Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Mariko12 
Wys³any: 2014-02-09, 16:35   Szlifierka
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Witam Panowie :)

Tak na szybko pytanie, braæ t± szlifierkê czy nie braæ ?

http://allegro.pl/bosch-s...3852238749.html
_________________
My¶liborz gór± !!
 

KK 
Wys³any: 2014-02-09, 16:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Dozbieraj 1000 i kup cerosa. ¯artuje.

Jak chcesz to bierz. Jeszcze co¶ podobnego ma Hitachi, kiedy¶ chcia³em kupiæ w³a¶nie tej firmy.
125mm trochê ma³o i nie porêcznie siê tym robi jak na moje oko, ale jak nie ma finansów to i to lepsze ni¿ rêczna robota. Zawsze przy¶pieszy pracê.
 
 

Matix 
Wys³any: 2014-02-09, 17:08   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Mi ostatnio przez przypadek wpad³a w rêce szlifierka te¿ boscha ale z seri PEX ;) Szkoda ¿e pad 125 ale zaskoczy³a mnie oscylacja tak samo jak w tej co poda³e¶ linka 1.25 :shock: Nie bêdzie to za ma³o??? Zaadoptowaæ pad 150 i by³a by fajna bo ma³a i zgrabna.
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-02-09, 17:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Kiedy¶ mia³em podobn±. Pad 125 jednak okazuje siê za ma³y, po oko³o roku ³o¿ysko nadawa³o siê do wymiany. Brak regulacji obrotów i s³aby hamulec
_________________

 
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-09, 18:11   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
To ma byæ u¿ywane raz na jaki¶ czas, kasê jak± mam wydaæ na lepszy sprzêt to wolê oddaæ na lepszy gun :P a powierzchnie jak± bêdê czy¶ciæ s± akurat nie wielkich rozmiarów, i nie wiem czy 150 nie bêdzie za du¿a, w sensie czy na profil o szeroko¶ci 4 cm , bêdzie dobrze czy¶ciæ 150 ;]
_________________
My¶liborz gór± !!
 

KK 
Wys³any: 2014-02-09, 18:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Skoro wiesz lepiej czego chcesz to po co pytasz kolego :)
125 do mniejszych rzeczy nadaje siê lepiej, ale nie jest takie uniwersalne jak 150, tym mo¿na wszystko zrobiæ. Nie pokrzywiæ wiêkszych powierzchni, ale i ma³e te¿ da siê zrobiæ tym bardziej profile.

Raz na jaki¶ czas to i rêcznie idzie zrobiæ...
 
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-09, 18:32   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
ale , ¿e rêcznie siê nie chce :P a chcia³em zapytaæ o boscha, czy te¿ z chin jak zielona wersja czy co¶ lepsze to jest :)
_________________
My¶liborz gór± !!
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-02-09, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Skoro chcesz kupiæ co¶ takiego to s± podobne tylko tañsze za oko³o 250z³ te¿ bosch i metabo
_________________

 
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-09, 18:58   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Te podstawowe zielone, widzia³em w sklepach, bez ¿adnych regulacji itp, i jako¶ s³abo to wygl±da ;/
Te niebieskie, o wiele lepsze s± podobno, i dlatego pytam siê czy to prawda ?
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Matix 
Wys³any: 2014-02-09, 19:07   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Te zielone z serii PEX maj± regulacje obr. cena ok 350z³ w markecie

Sprawdz sobie GRAPHITE 59G347. W zestawie jest z tarcz± 125 i 150 :)
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-09, 19:17   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Czyli mo¿na tam dzia³aæ i na 125 i na 150 ?
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Matix 
Wys³any: 2014-02-09, 19:24   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
No z opisu wynika ¿e tak ;)
 

KK 
Wys³any: 2014-02-09, 19:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kup w markiecie, ³atwo z gwarancj± i jak by co¶ z ni± by³o nie tak to zaraz sobie odniesiesz i nikt Ci ³aski nie robi.
 
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-09, 20:45   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
OK, podjadê do castoramy i do leroy merlin i popytam czy tak± maj± :)
Dziêki za pomoc ch³opaki ! :cool:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Matix 
Wys³any: 2014-02-09, 20:55   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Z tego co wiem to na 99% w Praktikerze maj± GRAPHITE.
Zdaj pó¼niej relacje co i jak :)
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-10, 17:41   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
U mnie w okolicy nie ma praktikera :D
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Matix 
Wys³any: 2014-02-10, 18:25   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Nic nie straci³e¶ ^^ Dzisiaj podskoczy³em do Praktikera i nic konkretnego nie ma.... ;)
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-10, 18:41   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
W srodê podjadê do castoramy , i do leroy merlin, i jak nie bêdzie to zapytam czy mo¿na takie co¶ zamówiæ, a je¶li nie to na allegro kupiê :roll:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-12, 16:37   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Panowie któr± braæ ;P

http://allegro.pl/szlifie...3954525702.html

http://allegro.pl/szlifie...3931960332.html
_________________
My¶liborz gór± !!
 

juny 
Wys³any: 2014-02-12, 16:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Ja mam identyczn± jak ta pierwsza tylko z firmy jakiej¶ tam.

Beznadziejna, plastikowy tarerz, i nie praktyczna
_________________

 

Matix 
Wys³any: 2014-02-12, 16:59   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
http://allegro.pl/szlifie...3954525702.html

ta jest bardzo ciê¿ka i du¿a. W markecie j± trzyma³em. Nie kupi³bym jej :tak:
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-12, 17:05   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Czyli braæ t± drug± za 197 ? :?:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-12, 17:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Mariko12 napisa³/a:
Panowie któr± braæ

Pierwsza jest do dup...y a druga jeszcze gorsza.
Jak masz na taki badziew wydawaæ kasê to lepiej wcale sobie odpu¶æ.
Nie jestem na forum na bie¿±co, wiêc nie wiem czym siê zajmujesz i jak czêsto.
Je¶li rzadko, to lepiej nie kupuj nic i naucz siê kitowaæ mniej, g³adziej lecz czê¶ciej a nie gamo³ê na raz i obrabiaj rêcznie.
A jak czê¶ciej, do do³ó¿ i kup co¶ normalnego: czy pneumata, czy elektryka, ale b±czka a nie mieszad³o do betonu ze stopk± na rzepy.
 

juny 
Wys³any: 2014-02-12, 17:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Najlepiej ¿adnej . odpu¶c sobie taki sprzêt szkoda kasy...

Ju¿ pneumat za 100 z³ jest owiele wygodniejszy
_________________

 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-12, 18:35   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
To nawet kawa³ka k±townika tym nie przeczyszczê ? a na pneumata za s³aby mam kompresor, a co innego polecacie ?
_________________
My¶liborz gór± !!
 

KK 
Wys³any: 2014-02-12, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tym by¶ nie obskoczy³?
http://allegro.pl/robot-s...3930910836.html


P.s.
No gówna wklejasz jak gówna, ale pewnie gwarancjê wytrzyma. Kup jak chcesz, a jak wahasz siê to dozbieraj kasy i kup co¶ z wy¿szej pó³ki. Tak choæ za 350z³.
 
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-12, 22:31   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Mogê kupiæ szlifierkê i za ty¶ ,ale chcê sobie jaki¶ lepszy gun kupiæ do podka³du

Dobra jeszcze bêdê my¶la³ :roll:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-12, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Mariko12 napisa³/a:
To nawet kawa³ka k±townika tym nie przeczyszczê ?

K±towniki oczywi¶cie ¿e przeczy¶cisz.
Dlatego napisa³em ¿e nie wiem czym siê dok³adnie zajmujesz.
Do jakiej¶ stali lepiej tym ni¿ rêcznie, ale do samochodówki s± denne.
Tak po ch³opsku: poza markami czy precyzyjno¶ci± jeszcze ¶rodkiem ciê¿ko¶ci i stabilno¶ci± tarczy wzglêdem obrabianej powierzchni podczas pracy.
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-12, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Mariko12 napisa³/a:
Mogê kupiæ szlifierkê i za ty¶ ,ale chcê sobie jaki¶ lepszy gun kupiæ do podka³du
Dobra jeszcze bêdê my¶la³

W takim przypadku je¶li to do samochodówki to lepsza jest dobra maszynka a gorszy gun do podk³adu, bo i tak zapewne M/M nie robisz.
 

Matix 
Wys³any: 2014-02-12, 23:26   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
http://jaktozrobilemwgara...raphite-59g346/
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-12, 23:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Matix napisa³/a:
http://jaktozrobilemwgarazu.pl/szlifierka-oscylacyjna-graphite-59g346/

A jak tak, to przepraszam.
Kurde nie wiedzia³em ¿e s± takowe rewelacyjne i precyzyjne urz±dzenia i to konkretnie do lakiernictwa samochodowego.
P240 na skoku 5mm i:
"po obróbce szpachli P240 na tej szlifierce powierzchnia jest idealnie wyprowadzona, a na szpachli nie ma ¶ladów od rys po papierze"
itd.

Czego to ludzie dla kasy nie powiedz±.
Albo z niewiedzy.

Ja te¿ dawno temu zaczyna³em takow± konstrukcj± przygodê z obróbk± maszynow±, ale taka konstrukcja w porównaniu do "b±czków" to ki³a.
Ale zale¿y do czego komu jest to potrzebne.
 

Matix 
Wys³any: 2014-02-13, 00:13   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
No nie wiem ale moim zdaniem czy to tani b±czek czy Deros to skok mimo¶rodu 5mm w ka¿dym bêdzie robi³ te same rysy ;) Tu bardziej chodzi o trwa³o¶æ wierze w to ¿e drogie sprzêty w Mirki s± super tak jak pistolety Saty, ale powiedz mi szczerze czy jak kto¶ ma przerób do 8-10 el na miesi±c albo i mniej to op³aca mu siê wydawaæ 1500z³ na szlifierkê??? Gdyby 10 el pada³o na 2-3 dni to nie by³o by tematu ;)
 

KK 
Wys³any: 2014-02-13, 00:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Sprzedaje Cerosa i kupujê ten badziew. Jutro jadê do OBI wan kenobi.

Jakbym mia³ piêæ elementów w miesi±cu to bym kupi³ Cerosa, a wtedy mia³em 0 elementów i kupi³em te¿ Cerosa. Elementów nie by³o, ale znalaz³em dla niego tyle zastosowañ, ¿e g³owa ma³a.

Sam ciê¿ar takiej maszynki porównaj i porêczno¶æ. Takie co¶ za 200z³ to ³amie rêce, warkocze, wibruje, prycha, podskakuje, a jak doci¶niesz to okazuje siê, ¿e sko¶nookie 250 wat zmieni³o siê jednak w 100. Szczotki siê wycieraj±, i okazuje siê nagle, ¿e nie wymienne. I pipka.
No i szukanie potem kolejnego badziewia tym razem za 350, potem za 500 :) itd itp

P.s.
Do podk³adu to mo¿na by przyoszczêdziæ i takie co¶ kupiæ:
Tanie i ekonomiczne, atomizacja nieprzeciêtna.
http://www.youtube.com/watch?v=8DGJOZS2jPY

P.s.
Mo¿e ten model maszynki z filmu Ciê zadowoli?
http://www.youtube.com/watch?v=QL0nR4DrxCA
 
 

Vesto43
Wys³any: 2014-02-13, 13:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 43
KK napisa³/a:
P.s.
Mo¿e ten model maszynki z filmu Ciê zadowoli?
http://www.youtube.com/watch?v=QL0nR4DrxCA


Ja to bym chcia³ widzieæ jak on lakieruje w tym stanie :D hehe
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-13, 16:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Matix napisa³/a:
No nie wiem ale moim zdaniem czy to tani b±czek czy Deros to skok mimo¶rodu 5mm w ka¿dym bêdzie robi³ te same rysy ;) Tu bardziej chodzi o trwa³o¶æ wierze w to ¿e drogie sprzêty w Mirki s± super tak jak pistolety Saty, ale powiedz mi szczerze czy jak kto¶ ma przerób do 8-10 el na miesi±c albo i mniej to op³aca mu siê wydawaæ 1500z³ na szlifierkê??? Gdyby 10 el pada³o na 2-3 dni to nie by³o by tematu

Matix skok mimo¶rodu to nie wszystko bo jest jeszcze choæby z takich podstawowych sprawa jako¶ci je¶li nie patentu samej stopy na któr± mocujesz kr±¿ek.
W obróbce maszynowej na mokro wielk± ró¿nicê robi sam rzep a dok³adnie jego wysoko¶æ oraz sztywno¶æ :shock:
Jest jeszcze wielko¶æ wibracji, stabilno¶æ,.............. i wiele wiele innych w które ju¿ prawie nikt nie zagl±da.
Aby mówiæ o porównaniu trzeba porównaæ w pracy i jeszcze wiedzieæ na co i jak patrzeæ.

Nawet pomiêdzy niby takimi samymi naocznie konstrukcjami s± wielkie ró¿nice - jak w pistoletach.

Najdok³adniejszy i najprzyjemniejszy w pracy jest niski b±k a nie wie¿owiec.

Piszesz o 8-10ciu elementach na miesi±c wiêc odpowiem tak samo:
Lepiej obrobiæ rêcznie ni¿ kupowaæ byle co.
A je¶li kupuj±cy chce zaoszczêdziæ na maszynce bo chce kupiæ drogi gun do podk³adu to JA proponujê odwrotn± wersjê:
- dobra maszynka
- tani gun do podk³adu

Ale nikt zgadzaæ siê ze mn± nie musi.
Bo to JA bym w takiej sytuacji tak zrobi³.
 

Mariko12 
Wys³any: 2014-02-13, 17:17   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
hm, :)

Dajcie mi namiar na jak±¶ markow± szlifierkê, bo w sumie racja, nie kupuje na raz :)
_________________
My¶liborz gór± !!
 

maddict
Wys³any: 2014-02-14, 00:09   
0
UP DOWN


Posty: 68
Mariko12 napisa³/a:
hm, :)

Dajcie mi namiar na jak±¶ markow± szlifierkê, bo w sumie racja, nie kupuje na raz :)


festool
 

KK 
Wys³any: 2014-02-14, 02:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mirka, Rupes.
 
 

juny 
Wys³any: 2014-02-14, 11:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Dynabrade, 3M
_________________

 

omen76mlb 
Wys³any: 2014-08-18, 15:28   
0
UP DOWN

Posty: 4
³ysy73 napisa³/a:
Matix napisa³/a:
http://jaktozrobilemwgarazu.pl/szlifierka-oscylacyjna-graphite-59g346/

A jak tak, to przepraszam.
Kurde nie wiedzia³em ¿e s± takowe rewelacyjne i precyzyjne urz±dzenia i to konkretnie do lakiernictwa samochodowego.
P240 na skoku 5mm i:
"po obróbce szpachli P240 na tej szlifierce powierzchnia jest idealnie wyprowadzona, a na szpachli nie ma ¶ladów od rys po papierze"
itd.

Czego to ludzie dla kasy nie powiedz±.
Albo z niewiedzy.

Ja te¿ dawno temu zaczyna³em takow± konstrukcj± przygodê z obróbk± maszynow±, ale taka konstrukcja w porównaniu do "b±czków" to ki³a.
Ale zale¿y do czego komu jest to potrzebne.


Jestem autorem tego wisu na temat szlifierki Graphite. Wpis na moim blogu nie powsta³ w celu sprzeda¿y w/w szlifierki, lecz jest jedynie opisem sprzêtu jaki mam. Tre¶æ jest kierowana dla amatorów lakiernictwa, a nie dla profesjonalistów, czy osób pragn±cych dzia³aæ zarobkowo w tej bran¿y. Zobacz baner mojego bloga ;)
To ¿e powierzchnia szpachli jest dobrze wyprowadzona bez rys jest prawd± i nie ma tutaj ¿adnej komercyjnej ¶ciemy. Spokojnie mo¿na te¿ matowaæ powierzchnie pod podk³ady i wykonywaæ wstêpny szlif podk³adów akrylowych. U¿ywam jej do d³u¿szego czasu i w warunkach gara¿u jest niezast±piona w tej chwili. Fakt, nie mam do¶wiadczenia w pracy szlifierkami dedykowanymi do prac lakierniczych, wiem tylko, ¿e ta któr± posiadam jest ¶wietnym kompromisem na t± chwilê i znacznie przyspiesza wykonanie prac. W sytuacji gdy posiadamy ma³o wydajny kompresor, napêdzanie b±czka kompresorem o mocy 2-3KW który ca³y czas musi pracowaæ jest czyst± strat± energii. Czy to siê op³aca, tylko po to by by³o wygodniej?... Nie wspomnê o eksploatacji kompresora, dodatkowej instalacji z osobnym reduktorem i naolejaczem.
Profesjonalny sprzêt elektryczny powala cen±, przynajmniej minie amatora hobbystê. Chêtnie bym siê na taki sprzêt przesiad³ i zazna³ tego komfortu i jako¶ci, ale inwestycja zwraca³a by mi siê ca³y sezon :) Wola³ bym zainwestowaæ w sprzêt lakierniczy, a szlifierkê pozostawiæ tak jak jest, czyli w roli kompromisu u³atwiaj±cego pracê. Ale to tylko moje zdanie... Dziwi mnie tylko, ¿e mój wpis na blogu zosta³ odebrany jako komercyjn± ¶ciemê :/
_________________
http://jaktozrobilemwgarazu.pl/
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-08-18, 19:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Nie chce mi siê zbytnio rozwodziæ bo nie ma nad czym.
Tym bardziej je¶li nie widzisz na powierzchni obrabianej maszynk± o skoku 5mm i papierze P240 ¯ADNYCH RYS...
To tylko zdanie a¿ mi du..ê ¶ciska wiêc na ca³± reszt± ¶mia³o mogê zamilkn±æ.

Co mam na my¶li zobaczysz je¶li t± sam± powierzchniê najlepiej obrobion± tym sprzêtem poprawisz profi maszynk± o skoku 2,5-3mm tym samym papierem.
Wtedy dopiero zobaczysz w czym tkwi ró¿nica (poza cen±) - a je¶li nadal bêdziesz uwa¿a³ ¿e ró¿ni je tylko cena to pozostanie tylko wizyta u okulisty.

To tylko odno¶nie skoku i RZEKOMEGO braku rys (rysy s± i po P2500 tylko CIUT mniejsze :)

Fakt ró¿nicy wysoko¶ci wp³ywaj±cy na precyzjê (nawet nie wspominaj±c o zwyk³ym komforcie pracy) te¿ nawet pomijam.
 

omen76mlb 
Wys³any: 2014-08-18, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 4
Przecie¿ nic nie wspomnia³em o tym ¿e szlifierki ró¿ni± siê tylko cen±, pisa³em o szlifierce która jest kompromisem i da siê ni± poprawnie wykonaæ pracê w warunkach gara¿owych.
Odno¶nie rys, mam na my¶li rysy w wyniku których mo¿e powstaæ wada lakiernicza w postaci siadania pow³oki po czasie. Czyli rysy po P240 s± jednolite i gwarantuj± poprawna przyczepno¶æ bez wad lakierniczych. Nie chcê nikogo przekonywaæ do tanich szlifierek, ¿e s± lepsze od tych drogich bo robi± to samo, a kosztuj± u³amek tego co profi sprzêt. Zwyczajnie u¿ywam tak± szlifierkê i wiem, ¿e da siê ni± przygotowaæ powierzchniê przy pracach lakierniczych. Nie jest zbyt porêczna, trochê wa¿y, ale dla amatora wystarczy i jest jedn± z nielicznych szlifierek na rynku w tej cenie nadaj±cych siê do tego typu zadañ. Moja wypowied¼ na tym forum pojawi³a siê w wyniku zaskakuj±cej opinii jak± wyrazi³e¶ na temat mojego postu na blogu. Nie mam ¿adnego interesu w sprzeda¿y tej szlifierki i nie pisze bzdur by ludzie ja kupowali. To co pisze jest moim osobistym zdaniem na podstawie w³asnych do¶wiadczeñ to wszystko.
_________________
http://jaktozrobilemwgarazu.pl/
 

Ruffy
Wys³any: 2014-08-19, 10:19   
0
UP DOWN

Posty: 76
No to ile kosztuje taka najtañsza szlifierka która co¶ juz da siê zrobiæ? Chodzi o elektryczna...
 

krzysiek124
Wys³any: 2014-08-19, 18:36   
0
UP DOWN

Posty: 138
Ruffy napisa³/a:
No to ile kosztuje taka najtañsza szlifierka która co¶ juz da siê zrobiæ? Chodzi o elektryczna...

No wlasnie cos takiego: Graphite 59G346 <-sam chce cos kupic do 300zl, zeby ulatwic sobie prace... Niestety tego modelu juz nie ma w sprzedazy, jest nastepca z tym ze nie wiem czy skok ma odpowiedni....
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-08-20, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Odpowiem w skrócie:
- TA szlifierka nie nadaje siê do szlifu pod polerkê
- TA szlifierka nie nadaje siê do szlifu pod lakiery
- TA szlifierka nie nadaje siê do szlifu pod podk³ad

Generalnie bez wiêkszych zastrze¿eñ mo¿na ni±:
- usun±æ star± pow³okê
- zatrzeæ rysy po grubszych gradacjach przed na³o¿eniem nowej warstwy szpachli (NIE PODK£ADU)

Wiêc w pe³nej skali narzêdzie praktycznie ma³o u¿yteczne gdy¿ nie nadaje siê do wiêkszo¶ci robót skracaj±cych czas pracy, zmniejszaj±cych pracê rêczn±, podwy¿szaj±cych jako¶æ wykonanej pracy...

I nie bêdê siê rozwodzi³ nad szajsem.
Wibrator te¿ mo¿na owin±æ odpowiednim papierem, ale nadal nie bêdzie to to samo co odpowiednie narzêdzie.
HOWK.
 

krzysiek124
Wys³any: 2014-08-20, 19:28   
0
UP DOWN

Posty: 138
hmmm, to co kupic najtanszego, moze byc nawet nie markowe co nada sie do pracy? W robocie uzywamy Festoola, ale to za duzy wydatek dla mnie...
 

Ruffy
Wys³any: 2014-08-20, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 76
co¶ lepszego pewnie bêdzie kosztowaæ w chu... chyba jednak trzeba bêdzie bardziej siê przyk³adaæ do szpachlowania...
 

Gandziorz
Wys³any: 2014-08-22, 17:33   
0
UP DOWN


Posty: 217
Ja wam powiem ¿e nie bra³bym pneumata.
Mam jakie¶ g... pneumatyczne ale nie o to chodzi.

To po prostu s³abo op³acalny interes!
Planuje kupiæ Mirke Ceros na pr±d.
Poniewa¿ bardziej siê op³aca szlifowaæ Mirk± która bierze 400W ani¿eli pneumatem gdzie kompresor za³±cza siê co kilka minut i bierze 5,5kW.

Przy tej kalkulacji oka¿e siê ¿e Mirka sama na siebie zarobi :)
 

KK 
Wys³any: 2014-08-22, 19:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ceros nie bierze 400w. Ceros przy normalnej pracy bierze 150wat do 170 wat. Przy bardzo mocnym nacisku uda³o mi siê zrobiæ 350 wat, ale to ca³ym ciê¿arem cia³a na niego siad³em.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-08-22, 20:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Gandziorz napisa³/a:
gdzie kompresor za³±cza siê co kilka minut i bierze 5,5kW.


Co ile minut i na ile minut? Bo te 5.5kW jest na godzinê ci±g³ej pracy.
_________________
Mart-Dent
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania