Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
kamil
Wys³any: 2008-01-05, 19:48   Jak poznaæ czy element jest dobrze wyszlifowany?
+1
UP DOWN

Posty: 5
Czasami mam problem dotyczacy szpachlowanych elementow szapchluje element wydaje mi sie ze jest juz wszystko ok kl±de podklad tez wydaje mi sie jest dobrze matuje to i klade lakier i po wyschnieciu lakieru widze ze tu jest zalamanie albo ze element nie jest idealnie zrobiony czy ktos ma jakis patent na to zebym wiedzil i widzial kiedy element jest juz gotowy npo czy mam zrobic tak jak by natrysk probny czy cos jesli ma ktos jakis patent i mog³ by sie tym podzili to bede wdzieczny ulatiw mi to prace pozdrawiam


kamil w tytule tematu dok³adnie okre¶laj o czym on jest. cruel.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-05, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
uzywaj kontrastu
 

kamil
Wys³any: 2008-01-06, 21:32   
0
UP DOWN

Posty: 5
Wyjasniej na czym konkretnie ten kontrast polega ??????
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-07, 11:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
to jest szybkoschnacy lakier w spraju. malujesz nim to co szpachlowalesz i szlifujesz az zniknie kontrast. wtedy wiesz ze jest rowno.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-07, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Mozna tez uzyc starej bazy, taki sam efekt a zawsze komus cos zostaje w puszkach.
_________________
Bart
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-07, 17:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Jest te¿ specjalny puder kontrolny 3M-a mo¿na go u¿ywaæ na sucho i mokro.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Mozna tez uzyc starej bazy, taki sam efekt a zawsze komus cos zostaje w puszkach.


nie do konca bo baza sie nie blyszczy a to tez pomaga. no i nie jest w spraju.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-08, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@rbfm

wyjasnij mi pojecie SPRAY? Farba nak³adana pod cisnieniem z pusszki.
STARA BAZA z PUSZKI (pozosta³osci) nk³adana POD CISNIENIEM PISTOLETEM to to samo co spray tylko ¿e masz mniejsze koszty bo nie musisz sie pakowac w cuda spraye a jak ¶lepy jestes to i tak dolkow nie zoabaczysz a jak nie masz "rêki" to ich nie wyczujesz. Kolega pisa³em tez na pocz±tku o zlamaniach - to ewidentny brak sztuki, niedopracowany element. Pod rêka czujesz ze masz fa³dy. No i sie liczy tez materia³ i narzedzia.
Doleje oliwy...jescze powiedz ¿e tylko NOVOL ma takie "kontrasty"

Nie masz rêki to zadne wynalazki ci nie pomoga ani maszyny.

A zawsze jak masz dylemat, pomaluj gotowy element ciemnym akrylem. (kiedys to sie zwalo kontrolny lakier) i zoabaczysz co nie teges. Wiadomo ze sie wydluza czas, ale dla kogos kto nie ma wprawy to jest z³oto ¶rodek.


pzdr :)
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-08, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
[quote]@rbfm
<<<cenzura>>>
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-09, 08:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
wyjasnij mi pojecie SPRAY? Farba nak³adana pod cisnieniem z pusszki.
STARA BAZA z PUSZKI (pozosta³osci) nk³adana POD CISNIENIEM PISTOLETEM to to samo co spray


kolego nie to samo bo jest niewygodnie lac do pistoletu stara baze, cigac weze za soba a na koniec myc pistolet w nitro ktore tez kosztuje i tylko o to mi chodzi ze spraj jest wygodniejszy.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-10, 18:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie wiem czy hehehe znacie netykiete? Jak sie wstawia "@" przed NICKIEM to znaczy sie temat, zdanie, slowo sie kieryje do danego nicka:) Siedzicie w sieci i takiej rzeczy nie znacie? polecam inne fora o byle czym.
Jak napisze @baqo to znaczy ze DO CIEBIE kieruje literki, jak napisze @ZDZISEK to znaczy ze do ZDZISKA kieruje slowa.
Jesli odpisujê na wiele postów w danym w±tku i pisze 4 userów to jak mam do kazdego cos do powiedzenia to pisze;
@kazek nie masz racji
@zenek mylisz sie
@ Zdzisek masz racje..


Rozumieta juz?

Ja sie nie dziwie czemu tu kazdy watek siê konczy k³otni±....Niektórzy powinni siedziec w swojej norze i malowac a nie pisac cenzuraó³. Opary niektórym widocznie szkodza...
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
@baqo
a jak bêdzie baqo .to do kogo siê tyczy, :?:
Cytat:
siedziec w swojej norze i malowac
sam masz norê :!:
Cytat:
Opary niektórym widocznie szkodza...
wszystkim tak samo!
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-11, 11:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie mam nory:) Pracownik jestem a nie dzia³acz dla skarbówki:) I nie krzycz:) Szkoda literek.... @ :mrgreen: :lol:
 
 

DrCruel
Wys³any: 2008-01-11, 15:44   
0
UP DOWN


Posty: 418
Ludzie, bez takich emocji :wink:

Ja dodam, ¿e puder to jest sadza lakiernicza a kontrast w spray-u to jest te¿ sadza w rozcieñczalniku. Poza wygod± stosowania maj± te produkty jeszcze jedn± zaletê: s± obojêtne dla kolejnych nak³adanych warstw w przypadku ich niedoszlifowania. A np. taki czarny mat to jest lakier wiêc zawiera ¿ywicê 1K np. alkidow± a co one powoduj± w po³±czeniu z wyrobami 2K wszyscy wiedz±. Dla tych co nie wiedz±: wa¿y siê to i owo a ponadto papier siê bardziej zabija od czarnego matu.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
DrCruel napisa³/a:
Poza wygod± stosowania maj± te produkty jeszcze jedn± zaletê: s± obojêtne dla kolejnych nak³adanych warstw w przypadku ich niedoszlifowania.


wszystko ok tylko kto sie pieprzy z odtluszczaniem przed prysnieciem kontrastu? ja zawsze szlifuje go do konca i nie zostawiam ani troche.
 

DrCruel
Wys³any: 2008-01-12, 18:26   
0
UP DOWN


Posty: 418
ale ja nic nie napisa³em o odt³uszczaniu :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 18:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
DrCruel napisa³/a:
ale ja nic nie napisa³em o odt³uszczaniu :wink:


napisales ze jak sie nie doszlifuje to nic sie nie dzieje. gdy nie odtluscisz przed kontrastem, to jednak sie dzieje i to niedobrze.
 

DrCruel
Wys³any: 2008-01-12, 18:41   
0
UP DOWN


Posty: 418
Przeczyta³em jeszcze raz twoje posty w tym temacie i mam pytanie: jaki produkt nazywasz kontrastem? Czy chodzi ci o np. czarny mat w sprayu (najczê¶ciej u¿ywany), czy masz na my¶li taki jak ma novol w ofercie?

Pytam bo dalej nie rozumiem co z tym odt³uszczaniem?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Przeczyta³em jeszcze raz twoje posty w tym temacie i mam pytanie: jaki produkt nazywasz kontrastem? Czy chodzi ci o np. czarny mat w sprayu (najczê¶ciej u¿ywany), czy masz na my¶li taki jak ma novol w ofercie?

Pytam bo dalej nie rozumiem co z tym odt³uszczaniem?


co nazywam kontrastem jest bez znaczenia. chodzi mi o to ze nikt sie nie pieprzy z odtluszczaniem powierzchni przed ladowaniem kontarstu, wiec ta cecha ze sie nie gryzie z lakierami jest pomijalna poniewaz i tak sie ten kontrast slifuje do calkowitego znikniecia. byc moze ty akurat odtluszczach i cos tam zostaje i jest ok. ja osobiscie nie odtluszczam i nigdy nie zostawiam niedoszlifowanego kontrastu. reasumujac : co mi z tego ze sie nie gryzie z lakierem, skoro i tak polozony zostal na brudna powierzchnie. mam nadzieje ze etraz jest jasniej.
 

online 
Wys³any: 2008-01-12, 18:57   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
RBFM, ale to nie chodzi o to, czy kontrast siê gryzie z podk³adem, tylko o to, ¿e je¶li zostawisz kontrast i na niego po³o¿ysz bazê, to nic nie ma prawa siê gry¼æ

osobi¶cie u¿ywa³em pudru bolla albo 3m'a i teraz u¿ywam tradycyjnego czarnego matu marki motip. nie narzekam, jak z daleka przeprusze element, to all jest ok. papier mi siê nie zatyka, a zadanie spe³nia :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
  
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 18:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
¿e je¶li zostawisz kontrast i na niego po³o¿ysz bazê, to nic nie ma prawa siê gry¼æ


ale nie moge zostawic kontrastu!!!!!! bo nie odtluszczalem powierzchni!!!!!!!!!!
nastepny co nie rozumie :P
 

online 
Wys³any: 2008-01-12, 19:01   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
online napisa³/a:
¿e je¶li zostawisz kontrast i na niego po³o¿ysz bazê, to nic nie ma prawa siê gry¼æ


ale nie moge zostawic kontrastu!!!!!! bo nie odtluszczalem powierzchni!!!!!!!!!!
nastepny co nie rozumie :P


Nie mo¿esz zostawiæ kontrastu, bo nie odt³uszczasz powierzchni? :shock: we¼ wyt³umacz bo nie kapuje. kiedy nie odt³uszczasz powierzchni?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
kiedy nie odt³uszczasz powierzchni?


przed prysnieciem kontrastem......
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-12, 19:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Ale jak mo¿na odt³uszczaæ powierzchnie przed pry¶niêciem kontrastu jak np przed szpachlowaniem czy przed podk³adowaniem odt³uszcza siê ?? no ja np zawsze przed tym odt³uszczam niewiem jak inni
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marikk, teraz to ja nie wiem o co ci chodzi. kontrast pryska sie na szlifowana szpachle. co ma do tego odtluszczanie przed szpachlowaniem? nic.
 

online 
Wys³any: 2008-01-12, 19:25   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
YYY... no to ja widze, gdzie le¿y problem w naszym nie porozumieniu. ja robie to tak:

na po³o¿ony podk³ad nak³adam kontrast i dopiero szlifuje :) w ogole nie ruszam siê szlifowania bez kontrastu naowiewkach z moto :grin:

i teraz np. jak robie felge z moto i gdzie¶ zostan± 2, 3 kropki, w trudno dostêpnym miejscu, gdzie podklad nie byl rozlany na lustro, to gdy zostanie ten kontrast (teraz przyjmuje tu pod uwage cokolwiek mo¿na u¿yæ do kontrastu) w tych porach w podkladzie, to nie zwa¿y mi siê nastêpna warstwa lakiernicza :wink:
a je¶li u¿yjemy tandetnego spreju w reno za 6z³, to sprawa wygl±da inaczej...

ale zakrêci³em, ciekawe czy kto¶ zrozumie mój styl :razz:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-12, 19:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
No ok masz racjê rbfm ale znam takich co od razu na szpachle pryskaj± kontrastem po po³o¿eniu przed szlifowaniem daj± kontrast ale chyba mi nie powiesz ¿e na podk³ad przed szlifowaniem niedajesz kontrastu
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 19:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
chodzi o to ¿e jak to bêdzie czarny mat to i tak on zniknie przy obróbce.nikt na niego nie k³adzie kolejnych materia³ów,wiêc nic siê nie zwa¿y! dok³adnie w sprayu s± i lakier kontrolny i lakier matowy. ja te¿ mam ca³y czas pod rêk± czarny mat-lakier. i tak ,tak cieñko siê go daje ¿e szybko schnie, rbfm chcia³ daæ do ¶wiadomo¶ci ¿e skoro nie odt³uscza pod ten spray,to na niego nic nie maluje bo go zetrze i nic mu siê nie zwa¿y. :wink:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marikk napisa³/a:
chyba mi nie powiesz ¿e na podk³ad przed szlifowaniem niedajesz kontrastu


oczywiscie ze nie. po co ? podklad idzie juz na wyszlifowana powierzchnie wiec po cholere mi na nim kontrast.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm napisa³/a:
oczywiscie ze nie. po co ? podklad idzie juz na wyszlifowana powierzchnie wiec po cholere mi na nim kontrast.
chodzi o podk³ad :!: :smile:

[ Dodano: 2008-01-12, 19:37 ]
pry¶niêcie znacznikiem podk³adu!

[ Dodano: 2008-01-12, 19:38 ]
¿eby widzieæ co na tym podk³adzie jest,¿eby dok³adnie zmatowaæ.
  
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
chodzi o podk³ad :!: :smile:

[ Dodano: 2008-01-12, 19:37 ]
pry¶niêcie znacznikiem podk³adu!


nie wiem o co chodzi

[ Dodano: 2008-01-12, 19:40 ]
baqo napisa³/a:
[ Dodano: 2008-01-12, 19:38 ]
¿eby widzieæ co na tym podk³adzie jest,¿eby dok³adnie zmatowaæ.


dalej nie wiem o co ci chodzi :)

jak juz pisalem podklad idzie na idealnie wyszlifowana powierzchnie wiec juz nie potrzebuje nic doszlifowywac.

a jesli chodzi o szlifowanie podkladu juz pod lakier, to na razie mam tak dobre oko ze widze bez kontrastu gdzie co i jak szlifowac. uzywam novola ms, ktory znacznie sie rozni w dotyku i wygladzie przed i po szlifowaniu wiec nie potrzeba kontrastu.
  
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 19:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no jak matujesz podk³ad ,to pryskasz sobie wpierw matem?

[ Dodano: 2008-01-12, 19:42 ]
no jak matujesz podk³ad,pryskasz wpierw go sobie matem?

[ Dodano: 2008-01-12, 19:44 ]
rbfm napisa³/a:
mam tak dobre oko ze widze bez kontrastu
chyba ¿e tak!
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-12, 19:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Ja tak robie
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
no jak matujesz podk³ad ,to pryskasz sobie wpierw matem?


nie pryskam. podklad ktory wylewam nie jest gesty i praktycznie rozlewa sie na lustro. nie potrzebuje znacznika, nie robia sie zadne dziurki i dolki. jade wszystko papierem 800 na mokro i jest idealnie.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gorzej jest jak siê k³adzie czarny podk³ad! :?:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ale wracajac do tematu, to przy pryskaniu podkladu kontrastem przed szlifem cecha omawiana kontrastu jest kompletnie pomijalna. przecierz wtedy sie szlifuje tak, zeby tego kontrastu nigdzie nie bylo.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
s± bia³e pudry? do tej pory to bra³em bia³y z mieszalnika,do niego trochê nitra i pryskaæ!
  
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-12, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Przepyle jak± ja¶niejsz± baz± co mi zosta³a i wszystko w temacie
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
gorzej jest jak siê k³adzie czarny podk³ad! :?:


w czym problem? na czarnym tak samo widze jak i na bialym czy szarym. patrze pod swiatlo od odpowiednim katem. jeszcze nigdy nie mialem problemu z niedoszlifowaniem podkladu.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 19:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ze znacznikiem jednak trochê wygodniej siê robi!nie trzeba tak nadwyrê¿aæ oka. :shock:

[ Dodano: 2008-01-12, 19:54 ]
marikk napisa³/a:
Przepyle jak± ja¶niejsz± baz± co mi zosta³a i wszystko w temacie
ale to jest trochê ma³y kontrast.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 19:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
ze znacznikiem jednak trochê wygodniej siê robi!nie trzeba tak nadwyrê¿aæ oka. :shock:


moze i tak. tyle za ja element szlifuje 2-3 minuty :)
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 19:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ja jednak popytam o bia³y puder albo lakier kontrolny -spray.

[ Dodano: 2008-01-12, 19:57 ]
rbfm napisa³/a:
moze i tak. tyle za ja element szlifuje 2-3 minuty
¿eby u mnie ch³opaki tak robiki :???:

[ Dodano: 2008-01-12, 20:00 ]
ale ja robie troche inaczej,wpierw podk³ad jadê na sucho,itd co trochê wiêcej czasu zajmuje.

[ Dodano: 2008-01-12, 20:02 ]
rbfm napisa³/a:
element szlifuje 2-3 minuty
szybki jeste¶ :!: :smile:
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-12, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Rbfm mam do Ciebie pytanie o podk³ad w wersjii wype³niaj±cej bez rozcieñczenia dysza 2.0 jak to potem szlifujesz na sucho jedziesz na klocku i potem jszcze raz podk³ad normalny ja zawsze tak robi³em dysza 2.0 natrsyskowa szpachla tzw szpryca P120 na klocku szlifowa³em potem P240 i na koniec P320 i podk³ad gruntuj±cy ju¿ pod matowanie na mokro
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marikk napisa³/a:
szlifujesz na sucho jedziesz na klocku i potem jszcze raz podk³ad normalny


dokladnie tak. jade to 240-320 a na to pozniej rozcienczony podkladzik i jest super. pozniej 800-1000 na mokro i lakier.
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-12, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Dzieki rbfm spróbuje tymrazem Twojego sposobu z podk³adem wydaje mi siê ¿e tak bdzie lepiej ni¿ z t± szpryc± a u¿ywa³e¶ mo¿e kiedy podk³adu Novol Trio mo¿e pracowac w systemie M/M jako grunt i wype³niacz mam zamiar go zakupiæ ale pytam czy kto¶ go mo¿e u¿ywa³
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-12, 20:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Cytat:
moze i tak. tyle za ja element szlifuje 2-3 minuty

To jeste¶ diablo szybki ! :shock: Te 2 min to element mniejszy (b³otnik, zderzak) a 3 min wiêkszy (pokrywa silnika, dach) co ? :roll: Pozwól ¿e zapytam z jednej czy z dwu stron ? Mi to zajmuje troszkê wiêcej czasu. Pozdro
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 20:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marikk napisa³/a:
Novol Trio


uzywalem, polecam. podklad bardzo uniwersalny. dodam jeszcze ze jako bardzo wypelniajacy podklad mozna uzyc epoksydowy grubopowlokowy.

[ Dodano: 2008-01-12, 20:46 ]
Amiggo napisa³/a:
To jeste¶ diablo szybki ! :shock: Te 2 min to element mniejszy (b³otnik, zderzak) a 3 min wiêkszy (pokrywa silnika, dach) co ? :roll: Pozwól ¿e zapytam z jednej czy z dwu stron ? Mi to zajmuje troszkê wiêcej czasu. Pozdro



dzrwi w taunusie tyle czasu szlifowalem. hehe jak z dwoch stron ?
maske szlifowalem troche dluzej bo ona to ma powierzchnie ze 4 razy wieksza od drzwi.
powiem ci ze to kwestia jakosci papieru i duzej ilosci wody!
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-12, 20:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
hehe jak z dwoch stron ?

No wiesz mo¿na podczas naprawy uszkodzonego elementy malowaæ tylko zewnêtrzn± jego cze¶æ (np. porysowana pokrywa silnika), lub ca³o¶æ w przypadku jej wymiany (od zewn±trz i od wewn±trz).
rbfm napisa³/a:
powiem ci ze to kwestia jakosci papieru i duzej ilosci wody!

No i doda³ bym obrotów w ³okciu. :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-12, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
No wiesz mo¿na podczas naprawy uszkodzonego elementy malowaæ tylko zewnêtrzn± jego cze¶æ (np. porysowana pokrywa silnika), lub ca³o¶æ w przypadku jej wymiany (od zewn±trz i od wewn±trz).


w przypadku wymiany na nowa odpada koniecznosc szlifowania podkladu :) wtedy robie MM bo przeciez mam rowniutka blache.
 

marikk 
Wys³any: 2008-01-12, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Amiggo napisa³/a:
Te 2 min to element mniejszy (b³otnik, zderzak)
oj no zderzaka tak szybko niewymatuje zw³aszcza przednich pe³no rowków zakamarków

[ Dodano: 2008-01-12, 21:14 ]
baqo napisa³/a:
ale ja robie troche inaczej,wpierw podk³ad jadê na sucho,itd co trochê wiêcej czasu zajmuje.
jedziesz podk³ad na sucho rêcznie czy maszynowo ??
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania