Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów
COMING SOON...

Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-22, 15:59
Autor Wiadomość
Czester
Wysłany: 2008-01-13, 22:06   PISTOLET LAKIERNICZY S4000 EVO-T (LVLP)
Gość
Witam
Mam pytanko,co sądzicie o pistolecie S4000 EVO-T (LVLP)??? Naddaje sie to do malowania czy kicha??? Proszę o porady

gruber
Wysłany: 2008-01-13, 22:45   LVLP
Gość
Ja ostatnio zdecydowałem się na Leader LVLP, jeszcze nie miałem okazji nim lakierować ale jak to nastąpi dam znać.Słyszałem o nim dobre opinie...

Wysłany: 2008-01-14, 08:35   
0
UP DOWN
MTGarage.

star evot ma same dobre opinie w środowiskum lakierniczym, jeśli chodiz o sprzęt za tą kase. jednak wydaje mi sie, ze walcom slim s za tą cene będzie lepszy :wink:

Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/

Czester
Wysłany: 2008-01-14, 22:00   PISTOLET LAKIERNICZY S4000 EVO-T
Gość
no własnie czytałem ze to dobry pistolet jak na ta cenę.Głównie chodzi mi o to żeby malował cienką równą warstwą i był bezawaryjny. Wczesniej maiłem jakis złom za 160.Pierwsze malowanie wyszło ładnie a potem jak rozebrałem d mycia coś sie pop* cisnienie zaczeło bić na kielich...no i kicha .raz malował pieknie ,raz pluł i chwilowo zrezygnowałem z malowania..ale na wiosne jak skompletuje szprzet mam nadzieje że zaczne.
Pozdro i dziekuje za porady

rbfm 
Wysłany: 2008-01-14, 22:06   
0
UP DOWN

Czester napisał/a:
cisnienie zaczeło bić na kielich

bo go nie domyles i nie przedmuchales w druga strone

Czester
Wysłany: 2008-01-14, 23:21   
Gość
pistolet jest umyty dobrze(rozbierałem go w mak) wszystkie czesci były myte w rozpuszczalniku potem przedmuchane.według mnie winna jest uszczelka miedzy dyszą a korpusem,no ale tego raczej nie dokupię.

rbfm 
Wysłany: 2008-01-14, 23:27   
0
UP DOWN

Czester napisał/a:
pistolet jest umyty dobrze(rozbierałem go w mak) wszystkie czesci były myte w rozpuszczalniku potem przedmuchane.według mnie winna jest uszczelka miedzy dyszą a korpusem,no ale tego raczej nie dokupię.

mimo wszystko upieram sie przy swoim. tak samo dzieje sie w walcomie slim s gdy go nie przedmucham w druga strone.

zed
Wysłany: 2008-01-14, 23:31   
0
UP DOWN

(rozbierałem go w mak)to blad
jesli to taka czarna z 5 mm grubosci to sprobuj podgrzac ja opalarka (tylko z wyczuciem)i mocno dokrec dysze.

gruber
Wysłany: 2008-01-15, 09:24   ---
Gość
Co to znaczy przedmuchać pistolet w drugą stronę? Jak się wykonuje taką czynność ?

Bisuside14 
Wysłany: 2008-01-15, 11:00   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D

Też chciałbym się dowiedzieć jak czyścić pożądnie pistolet żeby troche służył i czym czyścić
A co powiecie na Leadera HVLP :?:

rbfm 
Wysłany: 2008-01-15, 11:57   
0
UP DOWN

gruber napisał/a:
Co to znaczy przedmuchać pistolet w drugą stronę? Jak się wykonuje taką czynność ?

to znaczy zatkac mu wylot

Bisuside14 
Wysłany: 2008-01-15, 12:21   
0
UP DOWN

wylot powietrza i lakieru?

rbfm 
Wysłany: 2008-01-15, 13:41   
0
UP DOWN

Bisuside14 napisał/a:
wylot powietrza i lakieru?

tak. zatykasz palcem dysze

mebArth 
Wysłany: 2008-01-15, 13:44   
0
UP DOWN

Zatykasz nadgarstkiem wylot lakieru i powietrza i ciśniesz cyngiel. Wtedy wszytsko ci wraca do góry. Uwazaj na oczy i sufit i nie zakręcaj kielicha. Jakim stary tak nieraz po oczach dostałem z kielicha bo człowiek nie myśli i sie spieszy.

Bisuside14 
Wysłany: 2008-01-15, 13:48   
0
UP DOWN

gogle se spraw :wink: . widziałem kiedyś jak w filmiku koleś włąśnie czyścił i było zbliżenie do środka kielika, to bąbelki leciały, ale nie wiedziałem jak to zrobić.
Dzięki :smile:
A co myślisz o Leader'ze HVLP :?: powinienem się wyrobić z pompką (a raczej dwoma o łącznej wyjaności 300l/min lub nawet więcej :?: i bańka 24l +50l :?:

maras 
Wysłany: 2008-01-15, 18:06   
0
UP DOWN

rozumiem twój problem, z poprzednim pistoletem też tak miałem. Przyczyną jest to,ze te tańsze pistolety nie są robione z uszczelnieniami na stożkach, tak jak droższe, ale np leader ma już stożki na dyszy. Też miałem kupić evo-ta, ale wybrałem air-gunsa, czyli tańszą markę Iwaty. Model az3 hte kosztuje ok 5 stów(taki mam), więc trochę więcej niż evot, ale dla mnie rekomendacją jest to,że produkuje go Iwata. System natrysku jest taki jak w w400 lv, więc też jakiś rodzaj lvlp. Ma bardzo małe zapotrzebowanie na powietrze. http://gambrinus.poznan.p...products_id=472
Tylko dysze do niego są droższe niż do evo-ta, o jakieś 100zł

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu