Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
plichciorhehe
Wys³any: 2013-07-02, 21:46   Pod³oga mercedes W124
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
Witam przymierzam siê do remontu pod³ogi w moim MB W124 której praktycznie nie ma mam kilka pytañ.
1. Czy wzmocnienia foteli mogê wyci±æ i zregenerowaæ na stole (czy samochód mi siê nie za³amie czy co¶)
2. Jakiej grubo¶ci blacha jest najlepsza na pod³ogê (jaka by³a oryginalnie)
3. Czy spawy mogê pocynowaæ spawy (czy jest to zabezpieczenie antykorozyjne) na wszystko pójdzie podk³ad epoksydowy.

323548.jpg
wzmocnienia zaznaczone na czerwono
Plik ¶ci±gniêto 849 raz(y) 348.36 KB

 

luki19951 
Wys³any: 2013-07-02, 22:10   
0
UP DOWN
luki19951

Posty: 79
Sk±d: kajew
na pod³ogê mo¿esz wspawaæ o.8 :P
 

plichciorhehe
Wys³any: 2013-07-02, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
ja my¶lê o 1,2 tylko nie wiem czy mogê wyci±æ wzmocnienia i czy da siê wyklepaæ rêcznie wyt³oczenia ? Mo¿e kto¶ siê orientuje ??
 

hematol 
Wys³any: 2013-07-02, 23:07   Re: Pod³oga mercedes W124
+1
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
plichciorhehe napisa³/a:
Witam przymierzam siê do remontu pod³ogi w moim MB W124 której praktycznie nie ma mam kilka pytañ.
1. Czy wzmocnienia foteli mogê wyci±æ i zregenerowaæ na stole (czy samochód mi siê nie za³amie czy co¶)
2. Jakiej grubo¶ci blacha jest najlepsza na pod³ogê (jaka by³a oryginalnie)
3. Czy spawy mogê pocynowaæ spawy (czy jest to zabezpieczenie antykorozyjne) na wszystko pójdzie podk³ad epoksydowy.

Cze¶æ!Wzmocnienia pod fotele mo¿esz wyci±æ i podobariaæ z nowej blachy,zmierz grubo¶æ tych wzmocnieñ,auto sie nie z³amie ,mo¿esz wycinaæ pod³oge,uwa¿aj na przewody paliwowe i hamulcowe. :spoko: U¿yj blachy 0.8mm albo 1mm,najlepiej takiej grubo¶ci jaka jest w orginale,co do cynowania spawów to bedzie 1liga :spoko: Na to wszystko epoksyd to bêdzie super!Te przet³oczenia na podlodze to bedzie ciê¿ko zrobiæ chyba ¿e posiadasz odpowiedni sprzêt,w tym myslê,¿e pomog³by Tobie najlepiej Homer S.
Pozdrawiam.
 

plichciorhehe
Wys³any: 2013-07-02, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
Dziêkujê za wypowiedz mam nadziejê ¿e Homer siê wypowie bo widzia³em jakie cuda wyprawia³ z blach± w innych postach ale nie wiem czy przy odrobinie cierpliwo¶ci da siê to zrobiæ bez sprzêtu
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-07-03, 08:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
plichciorhehe napisa³/a:
Jakiej grubo¶ci blacha jest najlepsza na pod³ogê (jaka by³a oryginalnie)

Zrób naciêcie i zmierz grubo¶æ oryginalnej blachy :tak:
plichciorhehe napisa³/a:
nie wiem czy przy odrobinie cierpliwo¶ci da siê to zrobiæ bez sprzêtu

Podstawowe narzêdzia blacharskie s± niezbêdne aby podorabiaæ te elementy :tak:
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-07-04, 07:03   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Wywo³any do tablicy odpowiadam :)
Osobi¶cie pomimo posiadanego sprzêtu do przet³aczania blachy nie chcia³ bym samodzielnie odtwarzaæ ww pod³ogi . Po odwierceniu poprzeczek (zaznaczone na zdjêciu) nale¿y wykonaæ wzornik pod³ogi np. z tektury z uwzglêdnieniem za³amañ i przet³oczeñ wzmacniaj±cych oraz miejsc gdzie by³y poprzeczki . Czas wykonania takiej operacji (panela) to 1 dzieñ a odwiercenie pod³ogi z ,,dawcy,, i wstawienie w miejsce tej dziury to max.3 godziny . Tak to ja widzê :tak:
_________________

 

plichciorhehe
Wys³any: 2013-08-02, 16:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
dziêki za odpowied¼, ci±gle jestem na etapie poszukiwania "dawcy" i niestety ciê¿ko co¶ znale¼æ
 

zed
Wys³any: 2013-08-02, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
http://www.potrykus.com.pl/oferta.htm
moze tu cos maja
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

chudson
Wys³any: 2013-08-09, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Je¶li chcesz rêcznie rze¼biæ to blacha 1mm maksymalnie, Przy grubszej szybko siê zniechêcisz. 0,8 ³adnie siê kszta³tuje w imadle czy m³otkami.

Do frefabrykowania zgjêc amatorsko przydatny jest rant i ¶ciski stolarskie. Przykrêcasz blache i na rancie m³otkiem doginasz.
Gorzej z przet³oczeniami.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group