Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Leeser
Wysłany: 2015-06-15, 21:06   Założenie firmy -lakiernictwo przemysłowe. Proszę o wsparcie
0
UP DOWN

Witam Wszystkich!

Na wstępie chciałbym przedstawić swoją osobę.
Lakiernictwem przemysłowym zajmuję się od 2007r. Zajmowałem się najpierw lakierowaniem natryskowym plastikowych części osprzętu elektroinstalacyjnego itp, potem pigmentacją lakierów i zarządzaniem lakiernią, obecnie pracuję w firmie Bury Technologies gdzie jako technolog lakierni zajmuję się wdrożeniami różnych projektów z branży automotive (wewnętrzne tworzywa sztuczne w takich markach a jak Kia, Hyundai, Audi, Porsche, Bentley czy VW). Lakiernia to automatyczna linia lakiernicza firmy Venjakob. Współpracuję z dostawcami farb Mankiewicz, Peter-Lacke, Nordwest-Chemie, NorooBee, AzkoNobel, Lorken-Tech.
Dlatego w temacie lakiernictwa coś tam wiem...

Obecnie jestem na etapie podjęcia decyzji o otwarciu własnej lakierni tworzyw sztucznych. Byłoby to w okolicy Krakowa.
Ale.
Tutaj kłania się cała seria papierologii, zezwoleń itp w których nie mam doświadczenia.

Co mam, co planuję kupić ze sprzętu?

= Przede wszystkim lokal. Lokal to duży garaż w moim rodzinnym gospodarstwie (ok 300m2)
który wg znajomego architekta powinien zostać wydzierżawiony/wynajęty przez mojego ojca (właściciela) firmie np na 10 lat.
= Sprzęt. Planuję zakupić kabinę lakierniczą z płaszczem wodnym + piec suszący + kompresor + cały osprzęt oraz oczywiście pistolet lakierniczy (najprawdopodobniej z firmy Devilbiss - mam bardzo dobry kontakt z przedstawicielem tejże firmy i myślę że z tym nie będzie problemu)
Jednakże tutaj też kłania się finansowanie. Chciałbym zakończyć współpracę z obecną firmą, oraz udać się do urzędu pracy o dofinansowanie na założenie firmy. Czy myślicie że jest to możliwe jesli chodzi o lakiernię?

No i teraz kłania się temat kompletnej dokumentacji przed którą klękam.
Akurat dziś miałem okazję spotkać się w moim miejscu pracy /Mielec/ z człowiekiem ze starostwa w celu zgłoszenia materiałów lakierniczych używanych w procesie lakierowania - człowiek ten kompletnie nie wiedział jak to zrobić.
-Czy jest możliwość aby ktoś z Was, wsparł mnie swoją wiedzą co potrzeba załatwić, w jaki sposób, gdzie się udać i jakie przypuszczalnie są tego koszty? Ochrona środowiska? LZO? nie wiem co jeszcze musiałbym spełnić aby wywiesić szyld a nie ukrywać się w garażu. Choć wiem jak wiele firm pracuje właśnie w taki sposób i w zupełności ich rozumiem.

Bardzo proszę Was o wsparcie w tym temacie, ponieważ lakiernictwo to wszystko co wiem i nie umiem z tego zrezygnować szczególnie że to dla mnie po prostu frajda.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki!

Tomek.

GMC
Wysłany: 2015-06-16, 09:28   
+1
UP DOWN

Taka lakiernia przemysłowa to będzie pewnie więcej papierologi niż samochodowa ale może się mylę. Szukaj na forum człowieka o nicku PROJEKTER. On zajmuje się takimi rzeczami czyli papierologią i nawet uskutecznia całe inwestycje.

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2487
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2853

Przemek 
Wysłany: 2015-06-16, 12:24   
+1
UP DOWN
Przemek

Z dotacją z UP to nic nie zrobisz,jak ją dostaniesz . Taka jest prawda Ja to słabo widzę bez konkretnego kapitału własnego.

Albo startujesz od nory i dorabiasz się latami ,albo startujesz z wysokiego C z konkretna kasą i układami ,

Leeser
Wysłany: 2015-06-16, 15:38   
0
UP DOWN

Wiem. Wiem, że początki mogą być bardzo trudne.
Faktycznie masz rację, że z UP może być problem.
Martwi mnie finansowy koszt tego wszystkiego, ponieważ sam spektrofotometr koniki minolty czy xrite to koszt rzędu 40.000zł.
Do tego miejsce w którym planuję działać jest w miejscowym planie zagospodarowania zapisane jako mieszania wielorodzinnego a nie usługowego.
Wszystko zmierza do tego, że będzie trzeba zacząć po cichu na spokojnie zabudowując wentylatory i stosując mocną filtrację aby nikt się nie przyczepił, a po uzyskaniu odpowiednich środków wybudować prawnie legalną halę lakierniczą.
Tylko teraz pytanie - w jaki sposób zarejestrować firmę, aby nie było problemów chociażby na początku?
Uparłem się i wiem co potrafię, dlatego chcę działać na własną rękę a nie w lakierniach takich jak te w których pracowałem - ciekawostka - pracowałem w dużej lakierni zatrudniającej 30 osób, lakierująca ok. 500.000 częsci miesięcznie, lakiernia funkcjonowała od 1991r, a zostały poczynione ruchy w sprawie legalizacji dopiero rok temu. wcześniej nie miała żadnych aspektów prawnych na działalność.

Leeser
Wysłany: 2015-06-16, 18:07   
0
UP DOWN

Chciałbym dodatkowo zaznaczyć propo postu Przemka, że oprócz powierzchni którą póki co dysponuję na tymczasową lakiernię, jestem w stanie przeznaczyć na sprzęt i początek ok 30tys zł.
W przyszłym roku czeka mnie wesele i budowa domu dlatego szaleć nie mam możliwości...

MAX MAYER 
Wysłany: 2015-06-16, 18:59   
0
UP DOWN

to zacznij od wniosku w urzędzie gminy jak już to załatwisz (a załatwisz) nawet jak się nie da to się da! to póżniej weż firmę i niech Ci zrobi dokumentację Środowiskową jak otrzymasz Decyzję to już zostaje Ci sama przyjemność wydawania pieniędzy :cool:

Leeser
Wysłany: 2015-06-16, 19:03   
0
UP DOWN

MAX MAYER, W jednej chwili poczułem szczęście i smutek z Twej wypowiedzi...
Co kryje się pod przyjemnością wydawania pieniędzy? Wiesz coś o czym ja nie wiem a powinienem wiedzieć? :>

MAX MAYER 
Wysłany: 2015-06-16, 19:38   
0
UP DOWN

albo coś robisz albo udajesz że robisz! przerabiałem to samo co Ty zamierzasz zrobić i uwierz mi urzędnik to taka gnida! ale pamiętaj trzeba być twardy i walczyć o swoje!!! w tym [...] kraju ustaw przepisów i rozporządzeń.

keon
Wysłany: 2015-06-16, 22:28   
0
UP DOWN

Zacznij od papierow ,decyzja srodowiskowa to podstawa.Jak to przebrniesz ,to wtedy zastanawiaj sie co dalej w twoim przypadku.

Leeser
Wysłany: 2015-06-17, 20:00   
0
UP DOWN

Na dzień dobry jestem udupiony.
Działka na której chciałbym to robić należy do Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego i w gminie dostałem informację, że nie ma w takim przypadku możliwości pozwolenia.
Czy ktoś już z czymś takim się spotkał? Ktoś mógłby mi doradzić co w takim przypadku zrobić? Jest jakieś obejście tego?

MAX MAYER 
Wysłany: 2015-06-17, 20:45   
0
UP DOWN

to działka jest Twoja Twojego Ojca czy Parku??? pozwolenia na co Ci nie wydadzą? pisałem ze jak sie nie da to się da!!! idz na drugie Forum jak kolega Ci pisał i czytaj PRZECZYTAJ! tematy i posty odnośnie takich i podobnych sytuacji

Leeser
Wysłany: 2015-06-17, 20:53   
0
UP DOWN

Działka jest mojego Ojca. ja ewentualnie podpisałbym z nim dzierżawę bądź wynajem...
na drugie forum? tzn?
Najchętniej spotkałbym się przy piwie z kimś kto przechodził podobną sytuację, abym wiedział gdzie iśc bo na razie już sam nie wiem gdzie uderzyć...
Źle sformuowałem poprzednie zdanie. Nie należy tylko leży na terenie dłubniańskiego parku krajobrazowego.

MAX MAYER 
Wysłany: 2015-06-17, 21:22   
+1
UP DOWN

na Lakiernik info tam jest taki CZŁOWIEK który pomógł takim małym ludziom jak my ;) i czytaj tematy i posty

Leeser
Wysłany: 2015-06-18, 05:33   
0
UP DOWN

staram się czytać, jednak czasowo nie mogę się z tym wyrobić.
Pisałem do kolegi PROJEKTER'a ale nie wysyłą mi prywatnych wiadomości - jest w folderze "do wysłania".
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak to zrobić żeby wysłać?

tom cio
Wysłany: 2015-06-18, 10:23   
+1
UP DOWN

Jeśli jest w folderze do wysłania to znaczy że nie odczytał, jeśli odczyta wiadomość przejdzie do "wysłane".

Leeser
Wysłany: 2015-06-18, 15:24   
0
UP DOWN

Dzięki za wyjaśnienie. Jestem świeży na forum i niestety nie wszystkie zasady znam. Dzięki jeszcze raz.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu