Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PUMPERNIKIEL
Wys³any: 2013-03-03, 09:58   Warto zacz±æ przygodê z lakierowaniem bez ¿adnego
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam
Najpierw kilka zdañ o sobie i moim braku sprzêtu.
Mam prawie 19 lat, zero do¶wiadczenia w wykonywaniu fachu w lakiernictwie (jestem budowlañcem od 13 roku ¿ycia).
No powiedzmy ¿e dosta³em a w³a¶ciwie utrzymuje samochód vectra B 1997r, no i zaczyna siê pojawiaæ ruda.
Obydwa progi do malowania oraz wszystkie drzwi od listwy w dó³ do malowania.Do tego dochodzi wymiana przedniego b³otnika lewego (du¿e wgniecenie) i porysowane zderzaki przedni i tylni.
Za³ó¿my ¿e kupie b³otnik lewy w dobrym stanie i pod kolor ale szuka³em na allegro i albo zerdzewia³e albo porysowane) wiêc pozostaje jeszcze jedna opcja kupiæ w dobrym stanie ale w innym kolorze i przemalowaæ.

No i tak by³em u lakiernika i dowiedzia³em siê tyle ¿e od zderzaka 300z³ i za ka¿dy element 200z³. Czyli wed³ug moich obliczeñ oko³o 1700-1900z³.

No i tak sobie my¶lê, dwa gara¿e mam, jeden blaszany (5,5mx6m) i drugi murowany (5mx4m).No i tak w blaszanym by³a by robiona obróbka ze szpachl± i przygotowanie pod³o¿a do malowania.A w murowanym obróbka lakiernicza.

No i tak kompresor mam 100l o wydajno¶ci wed³ug producenta 220l/m na wyj¶ciu,ale mam te¿ drugi robiony od jakiego¶ starego ci±gnika ruskiego (wydajno¶ci nie znam).
No i do tego odwadniacz odolejacz i mo¿e by jak to hula³o?

Co do kupienia:
-Air Gunsa IWATA AZ3 z dysz± 1.3(lub u¿ywana Sata?) do bazy i klaru
-jaki¶ tani do 150z³ gun do podk³adu
-rozpuszczalnik nitro do mycia "gunów"
-maska,ubiór do lakierowania (osobista ochrona zdrowia)
-szpachla z utwardzaczem( i tu pytanie jaka,ile,i czy do plastików jest inna a czy do metalu inna?)
-szpachelki i pojemniki do mieszania lakierów
-podk³ad do plastiku i metalu (jaki i ile?)
-baza
-klar(jaki dobry i ile)
-papiery od 120 do 800 (granulacja)
-¶ciereczki i odt³uszczacze ( tylko jakie?)
-materia³y do obklejania (ta¶my, papiery itp.)
-CHÊCI ;P



Wydaje mi siê ¿e to wszystko co potrzeba oprócz oczywi¶cie do¶wiadczenia bo takiego nie posiadam.
Siedzê na youtubie od 3 dni i ca³y czas ogl±dam filmy instruktarzowe jak malowaæ, jak przygotowywaæ pod³o¿e do malowania itp.
Tak wiem filmy dziecko mo¿e ogl±daæ, ale od czego¶ trzeba zacz±æ.
No i wed³ug moich obliczeñ max za ten materia³ zap³acê 1400z³ wiêc i tak by³o by na plusie a pistolet by dosta³y no i przyby³o by do¶wiadczenia.


Jak my¶licie ma to jakikolwiek sens? Zero do¶wiadczenia :sciana:

Proszê o porady, tak wiem ka¿dy chwali to co lubi.Druga sprawa w jakim sklepi internetowym kupie to najtaniej?

Proszê o wyrozumia³o¶æ i przepraszam ¿e siê tak rozpisa³em.
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-03, 10:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
PUMPERNIKIEL, :sciana:
je¶li twoja przygoda ma sie zaczac i skonczyc na tym oplu to se ch³opaku odpu¶æ,no chyba ze wchodzisz w to 'grubo' to wtedy polecam czytac,czytac,czytac......
  
 

braciszek
Wys³any: 2013-03-03, 10:08   
0
UP DOWN

Posty: 4
Stawiasz domy , robisz lazienki , JESTES BUDOWLANCEM , ja tne sciany ( patrz na yutube ciecie scian i odwierty w betonie), a forum czytam dla zabicia czasu ,
niech kazdy zajmnie sie tym co najlepiej potrafi i bedzie zajebiscie , piszesz ze masz zero doswiadczenia i czy to ma sens przy az takim doswiadczeniu , odpowiadam ze to niema sensu , :sciana:
röb jak uwazasz , lub uwazaj jak robisz
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-03-03, 10:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Obydwa progi do malowania oraz wszystkie drzwi od listwy w dó³ do malowania.Do tego dochodzi wymiana przedniego b³otnika lewego (du¿e wgniecenie) i porysowane zderzaki przedni i tylni.


PUMPERNIKIEL napisa³/a:
No i wed³ug moich obliczeñ max za ten materia³ zap³acê 1400z³


Bzdura.
400z³ max.
I jeszcze Ci te materia³y zostan±.

PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Jak my¶licie ma to jakikolwiek sens? Zero do¶wiadczenia

Nie.
Przelicz czas jaki po¶wiêcisz na t± odbudowê/naprawê i zamiast tego zrób us³ugê wwoi fachu.
Na jedno wyjdzie.

Czy lakiernik chc±c wybudowaæ warsztat ma poczytaæ MURATORA i nie daj±c zarobiæ np. Tobie , samemu sobie polepic pustaki z zaprawa.
Kupi sobie betoniarke, pare pacek i poziomnice, 100m sznurka i jazda.
Patrz jak ³atwo, prosto i tanio.
Czy tak ma wygl±daæ - ka¿dy sobie orze?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-03, 10:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
obliczeñ max za ten materia³ zap³acê 1400z³
:shock: :sciana:
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
i tak by³o by na plusie a pistolet by dosta³y no i przyby³o by do¶wiadczenia.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-03-03, 12:36   
-2
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Mam prawie 19 lat, zero do¶wiadczenia w wykonywaniu fachu w lakiernictwie

Najwa¿niejsze kolego w tym "fachu" to jest tylko umiejêtno¶æ przesuwania pistoletem wzd³u¿ malowanego auta ;)
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
(jestem budowlañcem od 13 roku ¿ycia).

Kolego z tak bogatym do¶wiadczeniem budowlanym z ca³± pewno¶ci± masz prawo zaj±æ siê tym Opelkiem ;) :D Szpachlowanie auta to tak jak szpachlowanie g³adzi..... ;)
Tylko wa³ek zamienisz na pistolet i "cheja do przodu"....... ^^
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
dwa gara¿e mam, jeden blaszany (5,5mx6m) i drugi murowany (5mx4m)

Z takim "zapleczem" to mo¿esz po pracy "¶wiadczyæ us³ugi lakiernicze" ;)
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Siedzê na youtubie od 3 dni i ca³y czas ogl±dam filmy instruktarzowe jak malowaæ, jak przygotowywaæ pod³o¿e do malowania itp.

To tak jak ja ^^ te¿ przez takie "filmiki" nauczy³em siê rozrabiaæ klej do glazury :tak:
Jak my¶lisz mam szansê po³o¿enia ca³ej ³azienki w p³ytkach.....? :rotfl:
Ale ogl±daj ogl±daj i pó¿niej szpachluj szlifuj i maluj :tak: Wolny kraj tak¿e ka¿dy mo¿e wolny czas spêdzaæ jak mu siê tam podoba ^^
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
w jakim sklepi internetowym kupie to najtaniej?

Widzê kolego ¿e tak¿e na materia³y te¿ nie bêdziesz "¿a³owa³ pieniêdzy" ;) :spoko:
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Jak my¶licie ma to jakikolwiek sens? Zero do¶wiadczenia

Je¶li nie chcesz "daæ zarobiæ" na Tobie "pazernemu lakiernikowi" ;) to nic tylko zabieraj siê za to "malowanko"......... :D
Pozdrawiam i powodzenia kolego..... :spoko:
 

juny 
Wys³any: 2013-03-03, 12:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Jak chcesz tylko pomalowaæ tylko 1 samochód to siê mija z celem, po co wydawaæ tyle kasy?? Jak taniej wyjdzie cie malowanie u lakiernika.
A gdzie to jeszcze koszta poprawek jak ci co¶ nie wyjdzie...
Ale có¿ jak kolega pisa³ "Wolny kraj..."

Pozdro :spoko:
_________________

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-03-03, 12:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
by³em u lakiernika i dowiedzia³em siê tyle ¿e od zderzaka 300z³ i za ka¿dy element 200z³.

To ten "lakiernik" robi to prawie za darmo.... :tak: I dla Ciebie to jest za drogo...? ^^
Wiesz ..... ,twój Opel to jest ju¿ ma³o wart "strup" ^^ dlatego naprawa jest zbyt droga dla Ciebie ,pomimo tak "niskich kosztów" jakie zaproponowano za naprawê :tak:
 

attacker
Wys³any: 2013-03-03, 13:09   
+1
UP DOWN

Posty: 1
Robertlodz09 napisa³/a:
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Mam prawie 19 lat, zero do¶wiadczenia w wykonywaniu fachu w lakiernictwie

Najwa¿niejsze kolego w tym "fachu" to jest tylko umiejêtno¶æ przesuwania pistoletem wzd³u¿ malowanego auta ;)
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
(jestem budowlañcem od 13 roku ¿ycia).

Kolego z tak bogatym do¶wiadczeniem budowlanym z ca³± pewno¶ci± masz prawo zaj±æ siê tym Opelkiem ;) :D Szpachlowanie auta to tak jak szpachlowanie g³adzi..... ;)
Tylko wa³ek zamienisz na pistolet i "cheja do przodu"....... ^^
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
dwa gara¿e mam, jeden blaszany (5,5mx6m) i drugi murowany (5mx4m)

Z takim "zapleczem" to mo¿esz po pracy "¶wiadczyæ us³ugi lakiernicze" ;)
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Siedzê na youtubie od 3 dni i ca³y czas ogl±dam filmy instruktarzowe jak malowaæ, jak przygotowywaæ pod³o¿e do malowania itp.

To tak jak ja ^^ te¿ przez takie "filmiki" nauczy³em siê rozrabiaæ klej do glazury :tak:
Jak my¶lisz mam szansê po³o¿enia ca³ej ³azienki w p³ytkach.....? :rotfl:
Ale ogl±daj ogl±daj i pó¿niej szpachluj szlifuj i maluj :tak: Wolny kraj tak¿e ka¿dy mo¿e wolny czas spêdzaæ jak mu siê tam podoba ^^
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
w jakim sklepi internetowym kupie to najtaniej?

Widzê kolego ¿e tak¿e na materia³y te¿ nie bêdziesz "¿a³owa³ pieniêdzy" ;) :spoko:
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Jak my¶licie ma to jakikolwiek sens? Zero do¶wiadczenia

Je¶li nie chcesz "daæ zarobiæ" na Tobie "pazernemu lakiernikowi" ;) to nic tylko zabieraj siê za to "malowanko"......... :D
Pozdrawiam i powodzenia kolego..... :spoko:


no tak, najlatwiej kogos wysmiac.

zamiast marnowac czas na napisanie przesmiewczego posta poswiecilbys tyle samo czasu i podzielil sie swoim doswiadczeniem z mlodszym kolega? Chlopak ma 19 lat, dostal samochod na poczatek i chce by jakos wygladal a taki anonimowy troll z forum bedzie od razu podcinal mu skrzydla.
wiadome jest ze nie zrobi z opla ferrari ale przynamniej ma swietny material na nauke. i glupota jest by na 1 raz wywalac gruba kase na sprzet by po 1 razie okazalo sie ze to nie dla mnie i zmarnowalem kase.

jestem tutaj po raz pierwszy i z tego co widze na glownej stronie jest to strona dla profesjonalistow i AMATOROW. Kolega jest amatorem. Co wiecej, pisze w watku jak ZACZAC. nie od razu musi restaurowac 100letnie samochody.

kazdy z nas zaczynal od zera kiedys. zapomnia³ wó³ jak cielêciem by³.
 

PUMPERNIKIEL
Wys³any: 2013-03-03, 13:13   
-1
UP DOWN

Posty: 16
Widzê ¿e na forum sami mistrze ciêtej riposty :blee:
Brak s³ów.
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-03, 13:23   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Kolego kupuj rób szlifuj a o technologi poczytasz na forum i jako¶ to bêdzie z naciskiem na JAKO¦ nie JAKO¦Æ :D
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-03, 14:01   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
attacker napisa³/a:
zamiast marnowac czas na napisanie przesmiewczego posta poswiecilbys tyle samo czasu i podzielil sie swoim doswiadczeniem z mlodszym kolega
to moze Ty mu pomó¿?Liczymy na Ciebie!
Opisz leniowi ca³a technologie refinishu,moze sami sie czego¶ nauczymy :spoko:
To wolne i ogólnodostepne forum :cool:
Mo¿e zacznij od sprzetu bo gara¿e ma ju¿,jaki pistolet mu polecisz pod ta spre¿arke z traktora?sico,sriko,expert w RP'ku czu hvlp'ku?A mo¿e w hp'ku?
  
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-03, 14:05   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Ja bym kolego na twoim miejscu do bazy bra³ HVLP-KA :D
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-03-03, 14:12   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
A ja u¿ywan± Satê lub maj±c± bardzo du¿± wydajno¶æ transferu Air Guns'ê ;)
Co do pytañ z pierwszego postu, wszystko jest opisane na forum, np:
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=5785
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-03-03, 14:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sw.Piotrek napisa³/a:
maj±c± bardzo du¿± wydajno¶æ transferu Air Guns'ê

Piotrek, , , przestañ pieprzyæ. :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-03, 14:27   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Sw.Piotrek napisa³/a:
A ja u¿ywan± Satê
i koniecznie w digitalu :!:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-03-03, 17:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
attacker napisa³/a:
no tak, najlatwiej kogos wysmiac.

Nie ,tylko napisaæ prawdê.... kolego!
attacker napisa³/a:
Chlopak ma 19 lat, dostal samochod na poczatek i chce by jakos wygladal

To niech idzie do np. Provide..ta po po¿yczkê na naprawê tego "auta" jak chce je¿dziæ......
Albo sprzedaæ i dorzuciæ te 2 tys.z³ i kupiæ lepszy od tego co ma..... ;)
attacker napisa³/a:
taki anonimowy troll z forum bedzie od razu podcinal mu skrzydla.

"Pajacyku" z drzewa siê urwa³e¶ ¿e nazywasz mnie "anonimowy".... :rotfl: Ja tutaj z wieloma osobami z forum mam kontakt telefoniczny ,a tak¿e w "szczególnych wypadkach" osobisty :tak:
"Anonimowy Troll" to ty jeste¶ ... ^^ "lakierniczy wole" który chce siê podzieliæ "wiedz±" :rotfl: Tak¿e pisz ¶mia³o bardzo chêtnie poczytam o Twojej wiedzy i do¶wiadczeniu.... ^^

attacker napisa³/a:
kazdy z nas zaczynal od zera kiedys. zapomnia³ wó³ jak cielêciem by³.

Wiesz co "mistrzu lakierniczy" ;) ja zaczyna³em w 1992r. :tak: tak¿e mia³em prawo zapomnieæ ^^ To taka "amnezja lakiernicza" :rotfl:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-03-04, 10:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
attacker napisa³/a:
... kazdy z nas zaczynal od zera kiedys. Zapomnia³ wó³ jak cielêciem by³.

Mo¿e w³a¶nie ... NIE ZAPOMNIA£ ;) ... Mo¿e ka¿dy doskonale pamiêta w jakiej by³ "czarnej dupie niewiedzy", ile wysi³ku i pracy kosztowa³o go te kilka kroków do przodu i dzi¶ po wyci±gniêciu wniosków z w³asnych b³êdów i ocenie kilkunastu lat pracy zawodowej stanowczo WÓ£ ... odradza CIELÊCIU pchanie siê w paszczê LWA uznaj±c to za kompletne szaleñstwo i g³upotê ? :tak:

Druga sprawa :

Nie ka¿dy zaczyna³ od zera. Niektórzy zaczêli zanim siê zdecydowali bo od urodzenia byli obecni przy takich naprawach, a dzi¶ kontynuuj± rodzinne tradycje i biznes. Niektórzy pomy¶leli zanim zaczêli ... i poszli do pracy najemnej sprawdziæ jaki to zawód. Inni skoñczyli szko³ê zawodow±, czy techniczn± o takim kierunku ucz±c siê podstaw pod okiem fachowców. Jeszcze inni pojechali na szkolenia zawodowe tam podejrzeli co i jak dopiero spróbowali w³asnych si³ w tym zawodzie ... To raczej g³upie jest ... wydaæ kilka tysiêcy z³otych na gówniany sprzêt, tylko po to ¿eby sobie popróbowaæ :x:

Mo¿e ostra formu³a wypowiedzi na forum nie bardzo ci siê podoba ? ... Gdy jednak pobêdziesz tu d³u¿ej i poczytasz durne posty, zabawne teorie, przebojowe koncepcje techniczne i zobaczysz sam jak nasrane maj± w g³owach niektóre uparte, zadufane i bezczelne "Cielêta", pier dz±ce pos ranymi pomys³ami ... to szybko do³±czysz do tych którzy jednym postem gasz± i kwituj± takie durnoty :tak: .

Gdy kultura ( o któr± apelujesz ) w dziecinnych pytaniach, zderza siê z realiami zawodowej wiedzy, do¶wiadczenia i twardych faktów ... to niestety w tej kolizji rozpada siê ona na py³ek i nic z niej nie zostaje. Zostaj± tylko suche twarde reali zawodowe w lekko agresywnej otoczce :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Tytexo
Wys³any: 2013-03-04, 11:28   
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
PROJEKTER napisa³/a:
attacker napisa³/a:
... kazdy z nas zaczynal od zera kiedys. Zapomnia³ wó³ jak cielêciem by³.

Mo¿e w³a¶nie ... NIE ZAPOMNIA£ ;) ... Mo¿e ka¿dy doskonale pamiêta w jakiej by³ "czarnej dupie niewiedzy", ile wysi³ku i pracy kosztowa³o go te kilka kroków do przodu i dzi¶ po wyci±gniêciu wniosków z w³asnych b³êdów i ocenie kilkunastu lat pracy zawodowej stanowczo WÓ£ ... odradza CIELÊCIU pchanie siê w paszczê LWA uznaj±c to za kompletne szaleñstwo i g³upotê ? :tak:

Druga sprawa :

Nie ka¿dy zaczyna³ od zera. Niektórzy zaczêli zanim siê zdecydowali bo od urodzenia byli obecni przy takich naprawach, a dzi¶ kontynuuj± rodzinne tradycje i biznes. Niektórzy pomy¶leli zanim zaczêli ... i poszli do pracy najemnej sprawdziæ jaki to zawód. Inni skoñczyli szko³ê zawodow±, czy techniczn± o takim kierunku ucz±c siê podstaw pod okiem fachowców. Jeszcze inni
pojechali na szkolenia zawodowe tam podejrzeli co i jak dopiero spróbowali w³asnych si³ w tym zawodzie ... To raczej g³upie jest ... wydaæ kilka tysiêcy z³otych na gówniany sprzêt, tylko po to ¿eby sobie popróbowaæ :x:

Mo¿e ostra formu³a wypowiedzi na forum nie bardzo ci siê podoba ? ... Gdy jednak pobêdziesz tu d³u¿ej i poczytasz durne posty, zabawne teorie, przebojowe koncepcje techniczne i zobaczysz sam jak nasrane maj± w g³owach niektóre uparte, zadufane i bezczelne "Cielêta", pier dz±ce pos ranymi pomys³ami ... to szybko do³±czysz do tych którzy jednym postem gasz± i kwituj± takie durnoty :tak: .

Gdy kultura ( o któr± apelujesz ) w dziecinnych pytaniach, zderza siê z realiami zawodowej wiedzy, do¶wiadczenia i twardych faktów ... to niestety w tej kolizji rozpada siê ona na py³ek i nic z niej nie zostaje. Zostaj± tylko suche twarde reali zawodowe w lekko agresywnej otoczce :tak:




Yeeah piwo dla tego pana.
 

okoñ
Wys³any: 2013-03-04, 18:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
Tytexo napisa³/a:
Yeeah piwo dla tego pana.

Od razu mo¿esz ca³± skrzynkê tak na przysz³o¶æ :D
 

PUMPERNIKIEL
Wys³any: 2013-03-05, 17:51   
0
UP DOWN

Posty: 16
Poczyta³em pomy¶la³em i doszy³em do wniosku ¿e to nie pierwszy raz kiedy wiêkszo¶æ osób mi co¶ odradza a ja siê upar³em i kupi³em to i by³em zadowolony. :cool:

Proste przyk³ady:
Mia³em kiedy¶ odkurzacz (malaguti F15) No i pasowa³o mu zrobiæ remont generalny silnika poczyta³em na necie co i jak i siê zaczê³o. Najpierw komplet kluczy Yato (ca³a wyp³ata na nie posz³a) i jako¶ poma³u i dok³adnie ten remont siê zrobi³o ( a nie mia³em ¿adnego pojêcia o mechanice).Skuterem potem zrobi³em jeszcze 8tysiecy km i sprzeda³em, podobno nadal je¼dzi bez awaryjnie.
Druga sprawa z piaskark±, te¿ poczyta³em no i siê napali³em i kupi³em syfonow± z zaworem talerzowym. Po³±czy³em 2 kompresory i ogieñ, piaskowa³em g³ównie kartery od silników (ameliniowe) i po kilku miesi±cach doszy³em ¿e za s³aby kompresor i ¿e nie ma sensu. Sprzeda³em piaskarkê prawie za tak± samo cenê jak kupi³em wiêc nie by³o ¼le.
Czyli wychodzi na to ¿e wszystkiego da siê nauczyæ.

No i teraz to lakierowanie mnie korcie a trochê wstyd je¼dziæ z tak± skasowan± vectr±.
Mieszkam na wsi i wiadomo jak to na wsi. Tu trza taczkê z plandek± prysn±æ tu wóz tu ci±gnik i tak siê tego zbiera.
Wiadomo ¿e nie od razu Kraków zbudowana ale my¶lê ¿e powoli a do przodu.

Z reszt± teraz 3 dni wolnego to jeszcze pomy¶le.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-03-05, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Stoi @Pum nad krawêdzi przepa¶ci. ¦rodkiem p³ynie wartko g³êboka rzeka. My¶li @Pum Lata stracê na naukê p³ywania budowê tratwy lub £odzi i zej¶cie na dó³ ¿eby siê przeprawiæ. ... Doskakuje do niego Wredne Licho i przekonuje ... @Pum ...Skocz i przeleæ. To prosty i fajny lot ! .... @Pum na to ... NIE ! Nie skoczê bo siê zabijê. Nie zabijesz siê Pum .. pofruniesz jak Orze³, kusi go Licho ( Wredne zreszt± do cna ). Zobacz tam w oddali stoj± ludzie i machaj± ¿eby¶ skaka³ ... im siê ju¿ uda³o !

Skocz i leæ kusi Licho ... po drugiej stronie dostaniesz narzêdzia YATO ... @Pum poduma³ i my¶li, rêce roz³o¿ê kurtkê naci±gnê pofrunê jak nic ... rozbieg i skoczy³ ... leci metr, a potem ... prosto w dó³ i ... jeb ska³y w wodzie ... ca³y siê poharata³, po³ama³ i pobija³ ... le¿y na dole i dogorywa podtapiaj±c, ale jeszcze dycha ... Zerka w górê, a na krawêdzi stoi ju¿ drugi wsiok @Pumper ... i duma. Obok Wredne Lich mówi ... Skacz polecisz jak orze³ ... ale @Pum charczy z do³u NIE SKACZ ! To jest g³upie ! Nie da siê od tak polecieæ, trzeba przep³yn±æ, nauczyæ siê p³ywaæ, zbudowaæ ³ód¼ i poczekaæ a¿ woda opadnie, zej¶æ na dó³ po zboczu i powoli siê przeprawiæ !!! Wiem, bo siê da³em podpu¶ciæ choæ wiedzia³em jak to siê skoñczy ... NIE SKACZ @Pumer po³amiesz siê jak JA, albo zabijesz ... i niestety by³y to ostanie s³owa @Pum ... bo wzi±³ i wykitowa³.

My¶li @Pumper ... niby @Pum siê zabi³, ale kawa³ek polecia³ i ¿y³ ( chwilê ). Narzêdzia od Wrednego Licha dosta³ bo stoj± na drugim brzegu ... Licho uczciwe jest, korzy¶æ jest ... Mo¿e @Pum nie umia³ skoczyæ i u³o¿yæ siê do lotu szybuj±cego, albo nie wiedzia³a jak ? ... G³upi ten @Pum Ja bym skoczy³, wybi³ siê wysoko i poszybowa³ na rozpostartym prze¶cieradle ... i nic bym sobie nie zrobi³, ale przyda³a by siê jak±¶ dysza odrzutowa (duma @Pupmer ) Polecê ! ... No ale nie za jakie¶ g³upie narzêdzia YATO, mówi do LICHA @PUMPER...

Dawaj Licho tu piaskarkê i lecê na drug± stronê urwiska ... rzecze @Pumper ... Licho my¶li ... Dureñ jeden pieprzenie na ³eb rozkwasi siê, a piaskarka choæ poobijana da siê sprzedaæ na allegro ... Dobra mówi Licho SKACZ i LEÆ ! ... Poka¿ wszystkim ¿e @Pum to je³op i nie umia³ lataæ, a potem jeszcze k³ama³ jêcz±c na dole ... bo sam wiesz sam, ¿e on zmar³ ze z³o¶ci, a nie z jaki¶ ran po upadku ( drwi z Pumpera Licho ;P ).

@Pumper podrapa³ siê po du pie gdzie mia³ mózg, przywi±za³ do piaskarki ... dyszê skierowa³ do do³u ¿eby mieæ lepszy odrzut, pod³±czy³ dwie sprê¿arki .. i hop w przepa¶æ z rozpostartym prze¶cierad³em .... £omot, jazgot, huk ... najpierw na dno jamy zwanej "czarn± dup± nie wiedzy" zary³ pys kiem @Pumper, a na niego spad³a tandetna piaskarka, talerze i oba jej zawory. Zary³ w wodê i tyle go widzieli.

Wszystkiemu przygl±da³a siê grupa mieszkañców miast po drugiej stronie urwiska. Ci którzy Licho Wredne znaj± od lat :tak: Wiedz±, ¿e Wredne i ¿e kusi tandet± ka¿dego durnia który trafi nad przepa¶æ po tamtej stronie urwiska, ale nie wie czy siê cofn±æ czy i¶æ krêt± powoln± drog± na dó³, potem przeprawa przez rzekê ... do miejsca zwanego "Zawodowy Sukces" , czy do bli¿szego zwanego "Profesjonalizm" ? Tu na rozstaju drogi przy krawêdzi urwiska "czarnej du py niewiedzy" Wredne Lich za³atwi³o ju¿ nie jednego frajera. Licho sprytne i obrotne ... kusi zawsze ... a "Profesjonali¶ci" i ci z "Sukcesu Zawodowego" choæ do¶wiadczeni i m±drzy ... tylko czasami mu szyki popsuj±, ... tylko wtedy gdy mog± siê wtr±ciæ, a amator nad urwiskiem ich s³ucha i wykonuje polecenia.

Robili by to pewnie czê¶ciej ... ale trudno jest dotrzeæ do za¶lepionego prze Licho durnia ... Licho dmuch mu w twarz "zio³em" i taki "durak" ju¿ nie widzi i nie s³yszy ... nie odró¿nia foli aluminiowej od srebra, a tombaku od z³ota ... szybko, tanio i solidnie ... rzecze Licho, pieprz±c bzdury z takich wzajemnie wykluczaj±cych siê stwierdzeñ. Dureñ ma wizjê ... wiêc jak go TU przekonaæ s³owami gdy do tego stoi siê po drugiej stronie urwiska i nic nie wie o tym ¶wiecie ? Stoj± wiêc do¶wiadczeni specjali¶ci z obu miejscowo¶ci i z politowaniem kiwaj± g³owami nad losem wielu bezmózgich amatorów którzy przepadli w czelu¶ciach wartkiej rzeki. Czasami maj± nawet w±tpliwo¶ci, czy przypadkiem ci amatorzy nie skacz± w dó³ urwiska tylko dlatego, ¿e do¶wiadczeni zawodowcy im to odradzaj± ? Tak po zlo¶ci !!! ... ale na krawêdzi urwiska staje ju¿ trzeci najm±drzejszy z dzisiejszych przybyszów ( a przybywa ich tu dziennie jak mongolskich hord Czyngis Chana ) Ten kolejny to tzw. @PUMPERNIKLIEL :shock:

Patrzy ten mlodzieniec na Wredne Licho spode ³ba i duma ... Ja ci "Wredniaku" poka¿ê ! Mnie nie wykiwasz :nie: . No a lich kusi ... Dam ci ci±gnik do pomalowania i wóz z plandek± i taczkê i Opla Vectrê. Kasy zarobisz jak Górnik na "przodku" ... Kraków ci od razu wybuduje ... szybko ciê do przodu popchnê ... tylko Skocz i Leæ na drug± stronê !!! ... @Pumpernikiel pomy¶la³ i mówi ... Dobra ale chcê to :

-Air Gunsa IWATA AZ3 z dysz± 1.3(lub u¿ywana Sata?) do bazy i klaru
-jaki¶ tani do 150z³ gun do podk³adu
-rozpuszczalnik nitro do mycia "gunów"
-maska,ubiór do lakierowania
-szpachla z utwardzaczem(
-szpachelki i pojemniki do mieszania lakierów
-podk³ad do plastiku i metalu
-baza
-klar
-papiery od 120 do 800
-¶ciereczki i odt³uszczacze
-materia³y do obklejania
.... no i CHÊCI :fiu:

Kurde ale wypas ! ... mówi LICHO ... ( ale dureñ ! ... my¶li jednak ) Dobra ... MASZ, SKACZ i LEÆ ... i ju¿ @Pumpernikiel mia³ skoczyæ, ale wszyscy miejscowi z drugiej strony wrzeszcz± ... Nie rób bzdur ... Nie skacz !!! ... Skacz mówi Licho ... ich nie s³uchaj co oni tam wiedz± jak sami z miasta Sukces Zawodowy pochodz± napa¶li siê i konkurencji siê boj±. Ty wsiowy jeste¶, a nie od nich .... to olej i Skacz !!!

Opanuj siê ch³opaku i nie Skacz krzycz± miejscowi z drugiej strony .... @Pumeprnikiel zawaha³ siê pomy¶la³. Rzuci³ okiem na trupa na dole i resztki po drugim ... szyderczy u¶miech Wrednego Licha ... i nagle ... palec ¶rodkowy wysun±³ mówi±c do Licha ... Pier dziel siê cwany wredny podpuszczaczu, NIE SKOCZÊ !!! ... i wszyscy na urwisku odetchnêli ... M±dry facet :spoko: .

No to nie skacz wsiowy Bencwale .... Wrzeszczy czerwone z w¶ciek³o¶ci LICHO ... i tak gów no wiesz o lataniu ... durny Ikarze !!!!!!

@Pumernikiel spojrza³ na licho z politowaniem i na z³o¶æ wrednej ma³pie na przekór miejscowym, zademonstrowa³ wszystkim zgromadzonym swoje umiejêtno¶ci. Piêkne wybicie z urwiska ... dwunastometrowy, lot nurkowy dwa salta przy ska³ach i wielkie jebniêcie w g³êbok± rzekê ... Noooo ¶mieje siê licho .... Gdy ju¿ nic nie dzia³aj± obiecanki macanki i g³upi nie skacze ... choæ mu pa³ka stoi .... to czas przyg³upa kopn±æ w ambicje i zarozumialstwo, to nie zawodzi bo dureñ ambicje zawsze ma przero¶niêt±.
Po¶mia³o siê WREDNE LICHO i odwróci³o ty³kiem do PROFESJONALISTÓW, ¿egnaj±c ich wyprostowanym ¶rodkowym paluszkiem bo ju¿ na drogê lakiernictwa samochodowego wkroczy³ nastêpny kandydat do b³yskawicznego lotu po wielkie pieni±dze, w³asny warsztat i zawodowy sukces. Licho 30 profesjonali¶ci 3 ... wynik starcia WREDNEGO LICHA i Profesjonalistów z drugiej strony urwiska czarnej dupy niewiedzy. Lich wie ... ¿e prawda jest okrutna ... droga do sukcesu trudna ... a wymagane nak³ady bardzo du¿e ... Licho wie tak¿e ¿e nikt kto jest na pocz±tku drogi zawodowej ... nie chce tego w ogóle s³uchaæ.

Z ka¿dym krokiem nowego kandydata na "truch³o rzeczne" w rozpadlinie "czarnej du py niewiedzy" wiêkszy smutek jednak Licho ogarnia³, bo ten co nadchodzi³ ... jeszcze by³ m³odszy od poprzedniego lotnika - kamikadze :/

... a tam ... wezmê trzy dni wolnego my¶li LICH ... i jeszcze pomy¶lê co z tym zrobiæ.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-03-05, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Piêkna przypowie¶æ :D
 

gugun 
Wys³any: 2013-03-05, 21:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER, ty chyba nie masz co robic :?: ^^ czekam z niecierpliwoscia na c.d ;)
 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2013-03-05, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
To siê nam wieszcz narodowy objawi³ :rotfl: :rotfl:
Wywali³e¶ mnie na ³opatki t± przypowie¶ci± ^^ ^^ ^^
 
 

okoñ
Wys³any: 2013-03-05, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
PROJEKTER napisa³/a:
Skocz i leæ kusi Licho ... po drugiej stronie dostaniesz narzêdzia YATO ... @Pum poduma³ i my¶li, rêce roz³o¿ê kurtkê naci±gnê pofrunê jak nic ... rozbieg i skoczy³ ... leci metr, a potem ... prosto w dó³ i ... jeb ska³y w wodzie ...

Ten tekst zrzuci³ mnie z krzes³a :spoko: :rotfl:
Proponuje podpi±æ posta Projektera ;) tak dla nowych przybyszy ;)
  
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-03-05, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Urzek³a mnie twoja historia :)
_________________
http://niezalezna.pl/
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-06, 01:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
NOBLA dla tego Pana zamiast garnca piwa... :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-03-06, 08:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Dobre .

A gdzie s± ci tzw zarobkuj±cy amatorzy z miasta £odzi ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

andrzej244
Wys³any: 2013-03-06, 08:50   
0
UP DOWN


Posty: 50
PUMPERNIKIEL napisa³/a:
Poczyta³em pomy¶la³em i doszy³em do wniosku ¿e to nie pierwszy raz kiedy wiêkszo¶æ osób mi co¶ odradza a ja siê upar³em i kupi³em to i by³em zadowolony. :cool:

Proste przyk³ady:
Mia³em kiedy¶ odkurzacz (malaguti F15) No i pasowa³o mu zrobiæ remont generalny silnika poczyta³em na necie co i jak i siê zaczê³o. Najpierw komplet kluczy Yato (ca³a wyp³ata na nie posz³a) i jako¶ poma³u i dok³adnie ten remont siê zrobi³o ( a nie mia³em ¿adnego pojêcia o mechanice).Skuterem potem zrobi³em jeszcze 8tysiecy km i sprzeda³em, podobno nadal je¼dzi bez awaryjnie.
Druga sprawa z piaskark±, te¿ poczyta³em no i siê napali³em i kupi³em syfonow± z zaworem talerzowym. Po³±czy³em 2 kompresory i ogieñ, piaskowa³em g³ównie kartery od silników (ameliniowe) i po kilku miesi±cach doszy³em ¿e za s³aby kompresor i ¿e nie ma sensu. Sprzeda³em piaskarkê prawie za tak± samo cenê jak kupi³em wiêc nie by³o ¼le.
Czyli wychodzi na to ¿e wszystkiego da siê nauczyæ.

No i teraz to lakierowanie mnie korcie a trochê wstyd je¼dziæ z tak± skasowan± vectr±.
Mieszkam na wsi i wiadomo jak to na wsi. Tu trza taczkê z plandek± prysn±æ tu wóz tu ci±gnik i tak siê tego zbiera.
Wiadomo ¿e nie od razu Kraków zbudowana ale my¶lê ¿e powoli a do przodu.

Z reszt± teraz 3 dni wolnego to jeszcze pomy¶le.


Dobrze my¶lisz kolego, trzeba siê rozwijaæ a nie przez ca³e ¿ycie liczyæ na kogo¶.
Wspaniale jest umieæ co¶ zrobiæ samemu, daje to du¿o satysfakcji.
Kupuj pistolet, migomat, parê innych rzeczy i dzia³aj. Pozdrawiam.
Wiedza jest w internecie.
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2013-03-06, 08:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
andrzej244 napisa³/a:
Wiedza jest w internecie.

Nom....przecie¿ my tu wszyscy po kursie internetowym lakierujemy :x:
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-03-06, 09:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
andrzej244 napisa³/a:
Dobrze my¶lisz kolego, trzeba siê rozwijaæ a nie przez ca³e ¿ycie liczyæ na kogo¶.

Bardzo "trafne" spostrze¿enie ... :spoko:
andrzej244 napisa³/a:
Wspaniale jest umieæ co¶ zrobiæ samemu, daje to du¿o satysfakcji.

Oczywista oczywisto¶æ.... :spoko:
andrzej244 napisa³/a:
Kupuj pistolet, migomat, parê innych rzeczy i dzia³aj.

"Zaplecze" w postaci gara¿y i sprê¿arki ju¿ ma.... ;)
andrzej244 napisa³/a:
Wiedza jest w internecie.

Ta w internecie "wszystko" znajdzie ;) :tak: A komputer albo laptop "skoryguje" jego b³êdy i napisze mu jak ma robiæ poprawnie i gdzie pope³nia b³êdy..... ^^

Tak¿e jak widzisz kolego autorze tematu PUMPERNIKIEL nic tylko zaczynaj ...... ;) :spoko:
Osobi¶cie jestem za tym aby¶ ...... zrobi³ ten skok :tak: To tylko ma³a kwota takie nic w wysoko¶ci oko³o 2-3 tys. z³ ;)
tak¿e jak Ci ju¿ "co¶" czyli "gów..no wyjdzie" to nie bêdzie tak "bola³o" ;)
Ale "efekt" bêdzie ;) gwarantowany ..... :spoko:
A kolega andrzej244 podzieli siê z Tob± t± "internetow± wiedz±" ;) ^^
Ale pamiêtaj...... koniecznie kup jeszcze ten ...migomat :spoko:
Skok i lot ku "wielkiej kasie i w³asnym do¶wiadczeniu" oraz zaoszczêdzeniu "kaski na pazernym lakierniku" .... bêdzie bardziej "efektowniejszy" :spoko: ^^

ps. Nauka kosztuje a Ty masz dopiero 19 lat ....tak¿e jeszcze wiele wydatków na naukê przed Tob± :tak:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-03-06, 12:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
andrzej244 napisa³/a:
Dobrze my¶lisz kolego, trzeba siê rozwijaæ a nie przez ca³e ¿ycie liczyæ na kogo¶. Wspaniale jest umieæ co¶ zrobiæ samemu, daje to du¿o satysfakcji.

Gów no prawda. Wspaniale to jest nic nie umieæ, na niczym siê nie znaæ i imprezowaæ na pla¿y podrównikowej. Mieszkaæ w wielkim jachcie, lataæ ma³ym odrzutowcem i je¼dziæ samochodem bez dachu. Piæ stare wina i je¶æ owoce morza z egzotycznymi owocami ... a w bonusie ... nie musieæ s³uchaæ wynurzeñ w³asnej baby i jej przyziemnych problemów, oraz ... TATO daj stówê... od cudownych dzieciaków ... tylko wymieniaæ blondynki na brunetki, bia³e na czarne i chude na jeszcze chudsze :tak: ... a kasê wyjmowaæ z autoamatu w ¶cianie. To jest wspania³e. Do tego celu dróg jest wiele ... ale na pewno nie ta któr± TY wskazujesz ¿eby wszytko robiæ samemu i nie liczyæ na innych.

Satysfakcja mo¿e i z tego jest ... tylko ile kosztuje kilogram satysfakcji ? ... mo¿e jest bezcenna ? ( jak tak tzn nieprzydatna = gów no warta ! ) Nakarm rodzinê je¼dzij i mieszkaj w SATYSFAKCJI. Zobaczysz jakie to przydatne cholerstwo ^^

Twoja rada dla 19 latka startuj±cego w ¿ycie jest taka :

Kup narzêdzia i materia³y, bo wiedza jest w internecie ... jak zbudowaæ gilotynê i szubienicê zbuduj sprawd¼ na sobie, czy to dzia³a :shock: ..... po trzeciej próbie popraw b³êdy w konstrukcji ^^ jak ujdziesz ¿yciem ^^

Moja jest taka :

Obejrzyj sobie film jak dzia³a gilotyna i co to jest dekapitacja. Potem znajd¼ sobie normalne zajêcie zawodowe gdzie mózgiem, a nie pazurami zarabia siê prawdziw± kasê. Po kilku latach cwaniactwa, spie przaj st±d na podrównikow± pla¿ê ... bo masz cz³owieku 19 lat i mo¿esz zostaæ kim chcesz ... KIM TYLKO CHCESZ !

Tylko Pacan wszytko robi sam, a g³upi Pacan my¶li ¿e siê tak dorobi maj±tku !
Zapier dzielisz siê i rozchorujesz, wyro¶nie ci garb stracisz zdrowie z czasem te¿ rodzinê, a satysfakcja bêdzie z tego ¿e ho ho ... Pa³ka na pewno ci od tego uro¶nie co najmniej o kilka centymetrów.

Kompletnie @andrzej244 nie kapujesz o co w tym temacie chodzi. Oto rodzi siê kolejny zarobkuj±cy amator któremu za¶wita³a my¶l, ¿e jak sobie trochê popróbuje to siê "naumie" i bêdzie obrzydliwie bogaty. Taka postawa jest na wskro¶ durna ... a do czego to prowadzi ? ... a no np. do tego :

... kolega PROJEKTER kupuje sobie nafaszerowane elektronik± autko ( niestety u¿ywane ) w którym po chwilce mrugania wy³±cza siê ca³a prawa strona kierunkowskazów. Wizyta u elektronika specjalizuj±cego w tej marce. Diagnoza COM pod kierownic± ( zestaw wszystkich prze³±czników, a dodam ¿e jest tam ich od cholery, kierunki, tempomat, sterowanie radiem, ¶wiat³a automatyczne wycieraczki ) Nowy 2 ty¶ u¿ywka 6 stówek.
Internet ( bogaty w wiedzê ) diagnozuje - COM jak nic ! ....jeszcze wizyta w ASO - Panie COM do wymiany to normalne. Oczywi¶cie nie muszê dodawaæ ze ka¿da diagnoza to 5 dych, albo stówka i ka¿dy m±drala ma kur..a mega szybki komputer z najnowszym fabrycznym oprogramowaniem :/ .... "a tam" - my¶lê, wymieniê ten COM - Staæ mnie ^^ .

Wymieni³em. :spoko: OK. ... by³o jakie¶ pó³godziny i dupa blada nie ma kierunkowskazów prawej strony :shock: . Oczywi¶cie reklamacje awantury srata tata nikt nie jest winien jeden sprowadza³ inny zak³ada³ kolejny diagnozowa³ ... no standard jakich w necie mnóstwo. Kasê braæ jest OK ... poprawiaæ i przyjmowaæ reklamacje za w³asn± g³upotê ... Nie OK ... to nie jest COOL i nie TRENDY porostu nie modne. Dzi¶ takie czasy, ¿e w us³ugach p³aci siê wykonawcy za "chêæ" pomocy ... ale ale ... Jak siê skar¿y³em na to ( je¿d¿±c bez kierunków ) elektrykowi samochodowemu ( stary go¶æ ju¿ na emeryturze ) ... to ten wzi±³ miernik za 40 z³ poszed³ ze mn± do samochodu, a po 20 minutach wyj±³ gniazdo z przedniego reflektora i wyczy¶ci³ z niego nalot ... Mówi wymieñ gniazdo, choæ teraz bêdzie ju¿ OK. .... i kur...a jego maæ jest OK !!!

Gdzie moje 2 "ptysie", a ³±cznie to prawie 3 "ptysie" ? U pieprzonych dorabiaj±cych amatorów co wiedzê ci±gn± z internetu ? U debili udaj±cych specjalistów co im siê dwa razy uda , a raz nie uda naprawiæ samochód ... Proste naprawy s± OK ... ale jak ju¿ trzeba daæ gwarancje na lata to panika, choæ mina kamienna i p³yn± zapewnienia jak to bêdzie piêknie na lata zrobione i ¿e nikt tak nie umie jak JA, a wychodzi jak zawsze. :tak: Parking pod marketem w sobotnie przedpo³udnie .... festiwal popisów lakierniczych z norek nor i tandetnych warsztatów. Popisówki wiedzy technologicznej, wyczucia smaku i kolorystyki ... Taki poziom zawodowy proponujesz koledze @Ciemnychleb ??? :sciana:

Pomy¶l lepiej co TY wypisujesz ? :sciana:

Czy TY kolego Andrzej244 w swoim zarozumialczym odruch, bezmy¶lnego samca pomy¶la³e¶ mo¿e o tym, ¿e do nauki zawodu s± szko³y, specjalistyczne kursy no i po staremu ... grono do¶wiadczonych fachowców od których t± wiedz± w praktyce siê dostaje ?
Twoje g³upie i durne wprost nastawienie, ¿e ka¿dy powinien wszytko sobie sam doprowadzi do tego ¿e w koñcu zdechniesz z g³odu bo i twój zawód kto¶ pokryje w³asnymi nieudolnymi dzia³aniami tanim sprzêtem i materia³ami.

Pomy¶l lepiej sk±d siê bior± ceny us³ug lakierniczych ? Nie jeden pos rany gówno zjad dosta³ tu ju¿ ode mnie po dupie za to , ¿e mu siê ubzdura³a nielegalna lakiernia w gara¿u i malowanie elementów po 100 z³. Potrzeba by³o lat ( czterech lat ) i tysiêcy postów, ¿eby ci co tego wys³uchiwali, (a te¿ siê stawiali ) sami ... na w³asnych do¶wiadczeniach zrozumieli, ¿e tak siê nie da.

Amator który sobie d³ubie w gara¿u nikomu nie szkodzi i nie przeszkadza. Bierze jednak 1 z³ za to co zrobi³ i przestaje byæ amatorem. Nikt przy zdrowych zmys³ach nie wydaje 2- czy 5 "ptysiów" na tani sprzêt po to ¿eby zrobiæ sobie samemu dla frajdy co¶ co u specjalisty wykona za 400 z³. Takie ruchy wykonuje zawsze cwaniak który ju¿ wykoncypowa³ sobie biznes. Rzygaæ siê chce jak siê czyta te pier do³y, ¿e ka¿dy to tylko "amator" ... a potem post ni¿ej :Koledzy ile za to mo¿na wzi±æ ? - Proszê o wycenê !

Niektórzy z obecnych tu na portalu po³amali sobie zêby na w³asnych marzeniach o szybkim sukcesie. Zima, reklamacje, kryzys i amatorska konkurencja ... ¶ci±gaj± ich za dup sko na ziemiê. Lata mijaj± a z b³ota i gówna wy³a¿± tylko nieliczni, ci zdeterminowani i bardzo ambitni. Jednak nigdy nie zrobi± tego bez jednorazowego zastrzyku kasy, To niestety w tej bran¿y kompletnie nie mo¿liwe. Bo to us³ugi i jest wymagalne przekroczenia progu wej¶cia. Powy¿ej tego progu mo¿esz szukaæ sta³ych zleceñ i partnerów ... poni¿ej tego progu z tandetnym sprzêtem w obesranej norze mo¿esz tylko sraæ siê latami ze z³omami albo jak kowal na wsi robiæ co popadnie w tym ... czasami umalowaæ automobila.

Dlatego Panie @Andrzej244 jak nie chcesz straciæ szacunku na tym forum, to raczej przemy¶l te swoje porady dostrzegaj±c ich szerokie konsekwencje. Ja kiedy¶ nauczy³em siê szyæ spodnie i koszule ... umiem to robiæ, ale tego nie robiê ... umiem te¿ gotowaæ ale nie otwieram baru, czy restauracji ... umiem te¿ tapetowaæ majsterkowaæ naprawiæ kran zamontowaæ p³ytki w ³azience bez tandetnych listw z plastiku ... tylko CO Z TEGO jak mam biuro projektów ... baaaaa ... nawet by³em zawodowym lakiernikiem ... ale swoje samochody oddaje teraz innym do naprawy. Staæ mnie na to dlatego ¿e od 15 lat zajmuje siê projektowaniem i jestem w tym skuteczny. Znalaz³em swoj± niszê i nie ma zbyt silnje konkurencji z ca³ym szacunkiem dla nich.

Gdyby ka¿dy skoncentrowa³ siê na w³asnym zawodzie ... czy zawodowym zajêciu i robi³ to na "prawdê" , a nie na "pó³ gwizdka", to nie by³o by w tym kraju ¿adnego kryzysu bo tu jest du¿o do roboty TYLKO NIE MA SPECJALISTÓW, ale jest coraz wiêcej niecierpliwej i poirytowanej m³odzie¿y szukaj±cej b³yskawicznego sukcesu. No ka¿dy sobie robi wszytko sam, to nikt nic nie ma i nic nie zarabia i nic nie jest zrobione do koñca ... mamy nowe lotnisko w Modlinie ... Rozpadaj±ce siê autostrady jeszcze nie oddane do u¿ytku ! ... i AMBERGOLD bo jeden go¶æ by³ niecierpliwym "m³odym pistoletem" i chcia³ siê szybko dorobiæ w z³ocie. Potem w TV trzeba by³o ludziom t³umaczyæ oczywiste oczywisto¶ci ¿e nie ma lokat inwestycyjnych oprocentowanych na 25% gwarantowanego zysku ... co nie zmienia faktu ¿e 40 000 spragnionych szybkiego zysku mia³o w³asn± wiedzê na temat ekonomi i lokat funduszy w z³oto ^^ . ( jak nic z Interentu ^^ ) Tu w lakiernictwie jest to samo ... 2 "ptysie" ze skarbonki przebudowa stodo³y ( utykanie dziur s³om± ) i potem ju¿ z górki ... ³atwo tanio i przyjemnie do koñca ¿ycia :sciana: w lakiernictwie samochodowym.

Chcesz zostaæ lakiernikiem samochodowym ? Id¼ do pracy w tym zawodzie i nie daj tam zrobiæ z siebie goñca, czy sprz±taczki. To banalnie proste. :tak: Dwa miesi±ce pracy u kogo¶ za free i ju¿ masz podstawy, oraz rozeznanie w sprzêcie. Pokochasz ten zawód - OK ... jed¼ na szkolenie, czytaj fora internetowe i odsiewaj g³upoty od faktów, dobre rady od cenzuraó³. Zostañ zawodowcem. Najlepszym w bran¿y :spoko:

... ale co to za nowa kompletnie szalona moda na robienie sobie w gara¿u kursów ON - LINE i zakupów materia³ów dydaktycznych do nauki zawodu ?

M£ODZIE¯Y - WE¬TA I TROCHÊ POMY¦LTA !!! ... bo Ja zaczynam mieæ do¶æ tego prostowania durnych koncepcji ... :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-06, 16:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
PROJEKTER napisa³/a:
bo Ja zaczynam mieæ do¶æ tego prostowania durnych koncepcji ...
P.Robercie cierpliwo¶æi!Bez Pana forum umrze ¶miercia naturaln± :!:
 

andrzej244
Wys³any: 2013-03-07, 21:26   
+1
UP DOWN


Posty: 50
Ch³opak chce siê czego¶ nowego nauczyæ i to jest dobre my¶lenie.
Lubi majsterkowaæ, ma pozytywne my¶lenie. Na pewno na tym nie straci.
Du¿o siê w ¿yciu nauczy i nie bêdzie musia³ liczyæ na innych.
Sam majsterkujê i jest to moje hobby, lubiê co¶ robiæ a nie np. piæ piwo.
Du¿o kasy zaoszczêdzi³em przez to, ¿e du¿o zrobiê sobie sam. Zdobywam tym szacunek u innych.
Praca uszlachetnia cz³owieka. Zdobyta wiedza jest bezcenna tak jak i satysfakcja z dobrze wykonanej roboty.
Internet to ogromne ¼ród³o wiedzy.

Przypominam, ¿e jest do dzia³ dla amatorów. Pozdrawiam
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-03-07, 21:47   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
andrzej244 napisa³/a:
Ch³opak chce siê czego¶ nowego nauczyæ i to jest dobre my¶lenie.
Lubi majsterkowaæ, ma pozytywne my¶lenie. Na pewno na tym nie straci.
Du¿o siê w ¿yciu nauczy i nie bêdzie musia³ liczyæ na innych.
Sam majsterkujê i jest to moje hobby, lubiê co¶ robiæ a nie np. piæ piwo.
Du¿o kasy zaoszczêdzi³em przez to, ¿e du¿o zrobiê sobie sam. Zdobywam tym szacunek u innych.
Praca uszlachetnia cz³owieka. Zdobyta wiedza jest bezcenna tak jak i satysfakcja z dobrze wykonanej roboty.
Internet to ogromne ¼ród³o wiedzy.

Przypominam, ¿e jest do dzia³ dla amatorów. Pozdrawiam


¦wiêta, racja kolego ;) Sam zacz±³em nie dawno od niczego, a ju¿ jestem na dobrej drodze ;P
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-03-07, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Wydaje mi siê, ¿e trzeba niektórym du¿o czasu aby zrozumieæ to co Kolega Projekter chce przekazaæ, do tego trzeba chyba dorosn±æ :tak: :tak:
Nie przeczê, ¿e sam kiedy¶ wyskoczy³em jak Filip z konopii próbuj±c przekonaæ,¿e mój pomys³ czy ideologia s± super zaje... i w jednej chwili zosta³em wyprostowany.
Nie mam zamiaru siê podlizywaæ, czy co¶ podobnego bo nie o to chodzi, mogê tylko zasugerowaæ tym napalonym co to chc± ,,umiæ" wszystko nauczcie siê czytaæ i wyci±gaæ wnioski z tego, co Kto¶ do¶wiadczony ma w ogóle ochotê napisaæ przeznaczaj±c na to swój wolny czas.
Co do tej powy¿szej przypowie¶ci to kabarety tak nie rozbawiaj± :spoko:
Robert bierz siê za pisanie VII czê¶ci ,,Dziadów" ;)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-03-07, 23:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Robertlodz09 napisa³/a:
attacker napisa³/a:
taki anonimowy troll z forum bedzie od razu podcinal mu skrzydla.

"Pajacyku" z drzewa siê urwa³e¶ ¿e nazywasz mnie "anonimowy".... :rotfl: Ja tutaj z wieloma osobami z forum mam kontakt telefoniczny ,a tak¿e w "szczególnych wypadkach" osobisty :tak:

Robertlodz09 jak ju¿ jeste¶ na forum i w³a¶nie zauwa¿y³e¶ nowy temat z cyklu ,, mam sprê¿arkê od zi³a i zraszacz do nawozów pomalujem sam a³to", to z automatu powiniene¶ napisaæ z 2 strony jak to dok³adnie zrobiæ zaczynaj±c od oglêdzin auta klienta,koñcz±c na tym któr± d³oñ podajesz,jak siê z nim ¿egnasz gdy odbiera auto. ;)
Czasami jak siê co¶ czyta to ³±py i tak d³ugie od hebla opadaj± jeszcze ni¿ej ;)
Chyba nale¿y intuicyjnie do tego podchodziæ i nie braæ udzia³u w tematach, w których jak siê chce komu¶ daæ radê i uchroniæ go przed bezsensownymi wydatkami rozumiane s± jako z³o¶liwo¶æ lub zarozumia³o¶æ.
Mo¿e nie udzielam siê mega aktywnie, ale czasem po prostu szkoda s³ów.
Pozdrawiam wszystkich kumatych :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2013-03-07, 23:47   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a ja sie wgl. dziwie projekterowi ze mu sie chce....chyba forum traktuje jako dorywczy etap ^^ "yebanie idiotow" ^^ chlopaki-moral prosty...ten co potrafi robic wszystko tak naprawde gufno sie zna na czymkolwiek....nie mozna byc specjalista w kazdej dziedzinie...lepiej sie skupic na 1 i byc w tym najlepszym niz robic wszystko na poziomie prawie przez duze P akceptowalnym prze SIEBIE SAMEGO...
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-03-07, 23:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
gugun napisa³/a:
nie mozna byc specjalista w kazdej dziedzinie...

To jest taki etap- poszukiwanie samego siebie :)
Kwestia czasu, jeden zrozumie i stanie siê fachowcem w wybranej dziedzinie a inny bêdzie wêdrowa³ przez ¿ycie z palcem w doopie potrafi±c wszystko,czyli nic.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-08, 01:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
zgadza sie Panowie,jak kto¶ ¶ie zna na wszystkim,to znaczy ze nie zna sie na niczym.
:spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-03-08, 02:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
andrzej244 napisa³/a:
Ch³opak chce siê czego¶ nowego nauczyæ i to jest dobre my¶lenie.
Lubi majsterkowaæ, ma pozytywne my¶lenie. Na pewno na tym nie straci.
Du¿o siê w ¿yciu nauczy i nie bêdzie musia³ liczyæ na innych.
Sam majsterkujê i jest to moje hobby, lubiê co¶ robiæ a nie np. piæ piwo.
Du¿o kasy zaoszczêdzi³em przez to, ¿e du¿o zrobiê sobie sam. Zdobywam tym szacunek u innych.
Praca uszlachetnia cz³owieka. Zdobyta wiedza jest bezcenna tak jak i satysfakcja z dobrze wykonanej roboty.
Internet to ogromne ¼ród³o wiedzy.

Przypominam, ¿e jest do dzia³ dla amatorów. Pozdrawiam


... i chcia³abym jeszcze dodaæ, ¿e na ¶wiecie powinna panowaæ mi³o¶æ bo mi³o¶æ jest najwa¿niejsza i ona w³a¶nie odró¿nia nas od zwierz±tek. Wierzê i¿ ludzie w g³êbi s± dobrzy i uczciwi i maj± piêkne dusze. Zapewniam ¿e bêdê walczy³a o pokój na ¶wiecie i godno¶æ dla ka¿dego upodlonego cz³owieka, bo ka¿dy ma prawo do szacunku i nauki zawodu ... a nauka to do potêgi klucz ... i tak mi napisa³a Joasia z III B w pamiêtniku. :przytul:


No ... a tak kur ... a po facetowemu to spytam tylko @andrzejku244 co to takiego "amator lakiernictwa" ? ... bo Ja ¶ledz±c te amatorskie wyczyny od kilku lat mam trochê inn± definicjê ni¿ TY. To raczej taki kole¶ co nie ma pojêcia o technologi sprzêcie i obowi±zuj±cych tu zasadach ... i wcale nie chce zg³êbiaæ tych tajników maj±c to g³êboko w odbycie. Taki kolo ma pistola za stówe, sprê¿arkê z wykopalisk, gara¿ rodziców i adres sklepu internetowego z tanimi materia³ami ... I wyt³umacz mu teraz dysponuj±c gigantyczn± wiedz± i do¶wiadczeniem zawodowym .... ¿e ów "AMATOR" jest w "czarnej du'pie niewiedzy" .. ¿e nawet nie zacz±³ jeszcze przygody z lakiernictwem, a ju¿ robi g³upoty ... poczytaj sobie tematy o pistoletach i sprê¿arkach ? ... a kto tu chce gadaæ o temperaturze w trakcie lakierowania, czy wentylacji ? Tak siê tu porobi³o ¿e teraz AMATOR to ten co pieprzy t± robotê, psuje rynek w swojej okolicy i krew tym co maja legalne warsztaty, g³osz±c now± religiê ... samorozwoju Zosi Samosi co wszytko robi se sama ... nawet orgazm, bo jest kompletnie samowystarczalna :sciana: .

We¼ Ty siê Andrzejku zastanów nad t± swoj± durn± filozofi±, bo jest gigantyczna ró¿nica miêdzy umiejêtno¶ci± prostego przyciêcia deski, wbicia w ¶cianê gwo¼dzia, czy nawet naprawienia w³asnego samochodu ... a tym o czym jest ten temat zapocz±tkowany przez kolegê @ciemnychleb. To ewidentny przyk³ad na to jak komu¶ siê ubzdura³ we ³bie "sen o potêdze" i b³yskawicznym sukcesie przy minimalnych nak³adach.

Amator/Srator ... Kto przy zdrowych zmys³ach kupuje browar jak siê chce nachlaæ piwa ?
Wy niby Amatorzy ... kompletnie bezmy¶lnie chcecie dowie¶æ tym co od lat lakieruj± samochody ¿e mo¿na to robiæ super, wyk³adaj±c kilka stówek z rozpieprzonej dziecinnej skarbonki. No sorry ale NIE MO¯NA !!! .... i albo ka¿dy taki Pajac przyjmie to do wiadomo¶ci teraz nie marnuj±c czasu i kasy ... albo przekona siê o tym za kilka lat l¿ejszy o sporo kasy .... po tym jak zmarnuje to co absolutnie bezcenne .... CZAS. :tak:

Naukê zawodu to organizuje siê nie co inaczej. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-08, 12:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
co sie nie da
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-03-08, 12:49   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
PROJEKTER napisa³/a:
andrzej244 napisa³/a:
Ch³opak chce siê czego¶ nowego nauczyæ i to jest dobre my¶lenie.
Lubi majsterkowaæ, ma pozytywne my¶lenie. Na pewno na tym nie straci.
Du¿o siê w ¿yciu nauczy i nie bêdzie musia³ liczyæ na innych.
Sam majsterkujê i jest to moje hobby, lubiê co¶ robiæ a nie np. piæ piwo.
Du¿o kasy zaoszczêdzi³em przez to, ¿e du¿o zrobiê sobie sam. Zdobywam tym szacunek u innych.
Praca uszlachetnia cz³owieka. Zdobyta wiedza jest bezcenna tak jak i satysfakcja z dobrze wykonanej roboty.
Internet to ogromne ¼ród³o wiedzy.

Przypominam, ¿e jest do dzia³ dla amatorów. Pozdrawiam


... i chcia³abym jeszcze dodaæ, ¿e na ¶wiecie powinna panowaæ mi³o¶æ bo mi³o¶æ jest najwa¿niejsza i ona w³a¶nie odró¿nia nas od zwierz±tek. Wierzê i¿ ludzie w g³êbi s± dobrzy i uczciwi i maj± piêkne dusze. Zapewniam ¿e bêdê walczy³a o pokój na ¶wiecie i godno¶æ dla ka¿dego upodlonego cz³owieka, bo ka¿dy ma prawo do szacunku i nauki zawodu ... a nauka to do potêgi klucz ... i tak mi napisa³a Joasia z III B w pamiêtniku. :przytul:


No ... a tak kur ... a po facetowemu to spytam tylko @andrzejku244 co to takiego "amator lakiernictwa" ? ... bo Ja ¶ledz±c te amatorskie wyczyny od kilku lat mam trochê inn± definicjê ni¿ TY. To raczej taki kole¶ co nie ma pojêcia o technologi sprzêcie i obowi±zuj±cych tu zasadach ... i wcale nie chce zg³êbiaæ tych tajników maj±c to g³êboko w odbycie. Taki kolo ma pistola za stówe, sprê¿arkê z wykopalisk, gara¿ rodziców i adres sklepu internetowego z tanimi materia³ami ... I wyt³umacz mu teraz dysponuj±c gigantyczn± wiedz± i do¶wiadczeniem zawodowym .... ¿e ów "AMATOR" jest w "czarnej du'pie niewiedzy" .. ¿e nawet nie zacz±³ jeszcze przygody z lakiernictwem, a ju¿ robi g³upoty ... poczytaj sobie tematy o pistoletach i sprê¿arkach ? ... a kto tu chce gadaæ o temperaturze w trakcie lakierowania, czy wentylacji ? Tak siê tu porobi³o ¿e teraz AMATOR to ten co pieprzy t± robotê, psuje rynek w swojej okolicy i krew tym co maja legalne warsztaty, g³osz±c now± religiê ... samorozwoju Zosi Samosi co wszytko robi se sama ... nawet orgazm, bo jest kompletnie samowystarczalna :sciana: .

We¼ Ty siê Andrzejku zastanów nad t± swoj± durn± filozofi±, bo jest gigantyczna ró¿nica miêdzy umiejêtno¶ci± prostego przyciêcia deski, wbicia w ¶cianê gwo¼dzia, czy nawet naprawienia w³asnego samochodu ... a tym o czym jest ten temat zapocz±tkowany przez kolegê @ciemnychleb. To ewidentny przyk³ad na to jak komu¶ siê ubzdura³ we ³bie "sen o potêdze" i b³yskawicznym sukcesie przy minimalnych nak³adach.

Amator/Srator ... Kto przy zdrowych zmys³ach kupuje browar jak siê chce nachlaæ piwa ?
Wy niby Amatorzy ... kompletnie bezmy¶lnie chcecie dowie¶æ tym co od lat lakieruj± samochody ¿e mo¿na to robiæ super, wyk³adaj±c kilka stówek z rozpieprzonej dziecinnej skarbonki. No sorry ale NIE MO¯NA !!! .... i albo ka¿dy taki Pajac przyjmie to do wiadomo¶ci teraz nie marnuj±c czasu i kasy ... albo przekona siê o tym za kilka lat l¿ejszy o sporo kasy .... po tym jak zmarnuje to co absolutnie bezcenne .... CZAS. :tak:

Naukê zawodu to organizuje siê nie co inaczej. :tak:



Mam do Ciebie pytanie ?
Czy spawacz który dopiero zaczyna naukê zawodu, zaczyna od spawania ogromnych konstrukcji czy spawa na pocz±tek jakie¶ pojedyncze elementy ? :roll:
 

hamir 
Wys³any: 2013-03-08, 12:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Mariko12, sorki ze sie wcinam,tu nie chodzi "co" tylko "czym" :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-03-08, 13:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
hamir,
Prawda nie jest po niczyjej stronie.
Zobaczmy kto z nas starych wyjadaczy jest typowo lakiernikiem a kto z nas kiedys tam (a¿ zapomnia³) nauczy³ siê robiæ samemu i zabra³ (nie da³) pracy lakiernikowi.

Ju¿ nie wnikam ¿e to móg³ byc partacz, zdzierca, czy Heniek w szopie.
Ale sami tacy byli¶my a ¿ycie toczy sie dalej i dla nas zatoczy³o ko³o.
Czasy sie zmini³y, ale mentalno¶æ pozosta³a i ci nowi nie sa nic gorsi od nas 10 lat temu.
Tylko wtedy nie by³o internetowych for i nie by³o komu nas prostowaæ.

Wiec my panowie lakiernicy (czyli elektrycy, stolarze, informatycy, humanisci, wszelkiej ma¶ci intelektualisci) nie dziwcie sie ¿e tak to dzia³a.
Jedyne co os³ab³o to chêæ niesienia pomocy i wypisywania po taz tysiêczny tego samego co juz jest na forum.

A Wy m³odzi amatorzy nitro i przysz³ych demo na parkingach pod tesco . . .nie liczcie na mega wsparcie, lecz poczytajcie a wiedza sie sama w Was przeleje, tylko czy to tak ³atwo zrozumieæ i opanowaæ?

Ja juz raczej nie pomagam, bo to poniek±d podcinanie s³abej ga³êzi na której sam siedze z kolegami z forum.
Chcecie to czytajcie, na prowadzenie za r±czke nie liczcie. :sciana:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-03-08, 15:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Mariko12 napisa³/a:
Mam do Ciebie pytanie ?
Czy spawacz który dopiero zaczyna naukê zawodu, zaczyna od spawania ogromnych konstrukcji czy spawa na pocz±tek jakie¶ pojedyncze elementy ? :roll:

Zaczyna od kursu i uprawnieñ, a potem z wiekiem przychodzi do¶wiadczenie. Jak zaczyna od zakupu butli, albo spawarki a na drugi dzieñ wrzeszczy w oklicy ¿e spawa us³ugowo co siê da za z³otówkê ... to mam tu do Ciebie @Mirko12 pytanie :

AMATOR spawalnictwa to ci jest .... Czy jednaka popieprzony dureñ ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-03-08, 16:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Cytat:
Mariko12 napisa³/a:
Mam do Ciebie pytanie ?
Czy spawacz który dopiero zaczyna naukê zawodu, zaczyna od spawania ogromnych konstrukcji czy spawa na pocz±tek jakie¶ pojedyncze elementy ?

To ¿eby by³o ca³kiem weso³o ^^ id±c tym tropem bardzo ³atwo mo¿na zostaæ ginekologiem ^^ . Wiadomo ka¿dy ma w tym pewne do¶wiadczenie :D starczy para rêkawiczek gumowych (na wyposa¿eniu apteczki) i mo¿na otwieraæ gabinet . Tak w ci±gu godziny ze 4 pacjentki x 80z³ :?: idzie ¿yæ :cool:
Inne ³opatka + wiaderko= firma budowlana
Itd.
_________________

 

Mariko12 
Wys³any: 2013-03-08, 16:26   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
PROJEKTER napisa³/a:
Mariko12 napisa³/a:
Mam do Ciebie pytanie ?
Czy spawacz który dopiero zaczyna naukê zawodu, zaczyna od spawania ogromnych konstrukcji czy spawa na pocz±tek jakie¶ pojedyncze elementy ? :roll:

Zaczyna od kursu i uprawnieñ, a potem z wiekiem przychodzi do¶wiadczenie. Jak zaczyna od zakupu butli, albo spawarki a na drugi dzieñ wrzeszczy w oklicy ¿e spawa us³ugowo co siê da za z³otówkê ... to mam tu do Ciebie @Mirko12 pytanie :

AMATOR spawalnictwa to ci jest .... Czy jednaka popieprzony dureñ ? ^^


ja Ci odpowiem ¿e je¶li ma nastêpnego dnia dawaæ us³ugi to jest to pieprzony dureñ, ale je¶li z wiekem nabiera do¶wiadczenia i po jakim¶ tam czasie zacznie robiæ us³ugi to czemu nie ?
Po drugie odpowiem Ci na post w moim temacie który mi napisa³e¶, czy ja napisa³em ¿e bêdê malowa³ samochody i zostanê " super fajnym lakiernikiem " ? Napisa³em wyra¼nie ¿e to ma byæ typowo hobbistyczne podmalowanie np, kawa³ka blachy czy co¶ w tym stylu, to po co mi pistolet za 3 ty¶ i kompresor za kolejne 5 ty¶ ? Czy to jest rozs±dne ?
Po trzecie jak siê uwa¿asz za "super" lakiernika to po co krytykujesz innych > ? Sam pewnie x lat temu tak zaczyna³e¶ ;;
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2013-03-08, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Mariko12, Daj spokój.
Wszyscy dobrze wiedz± ¿e chcesz im zrobiæ konkurencjê i wyprzeæ ich z rynku us³ugami po 8z³ RBG :tak: :rotfl:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group