Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-11, 10:13   Polerowanie bazy
0
UP DOWN


Posty: 418
Go¶æ






Wys³any: Nie Sty 22, 2006 7:20 pm Temat postu: polerowanie bazy

--------------------------------------------------------------------------------

Pomalowa³em fragment zbiornika paliwa w motocyklu czarn± per³±. Malowane miejsce by³o dooko³a wyklejone ta¶m±, po wyschniêciu bazy odklei³em ta¶mê i kant przytar³em papierem 2500, oczywi¶cie lakier w tym miejscu zrobi³ siê matowy. My¶la³em nad przepolerowaniem tego miejsca past±, np. AutoMax i dopiero potem k³a¶æ klar, ale s³ysza³em, ¿e bazy nie mo¿na polerowaæ bo potem klar siê nie trzyma. Co mam z tym teraz zrobiæ?

Powrót do góry


marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 21

Wys³any: Nie Sty 22, 2006 10:29 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie bardzo rozumiem po co przytar³e¶ baze papierem takich paraktyk nie polecam . Poniewa¿ jest to czarny kolor mozesz zaryzykowac i pomalowaæ klarem, ale lepiej chyba by³oby to jeszcze raz okleiæ tak samo i przyprószyæ lekko t± sam± baz± po czym rozkleiæ i pomalowaæ klarem. Na przysz³o¶c je¶li chcesz zgubic kant na ³±czeniu po³ó¿ raz grubo bezbarwny i po wyschniêciu wyszlifuj kanty i jeszcze raz pomaluj. Aha i ¿adnego polerowania bazy pod ¿adnym pozorem.
Pozdro
 

pyzdra1
Wys³any: 2007-02-10, 13:39   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam wszystkich nowych i sta³ych forumowiczów. Na to forum trafi³em niedawno, a ¿e lakiernictwem sie troche interesuje i praktykuje to mam pytanie pochodne do tematu wy¿ej napisanego.
Je¶li po na³o¿eniu bazy per³y czy te¿ metaliku wyjd± mi jakie¶ ma³e syfki z powietrza (nie mam konkretnej komory) to co moge z tym fantem zrobiæ? Czy moge baze przejechaæ drobnym papierem ¶ciernym? Je¶li tak to na mokro czy na sucho?
Pozdrawiam
 

online 
Wys³any: 2007-02-10, 23:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Malujesz baz±. Wyschnie- przecierasz szmatk± antystatyczna. K³adziesz klar. Wyschnie- polerujesz. Na temat polerowania by³o juz tu pelno. Opcja szukaj siê klania :)
 
 

pyzdra1
Wys³any: 2007-02-11, 06:41   
0
UP DOWN

Posty: 4
No ok. Tylko ¿e je¶li jakis syf sie przyklei do bazy to szmatk± antystatyczn± go na pewno nie usune
 

online 
Wys³any: 2007-02-13, 21:50   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Mi tam nawet jak sie lekko cos z³apie (raczej zadko) to maluje normlanie klarem :) Tego nie widac, chyba, ze cos du¿ego...
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group