Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: DrCruel 2016-03-09, 08:24
Autor Wiadomość
trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-18, 16:13   Treści komercyjne na Lakierowanku

Chciałbym poprosić Administratora forum o określenie jasno zasad autopromocji, panujących na tym forum.
Jedni z nas żyją ze sprzedaży usług, inni ze sprzedaży produktów. Mamy miejsce gdzie możemy wymieniać się pomysłami i opiniami, więc szanujmy to miejsce i dbajmy o nie.
Proszę nie traktować tego postu jako ataku personalnego, ale bardziej jako sprzeciw wobec coraz dalej idącej komercjalizacji tego forum przez jednego z użytkowników.
Forum nie ma regulaminu, więc ogranicza nas dobry smak i kultura osobista.
Od dłuższego czasu irytują mnie wpisy kolegi Polykar. Jako jedyny użytkownik tego forum, w przeważającej większości postów, zachęca w mniej lub bardziej oficjalny sposób do zakupów w jego firmie. Oczywiście rozumiem to, że jest to jego źródło dochodu, jednak nikt inny na tym forum nie uprawia akwizycji! Każdy używa go do komunikacji a nie reklamowania i promowania swojej firmy. Od tego są portale i czasopisma branżowe które za odpowiednia opłatą, dokonają właściwej promocji. Łatwo sobie wyobrazić co by było gdyby tylko 10% użytkowników zaczęło prowadzić akwizycje tylko w połowie tak intensywną, jak nasz kolega. Nikt by tu niczego nie znalazł oprócz cen i pochwał swoich produktów, a przecież nie o to chodzi. Idąc do kina, chcę obejrzeć film a nie na reklamy. Podobnie tutaj, chce o czymś pogadać, a nie dowiadywać się po ile jest klar z Mipy i czy zmywacz z Polykara się podoba czy się nie podoba. Mamy dział gdzie zamieszcza się ogłoszenia i wszyscy to rozumieją i szanują.
Szanujmy się Panowie.......

keon
Wysłany: 2014-05-18, 17:39   

Mi osobiscie to nie przeszkadza,a nawet bardzo interesuja mnie opinie uzytkownikow tego forum na temat wszelkich produktow znajdujacych sie na rynku.Z wiazanych z nasza branza .
Bo na tym polega nasz zawod dobre wykonanie, dobry sprzet i dobry material.

Dementor
Wysłany: 2014-05-18, 17:59   

Jestem ZA!
Może któryś z moderatorów wydzieli ten wątek bo czuję że zaraz będzie ostra dyskusja ;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-05-18, 19:01   

Mi to już nie przeszkadza.....
Co więcej poly widać się rozwija, za czym idzie szersza oferta, więc nie dziwię się że cicho nie siedzi.

Każdy orze jak może.
A tu wraz z nowym produktem pojawiło się naraz kilka nowych nicków co ponoć zarejstrowali się tylko po to aby poinformować że od dłuższego czasu robią na produkcie który jest nowością wchodzącą na rynek.

Więc aby nie było gaszenia ogniska benzyną trzeźwy inaczej, wiadomo o czym piszę,,,, to zostawmy to tak jak jest... każdy tu znajdzie info jakie go interesuje i porówna ceny i oferty.

KK 
Wysłany: 2014-05-18, 20:34   

Lacku ma rację. Mi bardziej przeszkadza udawanie, że czegoś się nie reklamuje, a robi się to.
Polykar raczej sam się nie wtrąca w temat, wywołany do tablicy podpowiada. Może po prostu komuś jest szkoda, że ma lepszą ofertę lub lepszy kontakt z forumowiczami. Nie wiem. Może się mylę, ale z każdej oferty z chęcią skorzystam jeśli o niej się dowiem i będzie atrakcyjna.

Siekiera
Wysłany: 2014-05-18, 21:29   

Moje zdanie znacie, powiedziałem je wczoraj ^^

KK napisał/a:
Mi bardziej przeszkadza udawanie, że czegoś się nie reklamuje, a robi się to.

Na 90% for internetowych, reklamowanie się jest zabronione chyba że ktoś prowadzi oficjalny płatny wątek firmowy czy coś podobnego. Zobacz jak się pozmieniało na lakierniku jak forum zostało sprzedane portalowi motofocus.pl. Poznikały małe banery a w ich miejsce pojawiły się duże reklamy firm które stać na opłacanie takich reklam. Spróbuj np. na elektrodzie wrzucić takie reklamy z promocjami jak zapodaje Polykar w wątku, to zostaniesz zaraz zbanowany ;) Jakoś inni mogą się od tego powstrzymać a on nie? Wczoraj napisał że admin przywrócił jego stary wątek a @KK, widzę że konto masz od 2012 to powinieneś pamiętać jak wtedy to wyglądało, jak nie to go właśnie odnalazłem, przeczytaj sobie co na końcu napisał admin.
http://lakierowanko.info/...=5931&start=500

barkley3434
Wysłany: 2014-05-18, 21:42   

TRZEŹWY INACZEJ POPIERAM W 100% TWOJĄ AKCJĘ ZWALCZANIA PSEUDO REKLAMY GDYŻ W TYM PRZYPADKU ÓW FORUM STANIE SIĘ BEZUŻYTECZNYM ŚMIETNIKIEM !!!!!!!

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-18, 21:50   

keon napisał/a:
Mi osobiscie to nie przeszkadza,a nawet bardzo interesuja mnie opinie uzytkownikow tego forum na temat wszelkich produktow znajdujacych sie na rynku.Z wiazanych z nasza branza .
Bo na tym polega nasz zawod dobre wykonanie, dobry sprzet i dobry material.

Lackdoctor napisał/a:
Mi to już nie przeszkadza.....
Co więcej poly widać się rozwija, za czym idzie szersza oferta, więc nie dziwię się że cicho nie siedzi.

Każdy orze jak może.
A tu wraz z nowym produktem pojawiło się naraz kilka nowych nicków co ponoć zarejstrowali się tylko po to aby poinformować że od dłuższego czasu robią na produkcie który jest nowością wchodzącą na rynek.

Więc aby nie było gaszenia ogniska benzyną trzeźwy inaczej, wiadomo o czym piszę,,,, to zostawmy to tak jak jest... każdy tu znajdzie info jakie go interesuje i porówna ceny i oferty.

Cytat:
Lacku ma rację. Mi bardziej przeszkadza udawanie, że czegoś się nie reklamuje, a robi się to.
Polykar raczej sam się nie wtrąca w temat, wywołany do tablicy podpowiada. Może po prostu komuś jest szkoda, że ma lepszą ofertę lub lepszy kontakt z forumowiczami. Nie wiem. Może się mylę, ale z każdej oferty z chęcią skorzystam jeśli o niej się dowiem i będzie atrakcyjna.

Oczywiście Panowie, Wasz brak zrozumienia tego co napisałem, traktuję jako efekt braku sympatii do mojej osoby lub ewentualnie, ogromną sympatię do kolegi Polykara. Ostatnia rzeczą o której bym pomyślał, to taka, że zaliczacie się do grona 20% polaków którzy nie rozumieją tego co czytają.
Post zaczyna się zdaniem "Chciałbym poprosić Administratora forum o określenie jasno zasad autopromocji, panujących na tym forum. " i ono jest kluczem do zrozumienia mojej myśli przewodniej.

glover
Wysłany: 2014-05-18, 22:08   

Ja też żyję ze sprzedaży, na forum jestem od wielu lat i przyznam że też mi się to nie podoba. Dopóki Polykar reklamował produkty o tej samej nazwie, których jest importerem to można to było traktować jako wątek informacyjny ale od jakiegoś czasu SPRZEDAJE przez forum produkty które są w polsce w powszechnej dystrybucji i my także je sprzedajemy np. taśmy SMART, chemia U-POL a to juz nie jest w porządku.

KK 
Wysłany: 2014-05-18, 22:08   

Słuchajcie ja do nikogo nic nie mam. Po prostu Polykar nic nigdy mi nie zrobił. Niech zareaguje na to moderator, admin, przecież na forum są osoby odpowiedzialne za oczyszczanie i dbanie o nie. Może nie potrzebnie zareagowałem.

Jedno z for żyło na Sacie i jakoś tam wszyscy oczy przymykali, także reklama była na jednym i drugim forum, tego się nie zmieni, a każde z for się w końcu w jakimś stopniu sprzeda, nie dlatego, że nie będzie na nim odpowiednich ludzi czy wartości, a dlatego, że wszystkim rządzi pieniądz.
Co kogokolwiek obchodzi dobro jednostki... nikogo. My i tak nie mamy jakiegokolwiek wpływu na to.

DrCruel
Wysłany: 2014-05-18, 22:18   

Póki co przerzuciłem dyskusję do nowego tematu i chętnie poznam więcej opinii. Prawdę mówiąc już dawno zastanawiałem się nad uregulowaniem tego a teraz to tylko przyśpieszy.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-18, 22:34   

KK napisał/a:
Jedno z for żyło na Sacie i jakoś tam wszyscy oczy przymykali,

To , że mój kolega pije codziennie, to wcale nie znaczy, że ja też muszę. Przymykali oczy i mieli to co mieli.
KK napisał/a:
każde z for się w końcu w jakimś stopniu sprzeda, nie dlatego, że nie będzie na nim odpowiednich ludzi czy wartości, a dlatego, że wszystkim rządzi pieniądz.
Co kogokolwiek obchodzi dobro jednostki... nikogo. My i tak nie mamy jakiegokolwiek wpływu na to.

Mamy na to wpływ i to duży i właśnie to robimy. Dopóki możemy decydować wspólnie kto zostaje moderatorem i jakie zasady należy wprowadzić, korzystajmy z tej możliwości, bo za rok, dwa, dziesięć, możliwe, że będziemy mieli narzucony algorytm postępowania przez regulamin forum. Dziś mamy okazję zdecydować czy chcemy oglądać pomarańczowe reklamy, czy gadać o rzeczach istotnych. Mamy na forum dwie grupy użytkowników. Dla jednych działalność akwizycyjna Polykara to sposób na tanie zakupy, a dla innych powód do irytacji. I nie jest to irytacja spowodowana słabszą relacją z klientem, a tym, że przyzwoitość nie pozwala niektórym prowadzić akcji propagandowo-marketingowo-akwizycyjnych.

glover
Wysłany: 2014-05-18, 22:53   

Zgadzam się z trzeźwym inaczej, może dla chcących się reklamować wprowadzić jakieś specjalne miejsce, tyle że w sumie jest dział ogłoszeń i jak widać to nie wystarcza :/

KK 
Wysłany: 2014-05-18, 23:12   

Cytat:
Mamy na to wpływ i to duży i właśnie to robimy.

To, że mamy wpływ to tylko i wyłącznie dobra wola właściciela forum. I może zostać to zmienione jednego dnia.
Na sąsiednim forum na określone tematy się nie rozmawia, albo rozmawiasz i jesteś uciszony, albo siedzisz cicho i czerpiesz wiedzę.

Dlatego jestem na tym forum, a tam zaglądam sporadycznie.

Siekiera
Wysłany: 2014-05-18, 23:20   

W przypadku Polykara, sprzedaż była głównym powodem dla którego poświęcał czas na forum. Takie jest moje zdanie i mówiłem to kiedyś i teraz, można przeczytać. W sumie to nie chodzi o to aby go za to zbanować tylko aby wprowadzić takie zasady które pozwolą każdą jawną próbę sprzedaży nagradzać ostrzeżeniem a wątek zamykać. Wiem że pojawią się dylematy jak odróżnić promocję jawną od niejawnej ale tego chyba na żadnym forum nie udało się jednoznacznie określić. Najczęściej decydują moderatorzy i to też nie jest idealne rozwiązanie ale chyba lepszego nie ma :/

Siekiera
Wysłany: 2014-05-18, 23:24   

KK napisał/a:
To, że mamy wpływ to tylko i wyłącznie dobra wola właściciela forum. I może zostać to zmienione jednego dnia.
Na sąsiednim forum na określone tematy się nie rozmawia, albo rozmawiasz i jesteś uciszony, albo siedzisz cicho i czerpiesz wiedzę.

Tak, bo tamto forum powstało w czasach kiedy tutaj były wieczne kłótnie i grupa użytkowników założyła forum konkurencyjne z włąsnymi zasadami ;)

ABCD
Wysłany: 2014-05-19, 02:37   

KK napisał/a:

Dlatego jestem na tym forum, a tam zaglądam sporadycznie.

Tzn. jakie tematy?

Odn. tego tematu, nie łatwo określić co jest poradą, a co "komercją".

Przykładowo wystawianie negatywnej oceny produktowi "A" także może być komercyjną zagrywką. Przecież nie wiemy kto kryje się pod nickiem.

Nie rozumiem dla czego uczciwe wspominanie o swojej ofercie uznano za "złe", gdy zachwalanie sprzedawanych przez siebie produktów jest w porządku. I tutaj wspomniałem o dwóch, trzech osobach które teraz stoją przeciwko sobie.

Tak naprawdę 50% postów na forum ma charakter komercyjny. Zwróćcie uwagę na to ile osób pyta się o to co kupić, który produkt jest lepszy, jakie produkty są mu niezbędne, których produktów unikać a które warto kupić itd itp

Pisanie o tym że "jestem nie zadowolony z zakupu/użytkowania/trwałości/itp produktu" może być zagrywką marketingową sprytnego handlowca chcącego zniechęcić do zakupu produktów sprzedawanych przez konkurencyjną firmę.

Do tej pory to nikomu nie przeszkadzało, jednak gdy ktoś uczciwie i nie nachalnie pisze o oferowanych przez siebie produktach to inni chcą (mu) tego zabronić.
Dla czego :?: Być może dla tego że nie mogą przebić jego oferty.

P.S. Bardzo lubię posty kolegów rąbiących, pijących i z bazin. Dla tego nie chcę byście mieli do mnie pretensje o to co napisałem. Na swój sposób bardzo lubię wasze nicki (nie piszę że was, bo was nie znam)

Dla poprawy nastroju -

https://www.youtube.com/watch?v=v9MTGNaEXGM

GMC
Wysłany: 2014-05-19, 08:49   

Kurcze, wystarczy wyjechać na łykend i człowieka zaraz omijają ważne wydarzenia :D

ABCD napisał/a:
Odn. tego tematu, nie łatwo określić co jest poradą, a co "komercją".

Przykładowo wystawianie negatywnej oceny produktowi "A" także może być komercyjną zagrywką. Przecież nie wiemy kto kryje się pod nickiem.

Dokładnie tak jest. Tego nikt nie sprawdzi jak zresztą dawania pozytywnych opinii. Jakby to było allegro to można byłoby patrzeć na pozytywne komentarze takiego krytykanta/zachwalacza ;)
Może warto wprowadzić jakiś bardziej rozbudowany system reputacji niż tylko "pomógł" - to pytanie do administracji.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-19, 08:52   

ABCD napisał/a:
nie łatwo określić co jest poradą, a co "komercją".

W mojej ocenie bardzo łatwo. Na forum mamy problem z jednym tylko użytkownikiem. Nikt inny nie uprawia tutaj regularnej Mango-dyskusji. Jeżeli się mylę, wskaż proszę innego forumowicza.
Przeważająca część rozmów, prowadzonych przez Polykara jest skonstruowana według podobnego schematu:
1.ktoś ma problem
2.włącza się Polykar
3.porównuje swój produkt do tego z tematu, podaje jego cenę i zachęca do kontaktu na PW
Ostatnie 20 postów Polykara które dziś przeczytałem, obrazują dość wymownie, schemat działania. I o to nam chodzi. Nie zamykać komukolwiek ust, a sprowadzić go do poziomu innych użytkowników.
ABCD napisał/a:
Nikt nie jest głupi. Jeżeli ktoś zakłada konto iw pierwszym wątku jedzie po jakimś produkcie lub go chwali, po czym znika z forum, to każdy ma swój rozum i wie ile takie opinie są warte i w jakim celu zostały zamieszczone. Tego zjawiska nie da się wyeliminować, bo nie każdy jest dorosły na tyle, żeby bronić swoich przekonań z oryginalnego konta.
ABCD napisał/a:
Nie rozumiem dla czego uczciwe wspominanie o swojej ofercie uznano za "złe", gdy zachwalanie sprzedawanych przez siebie produktów jest w porządku. I tutaj wspomniałem o dwóch, trzech osobach które teraz stoją przeciwko sobie.

Odpowiedź jest prosta. Bo to forum dyskusyjne a nie tablica ogłoszeń. Skoro żaden z kilkudziesięciu stałych wieloletnich użytkowników tego nie robi, to znaczy , że nie wypada tak robić. A uczciwie o ofercie chcieliśmy wspomnieć rok temu, chcąc zrobić porównanie do tańszych polskich odpowiedników. W rezultacie temat został skasowany, po straszeniu administratora sądami. Takie to uczciwe porównanie:)
ABCD napisał/a:
Tak naprawdę 50% postów na forum ma charakter komercyjny. Zwróćcie uwagę na to ile osób pyta się o to co kupić, który produkt jest lepszy, jakie produkty są mu niezbędne, których produktów unikać a które warto kupić itd itp

Bo taka rolę pełni to forum. Natomiast ani ja ani nikt inny nie zachęca do kupowania tego konkretnego produktu za swoim pośrednictwem. Rozmawiamy o Novolu, ostatnio o Generale. Ani ja, ani nikt inny nie podaje ceny produktu i nie zaprasza w tym samym zdaniu, do kontaktu na PW w celu sfinalizowania transakcji. Mam w ofercie 1200 pozycji. Praktycznie każdą o której się tu dyskutuje. Sądzę, że kilku chłopaków też ma podobną ofertę. Natomiast żaden z nas nie szuka tutaj rynku zbytu!
ABCD napisał/a:
Pisanie o tym że "jestem nie zadowolony z zakupu/użytkowania/trwałości/itp produktu" może być zagrywką marketingową sprytnego handlowca chcącego zniechęcić do zakupu produktów sprzedawanych przez konkurencyjną firmę.

Nie o takim zachowaniu tutaj piszemy.
ABCD napisał/a:
Do tej pory to nikomu nie przeszkadzało, jednak gdy ktoś uczciwie i nie nachalnie pisze o oferowanych przez siebie produktach to inni chcą (mu) tego zabronić.
Dla czego :?: Być może dla tego że nie mogą przebić jego oferty.

Rozbawiłeś mnie trochę... Pozwolę sobie przypomnieć, że login ABCD istnieje od 3 tygodni. Skoro z niego piszesz, a nie ze swojego starego konta, to nie daj się przyłapać.
To jest forum dyskusyjne a nie licytacja. I to jest powód tego, że nie przebijamy ofert Polykara. Nie chcemy tego robić, a nie, nie możemy tego robić.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-05-19, 18:32   

Drodzy forumowicze, jeżeli moje zachowanie wydało Wam się naganne i niewłaściwe - serdecznie za nie przepraszam. Nie było moją intencją wzniecanie na forum sporów i przepychanek. Nie chciałbym też abyście mieli wrażenie, że umyślnie takie zachowania prowokuję. Po prostu korzystam z przestrzeni jaką daje forum i wykorzystuję ją w celu promocji niektórych produktów jakie mam w ofercie. Tak jak czynią to inni forumowicze zamieszczając zdjęcia ze swoich prac i opisując materiały użyte do napraw lub też ganiąc produkty ze względu na ( w ich ocenie ) niską jakość. Nie piszę o mojej działalności w tematach z nią nie związanych, odpowiadam użytkownikom, którzy zadają pytania, polecam produkty tak samo jak inni użytkownicy. W ferworze dyskusji czasem zdarzy mi się podać ceny ale to samo robią inni ... nieprawdaż ? Ktoś ostatnio chwali lakier bezbarwny jako "zajebisty" , ktoś podaje, że będzie go sprzedawał w cenie NOVOL 505, ktoś pisze, że wsad na mieszalnik kosztuje tyle i tyle ... Cała masa użytkowników pisze o produktach i cenach. Rozumiem, że to wam nie przeszkadza ? Ale jeśli ja napiszę post to jest "nachalna reklama" ? To jest "Mango dyskusja" ? Czyli na forum są równi i równiejsi ? Ma rację, trzeźwy inaczej, że forum to nie rynek zbytu ani tablica ogłoszeń. Ale dzięki forum szerokie grono użytkowników ma okazję poznać nowe produkty, technologie, systemy ... To jest najprostsza droga dotarcia do grupy docelowej jaką są odbiorcy oferowanych przeze mnie materiałów. Z tej możliwości przecież również Ty korzystasz ...
Taki mam pogląd na tą sprawę. Nie wiem czy słuszny czy nie ale taki mam. Obiecuję na koniec, nachalna ( w mojej ocenie ) reklama juz nie nastanie. Jeżeli ktoś będzie chciał poznać produkty i ceny w jakich je oferuję będzie mógł wejść na stronę sklepu, której adres ma w stopce. Będzie mógł wejść na stronę www i zapoznać się z zawartymi na niej informacjami. Ale na wszystkie świętości, nie zabraniajcie mi pisać postów tylko dlatego, że chciałbym Wam coś zaprezentować lub zaoferować ... Ten post to nie próba wybielenia swojej osoby a uderzenia w inne - to próba przedstawienia własnego poglądu, z którym zapewne wiele osób nie będzie się zgadzać ... ale mam też nadzieję, że kilka się zgodzi ...
Jeszcze raz urażonych przepraszam a Tych co są po mojej stronie pozdrawiam.
Informuję też, że stosowną wiadomość skierowałem do Administracji forum.
Pozdrawiam wszystkich i zapewniam raz jeszcze, że będę się z najwyższą starannością powstrzymywał od nieprzemyślanych do końca działań ....

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-05-19, 19:14   

I jeszcze jedno :) dzięki uprzejmości administracji i moderatora forum mam publiczno-prywatny wątek w dziale Ogłoszenia pod nazwą : Przyklejony: POLYKAR.PL promocje na materiały lakiernicze. Jeśli znów mnie coś nie napadnie i zacznę myśleć racjonalnie i zdroworozsądkowo - to tam będę publikował to co będę chciał światu ogłosić ;)

I jeszcze ... Absolutnie też nie zgadzam się z opinią " ... ale od jakiegoś czasu SPRZEDAJE przez forum produkty które są w polsce w powszechnej dystrybucji i my także je sprzedajemy np. taśmy SMART, chemia U-POL ... " . Publikuję to w dziale ogłoszeń - a to nie jest przecież zabronione. Przecież internet to jedna wielka porówywarka cen ... Ileż postów na forum odnosi się do alledrogo czy innych portali. Jakież to akurat ja popełniam faux pas publikując cenę produktu na forum ?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-19, 19:57   

W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć, że problem sam się rozwiązał.
Mimo tego, uważam, że powinno zostać odgórnie zakazane nagabywanie klientów
Mango-dyskusjami, bo jakoś nie chce mi się wracać do tematu za pół roku.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-05-19, 21:30   

trzeźwy inaczej napisał/a:
W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć, że problem sam się rozwiązał.
Mimo tego, uważam, że powinno zostać odgórnie zakazane nagabywanie klientów
Mango-dyskusjami, bo jakoś nie chce mi się wracać do tematu za pół roku.

Mam tylko nadzieję, że 4870 zarejestrowanych użytkowników podzieli opinie czterech (pięciu) forumowiczów czyli trzeźwy inaczej, Siekiera, barkley3434, glover, co do użytkownika Dementor, to nie jestem pewien za czym jest ... :help: Na prawie 5000 to jakoś niewiele .... ale uważam że z mniejszością również trzeba się liczyć - więc deklaracje moje pozostają bez zmian :)

Na marginesie ...Nikogo nie nagabuję , mango dyskusji nie uprawiam - chcę mieć takie sama prawa jak inni użytkownicy forum ...

Tak jak pisałem - administracja otrzymała wiadomość wierzę że podejdzie do niej poważnie i zastosuje do sugestii w niej zawartej - o co bardzo prosiłem .

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-05-19, 22:02   

Po namyśle i przeanalizowaniu treści jakie zmieściłem proszę o usunięcie wątku odnoszącego się do systemu TURBO. Nieprzemyślana przeze mnie promocja przyniosła na forum tylko kłótnie i przepychanki. Dlatego proszę Administrację forum o skasowanie tematu.

Siekiera
Wysłany: 2014-05-21, 10:02   

Sprawa kolegi Polykara przycichła a administracja nie wypowiedziała się co będzie na przyszłość. Będzie jakiś regulamin w tej kwestii czy nie?

DrCruel
Wysłany: 2014-05-22, 07:33   

Tak będzie. Muszę nad tym popracować. Mamy też kilka pomysłów co zrobić z komercją ale o tym później.

DrCruel
Wysłany: 2016-03-08, 19:21   

Odświeżam temat. Myślałem że ta dyskusja była z rok temu a to już prawie dwa lata. Ale leci...

No cóż, przyszedł czas na uporządkowanie treści komercyjnych na forum, tak aby nie było w przyszłości niejasności. Tak jak każdy z nas na co dzień jest atakowany reklamami i promocjami tak i nasze forum przesiąka komercją. Czasami delikatnie i z wyczuciem a czasami tak (......) że muszą zadziałać moderatorzy. Przez te wszystkie lata a trzeba zaznaczyć że w styczniu minęło 10 lat jak istnieje forum co całkowicie mi uciekło, nie ulegliśmy presji wstawiania gdzie się da banerów i wyskakujących okienek i tak pozostanie. To chyba duży sukces bo każdy wie jak potrafią być wkurzające. Ostatnio słyszałem o takim pojęciu w stosunku do reklam w miastach jako chorobie o nazwie "szyldoza". Internetowa odmiana tej choroby to pewnie będzie "baneroza"? :roll:

Do rzeczy. Pomysł jest taki, że każda firma, która będzie chciała umieszczać na forum jakieś treści reklamowe będzie to mogła zrobić w swoim kanale komunikacyjnym (temacie / wątku). Można powiedzieć, że to żaden nowy pomysł bo już przecież istnieją takie tematy ale niestety porozrzucane są po różnych działach a na dodatek trochę różnie były wcześniej traktowane w zależności kiedy powstawały. Dlatego czas ustalić reguły i miejsce.
Miejsce będzie wydzielone - nowy dział i tylko tam będzie można prowadzić takie wątki. Założenie wątku będzie wymagało zgody moderatora - chodzi o porządek.
Treści tam umieszczane są dowolne o ile mieszczą się w ogólnie przyjętych zasadach dobrego zachowania i smaku. Jak firmy będą zachęcały do czytania wątków to już sprawa indywidualna i tu dochodzimy do kwestii biznesowej ;)
Ile to będzie kosztowało firmę? Koszt udziału w tym projekcie nazwałbym kosztem społecznym ;) Nie jest określony kwotą pieniężną. Niech to będzie tzw. dobra praktyka w budowaniu swojej społeczności a najlepszym do tego przykładem będzie Facebook.
Tam zasada jest taka że jeżeli chcesz aby o tobie mówiono to musisz się postarać. Jedni starają się bardziej inni mniej. To sprawa indywidualna ale żeby nie było za prosto to chcemy trochę zmusić do aktywności. I tu dochodzimy do ceny kosztu społecznego :)

Społeczeństwo będzie oczekiwało że każda z firm uczestnicząca w tym projekcie, raz w miesiącu zorganizuje jakiś konkurs, zabawę z nagrodami, rozda jakieś bony towarowe, wyśle na szkolenie czy na narty :spoko:
Jeżeli oczywiście jakaś firma będzie chciała co tydzień rozdawać gifty to społeczeństwo na pewno to doceni ;)
A co się stanie jak firma opuści się w komunikacji ze społeczeństwem? Zapewne sporo straci a taki wątek zostanie gdzieś przeniesiony, gdzie będzie dalej sobie mógł żyć ale pewnie dużo gorzej.

Zakładane wątki nie muszą być nowe. Jeżeli jakaś firma ma już takowy i chce go dalej wykorzystywać to moderator przeniesie co trzeba i ewentualnie zmienimy tytuł jak będzie zachodziła taka potrzeba.

Mam nadzieję że będziecie mieli jakieś pytania. Na to liczę bo jak to w życiu mogłem coś pominąć. Pytajcie.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Strefa Firmowa

Odpowiedz do tematu