" :oops:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-31, 23:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
blachy sa nowe orginalne, wiec tu nie mam mowy o jakichs jakosciach. rozumiem ze orginalna blacha to najwyzsza jakosc?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-01, 18:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Powinna byæ najwy¿szej jako¶ci, choæ to w pewnym stopniu zale¿y od producenta. Kiedy¶ do sprzeda¿y id± odrzuty z produkcji, które by³y z defektami. Obecnie nie powinno to mieæ chyba miejsca, przynajmniej u szanuj±cych siê producentów a do takich zalicza siê chyba Subaru. Pozdro :wink:

[ Dodano: 2007-11-01, 22:24 ]
Kiks³em siê zamiast id± mia³o byæ sz³y. Sorrrrrki
 

szczurek990
Wys³any: 2007-11-19, 00:01   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Racibórz
jesli oryginal to nie zdzieraj :grin: ale podkladzik swoj lepiej daj dla pewnosci i ewentualnych nierownosci fabrychnych :smile:
 

malarz
Wys³any: 2007-11-19, 07:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Jak próba "nitro" pomy¶lna i nie ma uszkodzeñ to ja bym te¿ nie ¼dziera³ tylko da³ na niego jaki¶ akryl niewype³niaj±cy tak aby tylko sobie wyrównaæ a najlepiej taki co siê ³adnie rozlewa. Ja dajê w takich przypadkach spectral mix rozcieñczony tak co¶ pomiêdzy wersj± M/M a gruntuj±c±.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-19, 08:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
juz nieaktualne. nie wzialem tej roboty
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime