Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
sawmaster 
Wysłany: 2013-02-27, 23:53   Glasurit
0
UP DOWN

Jak pasuje kolorystycznie i jakie krycie? Mam do wyboru RM'a lub glasurita. Trudny wybór. Ceny podobne.

lakierok
Wysłany: 2013-02-28, 07:54   Re: Glasurit
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
Jak pasuje kolorystycznie i jakie krycie? Mam do wyboru RM'a lub glasurita. Trudny wybór. Ceny podobne.

To jest to samo , tylko w innej etykiecie , obie firmy należą do Basf.

kolorystyka dobra i krycie też dobre,

jaki mieszalnik bierzesz ? i na co sklep czy warsztat.

sawmaster 
Wysłany: 2013-02-28, 09:06   
0
UP DOWN

nie biorę mieszalnika

PROJEKTER
Wysłany: 2013-02-28, 09:49   
0
UP DOWN

To nie jest to samo :nie: ... Zdecydowanie bierz Glasurit jeżeli do własnego użytku. Jak na handel to niestety grupa CSV postarała się po przejęciu dystrybucji powalić legendę Glasuritu na plecy i przez olewanie tego brendu doprowadzić do tego, że to obecnie w Polsce niszowy produkt i ... drogi ... jak na sklep z mieszalnią.

R90 Glasuritu to nie jest ten sam produkt co RM. Faktycznie to taki sam system technologiczny, te same zasady, ale nie ta sam kolorystyka i jakość produktów. To nie jest tak jak w SH i Standox jedna fabryka dwa brendy. Tu jest odwrotnie . Jedna technologia ( przepis na komponenty ) różne fabryki i tylko zbliżone składniki chemiczne.
Zadziwiając jest to że tylko technicy i oferenci RM mówią o tym że to to samo ^^ ... Ci którzy faktycznie znają i używają produkty Glsuritu i sprawdzą sobie system RM natychmiast widzą różnice. No i ... jak już ktoś się zacznie upierać przy swoim i dowodzić że ziemia jest płaska i opiera się na grzbietach tysiąca słoni i trzystu aligatorów ;) ... to niech pamięta, że cały ten spór co najwyżej może dotyczyć ... komponentów Bazowych. Pozostałe produkty ze znaczkiem kolorowej "Papugi Ara" ni jak nie dają się porównać z wyrobami oferowanymi w ramach technologi refinish RM.

Gdybym tak jak przy pistoletach lakierniczych do refinishu ( czyli wybrana garstka specjalistycznych narzędzi ) miał wskazać cztery najlepsze systemy mieszalnicze to w kolejności :

1. Glasurit
2. Spies Hecker
3. Standox
4. DuPont

mógłbym to jeszcze uzupełnić ostatecznie o :

5. PPG
6. Sikkens

Innych nie lubię albo nie znam na tyle dobrze żeby porównać z tymi których wskazałem
Może ktoś się z takim rankingiem nie zgodzić. Usprawiedliwię się tylko i dopisze, że koncern może mieć wspaniałe produkty lub zupełny chłam. Za podaniem tego towaru klientowi stoi jednak dystrybucja i opieka techniczna. Nawet najlepsze lakiery na świcie można skutecznie obrzydzić gdy się nie dba o odbiorcę. Z drugiej strony jakość wyrobu broni dobrej opinii o takiej firmie. Osobiście uważam Glasurit za topowy wyrób. Jednak to nie przeszkadza np. takiemu Novolowi skutecznie panować nad dolnym segmentem rynku ;) .

Także to moja osobista opinia i pamiętajcie o tym że składa się na to wiele czynników i elementów związanych z samym produktem i tym co się dokoła niego dzieje ... a nie tylko sam wyrób. Mój brak znajomości wielu innych systemów ( może nawet topowych ) też nie jest tu bez znaczenia ;) ... Jednak to co Glasurit oferuje do refinishu od lat cenię sobie bardzo wysoko :spoko:

sawmaster 
Wysłany: 2013-02-28, 10:02   
0
UP DOWN

za bardzo nie umiem cieniować więc zależy mi aby kolorystyka się zgadzała ...
btw dzięki Projekter za pomoc

rogal-master1
Wysłany: 2013-02-28, 10:12   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
:sciana: Kolego nie kazdym kolorem pomalujesz w kreskę. A na pewno nie srebrem i różnymi złotymi szampańskimi itp :D

sawmaster 
Wysłany: 2013-02-28, 10:25   
0
UP DOWN

nie stukaj się w ścianę tylko to powiedz jak się cieniuje bo na forum nie znalazłem, tak jakby była to tajemnica ściśle tajna

PROJEKTER
Wysłany: 2013-02-28, 10:29   
0
UP DOWN

rogal-master1 napisał/a:
sawmaster napisał/a:
:sciana: Kolego nie kazdym kolorem pomalujesz w kreskę. A na pewno nie srebrem i różnymi złotymi szampańskimi itp :D

Fakt. :tak: . Jeżeli szukasz systemu, czy mieszalni z lakierami tylko pod kątem zgodności koloru to raczej kiepski wybór ..... Glasurit czy RM ? Znak koncernu ma raczej nie wiele wspólnego z kolorystyką gdy ten kolor i tak jest korygowany ręcznie na mieszalni, a po zdjęciu z wagi trafia w "obce" ręce. W serwisach z mieszalnią lakiernik może sobie poprawić kolor i dopasować się do tych elementów których nie chce cieniować. Wtedy jest łatwiej bo cieniuje się tylko poziome albo tylko pionowe elementy. Coś takiego jak 100 % zgodność koloru nie istnieje Między innymi dlatego jest tu tyle awantur o tanie pistolety lakiernicze, bo one utrudniają utrzymanie zgodności barwy z wzornikiem, nawet na jakimś akceptowalnym poziomie.

Najlepiej zrobisz jak szybko nauczysz się cieniować. To bardzo przydatna umiejętność ... wręcz niezbędna w tym zawodzie. :tak:

Sw.Piotrek 
Wysłany: 2013-02-28, 11:01   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
powiedz jak się cieniuje bo na forum nie znalazłem

lakierok
Wysłany: 2013-02-28, 11:07   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
rogal-master1 napisał/a:
sawmaster napisał/a:

Fakt. :tak: . Jeżeli szukasz systemu, czy mieszalni z lakierami tylko pod kątem zgodności koloru to raczej kiepski wybór ..... Glasurit czy RM ? Znak koncernu ma raczej nie wiele wspólnego z kolorystyką gdy ten kolor i tak jest korygowany ręcznie na mieszalni, a po zdjęciu z wagi trafia w "obce" ręce. W serwisach z mieszalnią lakiernik może sobie poprawić kolor i dopasować się do tych elementów których nie chce cieniować. Wtedy jest łatwiej bo cieniuje się tylko poziome albo tylko pionowe elementy. Coś takiego jak 100 % zgodność koloru nie istnieje Między innymi dlatego jest tu tyle awantur o tanie pistolety lakiernicze, bo one utrudniają utrzymanie zgodności barwy z wzornikiem, nawet na jakimś akceptowalnym poziomie.

Najlepiej zrobisz jak szybko nauczysz się cieniować. To bardzo przydatna umiejętność ... wręcz niezbędna w tym zawodzie. :tak:

To zostałem wprowadzony w błąd, powiedziano mi że konwencja - linie 55 Glasurita to to samo co w RM , ale skoro tak mówisz to czemu mam Ci nie wierzyć .

szukam systemu na sklep więc po paru tych większych firmach pojeździłem.......

jeden system już zamówiłem to Mipa A.G

sawmaster 
Wysłany: 2013-02-28, 11:25   
0
UP DOWN

Sw.Piotrek napisał/a:
sawmaster napisał/a:
powiedz jak się cieniuje bo na forum nie znalazłem

ktoś mi wytłumaczy co on tak naprawdę zrobił?

rogal-master1
Wysłany: 2013-02-28, 11:54   
0
UP DOWN

Rozkurzył baze dalej tak jakby zapylił, rozkurzył przejscie bazy bo jakys pomalował do kreski na połowie klapy to wtedy tylko sznur i sucha gałąź a tak rozkurzy przejscie i nie widac nic okiem potem zbiera sciereczka antystatycza pył wulkaniczny i jest zajebioza :)

sawmaster 
Wysłany: 2013-02-28, 12:00   
0
UP DOWN

dzięki, a zmieniał on ilość farby czy ciśnienie aby zapylić?

rogal-master1
Wysłany: 2013-02-28, 12:02   
0
UP DOWN

Niektórzy nie skręcają a niektórzy skręcają zależy od wyczucia pistolsa umiejętności pogody samopoczucia itp ... czy masz kaca czy nie i takie tam :D

Potrenuj a na pewno będzie ci dane cieniowanie :D

[ Dodano: 2013-02-28, 12:05 ]
Lakiernictwo to nie sernik czy pizza na to nie ma idealnego przepisu to sa tysiące godzin w szpachli w rozpuszczalnikach itp setki godzin wkurwie.ń i tak dalej :D

PROJEKTER
Wysłany: 2013-02-28, 22:52   
0
UP DOWN

rogal-master1 napisał/a:
Lakiernictwo to nie sernik czy pizza na to nie ma idealnego przepisu to sa tysiące godzin w szpachli w rozpuszczalnikach itp setki godzin wkurwie.ń i tak dalej :D

... a na koniec tych "wypieków" okazuje się, że i tak każdy ma własną technikę pracy choć idealnie przestrzega tego samego przepisu ( technologi ) ^^ .

młody amator
Wysłany: 2013-03-13, 13:05   
0
UP DOWN

Jestem tu nowy, ale pozwolę sobie wtrącić do dyskusji. Jeżeli chodzi o RM i GL to widziałem listę pigmentów RM a obok odpowiedniki GL. Zarówno konwencja jak i woda...Znajomy kupował i to i to...bez problemu wchodzilo. Ja osobiście wole GLASURITA, ale tylko z sentymentu.

PROJEKTER
Wysłany: 2013-03-13, 16:14   
0
UP DOWN

Oczywiście. Różnica jest jednak taka ... jak między OPLEM ASTRA produkowanym w FSO a Oplem ASTRA produkowanym w Bochum .... Czy między Oplem a Vaxhuallem.

YAMAHER
Wysłany: 2013-03-16, 11:42   
0
UP DOWN

PROJEKTER --> a co mogłbys polecic z tego Glasurita jako super mocny bezbarwny. Jakis ceramiczny :) i jak wyglada cenowo litr ;)

lakierok
Wysłany: 2013-03-16, 14:49   
0
UP DOWN

Glasurit wychodzi drogo , klar como to ok 80-100 zł za litr kompletu , a reszto to ok 200 zł za 1.5 litra

YAMAHER
Wysłany: 2013-03-16, 15:05   
0
UP DOWN

lakierok --> no ale chodzi mi o dobry lakierek zeby był twardy na rysy od gałezi krzaków :D czasem i drzew hahah :D

1,5 litra to by mi starczyło na samuraia :)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu