Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
koka
Wys³any: 2008-01-22, 20:06   Jakie cisnienie do bazy
0
UP DOWN

Posty: 42
JAKIE JEST ODPOWIEDZNIE CISNIENIE DO MALOWANIA BAZA I LAKIEREM BEZ BARWNYM BO DZIS ROBILEM TEST I NAJLEPIEJ MI PISTOLET MALOWAL NA OKOLO 5 BAROW CZY TO NIE ZA DUZO ????
 

online 
Wys³any: 2008-01-22, 21:38   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jaki masz pistolet?
wiesz mój jet 2000 te¿ lepiej wali klarem na 5 barach, ale wtedy ma odkurz i zu¿ycie materia³u, ze hej. zawsze pracuj na ci¶nieniu podanym przez producenta.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-22, 23:43   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
mozna sobie sprawdzic na stronie Devilbissa czy Saty, kazdy dobry technik to potwierdzi, ja mam Devilbissa i dla lakierów Spies Hecker zalecaja 2 Bary, ja tego przestrzegam i uwazam ze jest dobrze.
Pozdrawiam
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-22, 23:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
danielpainter napisa³/a:
nie prawda, cisnienie prawid³owe podaje producent pistoletów,


no ciekawe to co piszesz. popatrz na strony producentow lakierow. zarowno producenci lakierow, jak i pistoletow podaja.

danielpainter napisa³/a:
dla lakierów Spies Hecker zalecaja 2 Bary,


no czyli tak jak napisalem. to czemu piszesz ze nieprawda.. ?

prosze bardzo pierwszy lepszy link ze strony novola
http://www.novol.pl/strony/1/i/120.php#ms3

i cytat
"[...]Stosowaæ pistolet natryskowy z dysz± (1.6÷1.8mm i ci¶nienie 3÷4 bar. [...]"

w przypadku baz spectral wave producent zaczal podawac zarowno dla pistoletow HP jak i HVLP.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 00:20   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
no nie prawda bo:
takie cisnienie kaze uzywac producent pistoletu anie lakieru (spies hecker na puszkach pisze 0,7 bara na wyjsciu z g³ówki pistoletu- ciekawe jak to zmierzyc :lol: :lol: )

tu masz ustawienia wielkosci dysz do poszczególnych pistoletów i produktów:
http://www.devilbisseu.co...hecker_data.pdf

Tu masz dane dla bazy:
http://www.devilbisseu.co...ase_search.aspx

A tu mozesz sprawdzic dane dla poszczególnych pistoletów I lakierów:
http://www.devilbisseu.co...ase_search.aspx
Niestety paru marek lakierów nie ma :cry:

Co do saty to nie wiem :roll:

Po drugie kazdy technik mi powtaza zeby nie przestrzegac tego co jest napisane na puszkach co do cisnien tylko tego co podaje producent pistoletów dla tych prod. :grin:

Pozdrawiam
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 00:24   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
drugi link = pierwszy, pomylilem sie, ale poklikaj tam troche moze cos ciekawego sie dowiesz :wink:

[ Dodano: 2008-01-23, 00:25 ]
nie klamie tylko uogólnie, chyba nie powiesz mi ze devilbiss gti pryska na 2 barachtak samo jak sata 3000

[ Dodano: 2008-01-23, 00:25 ]
??????????????
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 00:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mowisz ze kazdy technik mowi ci to. a myslisz ze instrukcje uzytkowania lakieru kto pisal? ksiegowy ?

[ Dodano: 2008-01-23, 00:27 ]
danielpainter napisa³/a:
nie klamie tylko uogólnie, chyba nie powiesz mi ze devilbiss gti pryska na 2 barachtak samo jak sata 3000


nie wiem jaki devilbiss i nie wiem jaka sata 3000. dla przykladu ja mam 2 saty 3000 i obie pryskaja zdecydowanie roznie. sprecyzuj o jakie modele ci chodzi.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 00:28   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
a wiec to co jest napisane na puszkach to dla ciebie ¶wietosc???????
Mo¿e sie zacznij do nich modliæ :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 00:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
a wiec to co jest napisane na puszkach to dla ciebie ¶wietosc???????


a nie zauwazyles ze to co jest na puszkach pokrywa sie z tym co jest w instrukcji pistoletow? myslisz ze to przypadek ? a co do instrukcji to jest swietosc. gdyby sie wszyscy stosowali to nie bylo by polowy postow z problemami na tym forum :)
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 00:34   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ja pisze tylko ze jak wezmiesz sobie dwa elementy, oba pry¶niesz np. baza nr. Fiat 647 na 2 barach, ale jeden sat± 3000 a drugi devilbissem gti to napewno wyjdzie ci inny kolor, wiem z aytopsji, dla tego trzeba przestrzegac instrukcji producentów pistoletów dla poszczególnych lakierów, tak mi t³umaczyli technicy spies hecker

[ Dodano: 2008-01-23, 00:36 ]
nie mówie tutaj o ilosci warstw czy o miedzy odparowaniach tylko o samych cisnieniach na pistolecie

[ Dodano: 2008-01-23, 00:36 ]
sam scisle przestrzegam kart charakterystyk
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 00:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
danielpainter napisa³/a:
ja pisze tylko ze jak wezmiesz sobie dwa elementy, oba pry¶niesz np. baza nr. Fiat 647 na 2 barach, ale jeden sat± 3000 a drugi devilbissem gti to napewno wyjdzie ci inny kolor,


wiesz na szkoleniu w novolu bylo 10 osob i jeden pistolet sata 3000 z wlanym lakierem srebrnym. na stojaku bylo 10 blaszek w jednolitym czarnym kolorze. kazdy podchodzil do tego stojaka i pryskal jedna blaszke tym pistoletem (nic nie przestawiajac). jak myslisz, czy wszystkie blaszki mialy ten sam kolor ?
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 00:39   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
no oczywiscie ze nie , ale ty pisa³es o cisnieniu 3-4 bary, ty wiesz co by wysz³o jakbym prysnol na takim cisnieniu maske srebrnym met???????
nie do zrobienia :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 01:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
danielpainter napisa³/a:
no oczywiscie ze nie , ale ty pisa³es o cisnieniu 3-4 bary, ty wiesz co by wysz³o jakbym prysnol na takim cisnieniu maske srebrnym met???????
nie do zrobienia :lol:


gdzie ja pisalem o 3-4 bar i lakierze srebrnym ? nawet nie zerknales w link...
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 10:57   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
rbfm napisa³/a:
koka napisa³/a:
JAKIE JEST ODPOWIEDZNIE CISNIENIE DO MALOWANIA BAZA I LAKIEREM BEZ BARWNYM


takie jak zaleca producent danego lakieru. w praktyce 3-4 bary cisnienia roboczego (czyli po nacisniecia spustu pistoletu).


Chyba tutaj napisa³e¶ nie??????
Brednie!!!!
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 15:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
danielpainter napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
koka napisa³/a:
JAKIE JEST ODPOWIEDZNIE CISNIENIE DO MALOWANIA BAZA I LAKIEREM BEZ BARWNYM


takie jak zaleca producent danego lakieru. w praktyce 3-4 bary cisnienia roboczego (czyli po nacisniecia spustu pistoletu).


Chyba tutaj napisa³e¶ nie??????
Brednie!!!!


ponawiam pytanie : gdzie ja pisalem o 3-4 bar i lakierze srebrnym ?
nie wiem o co sie burzysz ale to normalne cisnienie dla pistoletu hp i dla takiego producent zwykle podaje.

w przypadku systemu spectral wave troche sie zmienilo.
podaja wartosci dla pistoletow sata jet 3000 HVLP i RP - odpowiednio 2 bar oraz 2-3 bar. jakos dziwnym trafem parametry pistoletow mieszcza sie w tych zakresach (producent saty podaje 2,5 dla RP oraz 2 dla hvlp). z tym ze zalecane jest stosowanie hvlp.
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-23, 17:07   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
rbfm,, Napisa³ ci danielpainter, ¿e np. srebrnym lakierze, to BY£ PRZYK£AD (równie dobrze móg³ byæ inny kolor) Nie zmienia to faktu ¿e 3-4 bary to za du¿o, o czym wspomnia³ danielpainter, (te¿ z tym siê zgadzam)

Co do mierzenia ci¶nienia na wyj¶ciu (na dyszy) to na stronie saty s± filmiki. Na jednym z nich jest takie ma³e "urz±dzenie" i dok³adnie wskazuje tyle ile ma byæ ;) Czyli ustawione masz na 100% dobrze, a nie na "oko" ;)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 19:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bodzio napisa³/a:
Nie zmienia to faktu ¿e 3-4 bary to za du¿o, o czym wspomnia³ danielpainter, (te¿ z tym siê zgadzam)


aha czyli wg ciebie producent sie nie zna i skoro pistolet hp ma takie cisnienie robocze, to ty mimo wszystko ustawiasz mniej?
 

zed
Wys³any: 2008-01-23, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
rbfm napisa³/a:
aha czyli wg ciebie producent sie nie zna i skoro pistolet hp ma takie cisnienie robocze, to ty mimo wszystko ustawiasz mniej?

cos sie zamotales kolego
rbfm napisa³/a:
producent saty podaje 2,5 dla RP oraz 2 dla hvlp).

a ty piszesz
rbfm napisa³/a:
w praktyce 3-4 bary cisnienia roboczego
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 21:43   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
rbfm napisa³/a:
koka napisa³/a:
JAKIE JEST ODPOWIEDZNIE CISNIENIE DO MALOWANIA BAZA I LAKIEREM BEZ BARWNYM


takie jak zaleca producent danego lakieru. w praktyce 3-4 bary cisnienia roboczego (czyli po nacisniecia spustu pistoletu).


Rbfm przeczytaj dok³adnie jeszcze raz o co koka cie zapyta³ i co mu odpowiedziales :!: :!:
A¿ nie chce nyslec co by³oby gdyby posluchal twoich rad.
Potem do mieszalni by³yby pretensje ze lakier do dupy i zle dobrany :lol: :lol:
¿ebys jeszcze wiedzial jaki ma pistolet, hp, rp, hvlp, lvlp, itd :!:

[ Dodano: 2008-01-23, 21:48 ]
Bodzio, na oko to ch³op w szpitalu umar³ :wink: (joke)
ja mam reduktorek na wejsciu przykrecony do guna i zdaje egzamin, a taki przyzad do mierzenia cis na wyjsciu z g³ówki devilbissa to nie wiem gdzie zalatwic :?: :?:
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-23, 22:18   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
No ja te¿ nie wiem gdzie za³atwiæ, mówiê tylko ¿e takie co¶ jest na filmie SATY, mo¿e jest to uniwersalne :?: Na moje "oko" to tak :wink:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-23, 22:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
mam przed sob± karte techniczna lakieru bazowego pewnej firmy i pisze od 3 do 4 bar ale producent tego lakieru w dodatkowej karcie poda³ cisnienia dla róznych producentow pistoletów lacznie z modelami i jest rozpietosc od 3 do 4,5 bar na dyszy chocby devilbis tu 3 modele i 3 rozne cisnieniania mieszczace sie w tym przedziale niechce sie wymadrzac ale opis na puszcze od 3 do 4 bar daje nam mozliwosc zastosowania prawidlowego cisnienia dla danego modelu pistoletu przeciez nie kazdy maluje markowymi
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-23, 22:48   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
nie znam lakierów którymi sie maluje na cis. powyzej 2,5 bara pistoletem hvlp :lol:
ale ja juz chyba jakis glupi jestem :wink: tylko niech ktos z was wezmie taki pistolet, ustawi na reduktorze 4 bary i prysnie, najpierw podk³ad, potem baze i klar, zycze powodzenia ze bedzie dobrze.

Pozdrawiam
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-23, 23:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
danielpainter napisa³/a:
nie znam lakierów którymi sie maluje na cis. powyzej 2,5 bara pistoletem hvlp
RP-ka ustawiam 2,5 do trzech,ale to max,i zaznaczê ¿e do klarów vhs.przy tych klarach pistolet ma co robiæ,gti-kiem bazê duponta lecê 2,5 atm. przy oczywi¶cie otwartym.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-24, 05:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
panowie. po kolei bo zamieszalismy strasznie, dodatkowo posadzajc mnie o pisanie glupot.
a wiec po kolei.
fakt moj blad bo zamotalem sie, pytanie dotyczylo bazy a ja opisalem bezbarwny akurat.

a wiec:

producent bazy spectral novol podawal w karcie charakterystyki (dla pistoletu HP) cisnienie robocze 2,5-3,5 bar.

ktos tam zarzuca mi ze trzeba sie stosowac do cisnienia jakie podaje producent pistoletu. sprawdzilem instrukcje pistoletu: cienienie robocze 2-5 - 4 bar.

producent bazy spectral wave novol podaje w karcie ch-tyki:

producent pistoletu sata jet 3000 podaje w instrukcji: rp-2,5 bar, hvlp 2 bar

to wszystko co mam do powiedzenia. jezeli ktos tego nie rozumie, to bardzo mi przykro ale szkoda mojego czasu na dalsze tlumaczenie. i bardzo prosze nie zarzucac mi ze pisze nieprawde, bo ja nie pisze rzeczy z kosmosu czy wlasnego widzimisie, tylko z kart charakterystyk oraz instrukcji oblsugi sprzetu. jezeli ktos robi inaczej niz podaja producenci to jego sprawa i jego odpowiedzialnosc. jezeli ktos uwaza ze trzeba inaczej niz podaja instrukcje i karty to jest dla mnie niepowazny. nad tymi kartami pracuja od lat fachowcy a nie pan zdzisio z garazu.

dodam ze jedyna osoba ktora napisala cos z sensem w tym watku to zenek.

[ Dodano: 2008-01-24, 06:21 ]
zed napisa³/a:
os sie zamotales kolego
rbfm napisa³/a:
producent saty podaje 2,5 dla RP oraz 2 dla hvlp).

a ty piszesz
rbfm napisa³/a:
w praktyce 3-4 bary cisnienia roboczego


bo tu chodzilo o HP
zreszta od samego poczatku pytanie nie zostalo precyzyjnie zadane bo nie wiemy jakiego pistoletu dotyczy.
 

Gresus
Wys³any: 2008-01-25, 12:03   
0
UP DOWN

Posty: 3
mam pytanie jak sprawdzic jaka mam dysze w pistolecie bo mam jakis taki zwykly i jak by by³a 1,8 to bym sobie do podkladu zostawi³ a jakis lepszy do malowania zakupil ??
 

online 
Wys³any: 2008-01-25, 21:04   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Bêdzie pisa³o albo na tzw. rozpylaczu/g³owicy/motylku lub/i na iglicy :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime