Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
TK82
Wysłany: 2013-01-10, 20:05   Mieszalnik konwencjonalny NOVOL czy PPG ?
0
UP DOWN

Proszę o wypowiedz osoby które pracowały bądź pracują na tych systemach. Potrzebny niedrogi system. Który wybrać ?

lakierok
Wysłany: 2013-01-10, 20:18   
0
UP DOWN

poczytaj troszkę niżej to masz wszystkie informacje na temat novola i jest temat o PPG - ale mało

PPG nie jest systemem tanim chyba ze masz super rabaty, ale jest na pewno dużo lepszy . :tak:

berag1 
Wysłany: 2013-01-10, 22:27   
0
UP DOWN

TK82, a co Cie kolego konkretnie interesuje?

TK82
Wysłany: 2013-01-10, 22:38   
0
UP DOWN

berag1 napisał/a:
TK82, a co Cie kolego konkretnie interesuje?

Glównie chodzi mi o pasowalnosc namieszanych kolorow do fiszek i o sile krycia.

berag1 
Wysłany: 2013-01-10, 22:45   
0
UP DOWN

TK82 napisał/a:

Glównie chodzi mi o pasowalnosc namieszanych kolorow do fiszek i o sile krycia.

Po tym co napisałeś domniemam, ze raczej nie masz pojęcia o korygowaniu, albo należysz do ludzi którzy chcieli by zarobic a sie nie narobic.

Mało kolego szczegółów, ale cóż jak chcesz otwierać mieszalnie to warto by było żebyś miał dwa systemy jeden lepszy z górnej półki i jeden ze średniej, a jeżeli na warsztat to wystarczy jeden.
Pytasz o krycie to powiem tak, jeżeli zastosujesz odpowiednia szrość widmowa to czy to będzie PPG czy też Novol z krycia powinieneś być zadowolony.
Jeżeli chodzi o pasowalność w Novolu z roku na rok jest coraz lepiej i jak na system który jest na rynku kilka lat to powiedział bym że jest ok, natomiast PPG system górna półka pasowalność ok ale i cena tez konkretna. Pamietaj nie ma systemów idealnych, a dobry kolorysta jest w stanie sporo wykrzesać nawet z najgorszego systemu.

I jeszcze jedno PPG zrobiło już podwyżkę a Novol jeszcze nie

czapka2
Wysłany: 2013-02-01, 21:09   
0
UP DOWN

Szczerze to jak porównanie Mercedesa (PPG) do Poloneza (Novol).........

Wiem że Novol ma tu silne lobby ale z każdym moge polemizować gdyż jestem dystrybutorem PPG i Novola więc mam oba systemy u siebie.
Novol jest dla garazy i małych ciułaczy gdzie nie dają się przekonać, że cena puszki nie zawsze znaczy taniej w efekcie końcowym.
PPG to system pigmentowy a nie żywiczny więc sam już masz odpowiedź kto będzie miał lepszą siłę krycia.
PPG jest na rynku mieszlaniczym sporo więcej lat niż Spectral.....
Co do dobierania to jak kto woli ale ja uważam że dobór kolorów w Novolu ejst słaby bo kolorami a nie markami i do tego trzeba się przystosować.
Poza tym odzwierciedlenie to co na fiszkach a w rzeczywistości też zdecydowanie na plus PPG.

Może bazy PPG nie kosztują 120netto a ok 160 netto ale kryjąc jedną warstwę mniej już sam amsz przelicznik co sie opłaca a gdzie czas...............

Dla mnie więc zdecydowanie PPG a w razie pytań czy ofert jednego czy drugiego proszę na priv.

berag1 
Wysłany: 2013-02-02, 23:15   
0
UP DOWN

Cytat:

Szczerze to jak porównanie Mercedesa (PPG) do Poloneza (Novol).........

Wiem że Novol ma tu silne lobby ale z każdym moge polemizować gdyż jestem dystrybutorem PPG i Novola więc mam oba systemy u siebie.
Novol jest dla garazy i małych ciułaczy gdzie nie dają się przekonać, że cena puszki nie zawsze znaczy taniej w efekcie końcowym.
PPG to system pigmentowy a nie żywiczny więc sam już masz odpowiedź kto będzie miał lepszą siłę krycia.
PPG jest na rynku mieszlaniczym sporo więcej lat niż Spectral.....
Co do dobierania to jak kto woli ale ja uważam że dobór kolorów w Novolu ejst słaby bo kolorami a nie markami i do tego trzeba się przystosować.
Poza tym odzwierciedlenie to co na fiszkach a w rzeczywistości też zdecydowanie na plus PPG.

Może bazy PPG nie kosztują 120netto a ok 160 netto ale kryjąc jedną warstwę mniej już sam amsz przelicznik co sie opłaca a gdzie czas...............

Dla mnie więc zdecydowanie PPG a w razie pytań czy ofert jednego czy drugiego proszę na priv.

Chłopie co ty wypisujesz, srasz we własne gniazdo, najpierw oczerniasz system a później zachęcasz do tego aby, Zgłaszać się do Ciebie jak by ktoś był zainteresowany tym systemem, dla mnie to jest chore. :nie: :nie: :nie:

I jeszcze jedna sprawa, człowiek pyta o niedrogi system, a Ty tutaj proponujesz coś co kosztuje ponad 20000 tyś złotych. Ja wiem ze na chwile obecna można liczyć na 50 % przy pakiecie startowym, dasz tyle na PPG? Zawsze jest to jakieś ponad 10000 tys złotych.

Powiadasz 160 zł netto za bazę z PPG, takie cuda to tylko w Erze, która już nie istnieje z całym szacunkiem dla Ery. Jak by były takie ceny za pigmenty z PPG to na mieszalniach nie sprzedawano by baz po prawie 30 zł za setkę. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

gugun 
Wysłany: 2013-02-02, 23:26   
0
UP DOWN

berag1 napisał/a:
Powiadasz 160 zł netto za bazę z PPG, takie cuda to tylko w Erze
moze poprostu zacznijmy brac? ^^ ja dam po 180 ^^ bo ciezko w tej cenie juz cokolwiek kupic...

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 14:02   
0
UP DOWN

To już drugi post berag który musze prostować - błaźnisz się w pierwszym w innym temacie i tak samo robisz to tutaj.

Koleś po pierwsze to mnie nie obrażaj bo widać masz bardzo małą wiedzę co do cen i to Ty mnie śmieszysz swoimi stwierdzeniami a mimo to Cię nie obrażam.

Moje teksty są popartę wyliczeniami i analiza jako ktoś kto ma lub miał dystrybutorstwo kilku mieszalników przez ostatnie 10 lat a także dobrze żyję z konkurencją więc znam praktycznie większośc cen od podszewki.

Jeśli będziesz chciał mogę Ci zrobić wyliczenie koloru a sam sobie zobaczysz.

Co do wsadu to moze 50% to za dużo ale 40% bez problemu można dać i może to reklama ale pakiet wychodzi wtedy niewiele ponad 10tys netto więc nie wiem skąd Twoje chore 20tys!!!!!!!!!!! (nie pisz jak masz pisać bzdury dobra rada na przyszłość)

Pisałem 160 netto jak wiesz co to netto a co to brutto więc wychodzi ok 200 brutto mam na mysli tutaj cenę z oferty dla warsztatu anie sklepu jak ktoś chce wziąść mieszalnik.

Co do cen 300 na mieszalni to logiczne ze one dorzucają ok 30% marzy jak nie więcej......

Panowie proszę o merytoryczną rozmowę lub argumenty a nie wyśmiewanie bo to Ja z takich tekstów mogę się pośmiać.

Robertlodz09 
Wysłany: 2013-02-03, 14:30   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
jestem dystrybutorem PPG i Novola

To co ty tutaj robisz kolego....? ;)

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 14:33   
0
UP DOWN

Chciałem jako obiektywna osoba pomóc niezdecydowanemu swoimi spostrzeżeniami.

Wiadomo, że nie ma nigdy obiektywnych opinii no ale skoro miałem i mam styczność z oboma systemami więc chyba łatwiej mi wydać opinię.....

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-02-03, 14:47   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
Chciałem jako obiektywna osoba pomóc niezdecydowanemu swoimi spostrzeżeniami.

No to kryzys czy hossa?
Robertlodz09 napisał/a:
To co ty tutaj robisz kolego....?

Jak to co?

Zamiast jeździć od warsztatu do warsztatu i tracic czas na bezowocne wciskanie mieszalnika kolega ma nadzieje że tu znajdzie duże grono klientów.

W co szczerze wątpię ^^

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 14:58   
0
UP DOWN

Widać każde przedstawienie się i wyrażenie swoej opinii budzi kontrowersje i chore domysły takie jak osoby powyżej...............

Zamiast rozmawiać merytorycznie padają jakieś podejrzenia i ocena osób nie znając faktów - typowo Polskie.........

Kolego dla Twojej ciekawości nie jeżdżę z ofertą po warsztatach i tego nie robiłem.
Mam trochę inne wyższe stanowisko i zakres obowiązków dużo szerszy niż sprzedaż mieszalników.

No ale gratuluję podsumowania widocznie z własnego doświadczenia wzięte................

gugun 
Wysłany: 2013-02-03, 16:15   
0
UP DOWN

ale spokojnie panowie...kazdy ma swoje "widzi mi sie" ty jako dystrybutor itp.. bo pokico to tylko to o tobie wiemy kierujesz sie wytycznymi z kart...a w rzeczywistosci bywa inaczej...w praktyce dopiero wychodzi co z jakiego systemu wchodzi lepiej,czym sie lepiej lakieruje i co wychodzi lepiej cenowo itp...nie ma systemu idealnego i nigdy nie bedzie...:)wiec moze zamiast tychsprzeczek powymieniac sie pogladami?kazdy ma prawo miec swoje zdanie,swoje za i przeciw...ja tam w tych tematach nie bede bral udzialu w dyskusji bo nie znam sie na tym na tyle,ale k.czapka pamietaj ze na kazdego fachowca przypada zawsze paruwiekszych;)sorka za spacje:)

Robertlodz09 
Wysłany: 2013-02-03, 16:19   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
Mam trochę inne wyższe stanowisko i zakres obowiązków dużo szerszy niż sprzedaż mieszalników.

Przyznam że takie stwierdzenie robi ....duuuużee wrażenie ... :D
Tym bardziej skoro jesteś tak ....wysoko ,dziwi mnie Twoja obecność tutaj.... ;)

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 16:37   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
To już drugi post berag który musze prostować - błaźnisz się w pierwszym w innym temacie i tak samo robisz to tutaj.

Koleś po pierwsze to mnie nie obrażaj bo widać masz bardzo małą wiedzę co do cen i to Ty mnie śmieszysz swoimi stwierdzeniami a mimo to Cię nie obrażam.

Moje teksty są popartę wyliczeniami i analiza jako ktoś kto ma lub miał dystrybutorstwo kilku mieszalników przez ostatnie 10 lat a także dobrze żyję z konkurencją więc znam praktycznie większośc cen od podszewki.

Jeśli będziesz chciał mogę Ci zrobić wyliczenie koloru a sam sobie zobaczysz.

Co do wsadu to moze 50% to za dużo ale 40% bez problemu można dać i może to reklama ale pakiet wychodzi wtedy niewiele ponad 10tys netto więc nie wiem skąd Twoje chore 20tys!!!!!!!!!!! (nie pisz jak masz pisać bzdury dobra rada na przyszłość)

Pisałem 160 netto jak wiesz co to netto a co to brutto więc wychodzi ok 200 brutto mam na mysli tutaj cenę z oferty dla warsztatu anie sklepu jak ktoś chce wziąść mieszalnik.

Co do cen 300 na mieszalni to logiczne ze one dorzucają ok 30% marzy jak nie więcej......

Panowie proszę o merytoryczną rozmowę lub argumenty a nie wyśmiewanie bo to Ja z takich tekstów mogę się pośmiać.

No to pogadajmy merytorycznie.

Pierwsze moje pytanie jest takie, ile kosztuje pakiet mieszalnika konwencjonalnego z PPG bez rabatu, chodzi mi o cenę wyjściową?
Drugie moje pytanie, po co Ci panie szanowny dystrybutorstwo systemu mieszalnikowego Spectral, skoro on taki zły i nie dobry nadający się tylko do garaży? Nieładnie tak oczerniać coś co się ma w swojej ofercie, ciekaw jestem co na to firma Novol?
Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie Twojego stwierdzenia, że ,,
PPG to system pigmentowy a nie żywiczny więc sam już masz odpowiedź kto będzie miał lepszą siłę krycia,, , mógłbyś rozwinąć swoja myśl, ciekaw jestem jak to wytłumaczysz?
Poczekam na odpowiedź na moje pytania i będziemy dyskutować.
Pozdrawiam

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 16:43   
0
UP DOWN

Dołączając do forum i pisząc w celach pomocniczych jak to w życiu bywa tylko spotykam oskarżenia co do mojej osoby i durne dygresje,

Na pewno takie zachowanie nie prowadzi do rozwoju forum oraz rozwiązań postawionych tutaj pytań.

Czytając forum też kazdy trzeźwo myślący będzie widział która opinia jest obiektywna a którzy są tutaj tylko po to aby wszczynać wojny i utarczki słowne

Forum to wymiana doświadczeń i wiedzy a także wygłaszanie poglądów.

Każdy ma prawo do swojego zdania a jeśli niektórym nie podoba się zdanie innych a zwłaszcza osób będących sporo w branży i wypisujących głupie uwagi to ja im współczuję.

Powiedźcie mi kto ma w takim razie odpowiedzieć na pytanie odnośnie zadanego tutaj pytania np NOVOL I PPG jak nie osoba znająca oba systemy i będąca ich dystrybutorem....?

Nie pisałem tego aby się chwalić podobnie jak na końcu stanowiskiem ale widać zawiśc ludzi nie zna granic....

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 16:48   
0
UP DOWN

Jak możesz, to odpowiedz na moje pytania, proszę ;)

Robertlodz09 
Wysłany: 2013-02-03, 16:50   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
Nie pisałem tego aby się chwalić podobnie jak na końcu stanowiskiem ale widać zawiśc ludzi nie zna granic....

Wiesz kolego ja jako zwykły cieć w np.. markecie budowlanym ;) nie jestem zawistny stanowiska zajmowanego na samym.... czubku ;)
Dla mnie nie jesteś dystrybutorem :nie: tylko jednym z jego przedstawicieli :tak: :D

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 16:55   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
Powiedźcie mi kto ma w takim razie odpowiedzieć na pytanie odnośnie zadanego tutaj pytania np NOVOL I PPG jak nie osoba znająca oba systemy i będąca ich dystrybutorem....?

Ale kolego Ty już wyraziłeś swoją opinię co do PPG, że jest prawie najlepszy a Novol czy też Debeer, APP to gówniane systemy dla garaży.
W ten sposób na tym forum nie przysporzysz sobie wielbicieli, wręcz przeciwnie. ;)

Poczekam cierpliwie na zadane pytania. :D

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 16:55   
0
UP DOWN

Do berg.

Pakiet PPG cena wyjściowa zależna od ilości pigmentów ale 71 pigmentów 17tys netto...

Jak wiesz każdy może mieć swoje zdanie nawet jak ma być ono inne niż by miało wskazywać....
Gdybym podał że oba są super to zaraz by były głosy że jestem dystrybutorem obu i je chwalę.

Podałem który jest lepszy w mojej opinii a nie oczerniałem Novola a podawałem gdzie leżą przyczyny lepszej jakości PPG.

Co do dystrybutorstwa to po pierwsze ja nie miałem możliwości wyboru bo nie jestem szefem a po drugie po rozmowie dlaczego została taka decyzja podjęta dostąłem odpowiedź - na potrzeby rynku i szukania przez niektórych tanizny a nie do końca jakości......
(i tutaj po paru latach muszę się z nimi zgodzić)

Owszem Novol sie rozwija i chwała im za to jednak jeszcze upłynie sporo czasu zanim dojdą do poziomu takich koncernów jak DP RM czy PPG.

Pewnie by chcieli aby niektóre błędy szybciej zostały skorygowane ale tamte koncerny z dużo większym zapleczem pracowały na to latami.

Trzeba sobie powiedzieć jasno i wprost że gdyby nie cena (zwłaszcza pakietu) nikt by Spectrala nie kupił!!!

P.S Zamiast rozmawiać merytorycznie czepiamy się stanowisk.
Skoro pewien tutaj osobnik uznał że mam inne stanowisko niż mam niech mu będzie w końcu on wie lepiej.......

Ja patrzę na rozmowę merytoryczną i dla mie opinia każdego jest warta analizy a że sie nie zgadzam to chyba moge sprostować i wrzucić swoje trzy grosze,

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 16:59   
0
UP DOWN

A jeszcze jak byś mógł mi wyjaśnić dlaczego system pigmentowany ma lepsze krycie od systemu z pastami i żywicami? ;)

[ Dodano: 2013-02-03, 17:05 ]
Cytat:
Pakiet PPG cena wyjściowa zależna od ilości pigmentów ale 71 pigmentów 17tys netto...

Czy te 71 pigmentów pozwoli na robienie akryli z Mieszalnika PPG? Odpowiedz tak szczerze. ;) , bo ja w Autocolorze naliczyłem plus minus 65 sztuk, które pozwolą na zrobienie akryli, metali i pereł. :D

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 17:15   
0
UP DOWN

A gdzie ja pisałem że jest to system akrylowy?
Pisałem przecież ceny baz a nie akryli.

Novol też ma osobny system akrylowy - zresztą tutaj muszę przyznać całkiem niezły i godny polecenia w tej cenie.

Co do systemu żywicznego to jak wiesz jaki jest kolor żywicy to sobie możesz odpowiedzieć sam na zadane pytanie.
Jeśli będziesz miał okazję zobaczyć jak gęste są pigmenty PPG a już jak gęsta jest baza np PPG a jak gęsta z Novola pozwoli Ci też to na jakieś przemyślenia.
A gdzie jeszcze rozcieńczanie 1:1?
Fizycznie baza rozcieńczona 1:1 PPG jest gęściejsza NIEJEDNOKROTNIE od samej bazy SPECTRALA.

Autocolor jest bardzo dobrym systemem śmiem twierdzić że może kolorbox ma bardziej rozbudowany od PPG ale niestety jego opinia na rynku nieco podupadła z jednego powodu:
Lewej żywicy sprowadzanej przez jednego dystrybutora DP który podrobił oryginał i sprzedaje za 1/3 ceny i błędnie mówi, że nie odbywa się to na jakości.
Fizycznie już tak nie jest bo krycie jest dużo słabsze....

Ale ze CCC w Polsce jest na pierwszym miejscu to dużo sklepów jej używa.....

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 17:20   
0
UP DOWN

Cytat:

A gdzie ja pisałem że jest to system akrylowy?
Pisałem przecież ceny baz a nie akryli.

Novol też ma osobny system akrylowy - zresztą tutaj muszę przyznać całkiem niezły i godny polecenia w tej cenie.

Co do systemu żywicznego to jak wiesz jaki jest kolor żywicy to sobie możesz odpowiedzieć sam na zadane pytanie.
Jeśli będziesz miał okazję zobaczyć jak gęste są pigmenty PPG a już jak gęsta jest baza np PPG a jak gęsta z Novola pozwoli Ci też to na jakieś przemyślenia.
A gdzie jeszcze rozcieńczanie 1:1?
Fizycznie baza rozcieńczona 1:1 PPG jest gęściejsza NIEJEDNOKROTNIE od samej bazy SPECTRALA.

Ale ja nie pytam jak wyglada konfrontacja PPG i Novola, tylko moje pytanie brzmiało tak, czy te 71 pigmentów ktore wyceniłeś pozwoli na robienie akryli na mieszalniku PPG?
Ja chcę usłyszeć ile kosztuje kompletny system PPG który pozwoli na robienie akryli, metali i pereł.
Mnie nie interesuje Novol tylko konfrontacja PPG a Nexa autocolor.

Ja wiem ile kosztuje pakiet Nexy Autocolor, ale prosił bym Cie o podanie ceny pakietu tego systemu.

lakierok
Wysłany: 2013-02-03, 18:06   
0
UP DOWN

Panowie podawajcie cenny brutto, bo chyba za mieszalnik trzeba zapłacić BRUTTO a nie netto , więc proszę o cenny brutto .

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 18:19   
0
UP DOWN

Dla tych, którzy nie znają systemu mieszalnikowego Nexa Autocolor, kilka zdań wyjaśnienia co do zywic.
W tym systemie mamy 4 żywice, jedna żywica akrylowa przypominajaca lakier bezbarwny-transparentna jest wykorzystywana do robienia akryli, druga żywica transparentna-mleczna jest wykorzystywana do robienia solidów dwuwarstwowych, kolejne dwie żywice, są wykorzystywane przy robieniu baz metalicznych i perłowych i to one są najczęściej podrabiane. Są to mleczne transparentne żywice pakowane w bańkach 2,5 litra.
Kolega napisał powyżej, że podrabiane żywice osłabiają siłę krycia, może i tak, ale musiały by być bardziej transparentne od tych oryginalnych. Moim zdaniem ich zadaniem głównym jest to, że są lepiszczem które spaja ze sobą pigmenty wchodzące w skład receptury, powodują, że baza po wyschnięciu robi się matowa i jeszcze bardzo ważna sprawa i chyba najważniejsza to to że maja bardzo duży wpływ na to jak zachowują się płytki aluminium i mika, czyli decydują o tym jaki kolor otrzymamy. Podrabiana żywica już nie zapewni nam takiego samego ułożenia ziarna czy też miki w lakierze, jakie zapewnia nam dwie oryginalne żywice występujące w tym systemie(P192-528-kontroler kolorów z wysokim udziałem ziarna i P192-5600- kontroler kolorów metalicznych i perłowych)

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 18:24   
0
UP DOWN

Jutro w miarę wyślę cennik pakietu NAC akryli i baz.

Nie zrozumieliśmy sie od początku bowiem ja podałem cenę pakietu mieszalnika tylko baz.
A nie było mowy o tym, że ma być mieszalnik bazowy i akrylowy.

Logiczne ze przy systemie pigmentowym nie można tylko zmieniając żywicę robić bazy i akryle i jak ktoś tak podchodzi to owszem NAC jak każdy żywiczny wyjdzie taniej co do tego nie mam wątpliwości i nigdy bym nie zaprzeczył.

PPG i MM ma drogie akryle w porównaniu do konkurencji więc ja od sprzedaży akryli PPG odszedłem.
Zresztą popyt jak i tendencja wstawiania mieszalników akrylowych jest mocno zniżkowa zajmujemy sie mieszalnikami konwencjonalnymi bazowymi i wodorozcienczalnikowymi koncerny PPG.

Ponieważ jestem handlowcem działam na cenach netto i jest mi to obliczać łatwiej majac cenniki producentów - jak kogoś to interesuje niech sobie 23% dodaje.

Berag1 dzięki za uprzedzenie..... :)

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 18:35   
0
UP DOWN

Cytat:
Logiczne ze przy systemie pigmentowym nie można tylko zmieniając żywicę robić bazy i akryle i jak ktoś tak podchodzi to owszem NAC jak każdy żywiczny wyjdzie taniej co do tego nie mam wątpliwości i nigdy bym nie zaprzeczył.

Czyli jeżeli ktoś chce mieć mieszalnik mniej rozbudowany od PPG i bardziej multifunkcyjny i ma wybierać miedzy PPG a Nexa Autocolor to niech wybiera Nexę bo wyjdzie taniej, wygodniej ze względu na mniejsza ilość pigmentów na ramie, będzie łatwiejszy do opanowania, a to czy ktoś będzie chciał pracować na żywicach oryginalnych czy tez podrabianych to już jego sprawa. Oryginalne żywice mniej problemów z kolorami, podrabiane żywice większe problemy z kolorami, wybór uzależniony od tego, gdzie mieszalnik ma stać i do czego słuzyć.
Jest jeszcze sprawa podrabianych pigmentów, ale to już dłuższa historia. :D :D

Na sam koniec, takie krótkie i moim zdaniem obiektywne podejście do tematu.
Jeżeli ktoś posiada spory warsztat ze sporym przerobem to mieszalnik z górnej półki jak najbardziej wskazany, ponieważ po wyliczeniu TCO(Total Cost of Ownership (TCO) ) okazuje się, ze drogi produkt w zakupie nie oznacza, że na tym stracimy, wręcz przeciwnie - zyskamy. Nie na darmo się mówi, że dużych warsztatów nie stać na tanie produkty.
Inaczej sprawa wygląda z drogim systemem jak otwieramy mieszalnie lakierów ze sprzedażą przez ladę. Wiemy jak teraz w Polsce wygląda rynek lakierniczy, mieszalnia sprzedająca lakiery przez ladę musi posiadać w swojej ofercie mieszalnik ze średniej półki, ponieważ co raz częściej lakiernicy przychodzący na mieszalnię proszą o lakier niezbyt drogi po to aby jak najbardziej ograniczyć koszt materiałów lakierniczych jakie muszą kupić do zleconej naprawy lakierniczej, do tego dochodzą materiały lakiernicze pomocnicze bardzo często ze średniej lub też najniższej półki cenowej, każdy ogranicza koszta jak tylko można, chociaż zdarzają się przypadki że to oszczędzanie przechodzi ludzkie pojęcie. ;) :D

Siekiera
Wysłany: 2013-02-03, 19:10   
0
UP DOWN

berag1 napisał/a:
Inaczej sprawa wygląda z drogim systemem jak otwieramy mieszalnie lakierów ze sprzedażą przez ladę. Wiemy jak teraz w Polsce wygląda rynek lakierniczy, mieszalnia sprzedająca lakiery przez ladę musi posiadać w swojej ofercie mieszalnik ze średniej półki, ponieważ co raz częściej lakiernicy przychodzący na mieszalnię proszą o lakier niezbyt drogi po to aby jak najbardziej ograniczyć koszt materiałów lakierniczych jakie muszą kupić do zleconej naprawy lakierniczej, do tego dochodzą materiały lakiernicze pomocnicze bardzo często ze średniej lub też najniższej półki cenowej, każdy ogranicza koszta jak tylko można, chociaż zdarzają się przypadki że to oszczędzanie przechodzi ludzkie pojęcie. ;) :D

No dokładnie i tutaj systemy z najwyższej półki systematycznie tracą a będą jeszcze bardziej traciły w przyszłości. Jakość tych mieszalników jest wystarczająca na nasz biedny rynek detaliczny. Duzi dostaną po dupsku :D

lakierok
Wysłany: 2013-02-03, 19:12   
0
UP DOWN

Z punktu widzenia sklepowego to oczywiście cenna wsadu ma znaczenie ale co potem ???

jakie rabaty na pigmenty ? może podajcie , podajcie po ile wychodzi 1 litr bazy w zakupie na sklep ? podajcie kilka kolorów popularnych marek , cenny najtańszych klarów ,

bo np Dupont c 600 można kupować bazę taniej niż w PPG czy Nexa :spoko:

czapka2
Wysłany: 2013-02-03, 19:25   
0
UP DOWN

Siekiera duzi mają to w pompie bo mają segment lakierów wodnych gdzie Ci mali nie wejdą za 100 lat a tam jak pisałem jest duża kasa większa niż przy systemach konwencjonalnych....

Co do kolorów PPG na rabatach mieszalniczych cena netto:

Toyota Silver 1C0 - 137,86
Daewoo Poly Silver 92U - 152,57
Fiat Nero 601 - 129,46
Ford Panther Black XSC 2851 -131,97
Toyota Red 3N8 - 170,10
Fiat Grigio Steel 647 - 138,47

Sorki za ceny netto ale nie chce mi się liczyć.....

Kto jak kupuje tanio zależy od przerobu i dystrybutora bo nie każdy dystrybutor w PPG ma jednakowy rabat od fabryki a także nie każdy jest tak hojny..............

Siekiera
Wysłany: 2013-02-03, 19:38   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
Siekiera duzi mają to w pompie bo mają segment lakierów wodnych gdzie Ci mali nie wejdą za 100 lat a tam jak pisałem jest duża kasa większa niż przy systemach konwencjonalnych....

Wiesz co, nie mów tego głośno bo jak ktoś z zarządu jednej z większych firm ubezpieczeniowych połapie się że można zarobić na ucięciu na materiałach lakierniczych dotychczasowym dostawcom to już nie będzie tak różowo. Np. PZU ma swoją sieć naprawczą i wystarczyłoby żeby dogadali sie np. z novolem, debeerem czy heliosem i w ich ślady pójdą inni ubezpieczyciele. Pójdzie odpowiednie zarządzenie do likwidatorów i szkody będą kierowane do swoich warsztatów. A wtedy myslisz że ASO co zrobią? Będą patrzyły się bezczynnie? Nie pozwolą sobie na zabieranie klientów i wezmą tańsze systemy mając w dupie dopuszczenia i audyty producentów samochodów. Kasa się liczy a jak ucieka to trzeba ją zatrzymać.

lakierok
Wysłany: 2013-02-03, 19:40   
0
UP DOWN

czapka2 napisał/a:
Toyota Silver 1C0 - 137,86
Daewoo Poly Silver 92U - 152,57
Fiat Nero 601 - 129,46
Ford Panther Black XSC 2851 -131,97
Toyota Red 3N8 - 170,10
Fiat Grigio Steel 647 - 138,47

Sorki za ceny netto ale nie chce mi się liczyć.....

To teraz niech kolega berag1 niech poda cenny w Autocolor a kolega Siekiera niech porówna do DP - oczywiście jak będzie chciał . :spoko:

berag1 
Wysłany: 2013-02-03, 20:05   
0
UP DOWN

lakierok napisał/a:
To teraz niech kolega berag1 niech poda cenny w Autocolor

Kolego lakierok, ja nie jestem dystrybutorem Nexy, ani też u takowego nie pracuję, co nie znaczy, że nie wiem co i ile kosztuje.
Aby wszystko było tak jak należy to kolega czapka2 może podać ceny tych samych kolorów, które podał dla PPG na takim samym rabacie, będzie to bardzo wiarygodne bo z tego co pisał jest też dystrybutorem Nexy o ile sie nie mylę. ;)

I ja miałbym taką prośbę, aby kolega czapka2 jak może podał ceny kolorów perłowych, czerwonych, zielonych i niebieskich :D :D :D bo z tego co widzę to mamy wycene kolorków srebrnych, czarnych i tylko jeden kolor czerwony perłowy z Toyoty. Jeżeli ceny perły czerwonej wychodzą ponad 170 zł za jeden litr netto to można wnioskować, że reszta pereł będzie w podobnym przedziale cenowym, albo i drożej, ale poczekajmy z oceną na wycenę innych pereł.

lakierok
Wysłany: 2013-02-03, 20:28   
0
UP DOWN

,
berag1 napisał/a:
Aby wszystko było tak jak należy to kolega czapka2 może podać ceny tych samych kolorów, które podał dla PPG na takim samym rabacie, będzie to bardzo wiarygodne bo z tego co pisał jest też dystrybutorem Nexy o ile sie nie mylę.

berag1 myślałem że jesteś przedstawicielem Nexy, ale jak znasz ceny to podaj

kolega czapka2 nie podał jaki rabat narzucił na PPG a jak na wsad pisał że można dać 40 % to może tu podobnie albo mniej ale ja tylko przypuszczam bo jeszcze nie mam sklepu a zapewne Wasza wiedza a moja to duża różnica . :tak:

maykel
Wysłany: 2013-02-07, 16:54   
0
UP DOWN

Skoro berag1 twierdzisz, że Autocolor jest tańszy od PPG to może podasz ceny ? czapka podał ceny PPG, więc mamy co porównać ;)

czapka2
Wysłany: 2013-02-07, 18:03   
0
UP DOWN

Wracając do wątku tym razem PPG a NAC to pakiety sa bardzo porównywalne w granicach 10tys netto i owszem racja ze PPG nie ma akryli a NAC ma żywicę w zestawie na której można robić akryle.
Jednak akryle są w porównaniu z konkurencją na rynku bardzo drogie i jak ktoś mało robi to może przez rok wyjdzie lepiej ale jak ktoś myśli aby sporo robić akrylami to już takie zestawienie super nie wygląda......
Teraz tendencja w warsztatach malowania akrylami spada i mało warsztatów jest zainteresowana takimi systemami.

O wiele korzystniejsze jest postawienie PPG i drugiego systemu akrylowego np Spectral bo w tym wypadku akryle z Novola w porównaniu z bazami wyglądają ok a i cena jest atrakcyjna.

Grupa PPG nie ma korzystnej oferty cenowej na akryle. (MM też akryle Duralit wychodzą drogo) .

wro-lak.pl 
Wysłany: 2013-10-14, 22:43   Re: Mieszalnik konwencjonalny NOVOL czy PPG ?
0
UP DOWN

TK82 napisał/a:
Proszę o wypowiedz osoby które pracowały bądź pracują na tych systemach. Potrzebny niedrogi system. Który wybrać ?

Witam, wrzucę parę świeżych info o mieszalniku konwencjonalnym 2K AUTOCOLOR.
Po pierwsze, jeśli szukacie taniej bazy do wszystkiego, aby coś pochlapać to na bank się zawiedziecie.

AUTOCOLOR to kompromis pomiędzy jakością a ceną. Dla tych co już zrozumieli, że lepiej kupić setkę prawdziwej bazy 1:1 niż dwieście taniochy. Tą setką więcej zdziałasz niż Ci się wydaję. Prosty rachunek np. setka LA7W na mieszalni dla klienta kosztuję 22zł, nawet jeśli wygrzebiesz jakiś tani mieszalnik 2:1 za 15zł za setę to i tak musisz kupić tego dwieście na element.
Szybko liczymy i wychodzi 30 zeta. Tą tańsza bazą się namęczysz, wydasz więcej, stracisz więcej czasu a efekt taki sam. Tylko, że jesteś 8złł w plecy:)
A co najważniejsze przychodzisz do mnie po roku domieszać ten sam lakier na ten sam element bo już zdążył się pogiąć i powtarzalność masz bliską 100%.
Masz pewność że odcień koloru będzie taki sam. No dobra już się nachwaliłem.

Teraz wady;) FISZKI, wzorniki w niektórych przypadkach nieznacznie różnią się od tego co znajdziesz w kubku. Problemy się zaczynają jak w kolorze jest w ..... DUŻO perły bądź xyralicu. Ale spokojnie nie są to jakieś dramatyczne różnice, chwilka zabawy z dobarwieniem i jest GIT.

W sumie wyposażając się w mieszalnik 2k AUTOCOLORU:
1. Pracujesz na wysokiej jakości materiale
2. Zużywasz mniej towaru na element
3. Masz powtarzalność kolorów
4. Mieszalnik zawsze wstawia centrala PPG, więc dysponujesz pełną opieką techniczną i kolorystyczną.
5. Dostajesz niezły rabat na pigmenty przy niewielkich obrotach. Jesteś w stanie obniżyć cenę dla siebie spokojnie poniżej 20zł za setkę np. LA7W
6. Dodatkowo masz możliwość umieszania wszystkich AKRYLI z tego samego mieszalnika
7. Cena mieszalnika z pełnym wkładem bez żadnych zobowiązujących umów obrotowych ok. 14.000zł brutto

Dobra, skończyłem;) Więcej info pod tel. 533-21-20-99

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2013-10-15, 22:05   
0
UP DOWN

wro-lak.pl napisał/a:

wro-lak - Piszesz nie na temat!

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu