Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
GMC
Wys³any: 2015-01-22, 16:05   Novol 380 - podk³ad czy natryskowa?
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Takie co¶ Novol reklamuje, nazwali to podk³adem a jako¶ nie mogê siê oprzeæ wra¿eniu ¿e robi± sobie jaja :roll:
http://professional.novol...ROTECT_380.html

Wszystko co jest napisane w karcie technicznej i bezpieczeñstwa ewidentnie wskazuje ¿e to szpachlówka natryskowa i to skopiowana z linii Classic a na opakowaniu napisali ¿e to podk³ad poliestrowy. Przypadek czy celowe wprowadzanie w b³±d :D

 

Siekiera
Wys³any: 2015-01-22, 17:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Wystarczy popatrzeæ na utwardzacz ¿eby stwierdziæ ¿e to ¶ciema ^^
A co napisali w karcie:
"Przed na³o¿eniem farb i lakierów nawierzchniowych podk³ad poliestrowy PROTECT 380 nale¿y odizolowaæ warstw± podk³adu akrylowego b±d¼ epoksydowego."

To w koñcu jest podk³adem czy nie jest?
Chyba nie daj± rady zrobiæ dobrego akrylowego wype³niacza grubopow³okowego który nie siada i daje przyczepno¶æ bazom i st±d taki gest rozpaczy :sciana:
To ju¿ nie jest pierwszy dziwny produkt z Novola. W Spectralu jet taki podk³ad akrylowy 355 który..... uwaga, uwaga, trzeba pokryæ innym podk³adem akrylowym aby k³a¶æ bazê :D
http://spectral.pl/karty_t/ST_UNDER_355.pdf

Pyta³em przedstawiciela dlaczego? To mi powiedzia³ ¿e bazy nie trzymaj± siê tego podk³adu :shock:
:x:
 

unek
Wys³any: 2015-01-22, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Wy nie czytaæ forum ?? przecie¿ ten temat by³ poruszany jakie¶ parê dni temu ..
 

GMC
Wys³any: 2015-01-22, 18:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
No to w³a¶nie te¿ mi siê wydaje ¿e ch³opaki polecieli troche grubo. Skoro to natryskowa to co wprowadzaæ ludzi w b³±d i pisaæ ¿e to podk³ad. Za³o¿ê siê ¿e 90% tych co kupi nie przeczyta karty tylko rzuci na to bazê. Musieli siê chyba liczyæ z tym w Novolu ¿e mog± byæ reklamacje :/
 

GMC
Wys³any: 2015-01-22, 18:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
unek napisa³/a:
Wy nie czytaæ forum ?? przecie¿ ten temat by³ poruszany jakie¶ parê dni temu ..


Musia³em przeoczyæ, daj linka.
 

unek
Wys³any: 2015-01-22, 18:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
http://lakierowanko.info/...p?t=9339#113042
 

GMC
Wys³any: 2015-01-22, 18:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Siekiera napisa³/a:
W Spectralu jet taki podk³ad akrylowy 355 który..... uwaga, uwaga, trzeba pokryæ innym podk³adem akrylowym aby k³a¶æ bazê :D
http://spectral.pl/karty_t/ST_UNDER_355.pdf

Pyta³em przedstawiciela dlaczego? To mi powiedzia³ ¿e bazy nie trzymaj± siê tego podk³adu :shock:
:x:


Nigdy nie robi³em tym podk³adem ale faktycznie pierwszy raz widze ¿eby na podk³ad akrylowy nie mo¿na nak³adaæ baz :shock:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-22, 19:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
GMC napisa³/a:
No to w³a¶nie te¿ mi siê wydaje ¿e ch³opaki polecieli troche grubo. Skoro to natryskowa to co wprowadzaæ ludzi w b³±d i pisaæ ¿e to podk³ad. :/

A co ja mam powiedzieæ, kiedy przez d³u¿szy czas przywozili mi towar samochodem oklejonym w barwach Spectrala, gdzie kolorysta trzyma w rêku wzornik a nad nim widnieje wielki napis
"W Spectralu nie mam problemów z kolorystyk±"
 

KK 
Wys³any: 2015-01-22, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Hehe mo¿na? Mo¿na ! Polak potrafi :)
Mo¿e to podk³ad do jakich¶ okre¶lonych celów?
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2015-01-22, 20:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
KK napisa³/a:
Mo¿e to podk³ad do jakich¶ okre¶lonych celów?


Marketingowych? :roll:
To chyba musia³ wymy¶liæ kto¶ kto siedzi za biurkiem i my¶li ¿e te lakierniki to takie barany bez szko³y i bêd± ³ykaæ wszystko jak kaczka kluski
 

unek
Wys³any: 2015-01-22, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Ogólnie panowie jest jedna ró¿nica miêdzy star± Spray a now± 380 .. dysza przy aplikacji :D i to jest plus co dla nie których ..
 

Dementor
Wys³any: 2015-01-23, 10:41   
0
UP DOWN


Posty: 364
Faktycznie mocno przekombinowany towar. Nie mo¿na go nanosiæ na wash primery a jak na epoksyd to trzeba odczekaæ min. 4 godziny. Mo¿e w zabytkach to tak se mo¿na rozk³adaæ na raty robotê i mno¿yæ warstwy ale przy robotach za 300 z³ to trzeba szybko, wzglêdnie tanio i bez komplikacji. Przecie¿ s± na rynku dobre wype³niacze akrylowe którymi mo¿na ponad 200 micron uzyskaæ, szybko schn± i po obróbce k³adzie siê bazê a nie kolejny podk³ad. Nie wró¿ê sukcesu temu podk³adu :D
Moi dostawcy jeszcze nie maj± tego czego¶ i ciekawe ile to kosztuje? Pewnie to jest taki kreatywny marketing - Natryskowa w cenie podk³adu z górnej pó³ki ^^
Nie napisali te¿ czym rozcieñczaæ, czy¿by chcieli ukryæ ¿e rozcieñczalnikiem do natryskowej :D :rotfl: :roll: :cool: ^^ ^^ :sciana: ;P
 

Dementor
Wys³any: 2015-01-23, 10:50   
0
UP DOWN


Posty: 364
trze¼wy inaczej napisa³/a:
A co ja mam powiedzieæ, kiedy przez d³u¿szy czas przywozili mi towar samochodem oklejonym w barwach Spectrala, gdzie kolorysta trzyma w rêku wzornik a nad nim widnieje wielki napis
"W Spectralu nie mam problemów z kolorystyk±"


He,he bo ten kolorysta z reklamy to model z agencji reklamowej która robi³a reklamê i on faktycznie nie ma problemów z kolorystyk± w Spectralu :D

Nie za³apa³e¶ dowcipu ;P
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-23, 12:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Dementor napisa³/a:
He,he bo ten kolorysta z reklamy to model z agencji reklamowej która robi³a reklamê i on faktycznie nie ma problemów z kolorystyk± w Spectralu

To nie model kolorysta z Komornik.....
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-23, 18:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
To nie by³ model, a prawdziwy kolorysta z Komornik....
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Dementor
Wys³any: 2015-01-23, 18:46   
0
UP DOWN


Posty: 364
Ja cenzura, musia³ dostaæ niez³± premiê za to :x:
 

lukas
Wys³any: 2015-01-23, 20:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Takiej wydumki nie spodziewa³bym siê po kolegach z Novola ;)
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-23, 22:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Pany, nie ma co sie czepiaæ szeregowych pracowników. Oni nie maj± zbyt wiele do powiedzenia. To dzia³ sprzeda¿y my¶li, ¿e maj± jeden z najlepszych mieszalników na rynku a my tutaj (forumowi oponenci) jeste¶my band± ¿yciowych nieudaczników obwiniaj±cych o swoje pora¿ki wszystkich tylko nie siebie :) :)
 

GMC
Wys³any: 2015-01-24, 23:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Mo¿e i chcieli dobrze z tym wype³niaczem poliestrowym ale nie potrzebnie wpl±tali w to ten podk³ad a tego nie wymy¶li³ szeregowy pracownik. Tak siê teraz zastanawiam jakie to ma znaczenie jak siê zaczyna z nowym produktem.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2015-01-25, 01:00   

GMC napisa³/a:
Tak siê teraz zastanawiam jakie to ma znaczenie jak siê zaczyna z nowym produktem.


no to my¶l - i przemy¶leniami siê podziel
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 09:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Moim zdaniem to odpowied¼ Novola na dziurê w rynku. Ja mogê policzyæ na palcach jednej rêki klientów którzy robi± na szpachlówce natryskowej. A szpachlówka natryskowa nie jest lubiana poniewa¿ trzeba do niej dyszy 3.0. Jak kto¶ nie ma takiej dyszy, to leje rozpuch. Jak nie ma poliestrowego to leje akrylowy lub nitro. Potem szpachla ¼le siê obrabia a po roku pêka jak wyschniêta gleba.
Wiêc wystarczy³o stworzyæ produkt o innej lepko¶ci i daæ ludziom mocno wype³niaj±cy produkt w którym nie wystêpuje siadanie. Taka mog³a byæ intencja Novola.
Moim zdaniem u mnie produkt siê przyjmie, pod warunkiem, ¿e cena dla klienta nie bêdzie wy¿sza ni¿ 37z³ netto za litr.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-25, 12:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
cena dla klienta nie bêdzie wy¿sza ni¿ 37z³ netto za litr.


Ja robie na szpachlówce natryskowej i chwalê sobie zastosowanie jej zamiast taniego lub ¶redniego cenowo podk³adu wype³niaj±cego.

Oczywistym jest ¿e rozcieñczam tylko rozcieñczalnikiem poliestrowym, daj±c go 50% wiêcej ni¿ producent daje w kpl.
Aplikuje dysz± 1.8 sata 100 rp.
Uzyskana lepko¶æ pasuje idealnie do tej dyszy.

Wiêc sory, ale wolê zap³aciæ 25 z³ brutto za kpl szpachlówki natryskowej i dokupiæ za 7 z³ 0.5 litra rozpucha (starczy na kilkana¶cie dolewek), ni¿ p³aciæ dodatkowe kilkana¶cie z³ za ..... wiêcej rozcieñczalnika w gotowej mieszance do aplikacji, co za tym idzie mniej produktu w puszce.

A to ¿e jest bardziej kolorowo, ciut krótszy czas schniêcia... to bez ró¿nicy przy promienniku.

Dodam jeszcze ma³± ¶ciemê z kart technicznych.
O ile pamiêtam to producent podaje ¿e warstwa rozcieñczonego podk³adu z duszy 1.8 jest grubsza ni¿ warstwa aplikowanej szpachlówki dysza 2.5.
Ró¿nica jest znaczna.
Tak samo jak lzo.... wiêcej odparowuje z podk³adu... a jego i tak ponoæ wiêcej zostaje na elemencie.

Jednak mam nadzieje ze z cen± nie poszybuj± az tak wysoko... przeciez to nadal szpryca.. kolorowa.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 13:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Lackdoctor napisa³/a:
Wiêc sory, ale wolê zap³aciæ 25 z³ brutto za kpl szpachlówki natryskowej i dokupiæ za 7 z³ 0.5 litra rozpucha (starczy na kilkana¶cie dolewek), ni¿ p³aciæ dodatkowe kilkana¶cie z³ za ..... wiêcej rozcieñczalnika w gotowej mieszance do aplikacji, co za tym idzie mniej produktu w puszce.

Nie wierze, ¿e ten produkt to szpachla natryskowa rozcieñczona rozpuchem. To raczej mutacja szpachli natryskowej w której podmieniono ¿ywice. Nie s±dzê aby Novol dola³ do szpachli rozpucha i wska¼nik polimeryzacji, i tak± mieszankê chcia³ sprzedawaæ jako nowy produkt. Uwa¿am, ¿e to ca³kiem nowy produkt, zrobiony od podstaw.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-25, 13:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Uwa¿am, ¿e to ca³kiem nowy produkt, zrobiony od podstaw.

OK.
trze¼wy inaczej napisa³/a:
To raczej mutacja szpachli natryskowej w której podmieniono ¿ywice.

Oczywi¶cie, bo przecie¿ tak to siê robi.
Do tego ³adna puszeczka, trochê marketingu i produkt mniej popularny (choæ podobno w magazynach wymieciony - info z wczoraj) i lakiernik otrzyma produkt (podk³ad) likwiduj±cy wady jakie robi podczas obróbki i przygotowania.
Bo szpryca potrafi wiele wybaczyæ a podk³ad akrylowy po czasie wytyka lakiernikowi jego proFFesionalizm ;)

Wielu siê skusi.
I o to chodzi :spoko:
Pozwolê sobie na rozrzutno¶æ i te¿ jedna na testy kupiê.
Jedn±, bo jak to bêdzie w cenie podk³adów, to zostajê przy szprycuni....

PS.
Nie w ka¿dej mieszalni wiedz± ¿e maj± mieæ na pó³ce rozpuch poliestrowy.. po co? Przeciez mozna laæ akrylowy... sprawdzalismy (heh,,, idzie wlaæ :tak: )
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

zed
Wys³any: 2015-01-25, 13:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
evercoat ma taki produkt w ofercie
tylko tu producent dopuszcza nakladanie na grunty a w novolu nie (tak samo jak w szprycy)
http://www.evercoat.com/i...0Sand%20pol.pdf
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Stara szpryca z tego co pan Rafa³ pisa³ ma skurcz w granicach 7 do 10% ciekawy jest ile ma ta nowa ... wiêc czy wybaczy lakiernikowi jego profesjonalizm przy naprawach w jeden dzieñ ?? w±tpiê i tak po czasie siupnie
Prosta sprawa dobry jako¶ciowo produkt albo du¿o czasu i przek³adanka materia³ów ...

Ps podk³ad 8590 z sh po pe³ny utwardzeniu nawet przy krytycznych pod³o¿ach nie siupnie NICC
...
Ale to musi min±æ trochê czasu aby zresocjalizowaæ siê do takiego stanu umys³y ....
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-25, 18:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
Stara szpryca z tego co pan Rafa³ pisa³ ma skurcz w granicach 7 do 10%


No przykro bo na naszym szkoleniu omawiane by³y plusy zastosowania szprycy w naprawie lakierniczej.
I g³ównym argumentem za... by³ ma³y skurcz typowy dla poliestrów.

unek napisa³/a:
Ale to musi min±æ trochê czasu aby zresocjalizowaæ siê do takiego stanu umys³y ....


Wystarczy zrozumiec przekaz, bo jak widac £ukaszku minê³o troche czasu i skurcz ci sie powieksza.

Ale nic to.

Mo¿e poprosisz, poprosimy, Rafa³a lub kogo¶ od novola aby nam tu przedstawi³ ró¿nice.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 18:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A szpachel wykoñczeniowy?? Zapomnieli¶cie o takim produkcie? Przecie¿ on tez jest dobry na naprawy jednodniowe. Wyprowadzasz detal, odmuchujesz dok³adnie, zaci±gasz Finishem i podk³ad akrylowy. Tez nic nie posiada.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 18:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Po co mam prosiæ pana Rafa³a jak sam pisa³, ¿e stara szpryca ma taki skurcz.


Nie zrozumia³e¶ przekazu a szkoda ..

trze¼wy inaczej, z tego co w novolu by³o omawiane to najmniejszy skurcz ma szpachel z w³óknem :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-25, 18:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
zaci±gasz Finishem i podk³ad akrylowy.

unek napisa³/a:
trze¼wy inaczej, z tego co w novolu by³o omawiane to najmniejszy skurcz ma szpachel z w³óknem

Unek? Zrozumia³es co trze¼wy inaczej, napisa³?

unek napisa³/a:
Nie zrozumia³e¶ przekazu a szkoda ..

No nie zrozumia³es.
Szkoda, ale to stan ... constans.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Najmniejszy skurcz ze szpachlówek Novola maj± Easy Sand, Fiber i Alu. Potem s± jakie¶ tam Glasy, mikrofibry i pozosta³e. Ale ten skurcz to jest na poziomie 3%-6% wiêc ró¿nica miêdzy skurczem tych szpachli, dla nas jest nie do zauwa¿enia!
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 19:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Ja odpisujê po ludzkiemu aby nikogo nie wprowadzaæ w b³±d( przynajmniej staram siê ) ...ale ka¿dy robi jak mu siê podoba :D
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
trze¼wy inaczej, No to w Novol na szkoleniu co innego mówili :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Gdybym ja prowadzi³ warsztat lakierniczy, to na sta³e sprowadzi³bym prost± i szybk± technologie.
1.Fibermicro (³atwo siê obrabia a ma w³a¶ciwo¶ci zwyk³ego fibra)
2.Easy Sand (jest miêkka wiêc nie trzeba drzeæ p80 a mo¿na koñczyæ na przyk³ad p240)
3.Finish (jako ostatnia cieniutka b³ona dla wype³nienia rys po p240)
finisha zacieram p360 i wale podk³ad.
  
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
unek napisa³/a:
¼wy inaczej, No to w Novol na szkoleniu co innego mówili

Z³ó¿ reklamacje. ja dosta³em Sate:)
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 19:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
A ja wolê jedn± 2035 :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Jeden woli jak mu stopy ¶mierdz± a drugi jak mu cyganie graj±. Jest tyle produktów, ¿e ka¿dy znajdzie co¶ dla siebie.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
trze¼wy inaczej, dok³adnie . ale jak mam robiæ 5 produktami to wolê jednym ;)

Reklamacji nie z³o¿ê - gdy¿ nie mam takiego gadanego jak ty :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ze mn± w Novolu ju¿ nie gadaj± ^^

Zauwa¿, ¿e praktycznie nigdy nie k³adziesz szpachlówki jeden raz na naprawiany detal. Mnogo¶æ rodzajów szpachli ogranicza pó¼niejsze defekty pow³oki.
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 19:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Rozumiem ciebie ale po jakiego grzyba mam kupowaæ 5 rodzai szpachli jak do moich prac starczy jedna?? dobra 2 ale to na plastiki ..
Wiêc nie widzê konieczno¶ci kupowania ich .
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Widzisz, ja mam u siebie 5 systemów i na dniach wstawiam szósty, a przecie¿ móg³bym mieæ jeden. Jak my¶lisz, po co mi tyle mieszalników?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 19:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Tutaj jest inny przypadek ty musisz byæ elastyczny bo masz ró¿n± klientelê :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nic bardziej b³êdnego. Klienta gówno interesuje z jakiego systemu ma kolor. Kolor ma pasowaæ a jak mu nie pasuje cena, to 25km dalej jest mieszalnia Spectrala gdzie maja per³y po 16z³.
Wracaj±c do tematu: stosuj±c ró¿ne rodzaje szpachlówek, ³±czysz ich zalety. Jestem przekonany, ¿e trio Fiber+EasySand+Finish k³ad± na kolana pod k±tem trwa³o¶ci ka¿d± inn± szpachlówkê w wydaniu solowym.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

zed
Wys³any: 2015-01-25, 19:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Gdybym ja prowadzi³ warsztat lakierniczy, to na sta³e sprowadzi³bym prost± i szybk± technologie.
1.Fibermicro (³atwo siê obrabia a ma w³a¶ciwo¶ci zwyk³ego fibra)
2.Easy Sand (jest miêkka wiêc nie trzeba drzeæ p80 a mo¿na koñczyæ na przyk³ad p240)
3.Finish (jako ostatnia cieniutka b³ona dla wype³nienia rys po p240)
finisha zacieram p360 i wale podk³ad.


1 fiber micro lekka profirs
2 rage gold evercoat
3easy sand evercoat
p320 podklad

jak element kitowany w ponad 50% to natryskowa
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-25, 19:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie znam produktów evercoat. Ja bazuje w wiêkszo¶ci na Novolu i kilku pomocniczych brandach.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 19:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
No nie wiem czy kto¶ kupi³by u ciebie w wydaniu solo szpachlê po 120 z³ ?? wiêc dlatego tak napisa³em poprzedni post..

U¿ywa³em Novola szpachle i ju¿ nie chce ale tak jak napisa³e¶
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Jeden woli jak mu stopy ¶mierdz± a drugi jak mu cyganie graj±.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-25, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Najmniejszy skurcz ze szpachlówek Novola maj± Easy Sand, Fiber i Alu. Potem s± jakie¶ tam Glasy, mikrofibry i pozosta³e.

Prawda.
Dodam ¿e zgodnie z danymi z novola easy sand ma skurcz poni¿ej 1%. Alu chyba te¿.

unek napisa³/a:
w Novol na szkoleniu co innego mówili



Sory, ale jeden screen z prezentacji wystarczy³ by aby pokazac ¿e £ukaszku,,, po prostu zapomnia³es, lub s³abo zrozumia³es.

Nie umniejszam Twojej wiedzy ogólnej, ale tu sie mylisz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-25, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
zed napisa³/a:
jak element kitowany w ponad 50% to natryskowa

Dok³adnie tak. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

zed
Wys³any: 2015-01-25, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
robilem easy sandem novola ,wurth vaku light tez niezla ,ale kiedys przyjechal 'domokr±¿ca'i przywiozl evercoat i tak jakos zostalo.
evercoat fajnie mozna mieszac tak ze na 1 raz rage gold,2 rage +easy,3 easysand
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

unek
Wys³any: 2015-01-25, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Lackdoctor, Pan Rafa³ tak mówi³ a pamiêæ mam dobr± wiêc wklejaj sobie co chcesz ....

No dobra ale co chodzi o to , ¿e dla trze¼wy inaczej, , napisa³ tak

trze¼wy inaczej napisa³/a:
Easy Sand, Fiber i Alu. Potem s± jakie¶ tam Glasy, mikrofibry



TO tutaj jest babola .. bo glas to fiber .. a ja pisa³em przecie¿ o szpachlu z w³óknem :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group