Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
hubson85 
Wysłany: 2013-11-30, 20:10   ubezpieczenie i inne papiery w autohandlu
0
UP DOWN
malarz artysta

Witam,
Mam pytanko, a w zasadzie mały zestawik pytań do ludzi którzy mają wiedzę teoretyczną na temat autohandlu. Mianowicie chodzi mi o kwestię ubezpieczenia samochodu przeznaczonego do sprzedaży, oczywiście na legala z fakturą. Jak wygląda sprawa zakupionego samochodu z nieważną polisą, oraz jego sprzedaż? to, że muszę wykupić ubezpieczenie to wiem, jednak jak to kalkulują firmy ubezpieczeniowe? bo na pewno jest to jakoś inaczej rozwiązane niż dla właściciela indywidualnego.
Dzięki z góry za info :)
P.S.
czy można odliczać od podatku części i materiały zakupione do "przypicowania" autka pod klienta? typu opony, lakiery, jakieś kosmetyki typu plak itp?

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-11-30, 20:57   
0
UP DOWN

hubson85 napisał/a:
sprawa zakupionego samochodu z nieważną polisą, oraz jego sprzedaż? to, że muszę wykupić ubezpieczenie to wiem, jednak jak to kalkulują firmy ubezpieczeniowe? bo na pewno jest to jakoś inaczej rozwiązane niż dla właściciela indywidualnego.

Kupujesz auto bez oc.
W tym samym dniu, lub nastepnym ubezpieczasz na siebie, bo firma to ty.
Bez sensu robić takie coś że ubezpieczasz na firmę i jesteś jako firma bez zniżek.
hubson85 napisał/a:
czy można odliczać od podatku części i materiały zakupione do "przypicowania" autka pod klienta? typu opony, lakiery, jakieś kosmetyki typu plak itp?

Autohandel z automatu podlega rozliczniu vat, więc i rachunkowośc pozwala na pełne odliczenia wszystkich materiałów, części i paliwa (oczywiście posiadając auto ciężarowe z odpowiednim wpisem w dowodzie rejstr)

hubson85 
Wysłany: 2013-12-01, 07:49   
0
UP DOWN
malarz artysta

no ok, ale czy TU w którym przerwał ubezpieczenie poprzedni właściciel nie będzie chciało ode mnie dopłaty czy też wymagało kontynuacji z tytułu automatycznego przejścia polisy na nowego nabywcę (czyli mnie)? no i jak jest w przypadku ubezpieczeń krótkoterminowych ew. komisowych? często spotykam przypadki że gość wystawia polisę bezpośrednio na kupującego w dniu zakupu. A co z czasem, kiedy auto nie posiadało ubezpieczenia? Nie będą chcieli jakiejś dopłaty? Bo często trafiają się ciekawe patenty właśnie bez OC, przeglądu itp, i nie zawsze na szybkości da się to przygotować do sprzedania, a szkoda płacić ubezpieczenie jak auto stoi na warsztacie, albo akurat jest inna robota i musi swoje odczekać.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-12-01, 12:34   
0
UP DOWN

hubson85,
Moja pani doradca ubezpieczeniowy robi mi miesiecznie ok 3-7 ubezpieczeń.
Jak ubezpieczenia niet, to ubezpieczamy z dniem zakupu.
Finito, co było prędzej nie interesuje mnie, bo nie ja byłem włascicielem.

hubson85 napisał/a:
i nie zawsze na szybkości da się to przygotować do sprzedania, a szkoda płacić ubezpieczenie jak auto stoi na warsztacie, albo akurat jest inna robota i musi swoje odczekać.

200zł na pół roku to chyba nie jest lwia część zarobku na aucie?
Wiec co zaróóżnica czy zapłacisz zaraz po zakupie, czy 3 miechy później.

pawel1108 
Wysłany: 2013-12-01, 15:52   
0
UP DOWN

Hubson poszło na priw, najkorzystniejsze rozwiązanie :)

hubson85 
Wysłany: 2013-12-01, 18:07   
0
UP DOWN
malarz artysta

Lackdoctor napisał/a:
200zł na pół roku to chyba nie jest lwia część zarobku na aucie?

w skali jednego egzemplarza do zniesienia, ale jak masz np. ze 3 szt. w miesiącu to raczej średnia inwestycja, bo przykładowo te 600 zł mogę przeznaczyć na jakieś graty do warsztaciku. A jeżeli też się zajmujesz tematem to pewnie zauważyłeś że najlepsze kąski raczej ubezpieczenia nie posiadają (o przeglądzie nie wspomnę, ale to inna bajka ;P )

pawel1108 napisał/a:
Hubson poszło na priw, najkorzystniejsze rozwiązanie

i o to Polska walczyła :spoko: dzięki za info!!! I oczywiście punkt dla Ciebie :tak: A orientujesz się czy potrzebne są jakieś dane firmy do korzystania z tego typu OC? w sensie co mogą chcieć w TU, bo domyślam się że bez działalności to raczej nie przejdzie

pawel1108 
Wysłany: 2013-12-01, 18:32   
0
UP DOWN

hubson85 napisał/a:
i o to Polska walczyła

Tak jak napisałem działalność, kwity rejestracyjne i działasz :)

hubson85 
Wysłany: 2013-12-01, 18:42   
0
UP DOWN
malarz artysta

aha, no to jasne.
A samo wykupienie ubezpieczenia muszę ogarnąć od razu w jakimś określonym czasie od dnia zakupu czy nie robi to różnicy? Nie chodzi mi żeby zaoszczędzić np. te 15 zł ;) tylko nie zawsze jest czas i pamięć żeby to załatwić na już

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu