Szukaj FAQ Album



Zamkniêty przez: gugun 2013-08-01, 23:17
Autor Wiadomo¶æ
POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-07-30, 21:02   

A mo¿e tak , coby emocje ostudziæ ... jest hobbysta , amator , pasjonat nie napiszê bo bo uszach dostanê - ale zainteresowany motoryzacj± i robi "se sam" :)

http://gorzow.gazeta.pl/g...JECIA_.html#Cuk
 

Siekiera
Wys³any: 2013-07-30, 21:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Mariko12 napisa³/a:
A jaki nick mia³ ten go¶æ ?


Nie pamiêtam, ale to by³o jakies 1,5 roku temu.
Rozmawia³em z lud¼mi którzy byli na kilku spotkaniach, które sie odby³y w ramach tej inicjatywy i wiem, ¿e zamiary mieli dobre ale mimo, ¿e tak naprawdê reprezentowali ca³± bran¿ê DP, PPG, Akzo, BASF, Novol, najwiêksi dealerzy aut, jakie¶ zrzeszenia itp to chyba nic nie uda³o im sie zrobiæ. Tyle, ¿e chodzi o to ¿e jak ten gostek na forach napisa³ ¿e jest taki plan i chc± cos zrobiæ to projektorek zwyzywa³ go¶cia od najgorszych... tak to on chce zmieniaæ bran¿ê i tak mu zale¿y ¿eby by³ wysoki poziom w lakiernictwie ^^
Dwulicowy jest i tyle.
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-07-30, 21:40   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
a jest to gdzie¶ jeszcze na forum udokumentowane ?
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Siekiera
Wys³any: 2013-07-30, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jest na pewno ale w którym temacie to zabij mnie, nie pamiêtam.
Na forum lakiernik by³o chyba wiêcej z³o¶liwo¶ci z jego strony ale tam czuje sie jak u siebie wiêc mog³ sobie pozwoliæ, chocia¿ i tutaj sobie pozwala. Tyle ¿e tutaj to zupe³nie z innych powodów. Moim zdaniem te burdy które tu wszczyna s± celowe aby obni¿yæ warto¶æ tego forum. Tym bardziej jak tamto forum sprzedali to teraz chce os³abiæ konkurencjê.

http://forum-mechanika.pl/
http://lakiernik.info.pl/index.php

nie prawda ¿e podobne logo? :cool:

Zreszt± u nabywcy juz oficjalnie wisi ¿e s± w grupie.

http://motofocus.pl/kontakt

No i niech kto¶ mi powie ¿e nie jest dwulicowy :nie:
 

Dementor
Wys³any: 2013-07-30, 22:25   
0
UP DOWN


Posty: 364
Ale jajca :shock: to lakiernik zmieni³ w³a¶ciciela, ciekawe za jaka kasê i kto j± wzi±³
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-30, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Mariko12 napisa³/a:
a jest to gdzie¶ jeszcze na forum udokumentowane ?

Oczywi¶cie ¿e jest :spoko: W internecie zawsze zostaje ¶lad i dlatego @siekiera wychodzi tak czêsto na k³amcê i konfabulantna ^^ .

nick tego mi³ego pana to - @nieigraj !

strona internetowa akcji jest Tu :
http://www.nieigraj.pl/?m=organizatorzy

tu jest ca³y ten temat kilka stron opinii : http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=4524

Poni¿ej post Pana Paw³a Tuzinka Radcy Prawnego Rady Dealerów Samochodowych
... i dalej moja odpowied¼ .... tu skrócona ale w orginale i w ca³o¶ci pod linkiem tematu...
Podobno to jest ta wypowied¼ naje¿ona chamstwem ordynarnymi epitetami i durnymi argumentami szkodz±cymi tej bran¿y ^^ .Nic tylko czytaæ i wyrabiaæ sobie opinie :tak:

jak kto¶ nie chce czytaæ .... to jako komentarz do g³upiego i k³amliwego postu siekiery
krótki cytat z mojej odpowiedzi i taka informacja .... to jedyny post P.Radcy Paw³a.P Nie by³o ¿adnej dyskusji wiêcej .... k³amliwa siekiero ;)

PROJEKTER napisa³/a:
Oprócz znajomo¶ci Prawa w tej sprawie dotycz±cej materia³ów niskoemisyjnych ( a nie wodorozcieñczalnych ) trzeba lakiernikom wyja¶niæ o co chodzi, a nie przyciskaæ ich do ¶ciany nadinterpretacj± przepisów ³±cz±c je cieniutkimi powi±zaniami w hybrydy ... i dopiero na tej podstawie dowodziæ ¿e ³ami± oni Prawo


i to szanowny toporku jest podstawa mojego ataku na idê walki z lakierniami które nie korzystaj± z lakierów wodorozcieñczalnych :tak: PRAWDA a nie konfabulacje i dzia³anie zgodnie z przepisami prawa, a nie naci±ganie tego prawa dla w³asnych potrzeb. To zwyczajne ¶wiñstwo kole¿ko @siekiera :tak:


Szanowny Panie "Projekter",

to forum jest kolejnym, na którym prezentuje Pan swoje niezbyt odpowiedzialne twierdzenia i pomimo, ¿e nie mamy w zwyczaju podejmowaæ polemiki z anonimami w internecie, to jednak zrobimy to. Przede wszystkim w trosce o Pana klientów, których zwyczajnie nara¿a Pan na odpowiedzialno¶æ prawn±.

Nie bêdê siê zbytnio rozpisywa³, bo te¿ nie ma nad czym. Twierdzi Pan, ¿e rozporz±dzenie o "lakierach wodnych" dotyczy tylko producentów i dystrybutorów, a nie ma "formalnego obowi±zku" u¿ywania takich lakierów. Oczywi¶cie ma Pan prawo do takiej interpretacji, ale obawiam siê ¿e jest ona odosobniona. Prawodawca nie pisze przepisów dla samego pisania. Zreszt±, to nie tylko polskie rozporz±dzenie, ale przede wszystkim dyrektywa, do której uzasadnienia odsy³am. Skoro stworzono systemowo ca³y akt prawny o produktach do odnawiania pojazdów, to chyba logicznym jest, ¿e odnawianie pojazdów musi odbywaæ siê produktami o specyfikacji okre¶lonej w tym akcie. Obowi±zek dotyczy wiêc zarówno producentów, dystrybutorów jak i u¿ytkowników koñcowych. Je¶li mia³by dotyczyæ tylko producentów i dystrybutorów, bez obowi±zku u¿ywania lakierów, to dla kogo te lakiery mia³yby byæ w ogóle produkowane?
W swoich wywodach opiera siê Pan zapewne na par. 1 ust. 4 rozporz±dzenia lakierowego, który zawiera wy³±czenie oraz magiczne s³owo "emisja". Radzê jednak przeczytaæ przepisy do których ten par. odsy³a, a dowie siê Pan z nich, ¿e owszem, s± zwolnieni ze stosowania rozporz±dzenia, ale ci którzy lakieruj± nowe pojazdy na skalê przemys³ow± (przede wszystkim fabryki). Nie s± oni oczywi¶cie zwolnieni ze stosowania lakierów wodnych - po prostu z powodu rozmiarów zak³adu inaczej odbywa siê kontrola tego stosowania (poprzez kontrolê emisji w³a¶nie).
Wszyscy pozostali obowi±zani s± stosowaæ lakiery wodne, tak jak odbywa siê to w ca³ej Europie.

Je¿eli moje argumenty Pana nie przekonuj±, to byæ mo¿e przekona Pana stanowisko Ministerstwa ¦rodowiska w tej kwestii, które poni¿ej:
http://www.zds.org.pl/opi...na%20emisje.pdf
Mo¿e Pan siê nie zgadzaæ z tym stanowiskiem, ale obawiam siê ¿e Inspekcja Handlowa i Inspekcja Ochrony ¦rodowiska pos³ucha raczej Ministerstwa, a nie Pana.

Z powa¿aniem,

Pawe³ Tuzinek
radca prawny
Zwi±zek Dealerów Samochodów



i moja odpowied¼ --------------------------------------------------------------------


Panie Pawle !

Przy minimalnym wysi³ku ustali³ by Pan bez problemów ¿e PROJEKTER to oficjalna nazwa handlowa biura projektów, a Ja nazywam siê Robert Grzywaczewski. Pisze to po to ¿eby od teraz precyzyjnie wiedzia³ Panu ju¿ z kim toczy polemikê w tym zakresie. ¯eby sprawa by³a jasna i czytelna powtórzê to jeszcze raz co Pan nazywa wprowadzaniem klientów w b³±d a Ja stanem faktycznym w krajowych przepisach

NIE MA ¯ADNEGO FORMALNEGO ( PRAWNEGO ) OBOWI¡ZKU STOSOWANIA LAKIERÓW WODOROZCIEÑCZALNYCH w lakierniach.

Teraz ... powinienem przytoczyæ tu Panu odpowiednie podej¶cie do interpretacji wszystkich przepisów zwi±zanych z legalnym funkcjonowaniem lakierni. Naprawdê powinienem to zrobiæ bo w Pan pi¶mie do M¦ z czerwca 2011 ci którzy s± doskonale zorientowani w temacie widzê wyra¼nie, ¿e odwo³uje siê Pan do przepisów które z za³o¿enia nie dotycz± lakierni klasy refinish, ... a nastêpnie prosi o potwierdzenie, ¿e te przepisy nie dotycz± takich lakierni. Co sprytne ;) ... nie przeszkadza to Panu jednak w zamieszczeniu w tym ¿e pi¶mie w³asnej interpretacji i sugestii. :nono:

Jednak jak widaæ z odpowiedzi z-ca dyr. P. Andrzeja Kulona otrzyma³ Pan wyja¶nienie które niczego nie zmienia w kwestii lakierów wodorozcieñczalnych w lakierniach i niczego nowego do tej sprawy nie wnosi. Wystarczy³o tu przytoczyæ wspomniany w odpowiedzi z MS przepis zawieraj±cy ... tekst ... instalacji do powlekania Nowych samochodów. Tu poinformujê mo¿e Pana, ¿e specjali¶ci ds, ochrony ¶rodowiska wykonuj±cy raporty i karty informacyjne dla lakierni, oraz opracowania do pozwolenia na emisjê gazów i py³ów wiedz± doskonale o tym, ¿e standardy emisyjne z instalacji na które siê Pan powo³uje dotycz± w zasadzie linii produkcyjnych. Wiedz± o tym, bez proszenia MS o dodatkow± interpretacjê ;) ale pismo fajne zawi³e ma³o kto w lakierni samochodowej je zrozumie ... wiêc efekt powala ... Bravo ;) .....

Spór z Panem na publicznym forum jest jednak dla mnie do¶æ k³opotliwy. Osobi¶cie bardzo mi zale¿y na tym ¿eby w bran¿y lakierniczej du¿o zmieni³o siê na lepsze bo to co jest teraz jest tragiczne. Na tym i tamtym forum jest mnóstwo moich postów na tema przepisów i formalno¶ci na temat technologi i profesjonalnej legalnej lakierni. Mam wiêc tu ogromny dylemat moralny, gdy przychodzi wykazaæ w jakim b³êdzie Pan tkwi z przekonaniem o przymusie stosowania lakierów wodorozcieñczalnych w lakierniach gdy jednocze¶nie sam stajê w obronie tych co przepisów przestrzegaj± i karcê publicznie innych za wszelkie przejawy wypinania siê na obowi±zki i wymogi. Proszê o tym pamiêtaæ zanim napisze Pan kolejny post zaczynaj±cy siê od ataku :nono: . Proszê raczej skorzystaæ z funkcji PW lub e-maila. Wszytko Panu wyja¶niê. ;)

Poniewa¿ jednak wywo³a³ mnie Pan jak uczniaka do tablicy ¿ebym siê t³umaczy³ ... to w miarê prosto powiem tak :

Rozporz±dzenie na które siê Pan powo³uje okre¶la dopuszczaln± zawarto¶æ LZO w danym produkcie, a nawet ujmuj±c temat szerzej bez wchodzenia w zawi³e szczegó³y ... w mieszaninie produktów stanowi±cych tzw. mieszaninê malarsk± ( lakiernicz± ) czyli produkt gotowy do aplikacji. Obowi±zek umieszczenia takiej informacji na opakowaniu, a w przypadku produktów profesjonalnego zastosowania w karcie charakterystyki ma jego producent, lub importer wprowadzaj±cy, taki produkt do obrotu handlowego. Tu zawarta jest te¿ informacja o tym czy dany produkt jest zgodny z dyrektyw± ( rozporz±dzeniem ) !

.... dla Pana informacji ... "Woda" w lakierach dotyczy tylko bazy, czyli jednego elementu formuj±cego pow³okê dekoracyjn±. Ta woda w tej bazie od chwili swojej premiery od 1990 roku do dzi¶ zmieni³a siê w produkcie lakierniczym nie do poznania. Od formy czystej chemicznie wody dodawanej do komponentów rozpuszczonych w zawiesinie alkoholowej i potem ponownie dodawanej jako rozcieñczalnik roboczy takiej mieszaniny ... a¿ do formy jak± jest dzisiaj. Dzisiaj to w wiêkszo¶ci modyfikowany wod± poliuretan w formie gotowej do u¿ycia mieszaniny. My¶lê ¿e przyda siê Panu ta informacja w dzia³aniach bo Panie Pawle, sformu³owanie które ma Pan na "sztandarze" - lakiery wodorozcieñczalne jest ju¿ lekko nieaktualne i powoli przechodzi do lamusa ;) TAK wiem, ¿e w potocznym jêzyku lakierników wszyscy wiemy o co chodzi ... ale tu w³a¶nie jest mega problem ... Pan pisze i staje w obronie produktów wodorozcieñczalnych pos³uguj±c siê argumentami importerów lakierów ... Pan wskazuje podstawy prawne swoich twierdzeñ i Pan przy tym piêtnuje np. mnie za to ¿e wskazujê Panu w jak± pu³apkê sam Pan wpad³.

Przepisy Panie Pawle zwi±zane z LZO dotycz± przede wszystkim producentów lakierów. :nono: To ich obowi±zek, wyczy¶ciæ produkt, oznakowaæ i legalnie wprowadziæ do u¿ytkowania przekazuj±c u¿ytkownikowi informacje ¿e dany produkt jest zgodny z wymogami zawarto¶ci LZO. Ta zasada siê nie zmieni pomimo tego ¿e w lakierach nie bêdzie ju¿ wody. ;) Kontrola zawarto¶ci czy budowy produktu to nie jest zadanie lakiernika ... a sugerowanie ¿e spoczywa na nim taki obowi±zek jest dalek± nadinterpretacj± ... Choæ faktycznie przy pewnej ekwilibrystyce prawnej obowi±zek ten jest do uzasadnienia zapisami ustawowymi zwi±zanymi z zakazem u¿ywania produktów mog±cych niekorzystnie wp³ywaæ na ¶rodowisko.

... Gdzie Panie Pawle jest w tym wszystkim woda ? ... a dok³adnie lakiery wodorozcieñczalne ? Co Pan napisze swoim klientom gdy siê oka¿e, ¿e produkt na spoiwie epoksydowym rozcieñczany rozpuszczalnikami organicznymi utwardzany UV nie ma w sobie grama wody, a jest spe³niaj±cy wymogi dyrektywy i rozporz±dzenia o LZO :nono: Jakie argumentu przeciw lakierni samochodowej wytoczy Pan gdy na tej lakierni ca³y bus zostanie polakierowany nisko emisyjnym lakierem przemys³owym firmy Dupont IMRON ? 100% bez wody :nono:

Oprócz znajomo¶ci Prawa w tej sprawie dotycz±cej materia³ów niskoemisyjnych ( a nie wodorozcieñczalnych ) trzeba lakiernikom wyja¶niæ o co chodzi, a nie przyciskaæ ich do ¶ciany nadinterpretacj± przepisów ³±cz±c je cieniutkimi powi±zaniami w hybrydy ... i dopiero na tej podstawie dowodziæ ¿e ³ami± oni Prawo :nono:

W prostych lakierniczych s³owach podsumuje to tak :

Bardzo szczytna idea ... cel ochrony ¶rodowiska i poprawy jako¶ci tej bran¿y doskona³y popieram was ca³ym sercem i ¿yczê sukcesów ... na razie jednak sposób realizacji ... no có¿ ... tak po lakierniczemu ... sposób jest do dupy ! .....

Pozdrawiam Panie Pawle.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-30, 22:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Dementor napisa³/a:
Ale jajca :shock: to lakiernik zmieni³ w³a¶ciciela, ciekawe za jaka kasê i kto j± wzi±³

Zadziwiacie mnie tymi rewelacjami ^^ Siekiera np. zawsze najlepiej i najszybciej poinformowana persona i co i dupa blada figê wie i tylko siê domy¶la ^^ .... a teorie spiskowe snuje jak kiedy¶ £ysy73 ^^ . W upale siekiera to ty we¼ sobie wolne bo LZO ci lekko zakrzywia postrzeganie rzeczywisto¶ci ^^

Niestety nie mam uprawnieñ ani przyzwolenia na to ¿eby kogokolwiek wprowadzaæ w sprawy administracji forum www.lakiernik.info Jest tam w³a¶ciciel ¶wieci na czerwono kto ma pytania proszê kierowaæ je do niego. O ile pamiêtam to ca³kowicie prywatny portal tak jak i ten. Jest teraz w wielkiej grupie moto focus i proponowa³ bym siê zastanowiæ czy ³±czenie portali tematycznych w jedn± wielk± grupê to b³±d, plajta, g³upota koniec portalu .... czy mo¿e rozwój, wiêksza widoczno¶æ w sieci i szersze mo¿liwo¶ci. Z du¿ym przy boku mo¿na zrobiæ wiêcej i sens tej zasady nie dociera tylko durniów, gównozjadów i tropicieli teorii spiskowych.

Mnie tylko szkoda mojego banera ;) ... reszta jest nadal OK :spoko:

Ty @siekiera ... ! Wyja¶nisz mi mo¿e znaczenie s³owa DWULICOWY bo jako¶ straci³e¶ w±tek w tych swoich postach ^^ ( w±tek - ruchoma czê¶æ krosna. Gdy siê go traci to koniec tkania ) :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-30, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Siekiera napisa³/a:
Moim zdaniem te burdy które tu wszczyna s± celowe aby obni¿yæ warto¶æ tego forum. Tym bardziej jak tamto forum sprzedali to teraz chce os³abiæ konkurencjê.

kurde ... to mo¿liwe wiesz ??? :shock: .... to ju¿ lepiej nie pisz @siekier ani s³owa. Te twoje posty faktycznie obni¿aj± warto¶æ forum w zastraszaj±cym tempie. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-07-30, 23:09   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Hm czytaj±c te wypowiedzi trudno okre¶liæ kto ma racjê, moja wiedza na ten temat jest do¶c minimalna i ciê¿ko mi jest wywnioskowaæ cokolwiek z tych wypowiedzi, a dodam ¿e s± interesuj±ce :)
Wkoñcu uda³o siê co¶ zrobiæ z tym projektem czy poszed³ do przys³owiowego "lamusa" ? ;P
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Siekiera
Wys³any: 2013-07-30, 23:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
PROJEKTER napisa³/a:
Siekiera np. zawsze najlepiej i najszybciej poinformowana persona i co i dupa blada figê wie i tylko siê domy¶la


Chyba przeceniasz moje mo¿liwosci ale faktycznie patrz±c co wyrabiasz na tym forum to mo¿na sie domy¶laæ ¿e jest to celowe dzia³anie. Tak ¶rednio na 10 twoich postów w siedmiu piszesz ¿e TO forum to syf a ludzie tu pisz±cy to gównozjady. To co sobie mo¿na pomysleæ?
Wszyscy to gównozjady a jeden projektorek przychodzi tu z kagankiem o¶wiaty, z misj± a tu go nie chc± s³uchaæ.
Jakby¶ by³ choæ trochê grzeczniejszy i wykaza³ siê odrobin± empatii to gwarantujê ci ¿e nie by³oby tych przepychanek. Ja nie mówiê ¿e nie mo¿na wytykaæ b³êdów czy wrêcz têpiæ g³upoty ale ty to robisz w taki sposób ¿e nawet jak cz³owiek zna ciê i na codzieñ ignoruje to czasami wytrzymaæ nie mo¿na.
 

Dementor
Wys³any: 2013-07-30, 23:46   
0
UP DOWN


Posty: 364
PROJEKTER napisa³/a:
Jest teraz w wielkiej grupie moto focus i proponowa³ bym siê zastanowiæ czy ³±czenie portali tematycznych w jedn± wielk± grupê to b³±d, plajta, g³upota koniec portalu .... czy mo¿e rozwój, wiêksza widoczno¶æ w sieci i szersze mo¿liwo¶ci. Z du¿ym przy boku mo¿na zrobiæ wiêcej i sens tej zasady nie dociera tylko durniów, gównozjadów i tropicieli teorii spiskowych.


Mi siê wydaje ¿e durniów to KTO¦ zrobi³ z u¿ytkowników lakiernika :>
 

KK 
Wys³any: 2013-07-30, 23:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Rozwiñ wypowied¼ :)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-31, 00:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Mariko12 napisa³/a:
Hm czytaj±c te wypowiedzi trudno okre¶liæ kto ma racjê, moja wiedza na ten temat jest do¶c minimalna i ciê¿ko mi jest wywnioskowaæ cokolwiek z tych wypowiedzi, a dodam ¿e s± interesuj±ce :)
Wkoñcu uda³o siê co¶ zrobiæ z tym projektem czy poszed³ do przys³owiowego "lamusa" ? ;P


Sprawa jest prosta. Jest dyrektywa UE a w ¶lad za ni± rozporz±dzenie tzw. LZO. Tam w krótkim tek¶cie ustawodawca okre¶li³ jak powinna byæ zawarto¶æ LZO w ka¿dej grupie produktów u¿ywanych do napraw i renowacji pojazdów osobowych. Wskazano miedzy innymi rygorystyczn± zawarto¶æ LZO dla baz kolorystycznych. W tamtym okresie poza bazami hydrodyspersyjnymi nie by³o ¿adnego produktu który móg³by tê normê spe³niaæ. Ruszy³a machina marketingowa i wielkie lakiernie oraz ASO a tak¿e mieszalnie sklepowe zosta³y zaszanta¿owane przepisami i wprowadzono do nich mieszalniki z lakierami wodorzcieñczalnymi. Rozwój chemii lakierniczej brn±³ do przodu, ale producentom lakierów nie uda³o siê zej¶æ do wymaganego rozporz±dzeniem poziomu LZO. Rynek ma³ych lakierni i szeroka gam gównozjadów nie chcia³a lakierów wodnych tylko konwencjonalne.

Wreszcie kto¶ wpad³ na pomys³. Skoro dyrektywa i rozporz±dzenie dotyczy systemów do naprawy samochodów osobowych .... bardziej przystêpnie markowych systemów mieszalniczych w systemie refinish ... to dajmy naszym klientom tzw. przemys³owy system mieszalniczy. Proceder sprzea¿y tanich baz konwencjonalnych ruszy³ i rozpêdzi³ siê w najlepsze ^^ Nagle ASO dostrzeg³o problem wszechobecnych gównozjadów i dealerzy postanowili ten nielegalny proceder taniego lakierowania gównianymi produktami ukróciæ wytaczaj±c prawne argumenty.

Tu pojawia siê Projekter z moralnym dylematem. Siedzieæ cicho i nie ch ... j strzeli gównozjadów bo RADA dealerów by³a gotowa do wydania im otwartej wojny formalno prawnej poczynaj±c od kontroli mieszalni przez PIH i UOKiK .... Czy oznajmiæ ¿e to naginanie przepisów i prawa i ¿e w tych lakierach co nie maja wody jest wszytko OK bo to nie problem lakierni tylko producentów lakierów. Do dupy taka walka jak jest oparta o prawn± ekwilibrystykê i wmawianie organom ¶cigania ¿e kto¶ ³amie prawo. W moim przypadku pojawi³ siê kolejny problem. Osobi¶cie uczestniczy³em w dopuszczeniu do u¿ytkowania kilkudziesiêciu lakierni samochodowych maj±cych konwencjonalne lakiery. Jak in teraz wyja¶niæ ¿e wszytko jest u nich legalnie bo u¿ywaj± lakierów dopuszczonych do u¿ytkowania i zgodnych z VOC czyli LZO co jest napisane na ka¿dym opakowaniu i w ka¿dej karcie technicznej. Wiêcej powiem ... bazy z mieszalni sklepowej trafiaj± do lakierni w opakowaniach bez etykiet. W zasadzie wewn±trz mo¿e byæ woda albo konwencja i nikt tego nie wie w trakcie kontroli.

Uzna³em ¿e ta akcja jest szyta grubymi niæmi i ¿e nie ma ¿adnych szans w realnej konfrontacji na jakikolwiek sukces. Wtedy napisa³em jak wygl±daj przepisy dyrektywy. A wygl±daj tak ¿e nikogo nie zmuszaj± do u¿ywania tzw. lakierów wodorozcieñczalnych tylko takich które co do zawarto¶ci LZO zgodne s± ostrymi wymaganiami ekologicznymi. Inaczej rzecz ujmuj±c gdyby dzi¶ kto¶ opracowa³ spoiwo bazy konwencjonalnej które po dodaniu wszystkich sk³adników lakieru pozwoli³o by utrzymaæ wytyczon± prawem normê zawarto¶ci LZO to taka baz choæ z rozpuszczalnikami organicznymi by³aby zgodna z dyrektyw± i rozporz±dzeniem o LZO.

Ca³a woja i batalia Rady Dealerów opiera siê o to ¿e albo woda albo koniec z legalnym lakierowaniem samochodów .... i to w kontek¶cie technologi materia³owej baz lakierniczych jest kompletn± bzdur± ... tu RD pope³ni³a mega b³±d. Wojnê z gównozjadami mo¿na by³o wygraæ w³±czaj±c do wali proste i czytelne przepisy o legalnych lakierniach a nie zawi³e pier do³y o bazie z wody . Cel dzia³anai Rady Dealerów i mój jest ten sam ... jednak drogi to my mamy zupe³nie inne. Oni konfabuluj± i zastanawiaj± siê jak zmusiæ u¿ytkownika lakieru do tego ¿eby nie wypuszcza³ z niego za du¿o LZO do powietrza, a Ja twierdzê ¿e ten lakiernik niem a ¿adnego wp³ywu na to ile tego LZO tam jest. To sprawa producenta.

Pan mecenas jednak poszed³ krok dalej i wyci±gaj±c z kontekstu przepis który mniej wiêcej mówi o tym ¿e w lakierniach samochodowych nie wolno u¿ywaæ produktów które nie zosta³y dopuszczone do u¿ytkowania, przerzuci³ odpowiedzialno¶æ za sk³ad lakieru na u¿ytkownika. Jednym zdaniem .... Lakierujesz konwencj± pójdziesz siedzieæ ;) Zapraszam na stronê kampanii ... Nie igraj z prawem :tak: .

Ja od pocz±tku napisa³em ¿e to bzdura. Ze lakiernia to lakiernia, Dzi¶ samochód osobowy jutro MDF a za tydzieñ sto rowerów ... i co teraz ? ASO siê tak nie wyt³umaczy to lakiernia samochodów osobowych ... warsztat i nora gównozjada bez problemów. Bo te lakiery s± dopuszczone do u¿ytkowania dla celów przemys³owych. System refinish ma swoje oddzielne materia³y i zgodnej z przepisami te do napraw sam osobowych to zawsze systemy wodorozcieñczalne i zgodne z LZO dla tej konkretnej profesji.

Akcja umar³a .... a jak ¿yje to raczej gdzie¶ w mini skali. To nie mia³o ani sensu, ani szans powodzenia. Nie udany atak ASO na szopy. ..... Szkoda bo chêtnie bym im pomóg³ ale nie w konfabulacjach tylko w prostym ataku prawnym na te obesrane nielegalne i nie rozwojowe nory. Konfabulacj± prawnym - mówiê stanowcze NIE. :x:

Kilku, czy kilkuset lakierników mo¿e okazaæ siê prawnymi analfabetami ... ale jak stan± przed gro¼b± utraty dorobku ¿ycia z powodu jakiej¶ wody w bazie czy LZO, gdy legalnie prowadz± dzia³alno¶ci i wnosz± op³aty ¶rodowiskowe i legalnie kupili te produktu ... to ci lakiernicy znajd± sobie m±drego adwokata, a ten bez problemów dowiedzie jakim szwindlem jest ta akcja !

Gdzie wtedy bêdzie PROJEKTER ... ponoæ autorytet w bran¿y ? .... a no w czarnej dupie wykiwany przez ¶mieszn± akcjê z góry skazan± na klapê. ^^ Taka Tak panie siekiera ^^

i teraz jak ¶wiat³o pad³o na sprawê .... o jakich to zaletach i dobrych intencjach tej akcji i "tego mi³ego pana" ... pisa³ Pan panie siekiera ? ... we¼ no teraz to wyja¶nij kole¶ co ci w tym pecynku za¶wita³o ba wygl±da na to ¿e zmasowana akcja formalno prawna pod has³em

.... albo bazy wodne w lakierni / norze, albo spieprzaæ gównozjady do innej bran¿y !!!

Ja mo¿e przypomnê :

Siekiera napisa³/a:
Mariko12 napisa³/a:
A jaki nick mia³ ten go¶æ ?


Nie pamiêtam, ale to by³o jakies 1,5 roku temu.
Rozmawia³em z lud¼mi którzy byli na kilku spotkaniach, które sie odby³y w ramach tej inicjatywy i wiem, ¿e zamiary mieli dobre ale mimo, ¿e tak naprawdê reprezentowali ca³± bran¿ê DP, PPG, Akzo, BASF, Novol, najwiêksi dealerzy aut, jakie¶ zrzeszenia itp to chyba nic nie uda³o im sie zrobiæ. Tyle, ¿e chodzi o to ¿e jak ten gostek na forach napisa³ ¿e jest taki plan i chc± cos zrobiæ to projektorek zwyzywa³ go¶cia od najgorszych... tak to on chce zmieniaæ bran¿ê i tak mu zale¿y ¿eby by³ wysoki poziom w lakiernictwie ^^
Dwulicowy jest i tyle.


Teraz jasne jakie to by³o spotkanie bran¿y i tych co chcieli dobrze ? Teraz kapujesz siekierko CO CHCIELI ZROBIÆ ? ^^ ^^ ^^ .... :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-31, 01:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Siekiera napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Siekiera np. zawsze najlepiej i najszybciej poinformowana persona i co i dupa blada figê wie i tylko siê domy¶la


Chyba przeceniasz moje mo¿liwosci ale faktycznie patrz±c co wyrabiasz na tym forum to mo¿na sie domy¶laæ ¿e jest to celowe dzia³anie. Tak ¶rednio na 10 twoich postów w siedmiu piszesz ¿e TO forum to syf a ludzie tu pisz±cy to gównozjady. To co sobie mo¿na pomysleæ?
Wszyscy to gównozjady a jeden projektorek przychodzi tu z kagankiem o¶wiaty, z misj± a tu go nie chc± s³uchaæ.


Nie wymy¶laj moich wypowiedzi tylko zacytuj ;) ... poproszê o siedem cytatów z dzi¶ gdzie napisa³em ... TO forum to syf, a ludzie na nim pisz±cy to gównozjady z dzi¶ bo dzi¶ napisa³em ju¿ 12 postów czyli ponad 10 . DAWAJ .... :> ... a jak nie umiesz "dawaæ" i musisz wymy¶laæ to raczej siê nie wypowiadaj wcale. Na cholerê tu komu jest kole¶ który wymy¶la tre¶æ postów za innych uczestników. DAWAJ CYTATY albo napisz PRZEPRASZAM !

Jest TU taki temat "Ró¿nice w kolorze dorabianego lakieru" ... w nim kole¶ sprayem wali syficzn± naprawê ... potem poprawia j± lakierem i nadal jest dupa blada a nie "cud malina" Wreszcie o¶wiadcza .... ¿e zrobi³ to z chytro¶ci i sugeruje w domy¶le ¿e jak ma zap³aciæ lakiernikowi to mu rêkê wykrêca lumbago i woli se sam zrobiæ ... zreszt± lakiernicy to paprole i tak to spieprz± .... Zacytowaæ z tematu zdanie po zdaniu czy zaufasz mi ¿e z zasady nie wymy¶lam tych tekstów ?

Temat idzie dalej ... i tu spytam Gdzie kolego @siekiera napisa³e¶ co¶ hmm... powiedzmy technologicznego ... Co¶ wa¿nego. Istotnego dla tego tematu ... bo Ja widzisz ... co¶ nie co¶ z tej przeogromnej wiedzy zawodowej jednak tam wplot³em miêdzy zdania ;) Zadba³em o to ¿eby TO forum zrobi³o tyci krok do przodu ... a Ty ?

Temat wiêc idzie dalej .... i mamy wreszcie twój przenikliwy post siekiero o tym mniej wiêcej ¿e ka¿dy se mo¿e robiæ co chce ze swoim samochodem i ch ...j bo kto mu zabroni ? Brawo @siekiera m±dry przenikliwy post z wizj± rozwoju bran¿y. Wypowied¼ fachowca ... a ile lat ma fachowiec ? bo z postu wynika ¿e 7-em ;)

Temat idzie dalej .... i siekiera wymy¶li³ jaki¶ pie rd, ¿e kiedy¶ tam jaka¶ tam "grupa trzymaj±ca w³adzê" chcia³a dobrze wszystkim zrobiæ ... zeszli siê na sobór i uchwalili jak i¶æ na wojnê z urzêdnikami pod ramiê, od lakierni do lakierni. Kryterium oceny nie jest takie jak PROJEKTERa ... ma³y cenzura ale siê rozwija dajmy mu szansê i pomó¿my. ... albo ... o dureñ którego ol¶ni³o i zrozumia³. Nareszcie. Te¿ mu pomó¿my i wspierajmy ... genralnie zachecam do rozwoju ... nie masz kasy we¼ kredyt nie mas szans bie¿ dotacjê ... nie da siê ? bie¿ barter za mieszalnie ... zrób ku...rwa cokolwiek gównozjadzie tylko wyjd¼ z szamba ... A twoja komisja tych co chcieli dobrze @siekiera jak kombajn mia³a taki cel : Dobrze dzia³aj±ca lakiernia z kabin± w niej fachowcy ciep³o w dupkê fajne warunki, ale ¿e mieszalnik niestety konwencjonalny wiêc sru ³ami±cy unijne dyrektywy poparpañcu won na bruk i p³aæ kary do ostatniego tchnienia, ale dopiero jak za dwa lata wyjdziesz z pud³a. ha ha !

Jak TY siekiera pomagasz ludziom na forum ? Co TY konkretnie zrobi³e¶ od kiedy siê zalogowa³e¶ ? ... chwalisz bran¿owy syf , i zachwycasz siê marginesem tej bran¿y ? Snujesz glupie do cna teorie spiskowe ? ... No to faktycznie osi±gniêcie ¿e ho ho .... Nie wiem czy mo¿e zwróci³e¶ uwagê ¿e archiwum tego forum ... tego na które zagl±da masa gównozjadów pêka od moich postów na temat technologi materia³owej przepisów prawa zasad budowy nowych obiektów kosztów, procedur, sprzêtu i urz±dzeñ, dotacji, budowy pistoletów lakierniczych ... a gdzie twoja pomoc siekiera ?

Znam osobi¶cie kilku nawróconych gównozjadów.

Oni nie nie maj± czego¶ co piloci nazywaj± "sztucznym horyzontem". Gównozjad odchyla siê w bok siêgaj±c po syf i stacza po pochylni w dó³ , ale tego nie widzi bo nie ma punktu odniesienie. On nie widzi ¿e to rampa, a nie równa droga, bo przestrzeñ która go otacza nie ma punktu odniesienia. Wszyscy robi± jak on. Wyt³umacz mu teraz grzecznie i spokojnie ¿e robi ¼le jak za nim stoi bieda k³adzie mu rêkê na ramieniu i szepcze .... Ty ka¿ tej durnej pale spier....alaæ.

Ostania awantura Projekter kontra Robert z Bydgoszczy ... a¿ trzeba by³o kasowaæ posty. ... Dym jak cholera .... efekt Robert Przys³a³ PW i jest ju¿ OK ... przeczyta³ trochê postów zrozumia³ pewnie wiele spraw ... móg³ byæ durniem ... jest m³odym niedo¶wiadczonym Usherem. Jak siê oka¿e ¿e ambitnym .... to pozostanie gównozjadem mu nie grozi, ale zaczekam z opini± z kilka miesiêcy ;)

Dla Ciebie siekiera to awantury o nic .... dla mnie o zmianê na lepsze. Czy to daje jakie¶ efekty ? Daje Daje :tak: .... W ci±gu czterech ostatnich miesiêcy nawróci³o siê na "moj± wiarê" co najmniej sze¶æ osób. Niczego nie zmienili ani nie pope³nili seppuku ze wstydu ... oni jedynie zmienili sposób my¶lenia o lakierowaniu i biznesie jakim jest to lakierowanie. Tylko tyle ... a tyle ... ju¿ wystarczy. :tak:

Ty @siekiera nie masz takich osi±gniêæ ... za to wspierasz ambitnie amatorskie lakiernictwo podwórkowe :spoko: Có¿ taka to przywara forum ... ka¿dy mo¿e napisaæ co chce. Co najwy¿ej zostanie oceniony w przysz³o¶ci przez innych :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Siekiera
Wys³any: 2013-07-31, 07:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Na forum s± tysiace stron i nie zamierzam szperaæ tam w poszukiwaniu cytatów ¿eby daæ tobie po¿ywke do kolejnych twoich pokrêtnych argumentowañ.
Nagle sie okaza³o ¿e projektorek troszczy siê i dba o dobro gównozjadów. Buuahaha ^^ ^^ ^^
Natomiast mogê spróbowaæ zbieraæ twoje nowe wyzwiska i obelgi. Z czasem mo¿e wy³owiê te stare tak dla przypomnienia. Teraz nie zamierzam traciæ dobrej pogody na ja³owe dyskusje z tob±.
 

Dementor
Wys³any: 2013-07-31, 08:22   
0
UP DOWN


Posty: 364
KK napisa³/a:
Rozwiñ wypowied¼ :)


Co tu rozwijaæ. Nie wiem, mo¿e tobie to nie przeszkadza ale ja poczu³em ¿e ktos zrobi³ ze mnie durnia i tyle. Wysz³o na to ¿e pisa³em (nie tylko ja) po to ¿eby kto¶ sobie na tym portfel zape³ni³. Dobrze ¿e nie zrobi³em b³êdu i pod jednym nickiem nie pisa³em tu i tam.
Je¿eli to prawda to dla mnie to sukinsyñstwo i tyle. Czy kto¶ mnie zapyta³ czy zgadzam siê aby na moich wypowiedziach kto¶ zarabia³? A gdzie jakie¶ prawa autorskie? :evil:
 

Bombel
Wys³any: 2013-07-31, 09:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Jestem od niedawna na forach ale te¿ to mi siê nie podoba. :shock:

PROJEKTER napisa³/a:
Niestety nie mam uprawnieñ ani przyzwolenia na to ¿eby kogokolwiek wprowadzaæ w sprawy administracji forum www.lakiernik.info Jest tam w³a¶ciciel ¶wieci na czerwono kto ma pytania proszê kierowaæ je do niego. O ile pamiêtam to ca³kowicie prywatny portal tak jak i ten. Jest teraz w wielkiej grupie moto focus i proponowa³ bym siê zastanowiæ czy ³±czenie portali tematycznych w jedn± wielk± grupê to b³±d, plajta, g³upota koniec portalu .... czy mo¿e rozwój, wiêksza widoczno¶æ w sieci i szersze mo¿liwo¶ci. Z du¿ym przy boku mo¿na zrobiæ wiêcej i sens tej zasady nie dociera tylko durniów, gównozjadów i tropicieli teorii spiskowych.


Nie do¶æ ¿e na naszych tre¶ciach zarobili kasê to jeszcze dalej wyzywa nas od durniów i gównozjadów. Co za cham :sciana:

Panie Projekter z tego cytatu to najwa¿niejsze s± te "szersze mo¿liwo¶ci"....... w zarabianiu pieniêdzy :>
 

kadafi 
Wys³any: 2013-07-31, 09:56   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: Tarnowskie Góry
Jak zwykle rozmowa donik±d.
Projekter bêdzie tkwi³ przy swoim (ma ogromna wiedzê ale ¶wiata lakiernictwa tym nie uzdrowi - co najwy¿ej bêdzie mia³ osobist± satysfakcje ¿e nakopa³ kolejnemu do dupy).
Ci w gara¿ach i norach dalej bêd± robili to co robi± (nadzieja ¿e czytaj±c forum bed± robili coraz mniej fuszery) mo¿e niewielki % siê "nawróci", mo¿e.
I tak bêdzie w kó³ko.Prowadzi to do tego ¿e wiêkszo¶æ tematów koñczy siê jak ten. Jak - ka¿dy widzi. Mo¿e trzeba siê zastanowiæ czy warto toczyæ te pyskówki bo jeden drugiemu nie ust±pi.
"Nie polemizuj z idiot± najpierw sprowadzi ciê do swojego poziomu a pó¼niej pobije do¶wiadczeniem" - mo¿e tak trzeba sobie przet³umaczyæ i odpu¶ciæ?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-31, 10:23   
-1
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Siekiera napisa³/a:
Na forum s± tysiace stron i nie zamierzam szperaæ tam w poszukiwaniu cytatów ¿eby daæ tobie po¿ywke do kolejnych twoich pokrêtnych argumentowañ.


Sratatata ^^ ... Pêkasz jak stare gacie na dupie :D

Ja ... to troszczê siê tylko o swoich klientów. Zaraz po zaliczce moja troska o nich jest ogromna. Innym mogê ³askawie z wielkiej ¿yczliwo¶ci co¶ tam podpowiedzieæ, zasugerowaæ albo wyja¶niæ ¿e kto¶ ich ok³ama³.

Natomiast zdeklarowane ordynarne, têpe gównozjady i zawodowi durnie z powid³ami w bani .... to obiekty do kopania po tyku i srania na nich .... TU, TAM w prasie i w realu ... skapuj to wreszcie siekiera bêdzie ci ³atwiej oddychaæ. Moja pogarda dla wszawych popaprañców marnuj±cych sobie ¿ycie na w³asne ¿yczenie i pikuj±cych w dó³ jest tak zakorzeniona ¿e nosi cechy wrodzonej przywary. Ja nie wiem jak to dzia³a w przyrodzie ... ale 10 minut rozmowy z durnym patenciarskim gównozjadem potrafi zniweczyæ plany rozwojowe wydawa³oby siê m±drych i stabilnych ludzi, a przynajmniej je powstrzymaæ. Jeden post z otch³ani nêdzy i inny biedak zamiast uruchomiæ my¶lenie i siê spi±æ do dzia³ania, wycofuje siê do jakiej¶ podrêcznej obesranej nory na przeczekanie :sciana:

Temat pistolety lakiernicze ----- Ile mo¿na pisaæ to samo ? Ile nawróconych osób musi napisaæ ¿e mia³o tani syf z chin i w przeb³ysku inteligencji wywali³o go w cholerê kupuj±c markowy sprzêt do refinishu. Nagle ... w jeden czy kilka dni okazuje, siê ¿e nast±pi³ u nich w norce cud. Wychodzi piêknie, lakierownia sprawia przyjemno¶æ, kolory pasuj±, materia³u idzie mniej ... nawet syfów jest mniej.

Ale NIE !!! ... za namow± takiego @siekiera który to niby jest tolerancyjny i z tej tolerancji wychodzi wiêcej szkód ni¿ po¿ytku, prêdzej czy pó¼niej jaka¶ wsza spada z dupy i zdeklarowany gównozjad wali swoj± przemy¶liwan± miesi±cami tezê ... na ch...j pistolet dla profesjonalisty jak Ja se maluje dla siebie ... i piszczy posraniec o zaletach chionola ... gówno wiedz±c o lakiernictwie i i pistoletach do refinishu ... Jak siê niedawno okaza³o ku mojemu mega zaskoczeniu ka¿dy siê m±druje publicznie o pistoletach ( piêæ lat m±dro¶ci !!! ) a tylko kilka osób na forum wiedzia³o na jakiej zasadzie dzia³a grawitcyjny pistolet pneumatyczny :x: .

Gównozjad to nas±czona z³ymi nawykami substancja aktywna. Jak naci¶niesz do bólu jest szansa, ¿e kwas wyleci i pomimo ¿e z dnia na dzieñ nie da siê nic zmieniæ by³y gównozjad my¶li ju¿ samodzielnie i ma plan. Jak nie przyci¶niesz ... materia gównozjada wsysa z forum i z realu wszytko co tandetne i porypane byle by³o tanie. Mó¿g gównozjada jest oporny na m±dre porady i otwarty na durnoty. Sposób pojmowania rzeczywisto¶ci zale¿ny od ceny sk³adnika tej rzeczywisto¶ci :tak:

Ile osób z forum pracuje na markowym systemie lakierniczym od pocz±tku do samego koñca ? Ca³e szczê¶cie ¿e portale nie s± nigdy reprezentatywne dla ca³o¶ci bran¿y bo mo¿na by siê za³amaæ albo zwyczajnie wypi±æ dupê na tych co zaczynaj± i niech sobie latami b³±dz± .... Ilu lakierników zawodowych lakierników wyprostowa³o TU swoje nawyki po przeczytaniu postów ... miêdzy innymi moich postów Panie @siekierka@ ??? :shock:

Ja zostanê przy bezkompromisowej krytyce ka¿dego durnego ruchu jaki opisze tu jaki¶ usher ... np lakierowania sprayem. Ka¿dy z was mo¿e sobie ich chwaliæ ... nawet zrobiæ kolesiowi loda z zachwytu .... Dla mnie nie ma PRAWIE DOBRZE bo "prawie" robi wielk± ró¿nicê. Nie ma "prawie" dobrej naprawy lakierniczej. "Prawie" dobrego materia³u, lub prawie dobrego pistoletu lakierowania. Nie istniej takie stwierdzenie techniczne czy technologiczne jak "MO¯E BYÆ". Nie dam siê zaraziæ chorob± gównozjadów bo to co roznosz± to choroba ¶miertelna,. Zdycha siê w biedzie i konwulsjach. Umiera jako dziad czêsto w samotno¶ci.

Taka z³ota my¶l na koniec dla tych co jeszcze my¶l±, a nie tylko dryfuj± gdzie powieje wiatr

Ludzie staj± siê rozs±dni dopiero wtedy gdy wszystkie inne sposoby zawiod±
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Siekiera
Wys³any: 2013-07-31, 10:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Przeczyta³em twoje jak ty to nazywasz wynurzenia i co? dalej piszesz to samo co juz napisa³e¶ setki razy. Po co ty sie tak produkujesz przecie¿ wiêkszo¶æ i tak czyta twoje posty dla rozrywki, ³acha podrzeæ z ciebie ^^

Dla odmiany jak jeste¶ taki to niby rzetelny w opisywaniu tej swojej chorej rzeczywisto¶ci to daj linka do mojego postu gdzie napisa³em to co sugerujesz:

PROJEKTER napisa³/a:
Ale NIE !!! ... za namow± takiego @siekiera który to niby jest tolerancyjny i z tej tolerancji wychodzi wiêcej szkód ni¿ po¿ytku, prêdzej czy pó¼niej jaka¶ wsza spada z dupy i zdeklarowany gównozjad wali swoj± przemy¶liwan± miesi±cami tezê ... na ch...j pistolet dla profesjonalisty jak Ja se maluje dla siebie ... i piszczy posraniec o zaletach chionola ... gówno wiedz±c o lakiernictwie i i pistoletach do refinishu


No podaj cytat albo linka


PROJEKTER napisa³/a:
Nie dam siê zaraziæ chorob± gównozjadów bo to co roznosz± to choroba ¶miertelna,. Zdycha siê w biedzie i konwulsjach. Umiera jako dziad czêsto w samotno¶ci.


O samotno¶ci i problemach TWOICH to ju¿ tu kto¶ pisa³ wiêc rozumiem ¿e piszesz to z w³asnego do¶wiadczenia. Szkoda mi ciebie, cz³owieku z chor± psychik± i powtórzê za kim¶ "Projekter, ty masz kolegów?" ^^
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-31, 11:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Bombel napisa³/a:
Nie do¶æ ¿e na naszych tre¶ciach zarobili kasê to jeszcze dalej wyzywa nas od durniów i gównozjadów. Co za cham :sciana:


Ty bombel .... ³adnie ci siê w tej bani pokrêci³o od tego upa³u :D :D :D
Ty w ogóle siê zastanawiasz chwilê nad tym co wypisujesz publicznie? Choæ sekundê ?

Kto to NAS .... "NAS wyzywa" ... a konkretniej ? Bo Ja akurat precyzyjnie wiem kto tu jest fachowcem kto zawodowcem, a kto gównozjadem ... i durniem ... a TY wiesz ? Przyjmuje od teraz do wiadomo¶ci ¿e TY wpisujesz siê w filozofiê gównozjada i czujesz dotkniêty uwagami do nich kierowanymi. Zapamiêtam ... bo nie mia³em zdania na twój temat. Skoro siê zdeklarowa³e¶ to wezmê to w przysz³o¶ci pod uwagê :tak:

Spytam a propos twojego oburzenia .... jakie TY ... konkretnie TY anonimowy nicku bombel wnios³e¶ wa¿ne i istotne tre¶ci do do archiwum tamtego portalu, albo tego Forum ? Jakie TY bombel wzorce w³asnych dzia³añ masz do zaproponowania innym Usherom ¿eby mogli pod±¿aæ twoj± drog± do sukcesu. Jakie to wa¿ne tre¶ci napisa³e¶ ¿e tamto forum zmieni³o siê nagle w tak atrakcyjny k±sek ¿e kto¶ siê nachapa³ kasy na twojej wiedzy zawodowej i do¶wiadczeniu wylewnie opisanym w twoich postach ? Czy Ty siê przypadkiem nie wywy¿szasz np ... nie ¿ebym zazdro¶ci³ ale sporo piszê ... postów te¿ ? ^^

Nic nie wiesz o tamtym forum, a siê m±drujesz. Gdy kto¶ nic nie wie o lakiernictwie, a siê publicznie m±druje zostaje "durniem" :tak: , a TY .... Nie wiesz czy tamto forum jest sprzedane czy to maria¿ kilku adminów, czy spó³ka czy tylko jeden wspólny serwer, lub obs³uga techniczna, Nie wiesz sk±d w³a¶ciciel ma kasê na utrzymanie portalu i czy go na to staæ, nie wiesz czy teraz bêdzie lepiej czy gorzej i jakie s± plany w³a¶ciciela portalu ... a najlepsze jest to ¿e z³amanego grosza Ty kolego bombel nie do³o¿y³e¶ do utrzymania tamtego forum i tego zreszt± te¿, a ¶miesz siê wypowiadaæ bez zaj±kniêcia ¿e na twoich tre¶ciach jaki¶ cham zbi³ tam kasê ? :x: To jest g³upie b±bel ... takie ¿ale to lej± tylko nieudacznicy grzebi±cy po kieszeniach tych co odnie¶li w ¿yciu jaki¶ sukces. Takie wszy z klej±cymi siê paluszkami :tak:

Trzeba byæ durniem ¿eby siê m±drowaæ bez wiedzy o danej sprawie .... ma³o tego .... trzeba jeszcze byæ zasranym tchórzem ¿eby pisaæ to TU, a nie TAM. Przysz³o ci to do g³owy mo¿e zanim wyklepa³e¶ wa¿n± "opiniê" ?

Tam b±belku jest w³a¶ciciel portalu Lakiernik.info i jak masz jakie¶ pretensje to siê TAM zaloguj i wysmaruj swoje gorzkie ¿ale. TU .. to b³azenada. Nic to nie da, wiêc po jak± choler± pisaæ choæby jedno s³owo .... chyba tylko po to ¿eby siê o¶mieszaæ ? Po czasie ka¿da sprawa siê wyja¶nia, a posty zostaj± ^^ ... jeden g³upi post, potem drugi i w efekcie mamy durnego ushera z kup± g³upich niewiarygodnych postów. :tak:

Najpierw wyja¶nia siê sprawê rzetelnie i w ciszy .... potem wali w³asn± opnie do faktów i dowodów w publicznej czê¶ci portalu ... albo robi odwrotnie i zostaje Durn± pa³± ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-31, 11:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Siekiera napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Ale NIE !!! ... za namow± takiego @siekiera który to niby jest tolerancyjny i z tej tolerancji wychodzi wiêcej szkód ni¿ po¿ytku ....


No podaj cytat albo linka


Prosisz i masz wylew tolerancji dla lakiernictwa podwórzowego

Siekiera napisa³/a:
Napisz w krótkich s³owach ( Projekter ) dlaczego w³a¶ciciel auta nie mo¿e go sobie samemu polakierowaæ bez wdawania siê w wielkie idee o ASO. No bo co.... no?


To tyle .... w kwestii ¼le ukierunkowanej tolerancji prowadz±cej do wylewu ilo¶ci nor wyposa¿onych w nic nie kapuj±cego gównozjada.

£acha mo¿esz sobie drzeæ @siekiera nawet jak czytasz moje posty ... figa komu do tego jak siê relaksujesz w zaciszu domku ... tylko nie pisz o tym na forum i bêdzie OK. Bo tu jednak najwa¿niejsze jest to ¿eby kto¶ te posty czyta³, a nie olewa³ ciep³ym moczem jak twoje wysnute durne teorie spiskowe których namno¿y³e¶ ju¿ na tym forum "4" ... cztery kole¶ - linki czy cytaty ? ^^

Co do liczby moich kolegów to wynosi ona zero "0". "Kolegowie" to s± zawsze obok jak jest OK, albo jak czego¶ potrzebuj± a jak siê robi do dupy i potrzeba pomocy albo wsparcia, lub przys³ugi to nie ma nigdy ¿adnych kolegów.... tylko d³ugi wdziêczno¶ci do sp³acenia przy najbli¿szej okazji. Wiêc Ja sam bez kolegów bêdê dalej gnoi³ gównozjadów, a TY w towarzystwie kolegów drzyj ³acha .... sobie albo kolegom jak tam ju¿ wolisz @siekiera
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-07-31, 11:40   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Cytat:
Co do liczby moich kolegów to wynosi ona zero "0". "Kolegowie" to s± zawsze obok jak jest OK, albo jak czego¶ potrzebuj± a jak siê robi do dupy i potrzeba pomocy albo wsparcia, lub przys³ugi to nie ma nigdy ¿adnych kolegów.... tylko d³ugi wdziêczno¶ci do sp³acenia przy najbli¿szej okazji. Wiêc Ja sam bez kolegów bêdê dalej gnoi³ gównozjadów, a TY w towarzystwie kolegów drzyj ³acha .... sobie albo kolegom jak tam ju¿ wolisz @siekiera


Racja :spoko:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Bombel
Wys³any: 2013-07-31, 13:20   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
PROJEKTER napisa³/a:
Spytam a propos twojego oburzenia .... jakie TY ... konkretnie TY anonimowy nicku bombel wnios³e¶ wa¿ne i istotne tre¶ci do do archiwum tamtego portalu, albo tego Forum ? Jakie TY bombel wzorce w³asnych dzia³añ masz do zaproponowania innym Usherom ¿eby mogli pod±¿aæ twoj± drog± do sukcesu. Jakie to wa¿ne tre¶ci napisa³e¶ ¿e tamto forum zmieni³o siê nagle w tak atrakcyjny k±sek ¿e kto¶ siê nachapa³ kasy na twojej wiedzy zawodowej i do¶wiadczeniu wylewnie opisanym w twoich postach ? Czy Ty siê przypadkiem nie wywy¿szasz np ... nie ¿ebym zazdro¶ci³ ale sporo piszê ... postów te¿ ? ^^


Mo¿e ma³o wnios³em bo jestem na obu tych forach dosyæ krótko ale na lakierniku i tak d³u¿ej wiêc mia³em okazjê wiele rzeczy zauwa¿yæ i mia³o prawo mi siê nie spodobac to co przeczyta³em. Ty mo¿esz pisaæ te swoje durne epopeje a ja juz nie mog³em bo tobie siê to niepodoba? Chyba mózg wysra.³e¶ z porann± kup±.

To ¿e jestem anonimowy to sobie bardzo ceniê bo nigdy niewiadomo co i kiedy takiemu jak ty popaprañcowi strzeli do pustego ³ba. I nie zamierzam podawaæ ci nicka z lakiernika jak chcesz to siê domy¶laj. A co do mojej wiedzy i czy j± wnosze czy nie to moja sprawa ale nie czujê siê w tych kwestiach jakim¶ dyletantem. Od 9 lat pracujê jako jeden z czterech lakierników w du¿ym ASO gdzie szkolenia mamy conajmniej dwa razy w roku jak nie z jednego systemu to z drugiego. Dodatkowo mam przegl±d tego co jest na rynku dostêpne bo w wolnym czasie zrobiê co¶ prywatnie. Pewnie zaraz to skrytykujesz ale wali mnie to co tobie w pustym ³bie bulgocze.
Piszê o tym tu bo tam jako¶ nie zauwa¿y³em takiego tematu, zreszt± co to ma do rzeczy, przecie¿ wiêkszo¶æ ludzi pisze tu i tam. I to dziêki tym wszystkim pisz±cy forum ma jak±¶ warto¶æ, wiêc mo¿e uczciwiej by³oby od razu powiedzieæ o zamiarach a nie wyzywaæ teraz od durni i tchórzy. St±d te¿ taka moja reakcja w tym po¶cie.
Mo¿e co¶ przeoczy³em, prosze bardzo nie jestem nieomylny, wiêc podaj linka mi do tematu gdzie s± poruszane te sprawy?
Ja pisze na wielu forach ale zwi±zanych z moim hobby i nigdzie nie zauwa¿y³em takich uk³adów i uk³adzików. Jak forum jest tworzone przez ludzi z pasj± i dla ludzi z pasj± to trochê inaczej siê to wszystko odbywa. Tchórzostwo tu by³o zatajanie tego i dopiero jak wysz³o na innym forum to próbujesz jak zwykle przekrêciæ wszystko na swoje.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-07-31, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
bombel ... pieprzysz bzdety jak 16 letni dzieciak. W czarnej dupie to mo¿e pracujesz, ale nie w du¿ym ASO ... durny k³amco. Czyta³em twoje wynurzenia w postach ... mo¿e mia³e¶ zamiar tam pracowaæ ... pajacu. Zastanów siê chwilê zanim zaczniesz konfabulowaæ i wymy¶laæ sobie to¿samo¶æ bo ka¿dy napisany wcze¶niej Tu post to twoja historia dzieciaku. Jak otwarta ksiêga z CV ;) ... wiêc albo k³ama³e¶ dot±d, albo k³amiesz teraz ? £askawie zdecyduj siê, bo teraz to masz rozdwojenie osobowo¶ci, a to siê leczy psychiatrycznie czubku. :D

Gdyby¶ choæ otar³ siê o du¿e ASO klasy premium ( bo to jest du¿e ASO ) to nie wypisywa³by¶ bzdur jak gównozjad z obsranej nory pracuj±cy tandetnymi tanimi produktami.

Tak to ju¿ TU jest co chwila kur...a Kolejny dureñ udaj±cy lakiernika zwieloletnim do¶wiadczeniem ¿eby tylko siê trochê wywy¿szyæ i nobilitowaæ. Szkoda lakierniku ASO, ¿e spa³e¶ na tych rzekomych szkoleniach ^^ ... co za durny Pajac ! :sciana:


W sprawie forum bombel .... Co¶ ci nie pasuje to wal kole¶ pod w³a¶ciwy adres, a nie TU ci±gniesz durny temat o innym portalu. Gówniarz jeste¶ albo masz mózg gówniarza i tyle ... posrany tchórzu. I nie skacz z t± anonimowo¶ci± bo skoro taki jeste¶ hardy anonim to znaczy, ¿e nie istniejesz Pajacu udaj±cy fachowca. Nie ma ciê. Skoro nie istniejszy to twój nick mo¿na mieszaæ z gównem i gnojem :tak: ,,, i tak pewnie zrobiê zdeklarowny gównozjadzie :spoko:

Robello ... mówi ci to co¶ ? Lakiernik ASO :sciana: ? Cz³owieku pier....olnij siê ostro w czaszkê. Jak ci siê przestanie krêciæ we ³bie to po¶wiêæ chwilê i zapytaj co to za produkty ? .. nie na forum ... na tym forum jeden toporek tylko konfabuluje zmy¶laj±c pier do³y ... Dotrzyj do ¼ród³a b±belku bo posty na forum to bardzo czêsto tylko sranie z dupy jakiego¶ przyg³upa, a nie rzetelne fachowe i wiarygodne informacje.

Dlatego z tym walczê ... dlatego leje siê krew i setki wyzwisk kierowane przeciwko takim k³amc± :tak:

.... i tak ogólnie .......


Kiedy do was dotrze wreszcie drodzy Usherzy, ¿e jeste¶cie tym co piszecie na forum ? literami formuj±cymi wyrazy uk³adaj±ce siê w zdania... ¿eby mia³y sens to trzeba to przemy¶leæ zanim zacznie siê waliæ w klawisze :tak:

Nikt nie sprawdza jak jest w realu u was w norach. Nikt nie stoi nad wami z pistoletem nad g³ow± i nie zmusza do dopisania posranych pier dó³, durnot, k³amstw i skrajnych g³upot o technologi warunkach czy sposobie przeprowadzenia naprawy ... co was pcha do opisywania w³asny popisów jak wszystko od pocz±tku do koñca to syf i cenzura robota zakoñczona sprayem. Wystarczy najpierw pytaæ duuuuuuuu¿o pytaæ ... jednocze¶nie grzebaæ w archiwum i ch³on±c bezkres wiedzy z tego i nawet tamtego forum ...bo ka¿de forum to tylko posty m±dre i fachowe albo durne bo pisane przez gównozjadów szerz±cych taniochê i syf.

Piêæ minut zastanowienia i ka¿dy post nicku X mo¿e byæ autorytatywny i buduj±cy opiniê o fachowcu jaki za nim stoi. Piêæ minut na wdech powietzra zanm naopiszesz post i to forum mo¿e byæ kopalni± gigantycznej wiedzy ... Ja piêæ lat popisywa³em siê posiadan± wiedz± ... Teraz kopie durniów i sram na gównozjadów. Wiedza idzie przez PW.

Albo wyprostuje durniów i gównozjadów, albo utopie w gównie , albo ..... mnie kto¶ st±d wywali i wtedy na innym portalu napiszê ¿e TEN zszed³ na psy skoro fachowcy nie mog± krytykowaæ durny posranych pomys³ów przyg³upów. Wywalony nie mogê pisaæ ... a nie wywalony muszê pisaæ. Pytanie teraz ...

Pisaæ i zgadzaæ siê z tym co prezentujecie w niektórych tematach .... udaj±c durnia zawodowego ? ... czy Pisaæ i je baæ niektórych za idiotyzmy k³amstwa konfabulacje nie rzetelno¶æ i patenciarstwo ?

Ja mam swój w³asny cel na TYM forum. :tak:

Na tamtym nie ma ju¿ durnot :tak: ... TAM ka¿dy obsrany gównozjad zastanowi siê piêæ minut zanim napisze post. Tam nie mam ju¿ za du¿o do roboty. Tam administrator mia³ cel. Tu administrator ma inne podej¶cie .... daje ka¿demu duuuuu¿± wolno¶æ wypowiedzi ... ka¿demu ... To dwa inne portale o tej samej tematyce. :tak: Doceniam i korzystam z tego :tak:

¯eby zrozumieæ wystarczy pogadaæ z @Jacklack TAM ..... i Dr.Cruell TU .... ¿eby zrozumieæ i to poj±æ. Ale wielu z was ewidentnie to przerasta ... to ju¿ za trudne jest ! ... to mog³oby was zabiæ ! ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Bombel
Wys³any: 2013-08-01, 00:47   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Jednak wysr.a³e¶ rano te resztki mózgu.
Popaprañcu, wali mnie dokumentnie co sobie my¶lisz o mnie. Dla ciebie to mogê byæ dzieciakiem z gimnazjum.
Ciekawe który post ci da³ tak± wiedzê o mnie ¿e nazywasz mnie k³amc±? Mo¿e ten w którym napisa³em ¿e "jestem zielony" - nie ³apiesz ironii, chodzi³o mi o mój avatar ^^

Pisa³em przecie¿, ¿e robiê te¿ fuchy bo w firmie robimy na dwie zmiany i mam sporo czasu. A materia³u nie wynosze z firmy tylko sobie legalnie kupujê. Kupujê to co mi siê podoba. W³a¶nie próbowa³em baze Roberlo i co z tego?

Hehe
PROJEKTER napisa³/a:
Robello ... mówi ci to co¶ ?


Lepiej naucz siê nazw produktów bo w³a¶nie wychodzisz na megagównozjada, który kiedy¶ co¶ troche polakierowa³ a teraz siê m±drzy.
 

Bombel
Wys³any: 2013-08-01, 01:30   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
PROJEKTER napisa³/a:
W sprawie forum bombel .... Co¶ ci nie pasuje to wal kole¶ pod w³a¶ciwy adres, a nie TU ci±gniesz durny temat o innym portalu. Gówniarz jeste¶ albo masz mózg gówniarza i tyle ... posrany tchórzu. I nie skacz z t± anonimowo¶ci± bo skoro taki jeste¶ hardy anonim to znaczy, ¿e nie istniejesz Pajacu udaj±cy fachowca. Nie ma ciê. Skoro nie istniejszy to twój nick mo¿na mieszaæ z gównem i gnojem :tak: ,,, i tak pewnie zrobiê zdeklarowny gównozjadzie :spoko:


Wiesz co, szczam na to czy tobie siê podoba czy nie to co piszê i gdzie piszê. Ty jeste¶ tu forumowym wrzodem na odbycie wiêc to co ty chcesz to mo¿esz zameldowaæ koniowi.

Jutro mam na rann± zmianê wiêc jak chcesz to wieczorem mo¿emy znowu powymieniaæ siê komplementami a teraz na dobranoc cmoknij mnie w fajfusa tylko zêby umyj ¿eby mi siê jaki¶ syf nie zrobi³ od tego jadu którym ziejesz.
 

Siekiera
Wys³any: 2013-08-01, 07:02   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
PROJEKTER napisa³/a:
Siekiera napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Ale NIE !!! ... za namow± takiego @siekiera który to niby jest tolerancyjny i z tej tolerancji wychodzi wiêcej szkód ni¿ po¿ytku ....


No podaj cytat albo linka


Prosisz i masz wylew tolerancji dla lakiernictwa podwórzowego

Siekiera napisa³/a:
Napisz w krótkich s³owach ( Projekter ) dlaczego w³a¶ciciel auta nie mo¿e go sobie samemu polakierowaæ bez wdawania siê w wielkie idee o ASO. No bo co.... no?


To tyle .... w kwestii ¼le ukierunkowanej tolerancji prowadz±cej do wylewu ilo¶ci nor wyposa¿onych w nic nie kapuj±cego gównozjada.


Z twojej wypowiedzi zrozumia³em ¿e chodzi ci o moje namawianie do kupowania chiñskiego pistoletu. Dlatego napisa³em ¿ebys poda³ linka ale widze ¿e tobie chodzi oco¶ innego.
O to ¿e jak kto¶ (amator) zapyta co i jak w danym momencie zrobiæ bo podj±³ decyzjê ¿e samodzielnie co¶ sobie naprawi to ja mu pomogê.
Oczywi¶cie ¿e to zrobiê kolejny raz i jeszcze kolejny bo ja inaczej rozumiem sens przebywania na forach (niewa¿ne czy lakierniczych czy nie).

Ty tego nigdy nie zrozumiesz bo ty na forach lakierniczych rozpocz±³e¶ aktywno¶æ po to aby znale¼æ tutaj sobie potencjalnych klientów.
Doskonale to wszystko pamiêtam jak by³o kiedy¶, jak reklamowa³e¶ swoje us³ugi i to chyba siê nie zmieni. Dalej jestes cwaniakiem który na forach szuka pieniêdzy.
Oczywi¶cie, ty jeste¶ te¿ przebieg³y wiêc wiesz, ¿e aby na forach zdobyc reputacjê to pomagasz te¿ czasami mniej zorientowanym w ogarniêciu niektórych kwestii, bo wiesz ¿e i tak na nich nie zarobisz.
Ty czekasz jak ta hiena na ³akomy k±sek i przyznam ¿e znajdujesz dawców. Ich sprawa.

PROJEKTER napisa³/a:
Ja mam swój w³asny cel na TYM forum. :tak:


To jest od dawna wiadomo, ¿e ty masz w³asny cel. Kasa, kasa, kasa.
Od takich co sami chc± cos zrobiæ to nic nie wyci±gniesz wiêc gnoisz ich.

Ze mn± te¿ ju¿ kiedy¶ wojowa³e¶ i doskonale wiesz, ¿e mi nic nie mo¿esz zrobiæ. A ja tobie tak bo biem kim jeste¶ i mam du¿o znajomych nawet takich którzy z tob± wspó³pracowali. Pisa³em ci o tym i pamiêtaj ¿e za ka¿dym razem jak bêdê rozmawia³ z kim¶ kto móg³by zap³aciæ ci za twoje us³ugi to nie omieszkam mu umiejêtnie przemyciæ jaki ty to jeste¶ wyrachowanym cwaniakiem.
 

grigorios 
Wys³any: 2013-08-01, 09:24   
0
UP DOWN

Posty: 8
Sk±d: Leszno
Temat interesuj±cy bo mnie równie¿ zdarza siê ¿e kolor czasem nie pasuje ale to pewnie sprawa mojego gun'a. Mnie projekter zapewne nazwa³by w³a¶nie gównozjadem ale po przeczytaniu tej ca³ej konwersji przyznajê mu racjê i chylê czo³a za to ¿e w tej ca³ej nagonce znajduje jeszcze odrobinê czasu i miejsca by co¶ doradziæ innym. A tak w ogóle to witam wszystkich bo nowy jestem ;)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 10:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Siekiera napisa³/a:
Ze mn± te¿ ju¿ kiedy¶ wojowa³e¶ i doskonale wiesz, ¿e mi nic nie mo¿esz zrobiæ. A ja tobie tak bo biem kim jeste¶ i mam du¿o znajomych nawet takich którzy z tob± wspó³pracowali.


Pamiêtam t± durn± dyskusjê z tob± i wymy¶lane tam przez Ciebie pie rdo³y ^^ ^^ ^^ . Szkoda ¿e jako¶ tak z ³atwo¶ci± nie przychodzi ci wskazanie z 10 czy 20 oszukanych przez mnie osób czy choæby nie zadowolonych ze wspó³pracy ze mn±. :x: Nie twierdzê ¿e ich nie ma bo na kilku pajaców z w³asn± wizj± ¶wiata te¿ przez te 14 lat trafi³em ale to garstka ... pytam tylko ... Skoro znasz moich klientów, czy znasz te¿ opiniê o tym jak skutecznie dzia³am w realu ;) i ciekawe ilu z tych których znasz jest z jakiego¶ forum ... bo widzisz forum to bardzo kiepskie miejsce na szukanie inwestorów dla du¿ych spektakularnych obiektów którymi siê zawodowo zajmujê. Te ma³e ... to dla wiêkszo¶ci forumowiczów docelowa realizacja ich marzeñ.

Skapuj to ³askawie @siekiera ¿e Ja nie montuje wentylatorków w gara¿ach i nie uczê dzieci ze szko³y jak trzymaæ pistolet. ^^

Sam fakt ¿e piszesz o tym jaki z Ciebie mocarz w mieszaniu w cudzych interesach pokazuje ¿e¶ biedny sfrustrowany pionek. Czytam twoje posty w tematach i widzê jak zmy¶lasz i konfabulujesz, ¿e jedna firma kupi³a drug± i siê przekszta³ci³a w kolejn± ... to nie s± rzeczy istotne i bardzo szkodliwe, wiêc siedzê cicho ... ale opanuj siê k³amco bo wystarczy jedno pytanie ... Sk±d masz te informacje ? Podaj wiarygodne ¼ród³o ? i le¿ysz konfabulancie na cycach :tak:

Rzetelno¶æ przekazywanych informacji to podstawa wiarygodno¶ci ka¿dego zalogowanego tu nicku. Zapamiêtaj to sobie na przysz³o¶æ bo to najwa¿niejsza cecha jak odró¿nia na tym forum moje wypowiedzi od twoich. .... to po pierwsze. :cool:

Druga sprawa ... Bieda kole¿ko to powód do wstydu w ¶rodkowej Europie w kraju cz³onkowskim UE z ustrojem opartym o wolno¶æ us³ug i handlu. Do wstydu i obciach, a powód nie chwalenia siê. Cz³owiek zdolny do pracy zdrowy i m³ody gdy skazuje siê na biedê ma pusto w bani. To dureñ, dupek i nieudacznik ¿yciowy. Idealny materia³ na gównozjada. Jak to kiedy¶ zrozumiesz ... to zrozumiesz te¿ ¿e normalni ludzie czyli - JA i wiêkszo¶æ twoich klientów ( sprzedawco lakierów :tak: ) oraz ka¿dy kto zarabia na swojej pracy jest porostu normalny, a nie jaki¶ taki"poje bany". :tak:

Nie jestem pewien czy to o Ciebie dociera dwulicowcu. :x: Bo Ja i np i taki zwyk³y gównozjad którego kopiê za brak ambicji ma wiêcej odwagi w o¶wiadczeniu, ¿e pracuje za pieni±dze, a nie za ziarnka ry¿u lub dla idei ni¿ TY udaj±cy kumpla i przyjaciela, a twoje posty to stek pier dó³ kompletnie nikomu do niczego nie potrzebny. Pomy¶l ... znikam jutro z forum na zawsze ... Portal bêdzie inny. Mo¿e lepszy mo¿e gorszy ... sprawa oceny .... ale inny. Znikasz TY @siekiera ... i nikt tego nie zauwa¿y ^^ . Guzik warte s± te twoje posty. :tak:

¯eby by³o jasne .... Ja pracuje za kasê. Nie p³acisz za moje us³ugi - Do Widzenia, rób jak sobie tam sam wymy¶li³e¶. Wiedza i do¶wiadczenie to jedno, a sposób w jaki siê j± wykorzystuje to ju¿ zupe³nie co innego. W Polsce s± specjali¶ci w tej bran¿y których wiedza zawodowa przebija moja stu krotnie ... TU nie napisali nawet "Dzieñ dobry". Kapujesz @siekiera ? .... Wiêc nie skacz mi tu z t± swoj± filantropi± bo to ¶mieszne i rusza za serducho tylko cwanych kretynów, którzy uwa¿aj± ¿e za szkolenia i doradztwo siê nie p³aci i to ma byæ im podane za darmo bo tak i ch...j.

W dupie mam takich cwaniaków. :tak: . Zap³acisz ... choæ z³otówkê ... mo¿esz stawiaæ wymagana i masz prawo do krytyki. Nie p³acisz zamknij ³askawie papê, na kolana i b±d¼ wdziêczny za ³askawo¶æ ja¶nie o¶wieconego Projektera, ¿e czasami podzieli siê z tob± za free swoj± przepastn± wiedz± i do¶wiadczeniem, bo inni specjali¶ci nawet nie odbior± od Ciebie telefonu. :tak:

Kiedy¶ ci wspomina³em, a teraz przypomnê ... Ja nawet nie je¿d¿ê do swoich potencjalnych klientów za free. Audyt kosztuje od 500 do 800 z³ + vat. Za darmo na spotkanie do klienta mo¿e jechaæ kto¶ kto ma guzik m±drego do powiedzenia. Kto¶ kogo wizyta przynosi korzy¶æ tylko jemu... np dostawca lakierów ^^ . Ja kolego jestem jak tajny serwer z terabajtem informacji ... has³o wej¶ciowe 800 z³ + vat ;)

Ale ... w ramach autoprezentacji mogê ci wiele wyja¶niæ telefonicznie skoro dzwonisz na swój koszt i nie nara¿asz mnie na wydatki ... i to wie ka¿dy kto do mnie dzwoni³ z problemem. Mam nadziejê ¿e to rozwiewa w±tpliwo¶ci.

Ty k³am i wymy¶laj tu zabawne historie na forum za free, a Ja rzetelne informacje pomocne w biznesie jakim jest lakiernia bêdê dalej sprzedawa³ tak jak to robiê to od 14 ju¿ lat. ;) . Pamiêtaj o tym, bo w swoich postach bardzo czêsto uzurpujesz sobie prawo do grzebania po cudzych kieszeniach. W tym temacie to ju¿ drugi raz, choæ guzik wiesz o pierwszej sprawie i o moich interesach. :x: ... a kiedy dostajesz w wypiête dupsko jak w w±tku ... "nie igraj z prawem" zapowietrzasz siê i ju¿ ju¿ nie ma afery choæ post wcze¶niej by³a to mega wa¿na sprawa ^^ ^^ ^^ .

Co do szukania klientów na forum ... Có¿ nie ma w±tpliwo¶ci ¿e PROJEKTER to bezkres wiedzy zawodowej i cennych informacji, ale te¿ ... chamstwo w wypowiedziach bezkompromisowo¶æ, brak tolerancji, przesada w profesjonalnym podej¶ciu do lakierowania samochodów i niepohamowana agresja ... I CO SIEKIERA ? uwa¿asz ¿e to wspania³a reklama i cudowny ¶rodek na pozyskiwanie nowych klientów przez internetowe forum ? ^^ Ty to siê czasem zastanawiasz nad tym co piszesz publicznie ?

Kole¶ mój cel jest prosty. Gównozjady bez ambicji i planów rozwoju firmy, prowadz±ce nielegalne nor w chlewie ... wynocha do innej bran¿y bo tu szkodzicie i przeszkadzacie zawodowcom, uczciwym ludziom, psujecie opinie o lakiernikach, zani¿acie poziom i ceny, jeste¶cie powodem nap³ywu tanich gównianych produktów, i narzêdzi. Gównozjad to wcielone z³o. Hamulec rozwoju. Jest szansa którego¶ zdzieliæ ... to tak zrobiê :tak:

Inne wyj¶cie = Trzeba przestaæ byæ zdeklarowanym gównozjadem, uruchomiæ my¶lenie i krok po kroku z chlewu robiæ lakierniê. Jak ? ... O tym jest z 1000 moich postów. Wtedy ... witajcie Panowie lakiernicy. Macie problem ? Chêtnie pomogê. ;) Do amatorów nic nie mam to odrêbny temat ... nie znoszê jednak jak jaki¶ gnojek robi ze mnie wa³a i udaj±c amatora kombinuje jak tu sobie dorobiæ na lakierowaniu us³ugowym, wypisuj±c non stop, ¿e nie zap³aci za drogi sprzêt bo on jest amator.

Zgnoiæ gównozjadów, wytêpiæ te zarazê. To mój cel na forum. Na ka¿dym forum. W ka¿dej bran¿y gównozjad z szarej strefy to wcielone z³o. Partacz i paprok naci±gaj±cy ludzi na kasê za tragicznie wykonywane us³ugi ... bo niestety tacy s± wszêdzie nie tylko w lakiernictwie samochodowym, a nikt nie jest taki m±dry ¿eby siê znaæ na wszystkim. Albo otwarcie z tym walczysz, albo padniesz ofiar± zalewu gównozjadów w tym kraju.

Nikogo nie namawiam ¿eby szed³ w moje ¶lady. To moja sprawa. Moja wojna. Zawodowcy coraz rzadziej karmi± gównozjadów. Z humorem ale stanowczo rozwalaj± gównozjadowe tematy co mnie TU bardzooooo cieszy. :D . W efekcie gównozjady karmi± siê same miêdzy sob± durnymi informacjami wytrzepanymi z dupy i otch³ani ich bogatego do¶wiadczenia z pracy w hlewie z wentylacj± okienno / drzwiow± ... ale niestety co jaki¶ czas jaki¶ toporek wpada i widzi ¿e ubywa mu klientów w sklepie wiêc wyci±ga do czcigodnych lakierników pomocn± d³oñ ... i ¿eby ci tak ku...a usch³a !!!

Rozumiesz z tego cokolwiek "toporku", czy wszytko ci wisi ko³o dzyndzla i masz to gdzie¶ .... a nawet jeste¶ przeciw bo "gównozjad" to przecie¿ twój klient.

JA i TY to otwarty konflikt interesów. ¯yjemy z dwóch ró¿nych koñców tej samej bran¿y :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 10:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
grigorios napisa³/a:
Temat interesuj±cy bo mnie równie¿ zdarza siê ¿e kolor czasem nie pasuje ale to pewnie sprawa mojego gun'a. Mnie projekter zapewne nazwa³by w³a¶nie gównozjadem


Nie deklaruj siê tak otwarcie i zbyt szybko ;) . Pamiêtaj ¿e to przywara za to co siê tu wypisuje na forum i jak siê podchodzi do tego biznesu w naprawach lakierniczych. Teraz nikt nic o tobie nie wie. Napiszesz 200 postów i wszytko bêdzie jasne. Tak to dzia³a a polowa uczestników forum tego nie ³apie. ^^

Ja nie jestem wariatem z kosmosu i wiem, ¿e realizacja marzenia czy rozwój firmy wymaga czasu ... nawet bardzo duuuuu¿o czasu. Gdy idziesz krok po kroku w prawid³owym kierunku to gdzie¶ dojdziesz ... i nie zostaniesz gównozjadem. Najgorzej gdy tkwisz jak ko³ek w miejscu i jeszcze wypisujesz publicznie ¿e tak jak masz jest zaje bi¶cie ;) .

Gównozjad to nie przywara s³abo wyposa¿onej lakierni ... to cecha charakteru porypanego bezmózgowca nie kapuj±cego warto¶ci s³owa "ambicja" stanowi±cego integraln± czê¶æ wyposa¿enia takiej obesranej nory.

W temacie. Dobrze ¿e zwracasz na to uwagê ... na zwi±zek miêdzy pistoletem, a kolorem. wiêkszo¶æ lakierników wie ¿e pistolet i jego dysza a nawet ci¶nienie robocze wp³ywa na odcieñ przy metalach i per³ach. Jednak ju¿ garstka zawodowców wie ¿e tak¿e w solidach rodzaj aparatu natryskowego i u¿ytej dyszy materia³owej ma na to ogromny wp³yw tak jak na krycie materia³u i przez to jego wydajno¶æ . Ciekawe czy kto¶ to wyja¶ni ?

Do po³o¿enia solid ... powiedzmy czerwony, albo granatowy. Dlaczego od tego jak zadzia³a pistolet zale¿eæ bêdzie ostatecznie kolor / barwa / odcieñ, wykonanej naprawy ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 10:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Bombel napisa³/a:
Wiesz co, szczam na to czy tobie siê podoba czy nie to co piszê i gdzie piszê. Ty jeste¶ tu forumowym wrzodem na odbycie wiêc to co ty chcesz to mo¿esz zameldowaæ koniowi. Jutro mam na rann± zmianê wiêc jak chcesz to wieczorem mo¿emy znowu powymieniaæ siê komplementami a teraz na dobranoc cmoknij mnie w fajfusa tylko zêby umyj ¿eby mi siê jaki¶ syf nie zrobi³ od tego jadu którym ziejesz.

... wypowiedzia³ siê publicznie na forum ... zawodowy lakiernik samochodowy z dziewiêcioletnim do¶wiadczeniem w du¿ej ASO klasy premium ... jak siê dowiadujemy jedynej w Polsce w której lakiernia pracuje na dwie zmiany :D :D :D .... przepraszam b±belku ... nie doczyta³em to kiedy ty odbierasz ten swój pierwszy dowód osobisty ? ^^ ^^ ^^

Bombel napisa³/a:
Pisa³em przecie¿, ¿e robiê te¿ fuchy bo w firmie robimy na dwie zmiany i mam sporo czasu. A materia³u nie wynosze z firmy tylko sobie legalnie kupujê.


uhhhhhhaaaaaaa buchaaaaaa zdeklarowany gównozjad, a nie kradnie materia³ów z roboty ... normalny ewenement na skalê ca³ej Polski ... gównozjad ale uczciwy :shock: Smieszny pypciu ... ka¿dy twój post pokazuje ¿e dupa z ciebie, a nie zawodowy lakiernik. Wiêc nie k³am ¿e jeste¶ zawodowcem i od lat siê tym zajmujesz, albo przemy¶l swoje publiczne wypowiedzi ... posrany chamie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

SpeedKing 
Wys³any: 2013-08-01, 12:01   
0
UP DOWN
Superamator

Posty: 31
PROJEKTER napisa³/a:
Do amatorów nic nie mam to odrêbny temat ... nie znoszê jednak jak jaki¶ gnojek robi ze mnie wa³a i udaj±c amatora kombinuje jak tu sobie dorobiæ na lakierowaniu us³ugowym, wypisuj±c non stop, ¿e nie zap³aci za drogi sprzêt bo on jest amator.

To czemu¶ siê przyczepi³ do mnie, cytuj±c tylko czê¶æ mojej wypowiedzi, zapominaj±c o tym, ¿e plan na tego Fiata jest taki, by za jaki¶ czas oddaæ go fachowcom? Moja jedyna wina jest taka, ¿e chcia³em spróbowaæ na czym¶, co i tak nie ma ¿adnej warto¶ci (lakier w miejscach które próbowa³em polakierowaæ, nie Fiat ;) ) i publicznie zapyta³em siê o powód dla którego w lakierze akrylowym wysz³a ta ró¿nica w kolorze.

PROJEKTER napisa³/a:

Zgnoiæ gównozjadów, wytêpiæ te zarazê. To mój cel na forum. Na ka¿dym forum. W ka¿dej bran¿y gównozjad z szarej strefy to wcielone z³o. Partacz i paprok naci±gaj±cy ludzi na kasê za tragicznie wykonywane us³ugi ... bo niestety tacy s± wszêdzie nie tylko w lakiernictwie samochodowym, a nikt nie jest taki m±dry ¿eby siê znaæ na wszystkim. Albo otwarcie z tym walczysz, albo padniesz ofiar± zalewu gównozjadów w tym kraju.

Masza racjê. Szara strefa to najwiêksza zaraza! Ja od lat pracuje w handlu alkoholem i przeszed³em wszystkie kana³y dystrybucji, a od kilku lat prowadzê w³asny sklep monopolowy. I wkur...wiaj± mnie przemytnicy i nielegalne rozlewnie (na szczê¶cie to zjawisko zanika), ale nic nie mam do go¶cia który warzy sobie kilka litrów piwa, czy nastawi winko, pod warunkiem ¿e tym nie handluje :)
Ale Ty, nie znaj±c mnie kompletnie wyla³e¶ na mnie wiadro pomyj, bo za³o¿y³e¶ z góry ¿e jak kupi³em kompresor i pistolet to od razu bêdê budowa³ norê by przytuliæ ciut grosza. Trochê wiary w ludzi!
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 12:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
SpeedKing napisa³/a:
To czemu¶ siê przyczepi³ do mnie, cytuj±c tylko czê¶æ mojej wypowiedzi, zapominaj±c o tym, ¿e plan na tego Fiata jest taki, by za jaki¶ czas oddaæ go fachowcom? .....

Ale Ty, nie znaj±c mnie kompletnie wyla³e¶ na mnie wiadro pomyj, bo za³o¿y³e¶ z góry ¿e jak kupi³em kompresor i pistolet to od razu bêdê budowa³ norê by przytuliæ ciut grosza. Trochê wiary w ludzi!


@SeedKing wiele nieporumienieñ na forum wynika z tego ¿e kto¶ nieuwa¿nie czyta posty do których siê potem odnosi, lub bardzo niechlujnie, czy chaotycznie pisze swoje posty do których odnosz± siê inni :tak: Zaskoczy³e¶ mnie teraz t± informacj± któr± to niby przegapi³em ... ¿e to ratunkowe dzia³anie sprayem i lakierem, a plan jest taki ¿eby oddaæ ten samochód do renowacji fachowcom.

Powiem ... WOW :shock: nic tylko bêdê ciê zaraz przeprasza³ .... ale ..... ALE .... przeczyta³em uwa¿nie i powoli jeszcze raz twoje posty z pocz±tku tego tematu zanim siê do nie go w³±czy³em i wybacz kolego .... ale .... nie ma tam ani s³ówka o takich planach .... Jest za to jasno napisane, ¿e bêdziesz siê uczy³ lakierowaæ, a¿ doro¶niesz do SAMODZIELNEJ RENOWACJI.

W takiej sytuacji "wiadro pomyj" jak je nazywasz polecia³o na Ciebie z ..... mojego do¶wiadczenia na forum. Pad³e¶ ofiar± pewnego standardu. Ci których tak mieszam z b³otem zawsze zaczynaj± od swojego samochodu lub motorynki. Krok dwa zakup sprzêtu krok trzy gówniana patenciarska modernizacja nory ... krok cztery nielegalne us³ugi lakiernicze za 5 dych. Oczywi¶cie ca³y czas pytaja co i jak i jaki sprzêt za 100 z³ i wentylator za 68 i lakier za 20 max 40 z³ .... To zasada. 95 na 100 usherów tak robi i zostaje gównzjadem z przekonaniem ¿e po kilku miesi±cach prób w chlewie s± ju¿ specjalistami od lakiernictwa pojazdowego.

Owszem mogê siê czasami pomyliæ ( wspomina³em o tym w postach w tym temacie trochê wcze¶niej ) i skarciæ kogo¶ kompletnie nie winnego. Ale zastanów siê sam z czego to wynika ? Czytam twoje posty i oceniam co czytam ! Jeste¶ tu tym co napiszesz. Mo¿e realu fajny z ciebie kole¶ i pouk³adany m±dry go¶æ. Jak tego nie napiszesz a z postów wychodzi kierunek twoich dzia³a na gównozjada to mo¿e nies³usznie ale dostaniesz tak± ³atê.

Napisze co¶ "No Fear" ... Uwa¿am niestety ¿e lepiej zdzieliæ kogo¶ niewinnego tu na forum obelgami ... ni¿ przez niedopatrzenie przepu¶ciæ choæby jednemu durnemu gównozjadowi z obsranej nory.

Czujesz siê niesprawiedliwie "obrzucony b³otem" ? ... hmmm Napisz wiêcej o swoich planach, kierunku dzia³añ, i tym co zamierzasz dalej robiæ w tej bran¿y, a sprawa siê b³yskawicznie wyja¶ni. Mo¿e faktycznie z Ciebie tylko amator lub fascynat lakierowania. Pod³ubiesz sobie cicho w gara¿u i nikomu nie bêdziesz szkodzi³ ? ... a mo¿e jednak .... jeste¶ .... warty ka¿dej napisanej tu obelgi durny gównozjad ;) ? ... Bo zastanów siê @SpeedKing ... Sk±d Ja to mogê wiedzieæ ? Przeczyta³em co napisa³e¶ na wstêpie, a tam bia³o na szarym .... nic tylko wyrós³ nowy gównozjad z ide± rozwoju od zera ... :D

Pisz ... taka to forma komunikacji na internetowym portalu ... i dodam, ¿e odpowiedz na swoje pytanie to jednak dosta³e¶ ;) Zarówno na temat przyczyny ró¿nicy barwy jak i tego ¿e to nie jest b³±d mieszalni ... tzn, kolor siê nie zgadza i mo¿esz tak my¶leæ ... ale tak ma byæ gdy lakier przyje¿d¿a z mieszalni. :tak: Reszta w rêkach fachowego lakiernika.

Tylko amatorzy i gównozjady bez mózgowe, maj± problemy z kolorami lakierów. Fachowcy sobie radz± bez specjalnych awantur i pisku.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Siekiera
Wys³any: 2013-08-01, 13:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
PROJEKTER napisa³/a:
Siekiera napisa³/a:
Ze mn± te¿ ju¿ kiedy¶ wojowa³e¶ i doskonale wiesz, ¿e mi nic nie mo¿esz zrobiæ. A ja tobie tak bo biem kim jeste¶ i mam du¿o znajomych nawet takich którzy z tob± wspó³pracowali.


Pamiêtam t± durn± dyskusjê z tob± i wymy¶lane tam przez Ciebie pie rdo³y ^^ ^^ ^^ . Szkoda ¿e jako¶ tak z ³atwo¶ci± nie przychodzi ci wskazanie z 10 czy 20 oszukanych przez mnie osób czy choæby nie zadowolonych ze wspó³pracy ze mn±. :x: Nie twierdzê ¿e ich nie ma bo na kilku pajaców z w³asn± wizj± ¶wiata te¿ przez te 14 lat trafi³em ale to garstka ... pytam tylko ... Skoro znasz moich klientów, czy znasz te¿ opiniê o tym jak skutecznie dzia³am w realu ;) i ciekawe ilu z tych których znasz jest z jakiego¶ forum ...


Nie zrozumia³e¶ mnie, nie chodzi³o mi o twoich klientów tylko firmy dla których ty by³e¶ (jeste¶) klientem wiêc nie zamierzam wymieniaæ ¿adnych nazw. Wystarczy³o ¿eby¶ co¶ opacznie zrozumia³ i ju¿ wysmarowa³e¶ na ten temat kolejny elaborat.

Dalsze twoje domys³y o moich klientach s± wyssane z fiu.ta, Gówn.o wiesz komu sprzedajê

I wracaj±c do tematu:
Dalej nie przekona³es mnie dlaczego w³a¶ciciel auta, traktora czy busa nie mo¿e go pomalowaæ samodzielnie je¿eli ma tak± ochotê?
 

SpeedKing 
Wys³any: 2013-08-01, 13:57   
0
UP DOWN
Superamator

Posty: 31
@PROJEKTER, nie znalaz³e¶, du¿o literek tutaj. Nawet cytowa³e¶ ten fragment fragmentu:
SpeedKing napisa³/a:

Naprawê chcia³em zrobiæ sam. Po pierwsze - dla w³asnej satysfakcji, a po drugie by nie wyrzucaæ teraz pieniêdzy na lakierowanie elementów u profesjonalisty, skoro za jaki¶ czas i tak mam w planach kompleksow± renowacjê, w profesjonalnym zak³adzie, ale na to muszê uzbieraæ ma³± kupkê. Kto wie, mo¿e przyjadê z tym do ciebie, skoro taki dobry jeste¶ i na super sprzêcie pracujesz?


Zdjêcia które wrzuca³em to nie moje naprawy sprayem, tylko zlecone przez ¶.p. poprzednika, i nie by³y robione sprayem, bo nie schodzi³y myte nitro, jak moje, które robi³em na ogniskach rudej i na tylnej klapie, dla próby na podobnie "naprawionym" elemencie jak te drzwi. Nie wrzucê zdjêæ, bo nie o to chodzi. Nie mam i nie mia³em zamiaru chwaliæ siê swoj± niewiedz± ;) Z reszt± ¿adnych zbli¿eñ tego nie mam.
Ca³y pomys³ na próbê lakierowania wzi±³ siê st±d, ¿e przedni pas mia³ du¿o odprysków i stwierdzi³em ¿e spray to nie to. Jak widaæ czego¶ siê nauczy³em ;) Kupi³em kompresor ju¿ jaki¶ czas temu, bo uzna³em ¿e przyda siê przy domu, a ¿e gówniany? A dwa - trzy razy w roku gdy bêdzie mi potrzebne powietrze wystarczy :) Niestety, w zestawie by³ pistolet, wiêc wzi±³em go do rêki i doszed³em do wniosku "a co mi tam".
Na tê chwilê dalszy plan jest taki - zdejmê klapkê wlewu i pojadê z ni± do jakiego¶ lakiernika i poproszê o mo¿liwo¶æ samodzielnego polakierowania jego sprzêtem, za co oczywi¶cie zap³acê. Tak, dla sprawdzenia czy w ogóle siê do tego nadajê. Jak wyjdzie ¿e tak, to spróbujê tak samo poprawiæ to, co spieprzy³em. Jak nie wyjdzie, to zostanie a¿ do momentu jak uzbieram kasê na profi remont.
Nie pisa³em tego na pocz±tku, bo wydawa³o mi siê ¿e jak pisze w dziale dla amatorów to bêdzie jasne, ¿e nie jestem w jakimkolwiek stopniu profesjonalist±, czy osob± uzurpuj±c± sobie profesjonalizm. I to, patrz±c z perspektywy, by³a z mojej strony g³upota.
Tak na marginesie, nie wydaje mi siê ¿e obelgami i wyzwiskami mo¿na cokolwiek zmieniæ. Rad± i t³umaczeniem owszem, a jak nie trafiaj±, to i tak niczego nie zmienisz, wiêc szkoda nerwów ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-01, 14:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Bombel napisa³/a:
Ty jeste¶ tu forumowym wrzodem na odbycie


Od zawsze tak twierdzê i cieszê siê ¿e nie tylko ja bardzo lubiê :shock: omijaæ posty tego kogo¶ co... bêd±c doros³ym, powa¿nym facetem (ponoæ :fiu: ) wyk³uca sie z dzieciakami na forum ciskaj±c w nich resztkami swojego mózgu z dupy.

Pozdrawiam normalnych.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-01, 14:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Siekiera napisa³/a:
Nie zrozumia³e¶ mnie,


On nie zrozumie, bo ten próg jest metr nad nim,,, nawet jak na palcach stanie. :x:


Szkoda ¿e jedna osoba tak psuje forum i zniechêca do niego wielu ludzi.
Czyzby celowe dzia³anie?
Co na to moderatorzy?

Bo co przemo s±dzi o tej sprawie to wiem.
Dupowlaz projektera.
Takie tam mi³e PW od ¶miecia.
.
.
Od: przemo1972
Do: Lackdoctor
Wys³any: 2013-07-13, 20:17
Temat: Zero Cytuj wiadomo¶æ
Coz, chlop ze wsi wyjdzie, wies z chlopa nigdy...Uprzedzalem dyskretnie i nie pomoglo...Jestes zwyklym smieciem i kutasem.Dopoki bede oznaczony na zielono, dopoty nie ma szans zebys tu wrocil. Zero totalne, chwytasz sie metod ponizej pasa :rotfl:

_________________
ah-dinnah-ken!
Heh,, wiem, znów ban dla doktorka???
Zg³aszam to oficjalnie do admina ze nie nadajesz sie na moderatora.


A ja mam to w tym miejscu gdzie projekter ma resztki mózgu. :help:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 15:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ja pier dziele :shock: ... sam król gównozjadów wylaz³ z czarnej dupy i przype³zn±³ jak ¶limak z muszl± pe³n± tych swoich dziadowskich wsiowych wizji lakiernictwa :spoko: ....

Witaj popaprañcu. Dobrze, ¿e wpad³e¶ bo mi ju¿ gównozjadów brakowa³o do kopania po dupie, a tu jako bonus sam król Julian ... WOW :D

No i co tam doktorku ? ... szukasz poparcia w¶ród durnych gównozjadów i forumowych pajaców, w¶ród nieudaczników biedoty i zwyk³ych t³uków szczaj±cych na technologiê i fachowe lakiernictwo samochodowe ? Co to jakie¶ wybory lakierniczego durnia roku id± ... czy jak ¿e szukasz elektoratu w¶ród równych sobie dziadów ze szczurzych nor ? :cool:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

SpeedKing 
Wys³any: 2013-08-01, 15:35   
0
UP DOWN
Superamator

Posty: 31
Aaaaa! Zapomnia³em napisaæ, bo akurat klient wlaz³ do sklepu... ;)
Nie mam zamiaru robiæ jakiejkolwiek kariery w zawodzie lakiernika. Mój dupowóz (Combo '10) naprawia³em po st³uczce w serwisie (by³ na gwarancji). Auto ¿ony kiedy¶ te¿ "naprawi³em" sprayem, ale wtedy by³em w faktycznym kryzysie. Plan na auto ¿ony jest taki, by zdj±æ moje zabawy i oddaæ go do lakierowania w ca³o¶ci, bo praktycznie ka¿dy element, prócz dachu jest uszkodzony, a ¿e mamy go od nowo¶ci i sprawuje siê dobrze to doszli¶my do wniosku ¿e nie warto tego sprzedawaæ tak jak stoi, bo ¿adnych pieniêdzy nie dostaniemy, a nowe auta s± drogie i gówniane. Wolê w ten w³o¿yæ 8-10 kz³ i mieæ dalej przyzwoite auto, które poje¼dzi jeszcze kilka dobrych lat. I my¶lê ¿e jesieni± plan zrealizujê. Dlatego Fiat musi poczekaæ, a ma u mnie do¿ywocie i "cieplarniane" warunki.
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-01, 15:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Witaj popaprañcu.


No witaj.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1001913_505204059555472_1944156601_n.jpg

I ¿egnaj. :cool:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mario553
Wys³any: 2013-08-01, 15:58   
-1
UP DOWN

Posty: 1
Witam wszystkich poniewa¿ to mój pierwszy post tutaj i pozwólcie, ¿e w³±czê siê w t± burzliw± dyskusjê ;) Chcia³em podziêkowaæ p. Projekterowi za udzielanie siê na tym i na s±siednim forum. Wiele cennej wiedzy przekaza³ i wci±¿ to robi, z której ka¿dy mo¿e korzystaæ. Sam jestem "lakiernikiem-hobbyst±" i d³ugie godziny studiowania postów niejednokrotnie uchroni³y mnie przed pora¿k±. Mia³em te¿ okazjê uzyskaæ pomoc od p.Roberta "Projektera" przez PW i by³o to zawsze ogromne kompendium wiedzy. Dziêkujê raz jeszcze i proszê siê nie poddawaæ !
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 17:02   
-1
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tak dla chronologii zdarzeñ : ... Ten tekst który zacytowa³e¶ SpedKing czyta³em ... pad³ du¿o za pó¼no. Zwracam ci uwagê na mój post ... a w nim zdanie ZANIM W£¡CZY£EM SIÊ DO TEMATU :tak: . NAPISA£BY¦ TO WCZE¦NIEJ i nie by³oby awantury ... Nawet bym siê w ten temat nie wtr±ci³ potem to ju¿ wiesz ... dwie sprzeczne informacje czyli krêcisz ! ... Skoro siê wtr±ci³em to pola³a siê krew. Efekt dyskusji ze mn± ju¿ znasz ...

To te¿ przegapi³e¶ :

SpeedKing napisa³/a:
Obra¿asz mnie, mimo ¿e mnie nie znasz.


PROJEKTER napisa³/a:
Nie mia³em zamiaru ciê obra¿aæ ... ale nie zmienia to faktu, ¿e nie mam ¿adnej lito¶ci nawet minimalnych pok³adów lito¶ci dla gównozjadów i.... chytrych g³upich cwaniaków. ............... gównozjadem na razie nie jeste¶ ;)


Jak jednak sam widzisz na TEN moment .... Gdy p³onie ¿ar dyskusji na forum .... mo¿na w dowolnej chwili dolaæ do niego benzyny i podgrzaæ atmosferê .... lub trochê wody gasz±æ dyskusje. W dowolnym momencie.

Natomiast co do tego :

SpeedKing napisa³/a:
Tak na marginesie, nie wydaje mi siê ¿e obelgami i wyzwiskami mo¿na cokolwiek zmieniæ. Rad± i t³umaczeniem owszem, a jak nie trafiaj±, to i tak niczego nie zmienisz, wiêc szkoda nerwów ;)


... tu kompletnie siê mylisz. Nic na ¿adnym forum nie za³atwisz z biednym gównozjadem normalnym tokiem rozmowy i nawet najbardziej rzeczowymi argumentami. Gównozjad ma sraczkê zamiast mózgu i nie my¶li ... on tylko brnie do przodu. Wydaje mu siê ¿e co¶ realizuje i planuje, ale tylko sunie w otch³añ szajsu ... Nie wierzysz ???

Zobacz - Lackdoktor , vel Mkautos ... wydaje siê "nie g³upi facet" ... ponoæ elektryk z wykszta³cenia... wlaz³ na forum piêæ lat temu. Absolutnie durny gównozjad, fan SICO i kabiny z kartonu po TV ... wentylacji z wiatraka od ch³odnicy samochodowej i osuszacza ziêbniczego z wiadra z wod± :x: ... Jedna durnoto i dziadowskie rozwi±zanie poganiana drugie w tym jego mega chlewie gdzie jak napisa³ jego wciek³y klient ... pies nasra³ na ¶rodku .... klient z tego forum kolega @ Ch...

Trzy lata mu grzecznie t³umaczy³em ... NIC ... jak grochem o ¶cianê. Codziennie kilka tematów ... kilkana¶cie postów ... M±dre to to bezmózgowie by³o ¿e hoo hoo ... Jaja se robi³ , a nie naprawy lakiernicze .... obiekt ¿artów wszystkich lakierników ...

My¶lisz ¿e k³amiê, albo zmy¶lam ??? ... Wejd¼ do archiwum, tego a szczególnie tamtego forum gdzie zaczyna³ i poczytaj jego durne wynurzenia :paw: ... Wreszcie ko³ek posrany dosta³ zj eby ... ^^ Raz potem drugi i kolejny ... przeb³ysk my¶li i wzi±³ dotacjê z UP. Kupi³ markowy pistolet i jakie¶ szlifierki. Chwilê popracowa³ .... i na PW przys³a³ .... podziêkowania :shock: . Chwilê gadali¶my grzecznie bo go¶æ ewidentnie siê zmieni³ ... nawrócony na lakiernika by³y gównozjad. Zachwycony profi sprzêtem. Wreszcie skorzysta³ ze szkolenia w NOVOLU i wróci³ jako inny cz³owiek. Fachowiec z m±drym podej¶ciem. Teraz wystarczy³o siê tylko rozwijaæ i rozwijaæ i za kilka lat mia³by fajn± lakierniê z wszystkim .... niestety cechy zdeklarowanego gównozjada wziê³y górê. Amnezja nagle odebra³a mu pamiêæ i zapomnia³ durak o wiedzy ze szkolenia o konieczno¶ci rozwoju, o markowych materia³ach i o tym gdzie w tej bran¿y jest szczyt ,a gdzie bagno na dnie .... zacz±³ pisaæ mega durne posty, ¿e a¿ go admin wywali³ ze stanowiska moderatora.

TU wlaz³ i zacz±³ k³amaæ konfabulowaæ podpuszczaæ tych g³upiutkich m³odych ch³opaków.... ca³y czas sugeruj±c, ¿e ma sto dwadzie¶cia tal do¶wiadczenia i ze¿ar³ zêby na lakiernictwie. Minê³o piêæ lat i dureñ dalej jest w tym samym chlewie naprawia zardzewia³e graty po 100 z³ za element. Dziad i bidol. W mózgu papa ... Szerzy dziadostwo i syf .

Wreszcie zosta³ KRÓLEM GÓWNOZJADÓW. Ksi±¿kowy przyk³ad na to jak spier doliæ sobie ¿ycie w gównianej norze i zostaæ kompletnym nieudacznikiem. Tak z boku tego co zawodowe zosta³ te¿ ....na forum "szmat± do wycierania kibla" bo zrobi³ to czego ¿aden usher robiæ nigdy zrobiæ nie mo¿e ¿eby by³ mega w¶ciek³y ... Przeniós³ posraniec informacje z PW na forum. Pie przony szmaciarz do³o¿y³ te¿ na forum obelgi ale ju¿ nie w granicach zawodowych wyzwisk o gównozajdach czy durniach forumowych .... tylko takie wprost kierowane do - ¿on, dzieci, matek ... swoich kontr rozmówców.

To taka historia ¿eby¶ wiedzia³ SpeedKing, ¿e t³umaczyæ co¶ to mo¿na komu¶ kto chce s³uchaæ i siê rozwijaæ. Jak nie chce bo ma swoj± wizjê jak jest dobrze, to robi zawsze po swojemu wbrew technologi zasad± w skrajnie niekorzystnych dla lakierowania warunkach nie takim jak powinien sprzêtem nie tak jak wymagaj± tego sprawdzone wzorce.

Jak tak kto¶ robi, ale siedzi cicho nikt siê nie domy¶li na forum ¿e odwala fajans ... gorzej jak kto¶ tak robi i namawia innych do tego chwal±c taki styl. :shock: . Chcesz SpeedKing co¶ wyja¶niæ technicznie zapytaj krotko i na temat. Jak snujesz teorie tak jak w pierwszych swoich potach to nie dostaniesz technicznej odpowiedzi tylko radê ¿eby¶ to zostawi³, a nie kombinowa³ jak koñ ci±gn±æ wóz pod gorê. W lakiernictwie siê nie kombinuje .... Robisz jak potrzeba i czym potrzeba i jest OK. Robisz inaczej i wychodzi syf. Twierdzisz ¿e syf jest OK i bierzesz za to kasê .... zostajesz poch³aniaczem gówna w czarej strefie i tkwisz jak cierñ w oku tych co musz± prowadziæ swoje firmy legalnie i zainwestowali w sprzêt ...

O to posz³o min. Radzie Dealerów z tym tematem o lakierach wodorozcieñczalnych ( To ten w±tek w którym mr. siekiera nic nie kapuj±c napisa³, ¿e chcieli dobrze ale im PROJEKTER przeszkodzi³ :tak: )

Zje by i ostre stawianie sprawy przez zawodowców tym co zaczynaj± to JEDYNA mo¿liwo¶æ utrzymania wysokiego poziomu napraw lakierniczych - JEDYNA !. Wiesz co siê dzieje jak nie ma zje bów i wyzwisk .... Kretyñskie nie koñcz±ce siê dysputy fachowca z durniami. Ka¿dy ma wizjê. Im mniej dureñ wie tym bardziej siê m±druje ... a tu sprawa jest jasna czarne to czarne ... robisz jak ka¿± zasady albo to zostaw.

Cztery lata t³umaczy³em .... napisa³em kilka tysiêcy postów na forach ka¿dy d³ugi jak tasiemiec, czyli tyle teksu ¿eby starczy³o na jeszcze 10 ty¶ postów. Do tego prawie 40 publikacji w czterech czasopismach bran¿owych ... i z do¶wiadczenia ci powiem. NIC tak skutecznie nie dzia³a jak opier dol w zarodku problemu. Jak wsza jest przyci¶niêta zanim podskoczy to problem ginie. Skutecznie te¿ dzia³a kopanie po dupie takiego durnia jaka Lackdoktor ... król gównozjadów jak nie dzia³a to zadzia³ a BAN. Miejsce durnia jest w szambie, a nie na forum o lakiernictwie.

Zwróæ ³askawie uwagê, ¿e ka¿dy kto na tym czy tamtym forum móg³by byæ uznany za autorytet zawodowy rozmawia ze mn± jak przyjaciel. Kto robi dym i awantury ... a no ka¿dy têpy dureñ i kto¶ kto udaje lakiernika. Nieudacznik ¿yciowy, lub zawodowy niechluj. Ich te moje teorie dusz± ... oni tego nie trawi± w tych swoich obesranych norach z ogórkami w s³oikach i piecem na mia³ .... Dlatego wybacz ale póki mogê pisaæ i chcê pisaæ w necie czy prasie, bêd± zadymy z gównozjadami durniami i ka¿dym forumowym k³amc± :spoko: Mo¿esz w tym uczestniczyæ albo jak wielu innych m±drych ludzi ... tylko obserwowaæ. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 17:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
I ¿egnaj.

¯eby¶ to choæ raz w ¿yciu pajacu dotrzyma³ s³owa .... JEDEN RAZ ! Po¿egna³ siê i zamilk³ na wieki :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-01, 17:08   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
W³a¶nie syreny wyj±, chwila ciszy siê nale¿y ! :x:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-08-01, 17:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mario553 napisa³/a:
Witam wszystkich poniewa¿ to mój pierwszy post tutaj i pozwólcie, ¿e w³±czê siê w t± burzliw± dyskusjê ;) ....


Jak widaæ MO¯NA ... pomagaæ wspieraæ i doradziæ, a potem co mi³e, dostaæ za to zwyk³e "dziêkujê" ... :spoko:

Taki Lackdoktor ... Wszytko co wie o lakiernictwie samochodowym wie z moich postów i Jacklacka. 100 % teorii + 100% tego co w sieci nie osi±galne czyli informacje bezcenne i unikalne. Piêæ lat wysysa gnida rzetelne zweryfikowane informacje z obu portali ... i do dzi¶ nie staæ go na taki gest jak kolegê @mario553 w stosunku do mnie czy Jacklacka :x: Rêce opadaj±.

Dlatego lepiej rad udzielaæ telefonicznie, lub przez PW konkretnym u¿ytkownikom portalu ... ni¿ przelewaæ wiedzê otwarcie w postach na forum ¿eby po latach jaki¶ posrany durny gównozjad nie zacz±³ siê odszczekiwaæ w postach jaki jest wyedukowany przez tzw internet. :nie:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

SpeedKing 
Wys³any: 2013-08-01, 18:25   
0
UP DOWN
Superamator

Posty: 31
Czyli jednak mam racjê. Jak kto¶ nie chce, to i tak nie pos³ucha :)
Dobra. Ja koñczê OT. Jak bêdê mia³ problem przy w³asnorêcznej próbie lakierniczej, czy ocen± pracy któr± bêdê zleca³ to siê odezwê.
Make love, not war ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-01, 18:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
SpeedKing napisa³/a:
Czyli jednak mam racjê. Jak kto¶ nie chce, to i tak nie pos³ucha


Ty sie tak dajesz wkrecac projekterowi?
No umarlem.

Niech on jeszcze napisze ze mam trzy rece, szpachel mieszam pokolacji na niedojedzonych skibkach chleba i kulam z nosa babole. :sciana: :sciana:

PROJEKTER,
Dobra Robert,,, oddaje pole, bo dla takich pajacy jak ten powyzej to szkoda zachodu.
SpeedKing napisa³/a:
Make love, not war

Not speak english. .. .czy tam jakos takos. :help:

PROJEKTER,

Powodzenia w krucjacie. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

SpeedKing 
Wys³any: 2013-08-01, 18:58   
0
UP DOWN
Superamator

Posty: 31
Nikomu nie dajê siê wkrêcaæ. Po prostu, jak kto¶ nie chce s³uchaæ, to i tak nie pos³ucha. I nie zrozumie, jak nie chce zrozumieæ. I nie chodzi³o mi tu w ogóle o Ciebie @Lackdoctor, ale o ogó³. O mnie, PROJEKTERA, kogo¶ kto specjalnie siê zalogowa³ ¿eby wspomóc kolegê itp, itd. Je¿eli kto¶ uwa¿a ¿e ma racjê, to tak bêdzie uwa¿a³. Ja np. nie dam sobie wmówiæ ¿e muszê do dwóch zaprawek w roku kupowaæ pistoletu za 2 ko³a i kompresora za 10 ko³a, ile by na mnie psów powieszono, a PROJEKTER na pewno nie przyjmie tego do wiadomo¶ci. O to mi chodzi³o.
 

tomek70
Wys³any: 2013-08-01, 19:49   
0
UP DOWN

Posty: 125
SpeedKing napisa³/a:
nie dam sobie wmówiæ ¿e muszê do dwóch zaprawek w roku kupowaæ pistoletu za 2 ko³a i kompresora za 10 ko³a
Nie daj sobie tego wmówiæ. Potrzebujesz jeszcze od hooya sprzêtu ¿eby robiæ to jak nale¿y.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group