Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
ericssoun3m 
Wysłany: 2013-08-08, 12:25   Odnowa blacharsko-lakiernicza Omega A 3000

Witam!

Szukam kogoś (ew. zakładu) kto podjąłby się odnowy blacharsko-lakierniczej Opla Omegi A 3000 z 1988r.

Generalnie auto jest zadbane i zachowane w ładnym stanie, natomiast jak to w Oplu - rdza szaleje. Najchętniej chciałbym aby auto rozebrać w całości, wypiaskować, pospawać co będzie trzeba (np. tylna prawa podłużnica na małym odcinku przerdzewiała) i polakierować. Gdyby starczyło mi funduszy i byłaby taka możliwość, to po piaskowaniu też wytrawić wszystkie elementy i całość ocynkować.

Jeśli fachowiec uczciwie stwierdzi (lub ja nie udźwignę kosztów powyższej opcji naprawy), że auta nie trzeba rozbierać "w pył" i wystarczy pousuwać ogniska korozji + zabezpieczyć karoserię bardziej tradycyjną metodą, to również rozważę taką opcję odnowy, natomiast uważam, że w tym wieku i modelu rozebranie auta do gołych blach to jest niezbędne minimum.

Jest wiele firm pt. "renowacja pojazdów zabytkowych" ale nie mam żadnej orientacji kto jest w tej branży dobry, no i Omega nie jest pojazdem zabytkowym i wiem, że u nich koszty są praktycznie nieskończone.

Jeśli ktoś na forum zajmuje się tego typu operacjami (lub ewentualnie mógłby mnie gdzieś skierować/polecić) to bardzo proszę o informację lub namiar. Jestem z województwa Pomorskiego, ale po dobrze wykonaną robotę wykonaną w miarę rozsądnych sumach jest skłonny dostarczyć auto w praktycznie każde miejsce w Polsce.

Z góry dziękuję Wam za pomoc!
Pozdrawiam,
Eryk

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-08, 13:44   

ericssoun3m,
Witam.
Polecam tego fachowca.
Nie znam lepszego.
http://www.automach.witryna.info/

Dzis do niego pojade odebrac kolejne moje autko po blacharce, to jesli kolega nie bedzie miał nic przeciw, to zrobie fotki aut które własnie odbudowuje z niczego.

Kontakt jest na stronie, mozna powiedziec że polecił Krzysiek z Rawicza.

http://www.pkt.pl/automach-ogryzek-k/1977636/5-1/#

Masa
Wysłany: 2013-08-09, 06:26   

Ja zajmuję się zabytkami :) Jestem z kujawsko-pomorskiego :)
Jakby co pisz na pm

ericssoun3m 
Wysłany: 2013-08-09, 09:19   

Dzięki Panowie za odpowiedzi, będę z Wami w kontakcie.

ericssoun3m 
Wysłany: 2017-02-28, 16:06   

Witam wszystkich "po latach", gdyż temat renowacji Omegi powraca na tapetę (a ona wciąż żyje! ;) .
Niedługo po stworzeniu tego tematu musiałem zamrozić projekt z powodu niespodziewanych, bardzo poważnych problemów zdrowotnych, które pociągnęły za sobą duże zobowiązania finansowe i auto musiało iść w kąt. Aktualnie moja sytuacja się nieco ustabilizowała i chciałbym w tym roku ogarnąć auto.

Jestem ciekawy czy ktoś tutaj zajmuje się renowacją youngtimer'ów - lub ew. mógłby mi kogoś polecić? Większość profesjonalnych firm specjalizujących się tego typu pracami aktualnie skupia się głównie na restaurowaniu klasyków z USA na rynek Skandynawski i im się po prostu "nie opłaca" zając taką Omegą. Miałem kilka szacunkowych wycen na ok. 18-20tys z informacją, że raczej i tak by się tego nie podjęli, bo bardzie się opłaca brać zlecenia od Norwegów (lub też ściągać auta do odrestaurowania i sprzedawać je na rynek skandynawski). 20tys to jest już kwota, której nie udźwignę - nie liczę, że ktoś zrobi wszystko na 5tys zł, ale sumy 18-20tys nie będę w stanie wydać.

Szukam więc jakiegoś pasjonata z fachem w ręku, osoby która może to sobie robić spokojnie "po godzinach" i bez jakiegoś wielkiego ciśnienia czasowego. Zależy mi aby był to ktoś z pojęciem, znający aktualne rozwiązania technologiczne etc., a nie przysłowiowy "Mietek", który obleci mi auto flexem, wyhefta progi a potem całość polakieruje w stodole klarem z kurzem. Jestem w stanie uczciwie zapłacić za dobrze wykonaną robotę - jednak "europejskie" ceny dla Norwegów są poza moim zasięgiem.

Prosiłbym o jakieś namiary / kontakty i odzew jeśli ktoś uważa, że byłby w stanie zająć się mają 3000-czką :)

Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomocy!

Pozdrawiam,
Eryk

sawmaster 
Wysłany: 2017-03-01, 08:22   

ericssoun3m napisał/a:
to po piaskowaniu też wytrawić wszystkie elementy i całość ocynkować.

za takie fundusze jakie chcesz zaoferować to nikt palcem nie dotknie

ericssoun3m 
Wysłany: 2017-03-01, 12:47   

sawmaster napisał/a:

A skąd wywnioskowałeś jakie fundusze ja oferuję? Napisałem, że nie mam na to 20 000zł jak proponowały firmy restaurujące w Polsce amerykańce klasyki - co nie znaczy, że oczekuję, iż ktoś wykona taką pracę za 5000zł.

kalbi 
Wysłany: 2017-03-01, 20:53   

ericssoun3m napisał/a:
sawmaster napisał/a:

A skąd wywnioskowałeś jakie fundusze ja oferuję? Napisałem, że nie mam na to 20 000zł jak proponowały firmy restaurujące w Polsce amerykańce klasyki - co nie znaczy, że oczekuję, iż ktoś wykona taką pracę za 5000zł.
nie oszukujmy się ale kpl. naprawa z blacharką na dobrym poziomie i dobrych materiałach to duże koszty. Ty nie powinieneś szukać "zwykłej" lakierni ale specjalistów, którzy się zajmują restaurowaniem aut, a koszt 20k to może być i mało, niestety takie są realia bo to ogrom pracy, a nie ukrywajmy, że za 10k nikt Ci tego na perełkę nie zrobi.

hematol 
Wysłany: 2017-03-01, 23:27   

Renowacja czy też odbudowa to nie jest to samo co "naprawa blacharska",jeżeli klient decyduje się na odbudowę auta to musi mieć świadomość o tym,że jest to "budowanie od nowa pojazdu" ,ze wszystkimi detalami i to jak napisał wyżej kalbi, to są już duze koszty,nie da sie pewnych rzeczy preskoczyć taniej,same materiały na klasyki już kosztują,nie wspomnę o robocie.
Za powiedzmy 10k nawet jak ktos to zrobi "punktami" to nie bedzie to "na lata" bo elementy ,które teraz wyglądają dobrze mogą wkrótce skorodować,więc jeśli porządnie to sie robi wszystko a jak punktami to raczej naprawa blacharska,nie renowacja.Takie jest moje zdanie,każdy może mieć inne.

ericssoun3m 
Wysłany: 2017-03-02, 01:51   

kalbi napisał/a:
nie oszukujmy się ale kpl. naprawa z blacharką na dobrym poziomie i dobrych materiałach to duże koszty. Ty nie powinieneś szukać "zwykłej" lakierni ale specjalistów, którzy się zajmują restaurowaniem aut, a koszt 20k to może być i mało, niestety takie są realia bo to ogrom pracy, a nie ukrywajmy, że za 10k nikt Ci tego na perełkę nie zrobi.

Ja nie oczekuję kompletnej renowacji z nowymi częściami mechanicznymi, wnętrzem, szybami i wszystkimi wiązkami elektrycznymi, tylko chcę zrobić w nim blacharkę a następnie auto polakierować. Silnik został gruntownie odbudowany w 2013 (łącznie z tulejowaniem bloku), zawieszenie wymienione w 2014, a środek jest bardzo dobrze zachowanie.
Tak jak pisałem, trzeba zrobić przede wszystkim blacharkę (być możne wcale nie tak rozlegle, jak mi się wydawało).
Nawet lakier na większości elementów auta nie wymaga poprawiania, jednak nie chcę by było ono łatane jakimiś przejściami, cieniowaniami "wprószeniami" tylko całe i spójne - stąd też konieczność polakierowania samochodu. Może dla Ciebie 20K to mało, ja natomiast nie uważam, by była to mała suma za zakres prac jaki jest do wykonania i na pewno da się to zrobić poniżej kwoty jaką sobie życzą "zakłady restaurujące zabytki", których przez ostatnie lata wyrosło jak grzybów do deszczu, a jakość ich realizacji często jest na bardzo przeciętnym poziomie.

hematol napisał/a:
już nie przepisuję drugi raz tego samego, powyżej chyba wszystko wyjaśniłem - ale dzięki za Twoje uwagi.

kalbi 
Wysłany: 2017-03-02, 19:27   

ericssoun3m napisał/a:
Ja nie oczekuję kompletnej renowacji z nowymi częściami mechanicznymi, wnętrzem, szybami i wszystkimi wiązkami elektrycznymi, tylko chcę zrobić w nim blacharkę a następnie auto polakierować.
ja mówię o kpl blacharce z lakierem, a nie o środku, czy mechanice.

ericssoun3m napisał/a:
Może dla Ciebie 20K to mało, ja natomiast nie uważam, by była to mała suma za zakres prac jaki jest do wykonania i na pewno da się to zrobić poniżej kwoty jaką sobie życzą "zakłady restaurujące zabytki", których przez ostatnie lata wyrosło jak grzybów do deszczu, a jakość ich realizacji często jest na bardzo przeciętnym poziomie.

20k to dla mnie BARDZO dużo kasy ale za odrestaurowanie samej blacharki w aucie z lakierem to już niekoniecznie.

Zobacz jak się to powinno robić i ile to kosztuje - masz w niektórych filmach ceny (odnośniki co za daną pracę można kupić) https://www.youtube.com/user/LEGENDMAKE

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Ogłoszenia » Rodzaj ogłoszenia » Zlecę / wykonam usługę

Odpowiedz do tematu