Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
tomcio__94
Wysłany: 2013-12-28, 19:13   Zakład piaskujący!
0
UP DOWN

Panowie jako, że mam troche pieniędzy na zainwestowanie, wpadłem na pomysł założenia zakładu piaskującego. Mam dopiero 19 lat, pieniądze te zarobiłem własnymi rękoma i chciał bym je dobrze zainwestować. A wiec tak mam dużo pomieszczeń w tym stodoła gospodarcza 1 garaż 6x4 murowany, drugi 5x3 też murowany i blaszak chyba 5x3. Pracuje w zakładzie wulkanizacyjnym wiec już jakis plus jest moge klientów ściagać do mnie bo sporo osób sie pyta gdzie można... W mojej okolicy nie ma takiego zakładu. Jest też kilka firm robiących bramy balustrady itp wiec mógł bym nawiązać współprace. Myśle ze warsztaty samochodowe też potrzebuja takich usług. Na początek myśle zaczać własnie od felg i drobnych rzeczy typu rama od rowera itp. jak zaczeło by sie to krecić to wtedy zainwestował bym w kompresor spalinowy i mozna piaskować mosty i inne rzeczy.
Niestety nie uważałem na lekcjach przedsiębiorstwa i jestem kompletnie zielony.
Chciał bym abyście mi pomogli rozwinąć to w jak najlepszy sposób, oczywiście bedą zniżki dla osób które chętnie mnie poprowadzą pod góre :)
NIe wiem jak sie za to zabrać, wiadomo kupie jakis wydajny kompresor +jakąś piaskarke narazie ciśnieniową tak zeby te trobne elementy piaskować. Nie wiem czy od razu rejestrować sie, czy może podczepić to do tej firmy w której pracuje tylko czy to jest możliwe i opłacalne. Jesli chodzi o reklame to mam znajomego który sie tym zajmuje banery ulotki itp, tylko czy musze być zarejestrowany żeby sie reklamować?

Mysle że ten temat sie rozwinie i pomozecie mi osiągnąc ten cel który sobie wymarzyłem.
Z góry Dziekuje za pomoc !!!!

Siekiera
Wysłany: 2013-12-29, 19:30   
0
UP DOWN

Jaki masz potencjał okolicy? Jakieś miasto w pobliżu jest?
Jak juz pracujesz legalnie i szef płaci za ciebie zus to lepiej od razu się zarejestrować bo i tak będziesz płacił tylko samą składkę zdrowotną (nie całe 300 zł). Lepiej nie ryzykować bo np piasek może sąsiadom brudzić okna i zgłoszą gdzieś :roll:

Ponadto tak jak napisałeś, możesz wtedy legalnie wywiesić jakieś banery na ogrodzeniu, porobić ulotki dla klientów wulkanizacji. Szef na pewno nie będzie miał nic przeciwko bo nie bedziesz dla niego konkurencją a uzupełnieniem usług i w godzinach pracy i tak nie będziesz robił prywaty, no bo jak?

tomcio__94
Wysłany: 2013-12-30, 19:47   
0
UP DOWN

wieksze miasta to wadowice i oświecim mieszkam miedzy. Są 2 takie zakłady w promieniu 30 km. Nie pracuje legalnie poniewaz wróciem z holandii i teraz jestem na bezrobociu i chce od nich wyciagnac jak najwiecej kasy tzn kursy i staż

Siekiera
Wysłany: 2013-12-30, 21:06   
0
UP DOWN

No to jeszcze lepiej, skoro robisz kursy z UP to składaj papiery na dofinansowanie do pierwszej działalności - kilkanaście tys mogą ci dać a później możesz pracować dla swojego pracodawcy na umowę handlową a wieczorami będziesz piaskował u siebie. Wytrzymasz 2 lata to ci umorzą dofinansowanie a sprzęt zostanie. Co ważne to będziesz przez te dwa lata na promocyjnym zusie, chyba mniej niż połowę normalnego.
Lepszego układu chyba nie można mieć a obecnemu pracodawcy też to będzie na rękę finansowo. Działaj :spoko:

PS. O rynek nie masz się co martwić, mam tam znajomych co prowadzą dwie mieszalnie w twojej okolicy i nie narzekają więc ty też wyżyjesz ;)

tomcio__94
Wysłany: 2013-12-30, 22:15   
0
UP DOWN

Nie rozumie mógł bys mi to jaśniej wytłumaczyć jak to mam zrobić?

Gandziorz
Wysłany: 2013-12-31, 21:10   
0
UP DOWN

Jeżeli kolega się dopytywał to wie że piasek musi zostać poddawany recyklingowi. Musisz mieć odpowiednie miejsce dostosowane do piaskowania + umowę na odbiór pozostałości z piachem.

tomcio__94
Wysłany: 2014-01-01, 13:10   
0
UP DOWN

Witam! forumowiczów w tym nowym jakże wspaniałym roku ;)
Z nadejściem nowego roku nadeszły nowe pomysły otóż bardzo zainteresowało mnie oczyszczanie sodą dokładnie http://www.sodablastsyste...CFcud3godNz4Anw
Orientuje sie ktoś jak wygladają takie maszyny czy to jest kwestia 50 tys czy 100czy 200?
Wydaje mi sie że tym duzo wiecej pracy by było. W gminach itp renowacja pomników budynkóww no przeróżne prace mozna wykonywać. I wydaje mi sie ze do tego można uzyskac duzo wieksze dofinansowania, również z ochrony środowiska, zwłaszcza że mieszkam w regionie dolina karpia i tutaj natura 2000 dobrze prosperuje.

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-01-01, 14:31   
0
UP DOWN

Ups! Przeglądarka Google Chrome nie znalazła strony www.sodablastsyste...cfcud3godnz4anw

tomcio__94
Wysłany: 2014-01-01, 14:54   
0
UP DOWN

http://www.sodablastsystems.pl/

Siekiera
Wysłany: 2014-01-02, 17:11   
0
UP DOWN

tomcio__94 napisał/a:
Nie rozumie mógł bys mi to jaśniej wytłumaczyć jak to mam zrobić?

1. Odwiedź lokalny Urząd Pracy i dowiedz się czy są dostępne dofinansowania na rozpoczęcie pierwszej działalności.
2. Jak są to ustal warunki. W każdej gminie zazwyczaj wygląda to inaczej. Czasmi trzeba np. przejść cykl szkoleń i napisać projekt marketingowy swojej przyszłej działalności i decyduje konkurs a czasami jak nie mają chętnych to dają prawie każdemu.
3. Jak uda ci się dostać dofinansowanie to musisz założyć działalność i prowadzić ją nieprzerwanie przez minimum 2 lata. Po tym czasie masz kontrolę czy odpowiednio wydałeś dofinansowanie, jeżeli nie znajdą uchybień to umażają ci je. W tym czasie zus masz ten mały ale nie wiem dokładnie ile to jest (ok. połowę normalnego)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu