Szukaj FAQ Album

stosunek ceny do jakości
STANDOX
8%
 8%  [ 22 ]
DUPONT
13%
 13%  [ 32 ]
SPIESHACKER
4%
 4%  [ 11 ]
SIKKENS
3%
 3%  [ 9 ]
PROFIX
3%
 3%  [ 8 ]
GLASURIT
5%
 5%  [ 14 ]
SPECTRAL (NOVOL)
11%
 11%  [ 29 ]
LESONAL
2%
 2%  [ 6 ]
PPG
4%
 4%  [ 10 ]
DYNA
3%
 3%  [ 8 ]
RM
6%
 6%  [ 17 ]
PALINAL
6%
 6%  [ 15 ]
APP
1%
 1%  [ 3 ]
DEBEER
6%
 6%  [ 16 ]
HELIOS
3%
 3%  [ 8 ]
MIPA
1%
 1%  [ 3 ]
LECHLER
2%
 2%  [ 6 ]
IVAT
1%
 1%  [ 3 ]
HAYA
1%
 1%  [ 4 ]
NEXA AUTOCOLOR
2%
 2%  [ 6 ]
MAX MAYER
2%
 2%  [ 6 ]
SALCOMIX
0%
 0%  [ 1 ]
SHERWIN WILLIAMS
1%
 1%  [ 4 ]
IXELL
1%
 1%  [ 4 ]
Głosowań: 126
Wszystkich Głosów: 245

Autor Wiadomość
lordik 
Wysłany: 2013-02-02, 15:10   
0
UP DOWN
narazie amator :)

W mojej okolicy są mieszalniki:
IWAT Palinal Lesonal a jakieś 30-40km mają Spies Hecker
(może jest i więcej ale mi nie wiadomo)
Spies Heckerem nie malowałem to się nie wypowiadam
a IWAT jest dla mnie najlepszy z tych trzech
(kupuje u lakiernika który maluje i ma mieszalnie to kolor dobiera ładnie)

Ja bym kupował jakieś ze średniej półki jak bym miał niedaleko

czapka2
Wysłany: 2013-02-02, 15:43   
0
UP DOWN

Mając za konkurencję Palinala to się nie dziwię ze wolisz IVAT :) choć dla mnie to podobna półka.
Trochę jestem zaskoczony że IVAT cenisz wyżej od Lesonala.

Sądzę, że dużą robotę co do Twojego wyboru mieszalnika IVAT robi po prostu dobry kolorysta który Ci te farby miesza.

A na ile warst kryjesz bo dobra półka bazy powinna kryć na 2 do góra 3 (ale to sporadycznie).
Oczywiście ważne też są odcienie szarości które niwelują często jedną warstwę a jak wiadomo podkłąd jest tańszy niż baza......

gugun 
Wysłany: 2013-02-02, 23:00   
0
UP DOWN

moze sie kolego przedstawisz wkoncu? ja akurat osobiscie mam kilka mieszalnikow do wyboru ale lesonal biore tylkowtedy kiedy akurat on najlepiej pasuje-glownie francuzy...a co do krycia,gestosc,wydajnosci tojuz wole dyne np i wszystkie inne...

lordik 
Wysłany: 2013-02-02, 23:29   
0
UP DOWN
narazie amator :)

Przemek :)

Rekord krycia to była kremowa baza na 8x (dałem czarny podkład to był błąd)
a jeśli chodzi o krycie to od 2-4 warstw (4 to max i bardzo rzadko) rozcieńczam przeważnie 80-100% rozpuszczalnika
to jest moje odczucie jeśli chodzi o Lesonal i IWAT
Jak maluje to stare auta (nowszych się boję)
I to drobne rzeczy bo po godzinach
Ciągle się uczę (wychodzi mi już w miarę)
Jak będę malował Felicje to dam zdjęcia (dopiero na wiosnę malowanie)
W wakacje malowałem całego Sprintera :D

berag1 
Wysłany: 2013-02-02, 23:29   
0
UP DOWN

Cytat:

hahahah jak widze ranking jakości do ceny to od razu widać że jedynym wyżancznikiem jest tutaj cena:

Palinal, debeer, dyna novol najwieksze syfy mają najwięcej głosów - GRATULUJĘ reklamy.

Proponuję Wam pare pokazów i obliczeń bo takowe tez wykonywałem dla paru firm i zapewniam Was że jak pokryjecie jedną warstwą więcej to już cena nie będzie taka okazjonalna.
A tamte wyżej wymienione na pewno nie umywają się do RM, PPG czy Glasurita i Depointa.

Pamiętajcie najdroższa jest praca lakiernika i każda warstwa to dodatkowy koszt i dla mnie cena puszki koloru kompletnie nie ma znaczenia.....

Nie wiem kolego czy zauważyłeś, ale na tym forum nie ma właścicieli dużych warsztatów lakierniczych ze sporym przerobem gdzie faktycznie po wyliczeniu TCO okazuje się, że droższy system to nie znaczy drożej.
:D Mamy tutaj chłopaków którzy porabiają we własnych warsztatach, gdzie nie ma mega przerobów.
Systemy, które proponujesz nie są wstawiane za darmo, nie każdego na nie stać i nikt kto pracuje samodzielnie w swoim małym warsztacie lub ze swoim pomocnikiem nie zdecyduje się na system za kilkadziesiąt tysięcy złotych. ;)

maciozw 
Wysłany: 2013-08-02, 09:44   Brakujące systemy
0
UP DOWN

Brakuje jeszcze
QRS
4M

Julek73
Wysłany: 2014-01-09, 13:44   
0
UP DOWN

Panowie wróciłem po latach do Profix`a z dozą niepewności ale rozczarowałem się miło, kolor extra wyszedł o dziwo i gdy brakło też nie było problemu z dorobieniem. Może po latach słabości Profix wstaje jak Fenix z popiołów. :D

tycjusz
Wysłany: 2014-01-09, 14:59   
0
UP DOWN

wcale mnie nie dziwi że pasuje Ci Profix, ja się do niego przekonałem już jakiś czas temu, i jestem przekonany że masz rację co do podniesienia się jakości lakierów Profix.

rico500
Wysłany: 2014-01-09, 20:56   
0
UP DOWN

zdecydowanie racja Panowie ,to już nie ten PROFIX co był kiedyś,system bazowy ma bardzo dobrą siłę krycia, po drugie rozcieńczany w stosunku 1:1 z rozcieńczalnikiem,PROFIX wypuszcza na rynek nowy produkt gdzie zapewnia zdecydowanie lepsze dopasowanie kolorów więc jest tylko lepiej ponieważ to już następna półka wyżej.
Do tego wszystkiego nowy color box poukładany chromatycznie z wymalowanymi wzornikami(5000 tys wzorników) ułatwia robote-a to następny plus bo pozwala na intuicyjną obsługe i wyszukanie koloru,do tego wszystkiego dochodzi program recepturowy,który jest prosty jak budowa cepa ,a 111 000 tyś receptur w bazie danych daje możliwości jakich wcześniej nie było.... :spoko:

Darod12
Wysłany: 2014-02-03, 21:50   Opinia na temat Novol Spectral
0
UP DOWN

Witam, proszę o opinie na temat kolorystyki w systemie Novol Spectral SB2000. Jak jest z kryciem? Jak cenowo wyglada wstawienie mieszalnika na sklep? Jaka jest średnia cena wyprodukowania 1 litra bazy brutto?

lakierok
Wysłany: 2014-02-03, 22:24   Re: Opinia na temat Novol Spectral
0
UP DOWN

Darod12 napisał/a:
Witam, proszę o opinie na temat kolorystyki w systemie Novol Spectral SB2000. Jak jest z kryciem? Jak cenowo wyglada wstawienie mieszalnika na sklep? Jaka jest średnia cena wyprodukowania 1 litra bazy brutto?

Przejrzyj podobne tematy, jest tego bardzo dużo , poszukaj bo nikt nie będzie wałkował jedno i to samo ;)

np:

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=8067

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=6999

bil194
Wysłany: 2014-02-04, 01:15   systemy
0
UP DOWN

no co do tego profixa to racja u nas w mieście koleś wstawił na warsztat ostatnio byłem po 3 sety la7w i setkę takiego złotego na pasata i kolor lalunia krycie na dwa razy zobaczymy jak dalej a gość w mieszalni gdzie jeżdżę kiepsko o tym mówił, pewnie bo konkurencja :D

Gandziorz
Wysłany: 2014-08-26, 01:39   
0
UP DOWN

Nikt nie bierze glasurita?
Cena może sporo droższa za litr ale kolory się zgadzają, krycie okej.

lakierok
Wysłany: 2014-08-26, 09:23   
0
UP DOWN

Gandziorz napisał/a:

mnie zaproponowali umowe 5000 zł miesięcznie na 5 lat :sciana:

GMC
Wysłany: 2014-08-26, 20:25   
0
UP DOWN

Przy ich cenach bierzesz kilka litrów bazy i trochę rozpucha i masz 5000 :D

Gandziorz
Wysłany: 2014-08-27, 01:24   
0
UP DOWN

Co myślicie o bazach z elakiery.
Cena kusi, podobno mieszalnik profixxa.

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-08-27, 07:33   
0
UP DOWN

Profix

łysy73 
Wysłany: 2014-08-27, 18:34   
0
UP DOWN

Gandziorz napisał/a:
Cena nie sporo droższa a wytrzepana z kosmosu.
A krycie okey: to chyba na zapleczu kolorystki - bo na pewno nie bazami które są pod tym względem najgorsze z jakimi miałem do czynienia (RM podobnie)
W porównaniu do S-H to szczyny i popłuczyny - na dodatek półtora raza drożej.
Gdyby nie kolorystyka/fliszki to pewnie pies z kulawą nogą by tego nie tknął - ale to temat dla kolorystów/mieszalni

drako
Wysłany: 2016-07-22, 14:42   
0
UP DOWN

witam ostatnio kupiłem w necie jest nowa firma mag-lak i jestem mega zadowolony baza wydajna dobra cena i ten gość widać że ma pojęcie tyle już baz przerobiłem ale na pewno tam wrócę jetem zadowolony
i mają nawet kolory na antyki
dla ciekawych podaje adres mogę coś pomylić www.mag-lakiery.pl

lakierok
Wysłany: 2016-07-22, 15:48   
0
UP DOWN

drako napisał/a:
witam ostatnio kupiłem w necie jest nowa firma mag-lak i jestem mega zadowolony baza wydajna dobra cena i ten gość widać że ma pojęcie tyle już baz przerobiłem ale na pewno tam wrócę jetem zadowolony
i mają nawet kolory na antyki
dla ciekawych podaje adres mogę coś pomylić www.mag-lakiery.pl

Napisz że to Twoja firma , albo że tam pracujesz , ładniej to będzie wyglądało .... ;)

streetracer
Wysłany: 2016-11-13, 18:21   
+1
UP DOWN

A jak do tego wszystkiego ma się Hymax?

glover
Wysłany: 2016-11-14, 10:22   
0
UP DOWN

Tak patrzę na ten ranking i aż się samo pytanie nasuwa jakby teraz po czterech latach zostały ocenione systemy które wtedy zdobyły dwa pierwsze miejsca - DP i Spectral :roll:
Kryterium wyboru to jakość do ceny ;)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-11-14, 13:08   
-1
UP DOWN

No to masz sam odpowiedź jaki ten ranking jest miarodajny.

Siekiera
Wysłany: 2016-11-14, 20:49   
0
UP DOWN

Nie był miarodajny ale marketing robił swoje. Teraz już chyba nikt nie ma złudzeń, tyle że wymiana systemów nie jest taka tania i łatwa. Nowy rok już tuż tuż i ciekawe kto zaskoczy podwyżkami? Oby nie takimi jak firmy ubezpieczeniowe :blee:

glover
Wysłany: 2016-11-15, 07:00   
0
UP DOWN

Jeżeli to marketing to tak naprawdę ranking pokazywał nie jakość / cena tylko dostępność / cena. Ludzie zaznaczali to co znają ze swoich mieszalni. Teraz gdy pojawiły się nowe systemy byłoby podobnie tylko nazwy by się zmieniły.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu