Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
rogal-master1
Wys³any: 2013-01-24, 16:29   Otwarcie sklepu
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
witam panowie jak to jest z ta dotacja z urzedu pracy trzeba miec status bezrobotnego zgoda ale jakbym chcia³ otworzyc szmateks to musze miec juz lokal czy moge dopiero wtedy wynajac jak dostane taka dotacje? jak to jest co musze spe³nic na poczatku zeby starac sie o taka dotacje... ??? :help:
 

swietlik91
Wys³any: 2013-01-24, 17:32   
0
UP DOWN

Posty: 21
Witaj,
Ja tez staram sie o kase na otworzenie dzialalnosci w ktorej bede polerowal lakier, renowacja reflektorow, usuwanie drobnych wgniecen i zarysowan, pranie tapicerki, usuwanie reklam i naklejek... W urzedzie odradzali mi, twierdza ze sie nie utrzyma... i niewiem sam co mam robic, pomozcie:).
Rogal ja zlozylem formularz rekrutacyjny, wczoraj mialem spotkanie z doradca zawowowym a jakos w marcu bedzie szkolenie przedsiebiorczosci a dopiero po tym ten wlasciwy wniosek o dotacje. Warunki glowne to bezrobotny i jakis dobry pomysl. Z lokalem niewiem dokladnie, ale chyba trzeba mniec jakas wstepna umowe np najmu.
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-24, 17:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Bo mysla³em zeby kobicie otworzyc by sobie mia³a bo narzeka ze brak pracy w kraju moze akurat by sz³o :)
 

lordik 
Wys³any: 2013-01-24, 20:39   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
swietlik91 napisa³/a:
Witaj,
Ja tez staram sie o kase na otworzenie dzialalnosci w ktorej bede polerowal lakier, renowacja reflektorow, usuwanie drobnych wgniecen i zarysowan, pranie tapicerki, usuwanie reklam i naklejek... W urzedzie odradzali mi, twierdza ze sie nie utrzyma... i niewiem sam co mam robic, pomozcie:).
Rogal ja zlozylem formularz rekrutacyjny, wczoraj mialem spotkanie z doradca zawowowym a jakos w marcu bedzie szkolenie przedsiebiorczosci a dopiero po tym ten wlasciwy wniosek o dotacje. Warunki glowne to bezrobotny i jakis dobry pomysl. Z lokalem niewiem dokladnie, ale chyba trzeba mniec jakas wstepna umowe np najmu.


Dopisz sobie jeszcze Naprawa Pojazdów (napisaæ mo¿esz nie musisz robiæ. A jak by nie szlo z polerowaniem to mo¿esz siê przebran¿owiæ)
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-24, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Ja jak niedawno zak³ada³em to wpisa³em kilka rzeczy bo nie tylko jednym sie zajmuje :)

Kazde wpisanie jakies czynnosci jest bezp³atne i nie liczac dojazdu zajmuje CI to z 10 min :)

Panowie a co trzeba miec tak w mega skrócie zeby moc lakierowac prawnie autka :) ?
 

diablo74 
Wys³any: 2013-01-24, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
po mojemu ¿eby normalnie lakierowaæ samochody to przynajmniej kawa³ek w³asnego miejsca i tak min. 350tys. pln na podstawowe wyposa¿enie a tak powa¿nie to poczytaj PROJEKTERA
 

zawi3j
Wys³any: 2013-01-25, 00:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 141
Nie orientuje siê a¿ tak ale powiem jedno. Wystarczy napisaæ dobrze projekt i mieæ swój jaki¶ konkretny wk³ad i napisaæ "WZOROWO" projekt który uwzglêdnia wszystkie koszty, zapotrzebowanie, ca³y opis DG. Wtedy dochodzi dotacja z urzêdu i europejska. S± warunki ¿e dana dzia³alno¶æ musi prosperowaæ przez jaki¶ tam czas ale to s± szczegó³y. Jest du¿o stron dot. DG i polecam siê z nimi zapoznaæ, nawet z samymi gotowymi projektami.
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-25, 00:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
diablo74 --> 350 :D ? to chyba by by³ kosmuczny warsztat :) Miejsca mam na X samochdow. Chodzi mi tylko o pozwolenie czy inne te peirodly :) a tam gdzie projektor pisa³ to eseje dos³ownie :D heheh

zawi3j --> chyba minimum rok :)

mozna jescze na pracownika z 20 tysi zabrac :D !!
 

Siekiera
Wys³any: 2013-01-25, 15:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Kolega jak chcia³ dotacjê z UP na serwis elektronarzêdzi, kosiarek itp to musia³ przej¶æ jakie¶ szkolenie w UP a pó¼niej napisaæ projekt a na koñcu by³o co¶ w rodzaju castingu bo kasy dla wszystkich nie by³o. Z tego co wiem to w mniejszych miejscowo¶ciach ³atwiej o dotacje z UP bo mniejsza konkurencja.
Jak mu przyznali to musia³ pozg³aszaæ ¿e bêdzie robi³ to we w³asnym gara¿u i w zwi±zku z tym co¶ tam poprzekszta³caæ w przeznaczeniu gara¿u i podatkach, mo¿e dlatego ¿e czê¶æ kasy sz³a na modernizacjê pomieszczenia, za resztê kupi³ busa, laptopa, jakie¶ specjalistyczne sprzêty i po roku musia³ siê z tego rozliczyæ tzn. by³a jaka¶ komisja i sprawdza³a czy to co mia³ kupiæ to ma i czy przerobi³ gara¿, no i przez rok musia³ prowadziæ dzia³alno¶æ. Dopiery wtedy klepneli i umo¿yli dotacjê.

A z wpisywaniem do dzia³alno¶ci jakiegokolwiek lakierowania to lepiej uwa¿aæ bo mo¿na sobie krzywdê zrobiæ. Lepiej tak jak napisa³ @swietlik91, kosmetyka, czyszczenie itp chyba ¿e to ma byæ prawdziwa lakiernia to wtedy lepiej pój¶æ do ko¶cio³a i daæ tê ca³± kasê ksiêdzu ¿eby siê pomodli³ i mieæ ¶wiêty spokój :-P
 

lordik 
Wys³any: 2013-01-25, 22:18   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
o szczegó³y prowadzenia lakierni zapytaj siê PROJEKTER-a.
Jak czyta³em na innym temacie(ju¿ nie bêdê go szuka³ ale na pewno gdzie¶ tu jest)
O wyci±gach jakie przepisy itd. legalizacja czy co¶ to a¿ siê za g³owê z³apa³em :shock:
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-26, 01:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
No a ile jest takich warsztatów lakeirniczych i nic nie maja :D !!

To co mowia ze wa³kiem maluja czy jak :D ??
 

lordik 
Wys³any: 2013-01-26, 14:36   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
Technika idzie do przodu:D
Jak ju¿ lepiej wa³ek farbê od pistoletu po³o¿y ;P
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime