Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
tomeek
Wys³any: 2012-08-06, 14:02   Dotacja z uni na sprzêt lakierniczy i inne ...
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam mam taki pytanko chcia³bym otworzyæ (dla siebie) mala lakiernie i moje pytanie jest takie czy jak dostane kasê na sprzêt i ¿eby tych pieniêdzy nie oddawac to dzia³alno¶æ musi istnieæ 12 miesiêcy . Pytanie jest nastêpuj±ce czy wystarczy op³acaæ zus przez 12 miesiêcy czy tez musz± byæ jakie¶ faktury za wykonywane prace czy paragon lub cos w tym stylu czy wystarczy oplacanie zusu
 

atarius87 
Wys³any: 2012-08-06, 15:16   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witaj
Ja te¿ jestem nowy na tym forum. Ale powiem ci tak musisz kombinowaæ tak aby¶ np mia³ dochody niewiele wy¿sze od kosztów, dziêki temu mo¿esz dostaæ jeszcze z PUPu
kasê co miesi±c.

Ja tak robi³em do puki mi ojciec nie zmar³ i nie przeszed³em na rentê bo siê uczê
 

Simon 
Wys³any: 2012-08-15, 23:06   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
Wystarczy op³acaæ zus przez 12msc a je¶li chodzi o dochody to dla PUP jest nie istotny. Za to dla US jak najbardziej.....jak prowadzisz dzia³alno¶æ 12msc i nie masz dochodu to co¶ chyba nie tak :sciana:
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-15, 23:16   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Simon napisa³/a:
a je¶li chodzi o dochody to dla PUP jest nie istotny. Za to dla US jak najbardziej.....


Powiem Ci jak wygl±da sytuacja gdy Ci nie idzie, jest zima, zastój, nie trafi³e¶ z bran¿±.

Wzi±³e¶ dotacje ----- musisz 12 razy zus w terminie zap³aciæ.
Ma³y zus - 400 z³.
Ale có¿, nie idzie interes... wizja oddania kasy z dotacji????
Sk±d nazbieraæ tyle siana skoro na op³aty brakuje?????????

Rozwi±zanie.

P³acisz jeden zus i resztê z tego wymaganego roku idziesz na chorobowe (inaczej wyobra¼ sobie ¿e z³ama³e¶ nogê i jeste¶ w³a¶nie w takiej sytuacji)
Po up³ywie roku nie masz zaleg³o¶ci w zus i wszystko jest OK --- warunki PUP zosta³y spe³nione.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kosior
Wys³any: 2012-08-16, 08:26   
0
UP DOWN


Posty: 102
na chorobowym i tak trzeba p³acic sk³adke
_________________

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-08-16, 23:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Na chorobowym mo¿na chorowaæ max. 6 m-cy ,po tym okresie ZUS kieruje "delikwenta" na komisje lekarsk± która to przyznaje (lub nie) - ¶wiadczenie rehabilitacyjne. Max. okres na jaki mog± przyznaæ to 12 m-c.
Pozdrawiam! :spoko:
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-08-17, 09:22   

kosior napisa³/a:
na chorobowym i tak trzeba p³acic sk³adke


wy³±cznie chorobow± tj. oko³o 250 z³
ale w zamian ZUS wyp³aca ¶wiadczenie ( w przypadku minimalnego zusu" ) jakies 1300 z³

Robertlodz09 napisa³/a:
Na chorobowym mo¿na chorowaæ max. 6 m-cy


zgadza siê - na JEDN¡ jednostkê chorobow± , je¶li po zakoñczeniu leczenia udasz siê do innego lekarza mo¿esz ( je¶li oczywi¶cie jeste¶ chory ) przebywaæ na "chorobowym" nastêpne 6 miesiêcy ....je¶li po pó³ roku ( 182 dniach ) wyzdrowiejesz ale niestety po up³ywie dwóch nastêpnych miesiêcy przypad³o¶æ , na któr± cierpia³e¶ powróci - mo¿esz udaæ siê do tego samego lekarza , u którego leczy³e¶ sie wcze¶niej i nie nie stoi na przeszkodzie aby¶ chorowa³ ( o ile jeste¶ oczywi¶cie rzeczywi¶cie chory ) nastêpne 182 dni

Robertlodz09 napisa³/a:
,po tym okresie ZUS kieruje "delikwenta" na komisje lekarsk± która to przyznaje (lub nie) - ¶wiadczenie rehabilitacyjne


niestety nie - o ¶wiadczenie rehabilitacyjne wystêpuje sam ubezpieczony a nie ZUS . Na komisjê lekarsk± z³o¿on± z lekarzy orzeczników ZUS zak³ad mo¿e skierowaæ w ka¿dym momencie przebywania na zwolnieniu . Po prostu wysy³a listem poleconym zawiadomienie o terminie stawiennictwa na badanie . Je¶li odbierzesz list - to idziesz , je¶li odbierzesz np.po 14 dniach a termin badania by³ wyznaczony wcze¶niej po prostu go ignorujesz .

Pozdrawiam - proszê zarazem te moje dywagacje odbieraæ wy³±cznie teoretycznie i nie stosowaæ ich w praktyce ;)
 

YAMAHER
Wys³any: 2012-08-19, 19:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
POLYKAR.PL napisa³/a:


Pozdrawiam - proszê zarazem te moje dywagacje odbieraæ wy³±cznie teoretycznie i nie stosowaæ ich w praktyce ;)




haha w PL sie nie da inaczej :) czytelny tekst bez zawilosci :) :D oby tak dalej :D pzdr.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-08-20, 09:18   

YAMAHER napisa³/a:
haha w PL sie nie da inaczej :) czytelny tekst bez zawilosci :) :D oby tak dalej :D pzdr.


Kolego Yamaher , dziêkujê za opiniê , niemniej ten tekst to nie instrukcja postêpowania tylko przet³umaczone z urzêdowego na polski obowi±zuj±ce przepisy .
Jak napisa³em - proszê ten tekst traktowaæ wy³±cznie teoretycznie nie za¶ praktycznie .

A co do tego czy w PL da czy nie da siê inaczej .. Hmmm , da siê kolego , da siê , tylko wymaga to wyrzeczeñ i pracy .

Aha ... nie rozumiem koñcówki Twojej wypowiedzi :

YAMAHER napisa³/a:
oby tak dalej


Mo¿esz ja¶niej ?

Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-20, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
kosior napisa³/a:
na chorobowym i tak trzeba p³acic sk³adke

Tak.
I dok³adnie tyle samo dostaniesz z zusu po miesi±cu chorobowego.

U¿yæ z tego nie dasz rady, ale koszt zusu jest zerowy.

Resztê dopisa³ Polykar z t± ró¿nic± ¿e opisa³ zasi³ek z pe³nego zusu a nie z ma³ego.
Ja opisa³em z ma³ego zusu który jest preferencyjny na okres 2 lata.

Dodam jeszcze jedno.

Po ma³ym zusie jest mega problem.
P³acisz duzy zus i idziesz na chorobowe.... dostajesz ¶redni± z ostatnich 12 miesiêcy p³aconych sk³adek.
Np 3 pe³ne zusy i 9 ma³ych co daje wynik ¶miesznie niski... nie uzyjesz zim±.
Co zrobiæ.
Zap³aæ po terminie ostatni ma³y zus i jeste¶ 3 miechy zawieszony w chorobowym.
P³acisz 3 miechy duzy zus i masz fajnie, bo ewentualne chorobowe jest liczone od ostatnich 3 miesiecy a pozosta³a reszta nie jest brana pod uwagê bo nast±pi³a przerwa w p³atno¶ciach terminowych i to tyle.
Fajnie wiedzieæ?????
 

kosior
Wys³any: 2012-08-20, 22:49   
0
UP DOWN


Posty: 102
Lackdoctor napisa³/a:


U¿yæ z tego nie dasz rady, ale koszt zusu jest zerowy.



a policzy³ê¶ ³apówe lekarza? i juz nie jestes na zero
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-21, 09:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
kosior napisa³/a:
policzy³ê¶ ³apówe lekarza?

Fakt.
To juz plecy.
Nie liczy³em ³apówki, bo mam farta i nic mnie to nie kosztuje nigdy.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-08-21, 10:24   
+1
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom

30 sek dedykuje wam .w sumie to ca³± piosenke.pasuje jak ula³ :D
 
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-08-21, 13:03   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
gugun, :fiu: :spoko: :D
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

hematol 
Wys³any: 2012-08-21, 22:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
30 sek dedykuje wam .w sumie to ca³± piosenke.pasuje jak ula³ :D

Gugun,jak czyta³em ten temat to dok³adnie te¿ tak pomy¶la³em.... ^^
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-08-21, 22:35   

gugun napisa³/a:
30 sek dedykuje wam .w sumie to ca³± piosenke.pasuje jak ula³ :D


1:10 do 1:23 i to wszystko w temacie :x:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-21, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nie wy pierwsi tak pomy¶leli¶cie.
Na kursie z przedsiêbiorczo¶ci sam nie¼le siê u¶mia³em jak kole¶ ten temat rozwin±³.
Na wypadek choroby .... oczywi¶cie.

Ok.
A co zrobicie w przysz³o¶ci jak was skrêci choroba a zus renty nie przyzna?
O pracy zapomnijcie, bo kto przyjmie 60cio latka do pracy.

Ja bym za³o¿y³ firmê, op³aci³ zus (jeden wystarczy ????? teraz nie powiem, bo nie pamiêtam) i poszed³ na chorobowe.

Jak ma³o Wam tego to mo¿e zaci±¿onej ¿onie otworzycie firmê, zadeklarujecie sk³adkê zus razy 4 powiêkszon± i ... ciê¿arna idzie na chorobowe, bo ci±¿a zagro¿ona a potem jeszcze macierzyñskie te¿ p³atne... wszystko razy 4 :fiu:

My¶licie ¿e takich przypadków niema?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hematol 
Wys³any: 2012-08-21, 22:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Lackdoctor napisa³/a:
........te¿ p³atne... wszystko razy 4 :fiu:

....polak potrafi! ^^
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group