Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Dawid9
Wys³any: 2013-01-31, 22:14   Pierwsze kroki w zawodzie
0
UP DOWN

Posty: 36
Witam
Obecnie jestem w trakcie zdobywania tytu³u in¿yniera ale znaj±c realia naszego kraju wiem, ¿e to na pewno nie zapewni mi przysz³o¶ci a ¿e temat pow³ok lakierniczych nie jest mi obcy i co najwa¿niejsze lubiê to postanowi³em za³o¿yæ ten temat aby siê poradziæ. Nie interesuje mnie praca w charakterze pomocnika lakiernika bo tak to mo¿na co najwy¿ej dorobiæ a nie zarobiæ na pewno s± w tym kierunku jakie¶ kursy, szkolenia tylko jak to wygl±da, jakie s± wymagania, ile to kosztuje i w ogóle jak wygl±da sytuacja na rynku pracy w tym zawodzie?. Czy warto siê za to braæ?. Piszcie co wiecie
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-31, 23:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Lakienricy zarabiaja pracujac u kogos od 2 - 4 tysi :) zalezy od maista :)
Najlepiej miec duzo klientów i robic na sowim :)
A z czego ten inz ?
 

Dawid9
Wys³any: 2013-01-31, 23:16   
0
UP DOWN

Posty: 36
Cytat:
Lakienricy zarabiaja pracujac u kogos od 2 - 4 tysi zalezy od maista

Czyli warto ;)
YAMAHER napisa³/a:
A z czego ten inz ?

Mechanika
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-31, 23:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Ja Mechanika i Budowa maszyn :) na Polibudzie.
 

lordik 
Wys³any: 2013-02-01, 16:52   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
Gratulacje :D
Wytrwa³y jeste¶ ;P
 
 

slawciu 
Wys³any: 2013-02-03, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
ja juz po 1 roku stwierdzilem ze tehnikum to szambo i najlepiej bym wyszed³ pracujac u kogo¶ na pocz±tku za pomocnika ni¿ te wszystkie lata nauki.
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2013-02-03, 23:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Cytat:

ja juz po 1 roku stwierdzilem ze tehnikum to szambo

A wrêcz przeciwnie, je¶li jeszcze jest zakoñczone zdan± matur± to jest przepustk± na studia po których znajdziesz normaln± pracê a nitro i inne syfy bêdziesz wdycha³ bo lubisz a nie dlatego, ¿e musisz na chleb dla siebie i rodziny zarobiæ.
My¶lcie perspektywicznie z perspektyw± szersz± ni¿ tylko do jutra.
Pozdro!
 
 

diablo74 
Wys³any: 2013-02-03, 23:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
grzechoo2008 napisa³/a:
Cytat:

ja juz po 1 roku stwierdzilem ze tehnikum to szambo

A wrêcz przeciwnie, je¶li jeszcze jest zakoñczone zdan± matur± to jest przepustk± na studia po których znajdziesz normaln± pracê a nitro i inne syfy bêdziesz wdycha³ bo lubisz a nie dlatego, ¿e musisz na chleb dla siebie i rodziny zarobiæ.
My¶lcie perspektywicznie z perspektyw± szersz± ni¿ tylko do jutra.
Pozdro!

popieram sam jestem min. po tech. samochodowym i nie uwa¿am ¿e to by³ stracony czas papier otwiera drogê dalej a "w±chaæ nitro" to wtedy mo¿esz a nie "musisz" nigdy nie wiadomo co przyniesie ¿ycie
 

Dawid9
Wys³any: 2013-02-04, 15:22   
0
UP DOWN

Posty: 36
Niestety teraz i po studiach nie jeden chcia³by w±chaæ nitro ni¿ siedzieæ na bezrobociu. Panowie mo¿e wrócimy jednak do tematu bo jak jak nic nie wiedzia³em to i dalej nic nie wiem ;)
 

slawciu 
Wys³any: 2013-02-04, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
grzechoo2008, ja mam mature i zawodowy zdany. teraz na studiach jestem na 4 roku ale jako¶ nie wyobra¿am sobie pracy w biurze po 8-10h bo mnie cos trafia. koncze studia i krêce dalej interes z lakiernictwem bo wiecznie ta stagnacja jaka jest obecnie na rynku trwaæ nie bedzie a najlepiej jest wysoko siê wyspecjalizowaæ i czerpaæ z wiedzy korzy¶ci.
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2013-02-04, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
slawciu napisa³/a:
najlepiej jest wysoko siê wyspecjalizowaæ i czerpaæ z wiedzy korzy¶ci.

Jak najbardziej siê z tym zgadzam tyle, ¿e nijak to nie pasuje do lakierni samochodowej. Wg. mnie bran¿a lakiernictwa samochodowego pogr±¿y³a siê bardzo i nie wróci ju¿ do rozs±dnego poziomu wiêc pieni±dze w tym temacie czerpaæ mo¿na ju¿ tylko z ASO lub tego typu autoryzowanych sieci naprawczych, poza tym jak siedzê ju¿ na¶cie lat w tym syfie to zaczynam zauwa¿aæ, ¿e jest wiele prac lepiej p³atnych wymagaj±cych mniejszego nak³adu pracy i ¶rodków. Mój dobry przyjaciel zarabia kilka razy wiêcej ode mnie maj±c warsztat 80 m2 a w nim ogrzewanie pod³ogowe, p³ytki pod sufit , ma³y kompresorek i kilka laptopów oraz wiedzê na temat elektroniki samochodowej i patrz±c na jego warunki pracy i dochody "nienawidzê" ;) swojej roboty.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-02-04, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
grzechoo2008 napisa³/a:
poza tym jak siedzê ju¿ na¶cie lat w tym syfie to zaczynam zauwa¿aæ, ¿e jest wiele prac lepiej p³atnych wymagaj±cych mniejszego nak³adu pracy i ¶rodków. Mój dobry przyjaciel zarabia kilka razy wiêcej ode mnie maj±c warsztat 80 m2 a w nim ogrzewanie pod³ogowe, p³ytki pod sufit , ma³y kompresorek i kilka laptopów oraz wiedzê na temat elektroniki samochodowej i patrz±c na jego warunki pracy i dochody "nienawidzê" swojej roboty.

Popieram. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Dumel19
Wys³any: 2013-02-05, 01:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
slawciu napisa³/a:
grzechoo2008, ja mam mature i zawodowy zdany. teraz na studiach jestem na 4 roku ale jako¶ nie wyobra¿am sobie pracy w biurze po 8-10h bo mnie cos trafia. koncze studia i krêce dalej interes z lakiernictwem bo wiecznie ta stagnacja jaka jest obecnie na rynku trwaæ nie bedzie a najlepiej jest wysoko siê wyspecjalizowaæ i czerpaæ z wiedzy korzy¶ci.


ja te¿ jestem tego zdania, ale patrz±c na moich rodziców to szczerze powiem, ze jednak lakiernictwo traktuje jako hobby i dorobienie sobie ¿eby nie ci±gn±æ ca³ego hajsu na studia z rodziców, a tak jak tu wyzej napisali ch³opaki to jest wiele "czystszych" i mniej szkodliwych zawodów ni¿ lakiernictwo ;)
mysle ze za 10 lat no mo¿e 15 bedziemy chcieli pracowac w biurach i siedzieæ te 8-10 godzin dziennie ;)
 
 

Dawid9
Wys³any: 2013-02-05, 16:23   
0
UP DOWN

Posty: 36
To co piszecie jest smutn± prawd± chocia¿ sam nie wiem jak to jest :/ . Najchêtniej zosta³ bym mechanikiem ale warsztaty nawet nie chc± s³yszeæ o osobach które ma³o umiej± w zawodzie dlatego prêdzej nauczy³ bym sie lakierowac ni¿ naprawiaæ samochody od A do Z. A mechanik jest bez w±tpienia mniej szkodliwym dla zdrowia zawodem chocia¿ i tam lekko nie jest.
 

Dementor
Wys³any: 2013-02-05, 21:11   
0
UP DOWN


Posty: 364
Lakiernictwo na swojej dzia³alno¶ci ale tak na powa¿nie to strata czasu. Jak studiujesz to mo¿esz sobie w ten sposób dorobiæ jak masz gdzie ale ¿eby mysleæ o w³asnej dzia³alno¶ci to zapomnij. Jak co¶ siê sam poduczysz to zawsze po studiach mo¿esz siê gdzie¶ na chwilê za³apaæ dopóki nie znajdziesz lepszej pracy ale na sta³e to szkoda zdrowia.
 

Dawid9
Wys³any: 2013-02-06, 14:41   
0
UP DOWN

Posty: 36
Dementor napisa³/a:
ale ¿eby mysleæ o w³asnej dzia³alno¶ci to zapomnij

Masz na my¶li ogromne koszta czy ogólnie ma³± op³acalno¶æ?.
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-02-06, 18:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
mimo ze nie robie masówki w lakiernictwie to domyslam sie jak moga sie czuc niektorzy userzy szlifujac szpachle po raz X. Czasem cz³owiek podchodzi z wielkim zapa³em do jakies pracy i jak szybko idzie to jest zadowolony a jak powoli i ciagle coss to za³amac sie idzie.

A ze kocham tworzyc wnêtrza aut jak i naprawiac lakiery to bede sie w tym nadal rozwija³ :)

Z pracy trzeba czerpac przyjemnosc i powinna byc tez nie constans tylko rozmaita :)

A co do siedzenia przy biurku 8 - 10 H to tez bym dosta³ pie**** :D
 

Dawid9
Wys³any: 2013-02-06, 21:29   
0
UP DOWN

Posty: 36
YAMAHER napisa³/a:
A co do siedzenia przy biurku 8 - 10 H to tez bym dosta³ pie****

Teraz to mo¿e i tak ale na staro¶æ bêdzie siê inaczej gadaæ :P. Temat mo¿na zamkn±æ bo chyba jednak niczego siê nie dowiem.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime