Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
obcy26lbn 
Wysłany: 2014-01-27, 17:57   prośba o szczowana wycenę naprawy.
0
UP DOWN

Witam, w piątek przytrafiła mi się niemiła sytuacja czyli stłuczka.
Jutro przyjeżdża rzeczoznawca aby wycenić uszkodzenia.
Skoda fabia 1 2002 rok. Koleś najechał mi na tył auta,

uszkadzania: zderzak pękniecie wzdłuż przez 1/3 długości. (RACZEJ WYMIANA NA NOWY)
belka za zderzakiem na której umocowany jest zamek klapy przesunięta z prawej strony o 3 centymetry (wgnieciona w miejscu uderzenia).
klapa bagażnika w skutek uderzenia wystaje do góry 1 centymetr ponad linie dachu. i ciężko się zamyka .

Patrzyłem zderzaki na szrocie po 150 zł.

Bo nie wiem do jakiej kwoty będzie dla mnie opłacalna naprawa na własną rękę, bo jak powie za mało pozostaje naprawa bezgotówkowa.

osoby obeznane w temacie proszę o pomoc.
Miejsce naprawy lublin.

rogal-master1
Wysłany: 2014-01-27, 18:08   
0
UP DOWN

Foto...

obcy26lbn 
Wysłany: 2014-01-27, 19:29   
0
UP DOWN

na foto nic nie widać poza pękniętym zderzakiem i wysuniętej do góry 1 cm klapy. bo po uderzeniu zderzak cofnął się. I powiem szczerze że nie ma jak zrobić zdjęcia. a zależy mi na przybliżanej wycenie bo jestem naprawdę zielony.

Robertlodz09 
Wysłany: 2014-01-27, 19:58   
0
UP DOWN

obcy26lbn napisał/a:
na foto nic nie widać poza pękniętym zderzakiem i wysuniętej do góry 1 cm klapy

obcy26lbn napisał/a:
zależy mi na przybliżanej wycenie bo jestem naprawdę zielony.

To proponuje podjechać do kilku warsztatów samochodowych (specjalizujących się w naprawach aut powypadkowych) w swoim miejscu zamieszkania :tak:
wtedy to kolega będzie bardzo dobrze zorientowany co do wysokości kosztów naprawy tej Skody

Nawet zdjęcia nigdy dobrze nie obrazują uszkodzeń jakie odniosło auto
a tutaj jeśli ich nie ma to na podstawie tak lakonicznego opisu jaki zamieścił kolega
nikt nie będzie w stanie podać kosztów naprawy .....

Nyguss 
Wysłany: 2014-01-28, 00:54   
0
UP DOWN

Post wcześniej, odnośnie wyceny forda bodajże pokazał rozbieżność w cenach napraw, można wstępnie, tylko na podstawie dokładnych zdjęć, ale to może nie mieć przełożenia na ceny i jakość napraw w Twoim regionie.

Jako były rzeczoznawca, zderzak i belka do wymiany powinna być, zawiasy i zamek klapy też, do naprawy ścianka tylna. Wyceny robiła ubezpieczalnia, ja tylko protokoły uszkodzeń, także kwotami nie jestem w stanie rzucać. ALE to tylko lakoniczny zarys, może wyjść więcej, może wyjść mniej.

Na kwote wyceny też ma wpływ to, czy auto było lakierowane, naprawiane, czy posiada uszkodzenia widoczne, stan techniczny ogólny i czasami też uszkodzenia sprawcy zdarzenia.

KK 
Wysłany: 2014-01-28, 01:02   
0
UP DOWN

Przede wszystkim ma wpływ ile pojazd ma lat i czy elementy nie były powtórnie lakierowane.

Robertlodz09 
Wysłany: 2014-01-28, 07:21   
0
UP DOWN

Nyguss napisał/a:
Post wcześniej, odnośnie wyceny forda bodajże pokazał rozbieżność w cenach napraw, można wstępnie, tylko na podstawie dokładnych zdjęć, ale to może nie mieć przełożenia na ceny i jakość napraw w Twoim regionie.

I to stwierdzenie najlepiej podsumowuje ten temat.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi