Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Kaniq
Wysłany: 2012-03-25, 21:29   Dorabianie koloru - KRAKÓW
0
UP DOWN

Witam,
Poszukuję sklepu lakierniczego w którym dobiorę pod kolor swojego samochodu lakier.

Z tym ze mój cały samochód był malowany na inny kolor niż był seryjny, i poszukuję sklepu który dobierze mi, poprzez przyłożenie jakiegoś urządzenia do mojego lakieru, chodzi mi o to abym miał idealnie dobrany lakier pod kolor

Wszędzie gdzie jadę zapytać to z koloru lakieru dobierają tylko.
Poszukuje profesjonalnego doboru lakieru.

Są wogóle w tych czasach, jakieś takie urządzenia do doboru barwy?

Mozę zna namiar na firmę w Krakowie.

ksenonn 
Wysłany: 2012-03-25, 23:00   
0
UP DOWN

na Centralnej koło Nowohuckiej na przeciw M1 :) chłopaki dobrze dobierają lakier, daj im jakiś element to Ci dobiorą

Kaniq
Wysłany: 2012-03-26, 17:59   
0
UP DOWN

ksenonn napisał/a:
na Centralnej koło Nowohuckiej na przeciw M1 :) chłopaki dobrze dobierają lakier, daj im jakiś element to Ci dobiorą

Dobierają po kodzie lakieru czy mają jakąś maszynę, do zbadania dokładnie mojej barwy lakieru?
Oczywiście ze klapkę demontuje.

ksenonn 
Wysłany: 2012-03-26, 22:42   
0
UP DOWN

dobierają do elementu, po kodzie to odcień będzie się różnił - mają dobre oko chłopaki, polecam

Kaniq
Wysłany: 2012-03-27, 20:07   
0
UP DOWN

ksenonn napisał/a:
dobierają do elementu, po kodzie to odcień będzie się różnił - mają dobre oko chłopaki, polecam

W temacie wyraźnie napisałem ze takie firmy mnie nie interesują które po kodzie dobierają.

Na Oś.Kombatantów, Autorenolak - również mieszają idealnie, z połowa Krakowa tam dorabia lakier i okolice, ale tylko z kodu, co mnie nie interesuje.

berag1 
Wysłany: 2012-03-27, 20:12   
0
UP DOWN

Cytat:
Z tym ze mój cały samochód był malowany na inny kolor niż był seryjny, i poszukuję sklepu który dobierze mi, poprzez przyłożenie jakiegoś urządzenia do mojego lakieru, chodzi mi o to abym miał idealnie dobrany lakier pod kolor

To urządzenie to spektrofotometr. Nie ma czegoś takiego jak idealnie dobrany kolor, tylko zrobienie koloru tak aby nadawał się do cieniowania.

Kaniq napisał/a:

Wszędzie gdzie jadę zapytać to z koloru lakieru dobierają tylko.

A co, maja jeszcze cmoknąć w pompeczkę? Przepraszam za ten tekst ale jak czytam coś takiego jak powyżej to nie mogę się powstrzymać.

Człowieku zejdź na ziemię, każdy dobry kolorysta dobierze Ci ten kolor tak aby dało się wycieniować, no chyba że masz jakiegoś kameleona to wtedy trzeba do wróżki. ^^

A i jeszcze jedno, Twój temat brzmi ,,Dobieranie koloru-Kraków,, i nic tam nie ma na temat tego , że chcesz dobrać lakier za pomocą spektrofotometru.

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-03-27, 21:00   
0
UP DOWN

berag1 napisał/a:
spektrofotometru.

Bo kolega nie wiedział jak tą magiczną skrzynkę nazwać. ^^ ^^ ^^

Kaniq napisał/a:
W temacie wyraźnie napisałem ze takie firmy mnie nie interesują które po kodzie dobierają.

Wiara to podstawa.
Ty znajdziesz kogoś co na ostro ci kolor dobierze a nasi piłkarze wygrają w euro 2012.
Wiara, wiara, wiara.... ^^ ^^ ^^

ksenonn 
Wysłany: 2012-03-27, 21:47   
0
UP DOWN

Kaniq napisał/a:
ksenonn napisał/a:

Na Oś.Kombatantów, Autorenolak - również mieszają idealnie, z połowa Krakowa tam dorabia lakier i okolice, ale tylko z kodu, co mnie nie interesuje.

przecież napisałem że NIE po kodzie tylko z elementu dobierają :sciana:

Siekiera
Wysłany: 2012-03-27, 22:59   
0
UP DOWN

Nie rozumiecie!
Kolega szuka mieszalni co ma na szyldzie napisane "Komputerowy dobór kolorów" a wy sobie jaja robicie :> Forum ma pomagać a nie szydzić.

Kaniq
Wysłany: 2012-03-31, 13:11   
0
UP DOWN

Panowie spokojnie.

ksenonn napisał/a:
Kaniq napisał/a:
ksenonn napisał/a:

przecież napisałem że NIE po kodzie tylko z elementu dobierają :sciana:

Patrzą na element i porównują z szablonikiem koloru które maja, a oko człowieka jest mylne dlatego szukam jakiegoś dokładniejszego doboru lakieru.

Urządzeń takich nie znam, dlatego nie podaje nazw.

ksenonn 
Wysłany: 2012-03-31, 13:24   
0
UP DOWN

robią jeszcze natryski próbne, a co masz do polakierowania na aucie?

Kaniq
Wysłany: 2012-04-07, 09:46   
0
UP DOWN

A czy to ważne co mam do polakierowania.

Napisałem iż poszukuje firmy posiadającej urządzenie które po przyłożeniu do lakieru, jest wstanie wykonać ten kolor, na terenie Krakowa

ksenonn 
Wysłany: 2012-04-07, 11:27   
0
UP DOWN

to jedź tam i pogadaj z chłopakami, coś pewnie doradzą i nie spinaj się tak bo tak trochę szukasz dziury w całym..

Chali68
Wysłany: 2012-04-07, 12:41   
0
UP DOWN

Kol.kaniq spektrofotometr też przekłamuje nie jest tak prosto jak Ci się wydaje.

stek
Wysłany: 2012-04-09, 20:44   
0
UP DOWN

Q..rwa zajedździe tam dorubcie a nie pitolcie. ROBIĄ DOBRZE.Ksenon a ty gdzie dorabiasz??????

Kaniq
Wysłany: 2012-04-09, 21:22   
0
UP DOWN

Panowie, po co ta zbędna dyskusja!???

Szukam firmy w Krakowie która posiada spektrofotometr, aby mi dobrać bazę, tyle.

Poszukuje tylko i wyłącznie adresu takiej firmy nic więcej, po co ta dyskusja, chyba ze posty sobie nabijacie.

ksenonn 
Wysłany: 2012-04-09, 22:11   
0
UP DOWN

ja dorabiam u chłopaków których polecałem

Nokia 
Wysłany: 2012-04-10, 09:01   
0
UP DOWN
:)

Kaniq napisał/a:
Szukam firmy w Krakowie która posiada spektrofotometr, aby mi dobrać bazę, tyle.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

To sie usmiałem :D

Co Ty człowieku myslisz ze jak masz spektro to masz kolor 100000% idelany ??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Zejdz na ziemie jak kolorysta bedzie pipa to nawet mu spektro nic nie pomoże ;P ;P ;P ;P ;P

Spektrem to mozesz sie ukierunkowac w która strone masz isc jak np, jak nie masz nr. lakieru.
A finalny kolor to tylko oko kolorysty. A nie spektro :blee: :blee: :sciana: :sciana:

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-04-10, 10:47   
0
UP DOWN

Nokia napisał/a:
A finalny kolor to tylko oko kolorysty. A nie spektro

Bajery wciskasz.

Nokia 
Wysłany: 2012-04-10, 19:21   
0
UP DOWN

Ja bajery wciskam ?
To nie zapomnij przy nastepnej wizycie w mieszalni powiedziec ze maja ci dobrac ze spektro bez zadnych korekt, co spektro pokaze to niech leją.
A potem pokaz jak wyszło.

gugun 
Wysłany: 2012-04-11, 16:37   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Bajery wciskasz.
jak to mowią dobry bajer pol sukcesu ;)

Kaniq
Wysłany: 2012-04-11, 21:26   
0
UP DOWN

Ponawiam pytanie jeszcze raz.

"
Poszukuje tylko i wyłącznie adresu takiej firmy nic więcej, po co ta dyskusja, chyba ze posty sobie nabijacie."

Jest tutaj jakiś porządek na forum, czy każdy może pisać wszystko gdzie zechce?

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-04-11, 21:30   
0
UP DOWN

Kaniq napisał/a:
czy każdy może pisać wszystko gdzie zechce?

Skoro Ty piszesz co chcesz...... widocznie trochę Cię olewamy :fiu: bo trochę cwaniaczysz kolego.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2012-04-11, 22:55   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Kaniq napisał/a:
czy każdy może pisać wszystko gdzie zechce?

Skoro Ty piszesz co chcesz...... widocznie trochę Cię olewamy :fiu: bo trochę cwaniaczysz kolego.

Oj doktorku , zamiast pomóc koledze , który nie ma czasu z gugla skorzystac to jakies takie ...

Bardzo proszę :
http://www.autoservicemanager.pl/757,11

ale namiar na firmę musisz znaleźć sobie sam :-)

gugun 
Wysłany: 2012-04-12, 10:49   
0
UP DOWN

co to za róznica z czego ci dobiorą?najwazniejsze zeby pasowal... u mnie mają takie urządzenie i mało co go używają...doświadczony kolorysta wie co z czego pasuje...zacznij chodzić po wszystkich mieszalniach i pytać "macie..??" jak nie to narazie :D

Kaniq
Wysłany: 2012-04-15, 20:06   
0
UP DOWN

Panowie dzięki nic mi nie pomogliście i poszedłem tylko w koszta.

Szlag niech to trafi, pomalowałem cały zderzak i kolor całkiem inny niż samochodu.
Lakier dobierałem na oś. Kombatantów.

Robili próbne natryski cuda wianki, barwienie, bo takiego szablonu nie mieli, klapkę musiałem zostawić na dzień - i nic z tego masakra...

POLYKAR.PL
Wysłany: 2012-04-15, 20:10   
0
UP DOWN

Kaniq napisał/a:

Szlag niech to trafi, pomalowałem cały zderzak i kolor całkiem inny niż samochodu.
Lakier dobierałem na oś. Kombatantów.

Robili próbne natryski cuda wianki, barwienie, bo takiego szablonu nie mieli, klapkę musiałem zostawić na dzień - i nic z tego masakra...

A tak z ciekawości tylko - na jakim systemie ( systemach ) na tej mieszalni pracują ?

grzechoo2008 
Wysłany: 2012-04-15, 20:21   
0
UP DOWN

Kaniq napisał/a:

A czego Ty się spodziewałeś, czy ty myślisz, że my tu ganiliśmy twoje uparte poszukiwanie spektrofotometru z czystej złośliwości?
To nie jest takie proste jak gotowanie wody na herbatkę.
Daj ten sam kolor (zwłaszcza "trudny") do trzech różnych lakierni a będziesz miał trzy odcienie tego samego koloru.
Właśnie dla tego tak uparcie wspominaliśmy o cieniowaniu a ty i tak swoje :rozga:

JAROGTS
Wysłany: 2012-04-15, 20:23   
0
UP DOWN

Przeważnie plastikowe zderzaki mają trochę inny odcien od części metalowych
pozdro

Nokia 
Wysłany: 2012-04-15, 20:26   
0
UP DOWN

Nie ma tu wgl. o czym gadac.
Masz pretensje miej do siebie. Mieszkasz w krk to trzabyło sie przleciec po mieszalniach i popytac kto ma spektro i by ci domieszali ze spektro którego tak chciałes, ale co by to dało ? :rotfl: :rotfl:
Smiech na sali poprostu.

stek
Wysłany: 2012-04-15, 20:31   
0
UP DOWN

grzechoo2008 napisał/a:
A czego Ty się spodziewałeś, czy ty myślisz, że my tu ganiliśmy twoje uparte poszukiwanie spektrofotometru z czystej złośliwości?
To nie jest takie proste jak gotowanie wody na herbatkę.
Daj ten sam kolor (zwłaszcza "trudny") do trzech różnych lakierni a będziesz miał trzy odcienie tego samego koloru.
Właśnie dla tego tak uparcie wspominaliśmy o cieniowaniu a ty i tak swoje :rozga:

tak jak piszesz, a dodam jeszcze, jakim sprzetem lakieruje , na jakim ciśnieniu, ilość materiału, temp,...... i tak można by gadać. Najlepiej miec pretensje. Pozdr

ksenonn 
Wysłany: 2012-04-15, 20:48   
0
UP DOWN

trzeba było mnie posłuchać :fiu:

Kaniq
Wysłany: 2012-04-15, 21:56   
0
UP DOWN

Dwa lata temu malował mi to auto lakiernik i on dobierał lakier, muszę się do niego przejechać i zapytać gdzie dobierał, bo wiem ze on nie dobiera a gdzieś jeździ z elementami z danego samochodu, może powie gdzie robi farbę - oby.

A jak nie to tylko i wyłącznie spektro zostaje, bo potrzebuje jeszcze z 1-2 litry bazy na to auto.

Nokia 
Wysłany: 2012-04-15, 21:56   
0
UP DOWN

A tak wgl. to jak długo juz lakierujesz ?

Kaniq
Wysłany: 2012-04-15, 21:59   
0
UP DOWN

Nokia napisał/a:
A tak wgl. to jak długo juz lakierujesz ?

Bardziej jako hobby od około roku, z początku "sprejami".
Teraz drugi raz pistoletem, ładnie siadła baza i bezbarwny, ale co z tego jak kolor nie ten.

hudy
Wysłany: 2016-04-30, 17:57   
0
UP DOWN

ksenonn napisał/a:

Witam. Potrzebuje dobrać srebrny kolor by wymalować błotnik i zderzak. Czy Panowie z Centralnej nadal się zajmują dobieraniem koloru i czy wzrok im sie nie pogorszył? :) Ostatnio dobierałem w pewnej mieszalni i zamiast białego po wymalowaniu element był jasno szary. Dobrali lakier ponownie ale niesmak pozostał :/ Rozumiem że ci z Centralnej to firma Lak-Car?

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Off Topic

Odpowiedz do tematu